LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovdje se nešto očigledno sprema, bit će zanimljivo kroz par dana vidjet novi Top 10 dioničara.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

jesu to sad mirovinci počeli prebacivati sa dobrovoljnih pakete.još malo pa smo na cijeni sa ipo-a.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Za početak malo brojki i pretpostavki, ne zanima me neko nagađanje na rok tjedana dana već pokušat shvatiti daljnji razvoj priče.

PDD ima trenutno (nisu uključeni podaci zadnja dva dana kada je protrgovano sa sedam posto dionica) 16,52 % dionica, a količine koje su prošle od petka imaju samo Patafta i fondovi pa pretpostavljam da je netko od njih skraćivao udio a PPD ulazio.

Osim Patafte sa 5% tu je još i Erste skrbnički koji je u top 10 ušao 30.04. sa 9.076 a po zadnjim podacima ima 12.616, što znači da je u međuvremenu kupljeno 3.540 komada za cca 2 milijuna kuna. Prema malo kopanja unatrag taj je cijeli paket koštao 5,5-6 milijuna pa očito nije riječ o nekom malom ili neupućenom.

Biti će puno jasnije kada se ove transakcije vide u top 10 i kada se prijavi tko stoji iza jučerašnjeg bloka. Ukoliko je sve pokupio PDD blizu su kontrolnog paketa ili su ga s tim stekli ako je Patafta dio priče. Jedini drugi razlog ali jako nategnut je da je nešto znao pa uzeo paket da kratkoročno zaradi ali to ni sam ne vjerujem.

Moje dionice kažu da je BV trenutno 900,80 što daje MCAP 381 mil, dok je po tržišnim cijenama 307,1 mil. Malo sam korigirao bilancu da dobijem konzervativnije brojke i imam BV 848,77 što daje MCAP 359 milijuna. U prijevodu, da bi došli na BV po mojim dionicama ima još 24,06 % rasta, a po mojoj konzervativnijoj procjeni 16,89%.
Ukupne obveze su 44,3 + kr imovina sa potraživanjima i zalihama umanjenim za 20% 251,7. Razlika nam daje 490,39 kn po dionici + 402,01 kn po dionici dugotrajne imovine (umanjeno za goodwill).
Dakle brojke su dobre, tvrtka je kapitalizirana i bez dugova, cash od dokapa se paca već neko vrijeme, imamo ozbiljnog igrača koji očito želi preuzeti kontrolni paket, dionica je još uvijek ispod booka, ali…

Što kad dođe do toga? Da li je netko kopao dublje i pokušao vidjeti koji je njegov cilj ulaska? Da li će se kompletno luka preustrojiti i da li uopće postoji takav kapacitet u plinskom businessu za naše područje ili se samo hoće reducirati troškovi transporta koji imaju veliki udio u cijeni?

Svi znamo da postoji veliki potencijal, ali on postoji neiskorišten već godinama kao i kod pola dionica na burzi. Realnost je pak da se 85-90 posto prometa godinama odvija sa BiH i da luka služi prije svega njima a kakvo im je gospodarstvo se jasno vidi po prihodima. Tu je i cestovni koridor na koji će se u najboljem slučaju čekati barem 3-4 godine, te na kraju novac od dokapa koji od 2011. stoji na računu i čeka nešto samo nitko ne zna što.
Promakao mi je aktualni broj Globusa u kojem je intervju s Vujnovcem pa ako ga netko ima slučajno mogao bi nam skenirati, bio sam na par kioska i nema ga više.

http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/pavao-vujnovac–hrvatski-kralj-ruskog-plina

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Za početak malo brojki i pretpostavki, ne zanima me neko nagađanje na rok tjedana dana već pokušat shvatiti daljnji razvoj priče.

PDD ima trenutno (nisu uključeni podaci zadnja dva dana kada je protrgovano sa sedam posto dionica) 16,52 % dionica, a količine koje su prošle od petka imaju samo Patafta i fondovi pa pretpostavljam da je netko od njih skraćivao udio a PPD ulazio.

Osim Patafte sa 5% tu je još i Erste skrbnički koji je u top 10 ušao 30.04. sa 9.076 a po zadnjim podacima ima 12.616, što znači da je u međuvremenu kupljeno 3.540 komada za cca 2 milijuna kuna. Prema malo kopanja unatrag taj je cijeli paket koštao 5,5-6 milijuna pa očito nije riječ o nekom malom ili neupućenom.

Biti će puno jasnije kada se ove transakcije vide u top 10 i kada se prijavi tko stoji iza jučerašnjeg bloka. Ukoliko je sve pokupio PDD blizu su kontrolnog paketa ili su ga s tim stekli ako je Patafta dio priče. Jedini drugi razlog ali jako nategnut je da je nešto znao pa uzeo paket da kratkoročno zaradi ali to ni sam ne vjerujem.

Moje dionice kažu da je BV trenutno 900,80 što daje MCAP 381 mil, dok je po tržišnim cijenama 307,1 mil. Malo sam korigirao bilancu da dobijem konzervativnije brojke i imam BV 848,77 što daje MCAP 359 milijuna. U prijevodu, da bi došli na BV po mojim dionicama ima još 24,06 % rasta, a po mojoj konzervativnijoj procjeni 16,89%.
Ukupne obveze su 44,3 + kr imovina sa potraživanjima i zalihama umanjenim za 20% 251,7. Razlika nam daje 490,39 kn po dionici + 402,01 kn po dionici dugotrajne imovine (umanjeno za goodwill).
Dakle brojke su dobre, tvrtka je kapitalizirana i bez dugova, cash od dokapa se paca već neko vrijeme, imamo ozbiljnog igrača koji očito želi preuzeti kontrolni paket, dionica je još uvijek ispod booka, ali…

Što kad dođe do toga? Da li je netko kopao dublje i pokušao vidjeti koji je njegov cilj ulaska? Da li će se kompletno luka preustrojiti i da li uopće postoji takav kapacitet u plinskom businessu za naše područje ili se samo hoće reducirati troškovi transporta koji imaju veliki udio u cijeni?

Svi znamo da postoji veliki potencijal, ali on postoji neiskorišten već godinama kao i kod pola dionica na burzi. Realnost je pak da se 85-90 posto prometa godinama odvija sa BiH i da luka služi prije svega njima a kakvo im je gospodarstvo se jasno vidi po prihodima. Tu je i cestovni koridor na koji će se u najboljem slučaju čekati barem 3-4 godine, te na kraju novac od dokapa koji od 2011. stoji na računu i čeka nešto samo nitko ne zna što.
Promakao mi je aktualni broj Globusa u kojem je intervju s Vujnovcem pa ako ga netko ima slučajno mogao bi nam skenirati, bio sam na par kioska i nema ga više.

http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/pavao-vujnovac–hrvatski-kralj-ruskog-plina

Sad ste se svi sjetili romane pisati, gdje ste bili kad je bila 430kn?
Gotovo je sad, što je ticker odradio je odradio!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Razlog je očit, među rijetkima sam na forumu koji ne zna pogoditi svaku dionicu točno tjedan dana prije rasta 20-30 posto. I onda izaći točno kad dođe na vrh i čekati da dođe nova.

U međuvremnu držim oročenje tako da mi ne prođe ni jedan dan da mi portfelj nije u plusu.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

LUKA PLOČE D.D./REDOVNA DIONICA LKPC-R-A
Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1.
PRVO PLINARSKO D.O.O. (58292277611)
90.864 21,48 Osnovni račun
2.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OMF KATEGORIJE B (59318506371)
41.536 9,82 Skrb. račun
3.
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/PBZ CO OMF – KATEGORIJA B (99318944138)
34.780 8,22 Skrb. račun
4.
PBZ D.D. (02535697732)
22.099 5,22 Osnovni račun
5.
DS USLUGE D.O.O. (72496922914)
21.136 5,00 Osnovni račun
6.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND (22134623145)
21.108 4,99 Skrb. račun
7.
ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320)
13.648 3,23 Skrb. račun
8.
ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473)
11.300 2,67 Skrb. račun
9.
PBZ D.D. (02535697732)
9.686 2,29 Skrb. račun
10.
QUAESTUS NEKRETNINE D.D. U LIKVIDACIJI (07256751408)
8.587 2,03 Osnovni račun
Ukupno: 274.744 64,96

e sad tko je prodao tu kolicinu mozda radnici neznam tko bi imao toliki broj po ovome vrlo skoro ponuda za preuzimanje

i nije problem 25pct ali target je 50 plus jedna da su vecinski moje misljenje a to ce ici malo teze bez prave ponude to je samo moje misljenje i nije nagovor na kupnju ni na prodaju dionica

pa nema više braće pivac. tko je još izašao?

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

U međuvremnu držim oročenje tako da mi ne prođe ni jedan dan da mi portfelj nije u plusu.

Koliki je dnevni prinos? [emo_namigusa]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.


pa nema više braće pivac. tko je još izašao?

Koga briga tko je izašao, sretno mu bilo, ako netko ima knjigu dioničara neka napiše, bitno je tko je kupio [emo_smijesak]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

još važnije da je top 10 sa 50% udjela došao na 65% [emo_namigusa]

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

GRAD OD MILIJARDU EURA Ploče – centar za istraživanje plina i nafte na Jadranu

U Zagrebu se priprema ugovor koji će preporoditi čitav jedan grad. Grad o kojem govorimo su Ploče, a ugovor koji će Pločane razdrmati iz mrtvila i ubrizgati im ne samo nadu nego i pokoji euro biti će potpisan u četvrtak.

S jedne strane svoj će paraf staviti ravnateljica Agencije za ugljikovodike Barbara Dorić – ako još niste čuli za ovo tijelo, nije do vas, jer Agencija je nedavno osnovana u svrhu realizacije i istraživanja eksploatacije ugljikovodika u Hrvatskoj – i predsjednik Uprave Luke Ploče d.d. Ivan Pavlović.

Luka Ploče d.d. postat će logističko središe za istraživanje i ekspolataciju ugljikovodika na Jadranu. Nedavno je obznanjeno kako se na natječaj za eksploataciju nafte i plina u hrvatskom dijelu Jadrano javilo šest velikih naftnih kompanija, koje su zatražile koncesiju na 15 istražnih polja, i sve će one biti smještene u Pločama. I sve što im bude potrebno za bušenje jadranskog podmorja dobivat će također u Pločama.

U bazi će biti smještene naftne kompanije, bušačke kompanije, radionice za popravke, logističke kompanije, inspekcije, a Luka Ploče, kao i sam grad, pružat će im pomorske, brodarske, lučke, remontne, građevinske, smještajne, prehrambene i prijevozne usluge.

Uz Ploče, u igri su bile i luke u Rijeci, Splitu i Zadru, no one su otpale svaka zbog svog razloga. Rijeka je predaleko, Split bez potrebnih kapaciteta, a Zadar s premalenim gazom.

Faza istraživanja, prema očekivanjima trajat će pet godina, a procjenjuje se kako će ulaganje po svakom istražnom području ići od 50 milijuna pa sve do 150 milijuna eura. A kada u obzir uzmemo da je sada riječ o 15 istražnih polja, onda dolazimo do minimalnih 750 milijuna eura, a realno i više od milijardu eura obrnutog novca, od kojeg će dobar dio ostati u Pločama.

500 radnika sada zapošljava tvrka Luka Ploče, a 200 novih radnih mjesta biti će uskoro otvoreno.

Vinko Vuković/ Slobodna Dalmacija

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU



Za početak malo brojki i pretpostavki, ne zanima me neko nagađanje na rok tjedana dana već pokušat shvatiti daljnji razvoj priče.

PDD ima trenutno (nisu uključeni podaci zadnja dva dana kada je protrgovano sa sedam posto dionica) 16,52 % dionica, a količine koje su prošle od petka imaju samo Patafta i fondovi pa pretpostavljam da je netko od njih skraćivao udio a PPD ulazio.

Osim Patafte sa 5% tu je još i Erste skrbnički koji je u top 10 ušao 30.04. sa 9.076 a po zadnjim podacima ima 12.616, što znači da je u međuvremenu kupljeno 3.540 komada za cca 2 milijuna kuna. Prema malo kopanja unatrag taj je cijeli paket koštao 5,5-6 milijuna pa očito nije riječ o nekom malom ili neupućenom.

Biti će puno jasnije kada se ove transakcije vide u top 10 i kada se prijavi tko stoji iza jučerašnjeg bloka. Ukoliko je sve pokupio PDD blizu su kontrolnog paketa ili su ga s tim stekli ako je Patafta dio priče. Jedini drugi razlog ali jako nategnut je da je nešto znao pa uzeo paket da kratkoročno zaradi ali to ni sam ne vjerujem.

Moje dionice kažu da je BV trenutno 900,80 što daje MCAP 381 mil, dok je po tržišnim cijenama 307,1 mil. Malo sam korigirao bilancu da dobijem konzervativnije brojke i imam BV 848,77 što daje MCAP 359 milijuna. U prijevodu, da bi došli na BV po mojim dionicama ima još 24,06 % rasta, a po mojoj konzervativnijoj procjeni 16,89%.
Ukupne obveze su 44,3 + kr imovina sa potraživanjima i zalihama umanjenim za 20% 251,7. Razlika nam daje 490,39 kn po dionici + 402,01 kn po dionici dugotrajne imovine (umanjeno za goodwill).
Dakle brojke su dobre, tvrtka je kapitalizirana i bez dugova, cash od dokapa se paca već neko vrijeme, imamo ozbiljnog igrača koji očito želi preuzeti kontrolni paket, dionica je još uvijek ispod booka, ali…

Što kad dođe do toga? Da li je netko kopao dublje i pokušao vidjeti koji je njegov cilj ulaska? Da li će se kompletno luka preustrojiti i da li uopće postoji takav kapacitet u plinskom businessu za naše područje ili se samo hoće reducirati troškovi transporta koji imaju veliki udio u cijeni?

Svi znamo da postoji veliki potencijal, ali on postoji neiskorišten već godinama kao i kod pola dionica na burzi. Realnost je pak da se 85-90 posto prometa godinama odvija sa BiH i da luka služi prije svega njima a kakvo im je gospodarstvo se jasno vidi po prihodima. Tu je i cestovni koridor na koji će se u najboljem slučaju čekati barem 3-4 godine, te na kraju novac od dokapa koji od 2011. stoji na računu i čeka nešto samo nitko ne zna što.
Promakao mi je aktualni broj Globusa u kojem je intervju s Vujnovcem pa ako ga netko ima slučajno mogao bi nam skenirati, bio sam na par kioska i nema ga više.

http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/pavao-vujnovac–hrvatski-kralj-ruskog-plina

Sad ste se svi sjetili romane pisati, gdje ste bili kad je bila 430kn?
Gotovo je sad, što je ticker odradio je odradio!
[/quote]

Došao sam do nekih podataka konačno a izašao je osim članka u Globusu još jedan puno zanimljivi danas u Slobodnoj Dalmaciji s kojim sam zaokružio priču i čisto sumnjam da je “ticker svoje odradio”.

A ti i dalje sam sebe zavaravaj kako si novi Buffet

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

koliko vredi 50 plus jedna dionica ako su ovo placali do sada i preko 700kn

New Report

Close