LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



sell/buy/hold,hold,hold,hold,hold……..velika je vjerovatnost da će dokap ići pred izbore,jer je to predizborno obećanje luke bebića,a za to ćemo još malo pričekati….ja očekujem malo izraženiji rast lkpc tek na jesen,a do tada oscilacije između 1000-1400…….jedino će kokošari nešto isprpati ove godine,a dugoročni će zaraditi dugoročno,a to je od 3-10 godina..tko je spreman čekati,bit će bogato nagrađen…

alt, ne navlači ljude "velikom vjerojatnošću da će dokap ići pred izbore jer je to predizborno obećanje L.B".
Sigurno je samo da će opet ići još jedno obećanje bez realizacije.

[/quote]
ma ne mislim na lokalne izbore nego na stranačke,a to je vjerovatno za 2 i pol godine,a do tada bi se mogla i kriza utišati,dok je kriza,sigurno neće biti privatizacije,ali ja vjerujem da se neće ni predugo na nju čekati,jer su im sredstva neophodna u što kraćem roku…l.b. je obećao to biračima na zadnjim izborima,stranačkim,zato je hdz po prvi puta odnio pobjedu u pločama,ljudi vole novac a ne stranku,jer je svaka stranka u načelu ista…

evo INGRA ide u 2. dokap dok naša lučica ni jedan da zgotovi.
možda je tako i bolje u ovim vremenima. 🙂

entetinis, baron i ekipa su previse puta gledali film glup gluplji

ma hebeš dokap u ovo vrijeme….čekajmo nešto



šta kažu kad bi mogla dokapitalizacija jel netko zna jel ima tajming ili rok koliko moraš bit dugo u dionci da ostvariš pravo

u četvrtak
[/quote]

[lol] [lol] [lol]
eto dobio si i dan, u ponedjeljak počni da kupuješ [lol]

DOKUP!


ma hebeš dokap u ovo vrijeme….čekajmo nešto


šta kažu kad bi mogla dokapitalizacija jel netko zna jel ima tajming ili rok koliko moraš bit dugo u dionci da ostvariš pravo
čuj ja sam kupovo dok je bila na 1000 pa sad lagano razmišljam da se iskrcam a neće mi bit bed kad dođe do dokapitalizacije da uđem ponovno neovisno o cijeni

u četvrtak
[/quote]

[lol] [lol] [lol]
eto dobio si i dan, u ponedjeljak počni da kupuješ [lol]
[/quote]
[tongue]

Nece dokapitalizacija jos dugo…. jer nije ni pravo vreme sada.

pozdrav !


Nece dokapitalizacija jos dugo…. jer nije ni pravo vreme sada.

pozdrav !

Ništa se ne zna, politika će odlućiti kada je vrijeme ?


Nece dokapitalizacija jos dugo…. jer nije ni pravo vreme sada.

pozdrav !


ajde što ste se uhvatili te privatizacije ko pijan plota zadnjih dana. bit će kada će to onima gore odgovarati. zasad, imamo sve, širenje luke, investicije, porast dobiti…i naravno pad dionica. al to je opet made in HR priča.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

jutros prije otvaranja 10. nalog na asku na 1380. pala je cijena na mizernom prometu što znači da veći ne izlaze, ali istovremeno puštaju dionicu da kliže malo pomalo i malim nalozima dokupljuju. Elementarna bit investiranja fondova.
E sad dok je ask bio postavljen visoko iznad 1300 bilo je i bida. Čim se neki paničar istresao s ovom sićom posta mali su se makli, a istovremeno ste počeli stavljati naloge na 1250, 1270, 1290 i time stvarate opterećenje na prodaji. Zar doista mislite da će netko opaliti i dići cijenu odmah za 10% kad kupuje od paničara potaknutih vašim nalozima ispod 1300. Ovako sami sebi skačete u usta i rušite si cijenu portfelja. Ako vam gori pod petama opali po bidu jer fondovi i veći investitori sigurno neće lupat po asku da vas pokupe.
Maknite se s bida kolege, neka se otvori gap pa ćete vidjeti kako bid raste. Znate kako se kaže, nemojte srati ispred vlastite kuće, samo sebi izbijamo ovako novce iz džepa i dajemo fondovima.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Nakon povijesne 2008.godine u kojoj je Luka Ploče d.d., s ostvarenim prometom od gotovo 5,2 milijuna tona, oborila sve dosadašnje rekorde u poslovanju, u ovoj godini lučko vodstvo očekuje pad prometa za oko 30 posto. Razlog je svjetska recesija koja je već pogodila tržišta s kojima pločanska firma ostvaruje najbolje rezultate. Američka korporacija US Steel već je, na tri mjeseca, zatvorila željezaru u Smederevu u kojoj radi 6 500 ljudi. To je izravno pogodilo najvećega korisnika lučkih usluga u prošloj godini, «Gikil» iz Lukavca, koji je polovicu koksa isporučivao Smederevu, a ostatak engleskim čeličanama u kojima je smanjena proizvodnja čelika za 50 posto.

U ovome trenutku nitko ne zna što će biti s firmom iz Lukavca, jer nema za koga raditi, a ne smije ugasiti proizvodnju, zbog nemogućnosti kasnijega pokretanja. Niti «Birač» Zvornik nije bolje prošao, jer je cijena tone glinice s 650 pala na samo 200 dolara, pa je «Birač» već otpustio čak 500 zaposlenika. Cijena aluminija na svjetskome tržištu pala je s 3 400 dolara po toni na samo 1 400 dolara, što je rezultiralo smanjenjem proizvodnje u mostarskome «Aluminiju» za četvrtinu i raskidanjem ugovora sa svim kooperantima održavanja proizvodnje. Uskoro bi i «Aluminij» trebao otpustiti stotinjak djelatnika. Zbog male potražnje za cementom, splitski «Dalmacijacement» je, po prvi put nakon Drugoga svjetskoga rata, zatvorio sve tri tvornice i njihov ugljen leži u luci Ploče. Kada je u pitanju kontejnerski promet, gdje je lani ostvaren rekord od 40 tisuća TEU-a, u Luci Ploče bili bi zadovoljni zadržavanjem prošlogodišnjih rezultata, zbog činjenice da je cijena vozarine kontejnera od Kine do Ploča pala s gotovo 2 000 dolara na samo 200 dolara, a stotine kontejnerskih borodova ostalo je bez posla.

Ovome treba nadodati da je u toku rasprodaja dionica iz portfelja HFP-a, pa kada sve ovo zbrojimo LKPC se još dobro drži!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

i sad će opet sutra ovdje biti plača starih, nemoćnih i neupućenih koji su prodali ispod 1300. pa koliko puta treba škola? [bye]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


i sad će opet sutra ovdje biti plača starih, nemoćnih i neupućenih koji su prodali ispod 1300. pa koliko puta treba škola? [bye]

10000000000 i jedan put [proud]

ili pukovnik ili pokojnik[color=blue][/color]


jutros prije otvaranja 10. nalog na asku na 1380. pala je cijena na mizernom prometu što znači da veći ne izlaze, ali istovremeno puštaju dionicu da kliže malo pomalo i malim nalozima dokupljuju. Elementarna bit investiranja fondova.
E sad dok je ask bio postavljen visoko iznad 1300 bilo je i bida. Čim se neki paničar istresao s ovom sićom posta mali su se makli, a istovremeno ste počeli stavljati naloge na 1250, 1270, 1290 i time stvarate opterećenje na prodaji. Zar doista mislite da će netko opaliti i dići cijenu odmah za 10% kad kupuje od paničara potaknutih vašim nalozima ispod 1300. Ovako sami sebi skačete u usta i rušite si cijenu portfelja. Ako vam gori pod petama opali po bidu jer fondovi i veći investitori sigurno neće lupat po asku da vas pokupe.
Maknite se s bida kolege, neka se otvori gap pa ćete vidjeti kako bid raste. Znate kako se kaže, nemojte srati ispred vlastite kuće, samo sebi izbijamo ovako novce iz džepa i dajemo fondovima.

ja sam jutros pokupio sve sitne naloge ispod 1200,00,nije nikakav fond,ovim putem se zahvaljivam onome što mi je jeftino prodao,i ako se javi,vodim ga na čevape i pivu…još jednom–hvala…



jutros prije otvaranja 10. nalog na asku na 1380. pala je cijena na mizernom prometu što znači da veći ne izlaze, ali istovremeno puštaju dionicu da kliže malo pomalo i malim nalozima dokupljuju. Elementarna bit investiranja fondova.
E sad dok je ask bio postavljen visoko iznad 1300 bilo je i bida. Čim se neki paničar istresao s ovom sićom posta mali su se makli, a istovremeno ste počeli stavljati naloge na 1250, 1270, 1290 i time stvarate opterećenje na prodaji. Zar doista mislite da će netko opaliti i dići cijenu odmah za 10% kad kupuje od paničara potaknutih vašim nalozima ispod 1300. Ovako sami sebi skačete u usta i rušite si cijenu portfelja. Ako vam gori pod petama opali po bidu jer fondovi i veći investitori sigurno neće lupat po asku da vas pokupe.
Maknite se s bida kolege, neka se otvori gap pa ćete vidjeti kako bid raste. Znate kako se kaže, nemojte srati ispred vlastite kuće, samo sebi izbijamo ovako novce iz džepa i dajemo fondovima.

ja sam jutros pokupio sve sitne naloge ispod 1200,00,nije nikakav fond,ovim putem se zahvaljivam onome što mi je jeftino prodao,i ako se javi,vodim ga na čevape i pivu…još jednom–hvala…
[/quote
čevapi + pivo za cijene ispod 1200
što nudite onima koji će vam prodavati za 1.000,00 kn ako ova kola krenu nizbrdo?

Periculum in mora.




jutros prije otvaranja 10. nalog na asku na 1380. pala je cijena na mizernom prometu što znači da veći ne izlaze, ali istovremeno puštaju dionicu da kliže malo pomalo i malim nalozima dokupljuju. Elementarna bit investiranja fondova.
E sad dok je ask bio postavljen visoko iznad 1300 bilo je i bida. Čim se neki paničar istresao s ovom sićom posta mali su se makli, a istovremeno ste počeli stavljati naloge na 1250, 1270, 1290 i time stvarate opterećenje na prodaji. Zar doista mislite da će netko opaliti i dići cijenu odmah za 10% kad kupuje od paničara potaknutih vašim nalozima ispod 1300. Ovako sami sebi skačete u usta i rušite si cijenu portfelja. Ako vam gori pod petama opali po bidu jer fondovi i veći investitori sigurno neće lupat po asku da vas pokupe.
Maknite se s bida kolege, neka se otvori gap pa ćete vidjeti kako bid raste. Znate kako se kaže, nemojte srati ispred vlastite kuće, samo sebi izbijamo ovako novce iz džepa i dajemo fondovima.

ja sam jutros pokupio sve sitne naloge ispod 1200,00,nije nikakav fond,ovim putem se zahvaljivam onome što mi je jeftino prodao,i ako se javi,vodim ga na čevape i pivu…još jednom–hvala…
[/quote
čevapi + pivo za cijene ispod 1200
što nudite onima koji će vam prodavati za 1.000,00 kn ako ova kola krenu nizbrdo?
[/quote]
mislim da takvi više ne postoje,pa tko bi normalan prodavao ispod 1000,00,pa toliko je bila nakon izlaska na burzu,u nekih mjesec dana,u biti,svi bruje da će crobi zaroniti ispod 1600,ali ja zasada ne vidim tu opciju na vidiku,ali bit ćemo oprezni,pa ćemo i tome slučaju dati šansu..cca 20%…

čovječe kako ti mjenjaš priču brzo, čak ponekad 2-3 puta po danu. prestrašno.

glede Luke, odbili smo se danas opet od donjeg boillingera, kanal se širi, a uz ovakav rast američana i sutra Crobexa, ovo do 1350 će biti pometeno u prvim sekundama sutra.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close