LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Imamo sreće pa je LEDO u najboljoj situaciji, maltene imaju monopol na sladoled u HR, a sezona će biti dobra, istina jamčili su za tih 19 mlrd kn, ali to je opet puno manje od svih ostalih…

Mislio sam da je Jamnica top pick u Agrokoru, ali sad sam siguran da je to Ledo…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Realno koliko može imati utjecaj izvješće od +/- 50-100 milijuna kuna kada su jamstva od 19 miljardi kuna?
Osim toga cijena je pala sa 11000 na 3500 a ledo nije presto postojat ni zarađivat isto kao i godinu dana prije, konzum lanac neće nestat i ako nestane mislim da je samo 20% proizvoda išlo kroz konzum.
Ledu više nitko ne bere pare sa računa kao što je radio agrokor pa prema tome zašto ne bi vrijedio 8000 kuna ili više?
Problem je što će biti sa jamstvima jer sa njima situacija je kao u dalekovodu.


Budite sretni ako cijena bude 500-1000 kuna ako se otvori trgovanje!
Eto,vi pisete o 8000,a ja 500-1000 kuna pa cemo vidjeti tko je u pravu !

Većina je dala neko svoje mišljenje pa evo i mog …Pa netreba dokapitalizirat Ledo,Jamnicu,Zvijezdu …. treba dokapitalizirat Agrokor. Nažalost dio najboljih će ići u prodaju (osim ako kreditori ne odluče drugačije ).. ja ne vidim kako bi bilo koja od navedenih firmi vrijedila tržišno manje nego prije krize,pa nek kreditori teoretski uzmu npr.Ledo koji je u zalogu ali on nakon toga ne vrijedi manje samo je promijenio vlasnika i istovremeno razdužio Agrokor za neku količinu novaca kojutek treba utvrdit…. i ovi napisi po novinama svi znaju da Agrokor vrijedi manje nego je dužan ali nitko nezna šta Agrokor zapravo posjeduje…


Imamo sreće pa je LEDO u najboljoj situaciji, maltene imaju monopol na sladoled u HR, a sezona će biti dobra, istina jamčili su za tih 19 mlrd kn, ali to je opet puno manje od svih ostalih…

Mislio sam da je Jamnica top pick u Agrokoru, ali sad sam siguran da je to Ledo…


jamcili su 19 mlrd no koliko je njihov udio u tome ?!
to nitko nezna
i znam da ce ovaj dosadnjakovic opet osjetit potrebu da nekaj napise al bmk.

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



Realno koliko može imati utjecaj izvješće od +/- 50-100 milijuna kuna kada su jamstva od 19 miljardi kuna?
Osim toga cijena je pala sa 11000 na 3500 a ledo nije presto postojat ni zarađivat isto kao i godinu dana prije, konzum lanac neće nestat i ako nestane mislim da je samo 20% proizvoda išlo kroz konzum.
Ledu više nitko ne bere pare sa računa kao što je radio agrokor pa prema tome zašto ne bi vrijedio 8000 kuna ili više?
Problem je što će biti sa jamstvima jer sa njima situacija je kao u dalekovodu.


Budite sretni ako cijena bude 500-1000 kuna ako se otvori trgovanje!
Eto,vi pisete o 8000,a ja 500-1000 kuna pa cemo vidjeti tko je u pravu !
[/quote]
Nisam napisao uopce koja ce bit cijena nego sam rekao sto vrijedi bilo kakvo izvjesce kada su jamstva ogromna.
Poznavajuci nasu burzu cijena ce bit koliko ste i napisali medjutim sto ce se desiti sa jamstvima ni vi ni ja ne znamo medjutim vi imate svakodnevnu potrebu pisati katastroficne postove dakle prvo sami sa sobom rijesite problem a onda rjesavajte agrokor



Imamo sreće pa je LEDO u najboljoj situaciji, maltene imaju monopol na sladoled u HR, a sezona će biti dobra, istina jamčili su za tih 19 mlrd kn, ali to je opet puno manje od svih ostalih…

Mislio sam da je Jamnica top pick u Agrokoru, ali sad sam siguran da je to Ledo…


jamcili su 19 mlrd no koliko je njihov udio u tome ?!
to nitko nezna
i znam da ce ovaj dosadnjakovic opet osjetit potrebu da nekaj napise al bmk.

[/quote]

Ciji udio? Nisam shvatio… Ledo je obavjestio burzu da je jamcio za 19 mlrd, Jamnica za 27 mlrd…

A ako se jamstvo aktivira, drustva koja su jamcila zajednicki pokrivaju to jamstvo, znaci na Ledo ide 1/6 ili 1/7 tog jamstva… ne znam koliko je tocno jamaca u tome…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

bisakovi:kažeš da će bit cijena 500 do 1000 kuna..ako tako nebude oćeš još pisat po forumu sve i svašta??

Mislim da naš Ledo ima više problema.
1. I sam je dužan za svoje poslovanje
2. Dodatno jamči s 10 puta većom vrijednošću od svoga kapitala
3. Agrkokorove dionice Leda su založene, u velikom djelu, kod ADRISa koji ih želi prodati da vrati 1mlKn
4. Bez Konzuma Ledo ima jako male šanse, međutim kako je i Konzum založen nekoliko puta iznad svoje vrijednosti , prava sarma

Vrijednost Leda ? Pa ja sam već odavno to prebolio i sada mi je lakše, ali postoji mala nada da će trejderi ipak nešto ponuditi. Kuna dve po dionici kao Ingra i idemo se igrati. Kuna po Kuna i evo dvije !


Mislim da naš Ledo ima više problema.
1. I sam je dužan za svoje poslovanje
2. Dodatno jamči s 10 puta većom vrijednošću od svoga kapitala
3. Agrkokorove dionice Leda su založene, u velikom djelu, kod ADRISa koji ih želi prodati da vrati 1mlKn
4. Bez Konzuma Ledo ima jako male šanse, međutim kako je i Konzum založen nekoliko puta iznad svoje vrijednosti , prava sarma

Vrijednost Leda ? Pa ja sam već odavno to prebolio i sada mi je lakše, ali postoji mala nada da će trejderi ipak nešto ponuditi. Kuna dve po dionici kao Ingra i idemo se igrati. Kuna po Kuna i evo dvije !


Ledo ne ovisi o konzumu u tolikoj mjeri i nije istina da su sanse male ako konzum ne opstane a i vrlo male su sanse da konzum ne opstane tako da taj dio mozete slobodno zanemariti


Mislim da naš Ledo ima više problema.
1. I sam je dužan za svoje poslovanje
2. Dodatno jamči s 10 puta većom vrijednošću od svoga kapitala
3. Agrkokorove dionice Leda su založene, u velikom djelu, kod ADRISa koji ih želi prodati da vrati 1mlKn
4. Bez Konzuma Ledo ima jako male šanse, međutim kako je i Konzum založen nekoliko puta iznad svoje vrijednosti , prava sarma

Vrijednost Leda ? Pa ja sam već odavno to prebolio i sada mi je lakše, ali postoji mala nada da će trejderi ipak nešto ponuditi. Kuna dve po dionici kao Ingra i idemo se igrati. Kuna po Kuna i evo dvije !

Dionice Leda su u zanemarivo malom djelu kod Adrisa. Vlasnički udjel Jamnice je založen za Agrokorov dug prema Adrisu i petnaestak posto Konzuma.

Jamstva će se otpisati. To će vjerojatno biti predmet dogovora vjerovnika prije pretvaranja duga u kapital odnosno otpisa potraživanja odnosno prodaje imovine.

Dug samog Leda nije problem Ledu.

Sve će ovisiti o utvrdjivanju imovine, obveza i kapitala odnosno dogovoru vjerovnika i njihovoj nagodbi. Do tada bilo kakve špekulacije o vrijednosti i/ili nevrijednosti au bespredmetne.

Mislim da Ledo u nas i u regiji ima dobre proizvode, jaku distribuciju i brend i da bi se relativno dobro snašao i bez Konzuma, al očito je da s Konzumom ima sinergiju u smislu vertikalne integriranosti ili da se seljački izrazim… bolje šanse za izbijanje kune iz džepa potrošača.


Mislim da naš Ledo ima više problema.
1. I sam je dužan za svoje poslovanje
2. Dodatno jamči s 10 puta većom vrijednošću od svoga kapitala
3. Agrkokorove dionice Leda su založene, u velikom djelu, kod ADRISa koji ih želi prodati da vrati 1mlKn
4. Bez Konzuma Ledo ima jako male šanse, međutim kako je i Konzum založen nekoliko puta iznad svoje vrijednosti , prava sarma

Vrijednost Leda ? Pa ja sam već odavno to prebolio i sada mi je lakše, ali postoji mala nada da će trejderi ipak nešto ponuditi. Kuna dve po dionici kao Ingra i idemo se igrati. Kuna po Kuna i evo dvije !

Ne baratate sa istinitim podacima… Adris prakticki nema Leda…

Kao instrumenti osiguranja, objasnio je financijski direktor Adrisa Vitomir Palinec, ugovorena su založna prava nad dionicama Jamnice, što je 16.799 dionica, prava nad dionicama Konzuma, njih 11.578., te založno pravo na dionice Leda njih 11.115 dionica.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

@Grga
Kako mislite veliki dio, pa sami kažu iz Adrisa:

te založno pravo na dionice Leda (11.115 dionica, što je udio od 3,54 posto).[/url]

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close