LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zanimljiva dionica, na samo 0,4 BV (1.000 kn).
Cash u blagajni 407kn, koliko je cijena dionice.
Mislim kad ovaj PBZ iskrca svojih zadnjih 800kom
da ovdje slijedi rast do 650-700 kn (nešto slično što je
već odradio HPB).

Ne zaboravite da je u igri Hrvatska Obala i sama pozicija Luka Ploče u koju su već desetljećima vrše dokapitalizacije,da istina je da Luka Ploče raste i razvija bez obzira na geo politike jer je uslužna djelatnost i dalje će se razvijati. Fondovi su možda skupo platili kada se znalo da je do prve dokapitalizacije došlo od cijene 60.kn na mjesec da bi u vrijeme napuhanog balona došlo do 6900.kn i pad općenite ekonomije u svijetu. Ponovno se okuplja staro društvo za upravljanje i kontrolu nad Lukom Ploče, i ide dokapitalizacija po ponovnom vrednuju 400kn. po dionici uz sponzora PBZ-a koji je cijelo vrijeme kreditirao radnika,bez obzira što nije bio kreditno sposoban, što znači k’o da više,a nema priše!!! Nažalost sada fondovi i staro društvo će da kroje sudbinu i cijena Luka Ploče i danas upravlja cijelim sustavom.
Tako da će stari igrači navući nove igrače u državne gaće:P



Ppd i fondovi se malo prekrcavaju ne vjerujem u dividendu dok jos malo ne izbace radnicke udjele. Kontrola cijene i psiholosko djelovanje dok ne istisnu male onda ce dividenda i pekmez za top 5. Mogu sto ih je volja mi smo samo promatraci koji se nadaju najboljem.

Njima je glavni cilj natjerati nekog mirovinca da iskrca, ali Buk je bio dosta eksplicitan oko toga da su luke strateski dio portfelja, sto bi otklonilo mogucnost istovara po 400, bar ako se zna da su kupovali bitno skuplje. Sad im ostaje cmarenje po malima, ali taj bazen je vise manje iscrpljen.
Iako je nama zapravo svejedno kojim putem ce se desiti rasplet i po kojoj cijeni. Bitno je samo da se desi sto prije.
[/quote]

Ako su im strateška ulaganja…

što ih onda nisu preuzeli nego su dopustili kojekakvim sumnjivim tipovima i sumnjivom kapitalu da njima upravlja i izvlači lovu i resurse iz njih?

I Rijeka i Ploče su tragedija ulaganja domaćih mirovinaca.

Mislilo se isto i za Kras kolega. 15g bez prinosa.
Ali mirovinci su ipak posteno zaradili.
PPD ima samo 36% i morat ce kad tad dici ponudu na 500 pa na 600 pa na 800kn itd da preuzmu.
Po meni cjenovno ovo je jako jeftino.

Komunalna naknada…

Uskoro ćemo imati ili potvrdu da je PPD krenuo u akciju ili nekog novog u top10. Sad se već sipaju količinice, izgleda da je tek počelo, a mali nisu sigurno.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Upravni odjel za zaštitu okoliša, imovinsko pravne i komunalne poslove Dubrovačko-neretvanske županije je, povodom žalbe Luka Ploče d.d., poništio Rješenje Grada Ploča po kojem je Luka Ploče d.d. trebala Gradu Ploče plaćati godišnji iznos komunalne naknade od 4,6 milijuna kuna. U pobijenom Rješenju se navodi da je Luka Ploče d.d. obvezna plaćati komunalnu naknadu za preko 420 tisuća metara četvornih građevinskog zemljišta namijenjenog poslovnoj djelatnosti, preko 210 tisuća „kvadrata“ površine poslovnog prostora i više od 487 tisuća „kvadrata“ površine neizgrađenog građevinskog zemljišta, što po novom koeficijentu namjene koji sada, umjesto dosadašnjih 1,5, po kojem je pločanska tvrtka plaćala 1,4 milijuna kuna godišnje, iznosi 6, pa je planirani iznos komunalne naknade bio spomenutih 4,6 milijuna kuna.

Gotovo sam uvjeren da je kupac ovih kolicina vecinski, tj. da to odradjuje netko u njegovo ime, a kasnije ce mu prodati za neku lovu, cca. godinu dana po isteku zadnje ponude, znaci najesen. Rezoniram tako jer vecinski sigurno nije odustao od stjecanja veceg udjela, a kad bi sad krenuo u otvorenu kupnju jako bi podigao cijenu. Bit ce ovdje jos dogadjanja, ali cilj i horizont su otprilike jasni.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/nadzorni-odbor-aluminija-podrzao-plan-za-pokretanje-proizvodnje-izraelsko-kineski-konzorcij-bi-zaposlio-sve-bivse-radnike-foto-20200204

Evo nam novog igrača u top 10 zasad na rednom broju 10.

B Dioničar Broj %
1. ENERGIA NATURALIS D.O.O. 152.960 36,16%
2. AZ OMF kat. B 66.881 15,81%
3. PBZ Croatia Osiguranje OMF kat. B 34.780 8,22%
4. AZ Profit 26.747 6,32%
5. Privredna banka Zagreb d.d. 22.099 5,22%
6. HPB D.D./FOND ZA FINANCIRANJE RAZGRADNJE NEK 3.240 0,77%
7. PUHARIĆ LARA 2.728 0,64%
8. Privredna banka Zagreb d.d. 1.908 0,45%
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D./AZ ZABA ZATVORENI DOBROVOLJNI … 1.788 0,42%
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 1.720 0,41%


Evo nam novog igrača u top 10 zasad na rednom broju 10.

B Dioničar Broj %
1. ENERGIA NATURALIS D.O.O. 152.960 36,16%
2. AZ OMF kat. B 66.881 15,81%
3. PBZ Croatia Osiguranje OMF kat. B 34.780 8,22%
4. AZ Profit 26.747 6,32%
5. Privredna banka Zagreb d.d. 22.099 5,22%
6. HPB D.D./FOND ZA FINANCIRANJE RAZGRADNJE NEK 3.240 0,77%
7. PUHARIĆ LARA 2.728 0,64%
8. Privredna banka Zagreb d.d. 1.908 0,45%
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D./AZ ZABA ZATVORENI DOBROVOLJNI … 1.788 0,42%
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 1.720 0,41%

Znaci ocekivano. Igranka je krenula.
Mozemo spekulirati tko je taj, ali nekako imam onaj “osjecaj za feeling” da je to sve vec vidjeno negdje drugdje. Skupljanje, otkljucavanje…
Pricekajmo. U cekanju smo nenadmasni.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Kao što sam najavljivao, čišćenje uhljeba je krenulo kao i dodatno ulaganje u terminal rasutih tereta i drugih sektora, priča se o vrlo moćnim ugovorima tako da možemo kroz 3 god očekivati rekorde u pretovaru, naravno uz rehabilitaciju aluminija koji je na pomolu.



Evo nam novog igrača u top 10 zasad na rednom broju 10.

B Dioničar Broj %
1. ENERGIA NATURALIS D.O.O. 152.960 36,16%
2. AZ OMF kat. B 66.881 15,81%
3. PBZ Croatia Osiguranje OMF kat. B 34.780 8,22%
4. AZ Profit 26.747 6,32%
5. Privredna banka Zagreb d.d. 22.099 5,22%
6. HPB D.D./FOND ZA FINANCIRANJE RAZGRADNJE NEK 3.240 0,77%
7. PUHARIĆ LARA 2.728 0,64%
8. Privredna banka Zagreb d.d. 1.908 0,45%
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D./AZ ZABA ZATVORENI DOBROVOLJNI … 1.788 0,42%
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 1.720 0,41%

Znaci ocekivano. Igranka je krenula.
Mozemo spekulirati tko je taj, ali nekako imam onaj "osjecaj za feeling" da je to sve vec vidjeno negdje drugdje. Skupljanje, otkljucavanje…
Pricekajmo. U cekanju smo nenadmasni.
[/quote]

Zanimljivo je kako su kupili tocno 1 dionicu vise od luke ploce da izbiju na 10.mjesto. Nadam se da je to slucajno kao i sve kod nas.

Bacio sam oko na DZS kakav je promet bio u luci u usporedbi s 2018. Naravno raste.
Ipak fićfirić iz PPD-a je u jeku dok su htjeli izvuć dionice od radnika za 400-njak kuna trubio o padu prometa od 50%.

Mislim da bi to trebalo biti dobro zabilježeno kao i izjava “tzv. predstavnika radnika” da je PPD dao ponudu s kojom bi mali dioničari trebali biti sretni. Cijena se fiktivno rušila godinama i sad mi je još više drago da torbarenje nije prošlo kako su zamislili.

Ovo krenulo naglo gore a na prodaji neka sića od 300 komada, dali ući po ovoj cijeni.

New Report

Close