LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I prošli put mu nisu dali razrješnicu ! Navodno zato što se protivio knjiženju jamstva u bilance.
( jer navodno po zakonu bi se jamstva trebala knjižit van balinčno). navodno!

Upravo tako, on se jedini usprotivio ovakvom provođenju nezakonitih jamstava, i zato mu se na ovaj način osvećuju.

Zanimljivo je što ovime Borg ništa ne postiže, ali daje do znanja ostalima da se treba poslušno poslušati sve što oni kažu.

@Ivan1902
Nisi shvatio smisao mog pitanja.
Nije mu namjera otvoriti raspravu na forumu o tome, nego od revizora na Glavnoj skupštini dobiti jasan odgovor po tom pitanju, koji će ući u zapisnik i kao takav se moći koristiti u pravnim postupcima. Važno je dakle ono što ulazi u zapisnik skupštine, a ne što mi ovdje, pa i na skupštinama – ako ne uđe u zapisnik, raspravljamo.
1) Revizor je mogao potvrditi da je sve kao što je prikazano u financijskim izvještajima (FI) tj. Društvo ima obaveze po izdanim jamstvima i negativni kapital, kao što je i potvrdio u svojem mišljenju na FI (rezerve koje je dao u mišljenju odnose se na beznačajna pitanja). U tom slučaju, ako revizor nije spreman na skupštini izjaviti da će obeštetiti dioničare ukoliko se pokaže da to nije tako, to znači da on ne stoji iza svog mišljenja i stoga ono nema nikakvu snagu. Ukoliko pak izrazi spremnost za naknadu štete tada postaje još jedan izvor sredstava za obeštećenje – kada pravda pobijedi.
2) Revizor može reći da je ono navedeno u financijskim izvještajima (FI) samo najvjerojatnije stanje sukladno dosadašnjem tijeku izvanredne uprave i odlukama trgovačkog suda koji je potvrdio nagodbu, odnosno da krajnji ishod može biti i drugačiji (koliko se sjećam tako nešto je izjavio na prošloj skupštini). Ukoliko je „najvjerojatnije“ onda nije 100% sigurno. Ne može sud opravdati oduzimanje imovine ostalim dioničarima, odnosno prijenos iste na drugo društvo bez naknade, ukoliko postojanje i iznos obaveze nije nedvojbeno utvrđen.
Svi odgovori bi nam išli u korist budući da konkretiziraju stvari i, ukoliko su zavedeni u zapisniku, mogu biti korišteni kao dokaz u postupcima protiv Uprave, NO i izv. uprave.

Bio bih zahvalan ukoliko netko može podijeliti informacije što se događalo na jučerašnjoj GS, koja su bila pitanja i odgovori Uprave i NO.

E gdje su zavrsili nasi novci. kojom igrom to sad vrijedi a prije par godina je dionica vrijedila nula kuna !?

Vrijednost novom vlasniku a dugovi starom..to je grose spiele ?!?

600 mil eura..4.5 mlrd kuna ili po dionici cca 14 000 kn..Bas onoliko koliko smo i mi u svoje vrijeme govorili da LEDO vrijedi..Mirovinci ga kupovali..dionicari drzali kao siguran ulog..i sad ce tu cijenu netko i platit samo ce novac otic negdje drugdje ..nazalost ne u HR 🙁

 

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/nomad-foods-spreman-dati-za-ledo-vise-od-600-milijuna-eura-134947

 

600 mil eura..cca 4.5 mlrd kuna..14 000 Kkn po dionici !

Todo..Todo ..sto ga nisi prodo !

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

U naše vrijeme je Ledo vrijedio puno više od tih 14.000 kn. U ove 3 godine izvanredna uprava ga je samo opelješila, prodaja je bitno pala. Ako sada vrijedi 14.000 kn 2016-ete je vrijedio minimalno 20.000 kn.

Horor!

 

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2247373

Još za napomenuti da Agrokor u Ledu nije imao ni 50% vlasništva.

Da napišem što mislim o ovome i što im želim dobio bih banova za 3 života. Samo pomnožite vaš broj dionica s ovom sumom.

“FORTENOVA grupa i Nomad Foods Limited potpisali su kupoprodajni ugovor za Poslovnu grupu zamrznute hrane, koja se sastoji od društava Ledo plus, Ledo Čitluk i Frikom te nekoliko manjih povezanih društava, vrijedan 615 milijuna eura, priopćeno je iz Fortenove.”

https://www.index.hr/vijesti/clanak/fortenova-prodala-ledo-za-615-milijuna-eura/2264707.aspx

615.000.000 EUR / 313.920 dionica = 1.959 EUR po dionici odnosno 14.836 kuna po dionici

Sjetite se da je naš udio vrijedio 0 kn.

Kad gazda Toda nije htio ranije prodati i potopio sve. Da je “žrtvovao” dio koncerna do ovog cirkusa ne bi došlo. Uostalom sveukupno do problema je u većoj mjeri došlo prije svega zbog lošeg upravljanja, a ne nepovoljnih uvjeta financiranja (što mu je omiljena isprika).

Glavno je da su sva radna mjesta spašena..bar je to bila mantra vladajucih..

A koliko se izgubilo u mirovinskim fondovima..dionicari..to se ne racuna.

Zalost medija..oporbe..nezavisnih…

 

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ovo je pljačka stoljeca. A najgore od svega je što je svima ovo normalno. Dokaz u kakvoj rupi od drzave živimo

Posljedni Đurin ratnik

Nije ovo rupa, ovo je kriminalna država koju vode mafijaši.

Ja sam i dalje protivnik Lex Agrokora i načina kako je razvlašten bivši vlasnik Leda, no ako gledamo samo ovu transakciju u danim okolnostima, mislim da je napravljena transakcija koja sve može činiti zadovoljnima”, istaknuo je Grubišić.

New Report

Close