LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ivanr:

Zar vi mislite da bi dionica ikad došla i blizu ove razine da radnici nisu prodavali?

Nisi u pravu jer će te svako tržište automatski (i po definiciji) demantirati.
Ako se prim. u ponedjeljak na burzi pojavi (teoretski) samo jedna dionica na prodaji, reci mi kolika će joj biti cijena?
4.953 kn? Ma daj?!
Isto nam se već dogodilo kada se približavao prvi termin dokap. Manja količina na ponudi će se ponoviti i iza NG, kada je nitko normalan neće htjeti prodavati jer time izlazi iz mogućnosti da sudjeluje u dokap. Cijena će onda letjeti u nebo. 7-8k, tko to zna?
Tvoj post je samo dokaz više da se radnici moraju odlučiti (u svojoj glavi, pučki rečeno) što su prije svega: radnici ili dioničari. Uostalom kao i dioničari. Ni oni ne mogu istodobno biti biti upravljači i investitori. Ako si nešto prodao – prodao si. Nema više priče o dividendi – to su tada samo uspomenice.
U dolini Neretve je inače vječna dvojba: prije podne ću biti radnik u Luci, a poslije podne ću u polje. Oni koji su o tome davno donijeli odluku – zadovoljni su jer ‘odlučiti se’ prvi je korak ka uspjehu. To i tebi želim.


Koliko bi po tebi bila cijena dionice da radnici nisu prodavali između 1300-2000 kuna?
Veliki kupuju samo po diskontu, pa tek onda dižu cijenu.

Manjina radnika koja nije prodavala je profitirala prodajom većine, kao i uvijek. Vi što ste ostali dignite spomenik onima što su vam omogućili ovaj rast, a ne pljujte po njima.

I još ako misliš da sam ja radnik koji je prodao, varaš se.

,
ponovno[/b] kupovali? Valjda si htio kazati opet, ili povlašteno?
Amo ispočetka, samo odgovori bez umetanja politike: zašto ne bi opet ili ti ponovo kupili po povlaštenim uvjetima?
Ja nemam dionice LP-a. Primjer1: ako ih ne kupim do skupštine neću moći kupit dodatnih onih 1,4 u prvom krugu a najvjerojatnije ni one u drugom.Ti koji si kupio na burzi dionice LP-a dobićeš sve ovo gore navedeno pod povlaštenim uvjetima.Sad mi odgovori imaš li ti kakve prednosti u odnosu na mene?Imaš! Primjer 2: imaš li prednost u kupovini dionica LP-a u odnosu na mene koji bi htio se uključit u drugom krugu sa dionicama LP-a kupljenim na burzi a zakasnio na prvi krug? Imaš!
Znači ne radi se o socijalnom pravu radnika nego o pravu na pogodnosti kao investitor i zaposlenik firme u kojoj radiš.Primjera koliko hoćeš INA, HT,DDJM…
A što se tiče radnika koji su prodali dionice stvarno su pogrešili.Da su uh zadržali po nagovoru g.Pavlovića LP najvjerojatnije bi postala jedna od rjetkih firmi u HR sa radničkim dioničarstvom odnosno sa “radničkim samoupravljanjem”.Tko to onda zaziva duhove prošlih vrimena?
Volio bih da mi ovi koji su popljuvali radnike koji su prodali dionice, ako bi mogli reć istinu,dokle bi to oni zadržali dionice LP-a?????[smiley11]

ivanr:

Zar vi mislite da bi dionica ikad došla i blizu ove razine da radnici nisu prodavali?
Tko bi stvorio likvidnost?
Bez likvidnosti bi ostala na 1000 kuna. A uprava bi im isplaćivala dividende, možeš mislit. [smiley1]

Ja nemogu vjerovati šta si ti sada napisao, manji broj dionica cijena veća i obrnuto pa valjda to svatko zna.


Dragi sugrađanine (možda se i poznajemo, tko zna), pogledaj moj odgovor ratus-u.
Pa onda pogledaj cijenu dionice HJDR (da ostanemo blizu Ploča) i kretanje iste.
Ja ću ti samo reći da je to možda najpotcjenjenija hotelska dionica na našoj burzi, ali koja korist od toga.


HECTOR: ” Ne znam ko ti je spominjao SOUR ili OUR, HDZ, SDP.Ponavljam, ja tebi ne osporavam pravo kao invstitora u LP ali kojom činjenicama ti osporavaš prava radnika LP-a da ponovo kupe dionice svoje firme još k tome baljezgaš da sam bolje upućen.Je si li ti možda čuo za radničko dioničarstvo ( poznato i u kapitalističkom društvu), po tom načinu ti bi ostao bez vrijednih dionica LP-a.A morao bi svoje postove malo potrkrepit u zakonu i sa argumentima a ne samo politikom…[smiley1]

Radničko dioničarstvo je u Luci propalo prije godinu i pol dana , a zagovarao ga je sindikat. Pavlović je jasno tada rekao da taj model ne dolazi u obzir zbog izgradnje dva nova terminala. Od tada sindikat ne postoji . To je prva stvar. Drugo, o kakvom radničkom dioničarstvu govorimo kad smo došli na bijednih 8 posto. Nikada Luka neće biti u rukama radnika u nekom ozbiljnijem omjeru. Kad bih im se i dale dionice prodali bi ih istog dana . Da im je Luka nešto značila nebi nikad ni prodali dionice .

01.02.2006

.Na oglasnoj ploči Luke Ploče nedavno je osvanuo “Zahtjev za poduzimanje mjera” koji je direktoru Luke Ploče Ivanu Pavloviću uputila Udruga dioničara Luke. U zahtjevu stoji da Udruga Dioničara kao predstavnik vlasnika, u ovom slučaju malih dioničara, zahtjeva od Uprave društva da hitno poduzme ove mjere prema zaposlenicima koji su prodavali svoje dionice: “pojačano nadzirati ispunjavanje radnih obveza zaposlenika koji su prodali dionice i ako se utvrdi kršenje radnih dužnosti, da se tim radnicima da otkaz Ugovora o radu skrivljenim ponašanjem zaposlenika sukladno Zakonu o radu. Ako dođe do potrebe otpuštanja zaposlenika zbog tehnološkog viška, da prvi na listama budu radnici koji su prodali dionice”, stoji u Zahtjevu.
Tako formuliran Zahtjev izazvao je reakciju medija, pa je zahtjev proglašen ucjenom radnika da ne prodaju svoje dionice kako bi se omogućilo da u Luci Ploče zaživi model radničkog dioničarstva. Predsjednica Udruge i potpisnica Zahtjeva Željka Dodig, inače i financijska direktorica Luke, tvrdi kako je riječ ustvari o puno dubljem problemu. Mali dioničari, koji su u najvećem dijelu članovi Udruge, obvezali su se da će u slučaju prodaje svoje dionice ponuditi prvo Udruzi, jer je Udruga i osnovana s namjerom da se vlasništvo malih dioničara, a indirektno i njihova radna mjesta, na takav način zaštite.

Iz ovoga se vidi da nije Pavlovič bio taj koji je pokušao i metodom zastrašivanja zaustaviti prodaju,več Udruga dioničara Luke s Željkom Dodig na čelu.[smiley10]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Ne može država samo tako djeliti dionice, moraju postupati po zakonu.
Nema zakonske osnove po kojoj bi radnici LP stekli pravo na povlašten upis ili sudjelovanje u dokap. a i da ima to je veliki posao koji ne može biti gotov do 25.01.
Ako pak izmisle neki naćin onda ni nas koji smo dioničari ne mogu isključiti.

Kol. Šangajac, meni nije jasno na osnovu čega zakljućuješ da ja osporavam prava radnika LP da ponovo kupe doonice svoje firme!?

Ti ili nisi dobro shvatio što sam napisao ili slabo čitaš pa ću ti sada razdjeliti naše postove na pitanja i odgovore uz pojašnjenje odgovora;

Šangajac:
Prvo napišeš: nema zakonske osnove…zatim; a i da ima… po mom to znači da ne znaš.Zašto radnici nemaju prava???

odgovor:
Radnici su iskoristili svoje pravo na “kupnju” dionica u privatizaciji 90ih !
Ukoliko privatizacija nije bila provedena po zakonu a na štetu radnika mogli bi imati pravo na onaj dio za koji su zakinuti.

pojašnjenje:
U vrijeme pretvorbe i privatizacije 90ih god. radnici društvenih poduzeća mogli su sukladno svojem radnom stažu kupiti po povlaštenim uvjetima neku kol. dionica za određenu kol. novaca koje će “otplatiti” na određeni br. god.
U određenom vremenskom roku morali su se pojedinačno izjasniti prihvačaju li to pravo ili ga se odriču.
Dakle, sve ono što radnici nisu upisali postalo je vlasništvo države a samim time i svih građana HR
Ne postoji zakon po kojem bi ti isti radnici mogli više puta koristiti to pravo!

Šangajac:
Pa oni su po bivšem sistemu da ne rečem zakonu gradili fizički a i financijski LP

odgovor:
L.P. više nije OUR ili SOUR nego je D.D. i ima vlasnike .
pojašnjenje:
Radnici su bili temelj socijalističke ideologije gdje su u Organizaciji Udruženog Rada mogli raditi što, kako i koliko su htjeli ali ta vremena su prošla , sada je nastupio kapitalizam u kojem su temelj vlasništvo i kapital

Šangajac:
a ti koji si sad kupio par dionica imaš veće pravo na iste, čudno ti je to tvoje pravo???

odgovor:
Po prijedlogu dokap. rade dioničari (vlasnici) a ne radnici i u ovom slučaju ja kao vlasnik 1 ili 100000000kom dionica imam isključivo pravo sudjelovati u njoj a radnici koji nisu dioničari nemaju !Da si malo bolje upučen ne bi se morao čuditi!

pojašnjenje:
“Društvo će, u svrhu osiguranja svježega kapitala za investicije, emitirati novih 312 500 dionica, privatnom ponudom postojećim dioničarima, po nominalnoj cijeni od 400 kuna pa će temeljni kapital Društva porasti na oko 214 milijuna kuna.”
Pavlović

Članak 7.
Upis dionica vršit će se u dva kruga.
U prvom krugu svaki dioničar ima pravo upisati onaj dio novih dionica koji odgovara njegovu udjelu u dotadašnjem temeljnom kapitalu Izdavatelja, pri čemu svaki dioničar u upisnici mora naznačiti želi li sudjelovati u drugom krugu, ukoliko nakon prvog kruga preostane dionica koje nisu upisane i uplaćene u prvom krugu.
Dakle po prijedlogu za skupštinu pravo sudjelovanja u dokap. imaju samo dioničari![smiley1]

Šangajac:
ja tebi ne osporavam pravo kao invstitora u LP ali kojom činjenicama ti osporavaš prava radnika LP-a da ponovo kupe dionice svoje firme još k tome baljezgaš da sam bolje upućen.

odgovor:
Radnici LP,koje to interesira sigurno znaju da dionice svoje firme opet mogu kupiti preko bilo koje banke ili brokerske kuće na ZSE ! Ja to nikako ne mogu osporavati!
Da si bolje upučen to bi trebao znati!

Šangajac:
Je si li ti možda čuo za radničko dioničarstvo ( poznato i u kapitalističkom društvu), po tom načinu ti bi ostao bez vrijednih dionica LP-a.

odgovor:
Da , samo sam čuo o tome! …heheehe

Šangajac:
A morao bi svoje postove malo potrkrepit u zakonu i sa argumentima a ne samo politikom…

odgovor:
Da li ti je ovo dovoljno?
Dioničari LP su sve shvatili i bez ovoga!

Pozdrav!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


01.02.2006

.Na oglasnoj ploči Luke Ploče nedavno je osvanuo “Zahtjev za poduzimanje mjera” koji je direktoru Luke Ploče Ivanu Pavloviću uputila Udruga dioničara Luke. U zahtjevu stoji da Udruga Dioničara kao predstavnik vlasnika, u ovom slučaju malih dioničara, zahtjeva od Uprave društva da hitno poduzme ove mjere prema zaposlenicima koji su prodavali svoje dionice: “pojačano nadzirati ispunjavanje radnih obveza zaposlenika koji su prodali dionice i ako se utvrdi kršenje radnih dužnosti, da se tim radnicima da otkaz Ugovora o radu skrivljenim ponašanjem zaposlenika sukladno Zakonu o radu. Ako dođe do potrebe otpuštanja zaposlenika zbog tehnološkog viška, da prvi na listama budu radnici koji su prodali dionice”, stoji u Zahtjevu.
Tako formuliran Zahtjev izazvao je reakciju medija, pa je zahtjev proglašen ucjenom radnika da ne prodaju svoje dionice kako bi se omogućilo da u Luci Ploče zaživi model radničkog dioničarstva. Predsjednica Udruge i potpisnica Zahtjeva Željka Dodig, inače i financijska direktorica Luke, tvrdi kako je riječ ustvari o puno dubljem problemu. Mali dioničari, koji su u najvećem dijelu članovi Udruge, obvezali su se da će u slučaju prodaje svoje dionice ponuditi prvo Udruzi, jer je Udruga i osnovana s namjerom da se vlasništvo malih dioničara, a indirektno i njihova radna mjesta, na takav način zaštite.

Iz ovoga se vidi da nije Pavlovič bio taj koji je pokušao i metodom zastrašivanja zaustaviti prodaju,več Udruga dioničara Luke s Željkom Dodig na čelu.[smiley10]


Mi koji malo bolje poznamo stanje u Luci Ploče znamo ko stoji iz toga dokumenta, Željka Dodig je samo potpisnica toga dokumenta koga možda nije ni pročitala kada ga je potpisivala, sve konce u Luci Ploče vodi gospodin Ivan Pavlović koji to radi bresprejkorno i dok je on na čelu Luke nema straha za nas dioničare.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Šangajac:
Prvo napišeš: nema zakonske osnove…zatim; a i da ima… po mom to znači da ne znaš.Zašto radnici nemaju prava???
odgovor:
Radnici su iskoristili svoje pravo na “kupnju” dionica u privatizaciji 90ih !
Ukoliko privatizacija nije bila provedena po zakonu a na štetu radnika mogli bi imati pravo na onaj dio za koji su zakinuti.
RADNICI SU ZAKINUTI:DOBILI SU 35-4000DM (bivših)cca 24000kn a trebali 20000DM!!!
odgovor:
Po prijedlogu dokap. rade dioničari (vlasnici) a ne radnici i u ovom slučaju ja kao vlasnik 1 ili 100000000kom dionica imam isključivo pravo sudjelovati u njoj a radnici koji nisu dioničari nemaju !Da si malo bolje upučen ne bi se morao čuditi!
DRAGI UPUĆENI KOLEGA U DNEVNOM REDU MOGLA BI SE NAĆ NOVA TOČKA:OMOGUĆUJE SE RADNICIMA LP DA PO POVLAŠTENIM UVJETIMA…..
odgovor:
Radnici LP,koje to interesira sigurno znaju da dionice svoje firme opet mogu kupiti preko bilo koje banke ili brokerske kuće na ZSE ! Ja to nikako ne mogu osporavati!
Da si bolje upučen to bi trebao znati!
DA SI BOLJE UPUĆEN, PO GORE NAVEDENOM NEĆE KUPOVATI PO BURZOVNOJ CJENI.
Šangajac:
Je si li ti možda čuo za radničko dioničarstvo ( poznato i u kapitalističkom društvu), po tom načinu ti bi ostao bez vrijednih dionica LP-a.
odgovor:
Da , samo sam čuo o tome! …heheehe
DA SI BOLJE UPUĆEN U HR VEĆ IMA PAR FIRMI KOJE IZVANREDNO POSLUJU, A PO NAJAVAMA POLITIČARA TO JE JEDNA OD BOLJIH SOLUCIJA UPRAVLJANJA. PS. IZJAVE HDZ-A I SDP-A…ha…haaa
Šangajac:
A morao bi svoje postove malo potrkrepit u zakonu i sa argumentima a ne samo politikom…
odgovor:
Da li ti je ovo dovoljno?
Dioničari LP su sve shvatili i bez ovoga!
DOBRO SI POTKREPIO! Vjerojatno si proveo anketu…
Nisi mi odgovorio koliko ćeš ti držat dionice LP-a???
Pozdrav i tebi ali više neću polemizirat…[smiley1]


Koliko bi po tebi bila cijena dionice da radnici nisu prodavali između 1300-2000 kuna?
Puno, puno veća. I danas je tako: ako manje prodajemo (dakle, držimo, više je cijenimo), ide gore!

Veliki kupuju samo po diskontu, pa tek onda dižu cijenu.
Prvi dio je točan. Bolje je reći da pametni kupuju kad je jeftino.
Drugi dio je upitan. Tko zna što sve ne podiže (i spušta) cijenu. Nekad i krive info, odnosno dezinformacije.

Vi što ste ostali dignite spomenik onima što su vam omogućili ovaj rast, a ne pljujte po njima.
Nikad nisam plj… po bivšim dioničarima. O radnicima mislim sve najbolje. Ponovit ću od ranije: bez radnika nema uspješne tvrtke, no oni nisu nužno i vlasnici d.d.
A ako i imaju neki dionički udjel, mislim da je bolje da to i ne spominju. Jednoj meni dragoj osobi su ne tako davno prijetili otkazom zbog toga, a kada ih je prodala meni – idila. Ja pak dobio novi posao – burza!

I još ako misliš da sam ja radnik koji je prodao, varaš se.
Zašto misliš da ja mislim da si prodao? Ja neću idućih 5 godina. Po meni, to je jaaako dobra dionica, samo da se smire sve strasti oko nje. Posebice one političke naravi.

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


RADNICI SU ZAKINUTI:DOBILI SU 35-4000DM (bivših)cca 24000kn a trebali 20000DM!!!

Radnici su dobili 60 koliko ja znam. Barbosa je potpuno u pravu radnici i bivši radnici mogu dobiti kupovinu do 20000 DEM po povlaštenim uvjetima koje nisu iskoristili u 90-ima ( država ima 61 % u svojem vlasništvu pa nek dijeli ionako će Pločani to rasprodati u bescjenje vrlo brzo ), ali ova dokapitalizacije ne smije proći bez vlasnika ( država+mali dioničari )

Kako to da se danas cijena Luke Ploče konstantno održava na 5k???

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


Kako to da se danas cijena Luke Ploče konstantno održava na 5k???

A u kojme smjeru smatraš da bi trebala ići? Dolje kao i cijelo tržište ili? Da podsjetimo da je u zadnjih 2 tjedna cijena pala sa 6.300,00kn na trenutno 5.000,00kn…

golubv
z ovoga se vidi da nije Pavlovič bio taj koji je pokušao i metodom zastrašivanja zaustaviti prodaju,več Udruga dioničara Luke s Željkom Dodig na čelu.

sampras
Mi koji malo bolje poznamo stanje u Luci Ploče znamo ko stoji iz toga dokumenta, Željka Dodig je samo potpisnica toga dokumenta koga možda nije ni pročitala kada ga je potpisivala, sve konce u Luci Ploče vodi gospodin Ivan Pavlović koji to radi bresprejkorno i dok je on na čelu Luke nema straha za nas dioničare.

Možda se neda izčitati iz mog posta ali baš sam to htio reči.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


gogo1: ” Kako to da se danas cijena Luke Ploče konstantno održava na 5k??? ” A u kojme smjeru smatraš da bi trebala ići? Dolje kao i cijelo tržište ili? Da podsjetimo da je u zadnjih 2 tjedna cijena pala sa 6.300,00kn na trenutno 5.000,00kn…

pad (ali i rast) u proteklih dva tjedna je povezan više sa političkim špekulacijama i razno raznim napisima po novinskim člancima.
Mislim da je upravo sada pravo testiranje stvarne sadašnje vrijednosti ove dionice, ali i kojim će pravcem krenuti u dogledno razdoblje.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Zadnjih par dana, od kad traje ova korekcija netko pred sami kraj trgovanja sa nekoliko komada počasti kupnju i sroka cijenu sa + u –

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close