LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

i meni se čini tako ,ohladit glave i čekat.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

1. CRAL
2. MDPL
3. IPKO
4. ZDNK
5. LKPC

[smiley15][smiley15][smiley15]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Nisi me shvatio, ne bi se NPM smanjla, ona bi nestala, jer bi troškovi financiranja koji za razliku od dividende umanjuju dobit, potpuno pojeli dobit, dobiti ne bi bilo, to je garantirano i isto vrijedi i za kredit i za obveznice, a i da se zaduže ne mogu se kasnije ponovo, a trebaju, pa prije sam to napisao…onih 50 milja i 30 milja eura… I nitko im nebi dao kredit na 50 godina, nego na manje pa bi onda došlo da jaza durationa imovine i obveza i eto opet dreka…jer se iz povećanih pristrojbi mislilo plaćati kredit lučke uprave, pa sad veće pristrojbe i ogromni kamatni troškovi, jednostavno neizvedivo…

Ma ne bih rekao, ma oni su trenutno iznimno nisko zaduženi, sa otplatom postojećeg duga apsolutno nemaju problema i te kako su sposobni preuzeti novo zaduženje.
Likvidnost, jednostavno prelikvidni su.Pokazatelji su iznimni.koeficijenti likvidnosti kakvi se rijetko viđaju.
Naravno da je dokap. najbolje riješenje oko toga nema rasprave.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Pitanje za ravovskog. Da li je LKPC već digla kredit od svjetske banke ili ga je namjeravala dići?

Već ugovoreno i potpisano, trenutno se odvija rad na proširenju terminala i ostali građevinski radovi.


Ma ne bih rekao, ma oni su trenutno iznimno nisko zaduženi, sa otplatom postojećeg duga apsolutno nemaju problema i te kako su sposobni preuzeti novo zaduženje. Likvidnost, jednostavno prelikvidni su.Pokazatelji su iznimni.koeficijenti likvidnosti kakvi se rijetko viđaju. Naravno da je dokap. najbolje riješenje oko toga nema rasprave.

A dobro, možda sam bio malo katastrofičan u proračunu, recimo da bi mogli možda podnijeti to kreditno opterečenje, jer im je trenutno, ali za ovaj q kumlativno NPM 15%, ali bilo bi to na knap i ne bi mogli povećavati amortizaciju na novu opremu kojom su i mislili plaćati pristrojbu lučkoj upravi…
No i dalje ostaje činjenica da im nitko ne bi dao kredu na 50 godina…
I sam si rekao da je dokap, nabolja i najbezbolnija solucija…

ako im je do novaca, a što ne dokapitaliziraju po prosječnoj tržišnoj u zadnjh 3 mjeseca nego po nominali? samo zbrku rade.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Naučio sam iz vlastitog životnog iskustva da inače kad želiš nešto napravit, da se oko toga moraš dobro i namučiti. Isto pretpostavljam da vrijedi i sa ovom našom dionicom.

Zato svima onima koji su unutra i koji ne žele da nas se mulja i igra sa cijenom kako se nekom digne ona stvar, možda postoji način da to promijenimo. Umjesto da samo gledamo u ekran i govorimo protiv politike i igara u pozadini, ajmo napravit nešto konstruktivno pa da vidimo koliko možemo utjecati na daljni tijek situacije.

Dakle, idemo svi dići svoj glas protiv ovakvih današnjih odluka i poslati svako pojedinačno e-mail na stranice vladajuće garniture i zatrpati im inboxe. Zapamtite, ako nas se stvori kritična masa, te poruke itekako mogu imati utjecaj. Prema tome, „Small Fish“, „Ides“, „Strategos“, „Laser“, „Gogo“, „Pupovac“, „drchip“, „blade“ + svi drugi, budite aktivni i podržite ovo!

Svaka mail poruka bi trebala biti takva da ima isti naslov da bi bila unificirana i samim time prepoznatljiva pa stavite „LUKA PLOČE – dokapitalizacija“.
Napišite neki kratki osobni tekst o tome da posjedujete dionice LKPC-R-A, da ste nezadovoljni onim što se događa oko dokapitalizacije i da tražite održavanje skupštine 25.01.2008. prema dnevnom redu koji je upisan u pozivu na skupštinu, objavljen u NN i pravovremeno dostavljen svim nadležnim institucijama.
Na kraju maila obavezno navedite svoje ime i prezime(adresu) + JMBG da poruka bude vjerodostojna.

Najvažnije mail-adrese i web stranice navodim ispod:

info@mingorp.hr
branko.vukelic@mingorp.hr
vladimir.vrankovic@mingorp.hr – državni tajnik za gospodarstvo
Ministarstvo Gospodarstva rada i poduzetništva (www.mingorp.hr)

kabinet@mfin.hr
Ministarstvo financija (www.fmin.hr)

ministar@mmtpr.hr
duska.grubisic@pomorstvo.hr – odjel uprave za pomorski promet, pomorsko dobro i luke
Ministarstvo mora, turizma, prometa i razvitka (www.mmtpr.hr)

predsjednik@vlada.hr
ratko.macek@vlada.hr
Vlada Republike Hrvatske (www.vlada.hr)

Dakle, idemo svi dići svoj glas…


Najvažnije što bi trebalo je napisati je budalaština o tome da Vlada nije znala ništa o dokapitalizaciji. To je u svakoj opciji užas i spremno za ostavku minimalno! Da nisu znali je debilana jer u nadzornom odboru sjede njihovi ljudi, a sve da po nekom Monthy Phytonovskom scenariju i nisu – to je za njih sramota, da ne zna nadzorni odbor što se događa u firmi, ali eto, dokapitalizacija je, ono, baš banalna vijest…

ekipa kaj vi mislite jel pametno na ovim cijenama uc u ovu dionicu ili je pametnije izbjegavat ju??

Evo ljudi, ja sam svoje obavio i poslao mailove na sve adrese(ukupno 8).

Nadam se da ćete se pridružit i pomaknut ovo s mrtve točke.
Možda se nekom na prvi pogled čini malo preteciozno i utopistički, ali sreća prati hrabre pa idemo optimistično naprijed ko mušketiri “svi za jednog, jedan za sve”.

Budite ažurni i što prije šaljite ovo da nam ne pobjegne voz. Kad netko pošalje nek odmah to napiše na forumu da znamo koliko nas se uključilo(može i info gdje na adrese su poslani mailovi).

Za one kojima treba predložak i ne da im se puno zezat s sadržajem, evo kopija moje poruku pa možete i nešto slično tome. Pozdrav i čujemo se ujutro.

“LUKA PLOČE – dokapitalizacija

Poštovani, javljam se u vezi s dokapitalizacijom Luke Ploče i pozivom na skupštinu koja je prvotno objavljena za 26.11.2007., a zatim prebačena za 25.01.2008.
S obzirom da je država kao 61% vlasnik Luke Ploče(HFP + HZMO) pravovremeno bila upućena u sve odluke koje su donesene i objavljene u Narodnim Novinama i stranicama Zagrebačke burze, te da ima svoje predstavnike i kontrolira Nadzorni odbor i Upravni odbor Luke Ploče, kao postojeći dioničar šaljem vam zahtjev da se gore navedene odluke provedu zakonito, te da se sjednica održi prema dnevnom redu skupštine i na datum kako je objavljeno. Ovdje ističem svoje nezadovoljstvo zadnjim događajima i postupcima koji su doveli do stvaranja postupnog nepovjerenja prema ovoj dionici i sustavu burze u cjelini, što se može negativno odraziti na daljnja ulaganja investitora u tržište kapitala RH na svim razinama.

Također, s obzirom na članak objavljen u „business.hr“ dnevniku, dana 07.11.2007. pod naslovom „Vlada protiv NO-a Luke Ploče, ništa od dokapitalizacije“, autor teksta: Tomislav Petrov, http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=a21bc063-78e8-4e76-a217-ced94c1afa09&open=sec, molim da date komentar na navedeni tekst.
Ukoliko objavljeni tekst ne odgovara činjeničnom stanju, molim da hitno izdate službeni demanti članka i da isti bude objavljen od „business.hr“ kako bi se izbjegle malverzacije cijene dionica na burzi prouzročene ovakvim člankom.

Srdačno vas pozdravljam i očekujem vas odgovor.

PS. Kopiju ove poruke dostavljam ostalim resorima i nadležnim istitucijama u svrhu zaštite nas malih ulagača na tržištu kapitala i naših prava.




@Ravovski
Kolega, svaka čast na odvažnosti, cijenim to i imate moju podršku.
Otvorio sam temu “Nepravednosti i/ili nepravilnosti na tržištu kapitala” pa se nadam da će i ostali forumaši doprinijeti svojim komentarima i savjetima na toj temi.
Živjeli!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Što se dogodilo?

Dogodio se moj scenarij broj 3) pod nazivom “Teška pušiona”.

Ali ne treba dramiti, sretno imaocima, samo ne brzopleto prodavati, brzo će to na 6000 ponovno, prije nego možete zamisliti.

Ono što mene dugoročno zabrinjava jest što kod nas nema nikakvih pravila poslovnog ponašanja. Premda nije direktno vezano, hitno nam treba SOX odnosno kaznena odgovornost Uprave u slučaju da mulja. Ako si slagao u FI, ideš u zatvor. Ako si slagao javnosti, ideš u zatvor. To je jedini način. Ovakvo ponašanje obezvrjeđuje i potcjenjuje male dioničare i čini ih majmunima.

Jer, ne zaboravite koliki su milijuni prošli na cijenama iznad 6000.

Zato ne vjerujem u ovu državu, zato ne vjerujem HDZ-u. Pa zamislite, vlada/država nije znala ništa o tome. Samo ovo je dovoljan razlog da cijela vlada podnese ostavku u uređenoj i normalnoj zemlji. Ostvareno moj qrac!!!!


Bio bi pravi potez na odlasku dati ostavku. Moš mislit!!!

New Report

Close