LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovdje su sada glavni igrači vjerovnici naročito ovi lešinari a gdje lešinar prođe tu samo suhe kosti ostaju.

kak ti ne dosadi vec drobit i sirit defetizam bezveze?
Definicija lesinarskog fonda nije da ostavi pustos nego da dodje tamo gdje vec jesu ostaci/pustos (zato se zove lesinarski) i da spasi stvar i sebi donese znatnu korist jer je i rizik velik. Ti fondovi su korisna stvar.
Mogli su i drugi uloziti pa nisu. Sad ovakvi ko ti, razni bernardici, mostici i zidici mogu trkeljat do besvijesti i bit generali poslje bitke.

[/quote]
U mnogo cemu se mogu sloziti s Vama,ali ne i sa ulogom tzv: “lesinarskih fondova”.Sam naziv odgovara ulozi i nacinu djelovanja ovakvih fondova jer iza njih,u pravilu,”ostaje pustos”.Vidjeli smo kako izgledaju ugovori s njima.Sve moguce,pokretnine i nekretnine ,do znakova i zigova su uzeli u zalog!Ti fondovi su korisni sebi i svojim dionicarima,ali za prijasnje dionicare oni su “posast”.Imao sam prilike pratiti kako se neki od tih fondova ponasaju u Aziji i USA.
Ne samo da ce s njima proci jako lose dionicari,vec ce stradati i ostali vjerovnici koji nemaju roll-up!
I nece se oni ponasati kao recimo “nasi mirovinski fondovi ili drugi fondovi ovdje”.Na njih se cak nasi Zakoni ne primjenjuju u slucaju spora!

U mnogo cemu se mogu sloziti s Vama,ali ne i sa ulogom tzv: “lesinarskih fondova”.Sam naziv odgovara ulozi i nacinu djelovanja ovakvih fondova jer iza njih,u pravilu,“ostaje pustos”.Vidjeli smo kako izgledaju ugovori s njima.Sve moguce,pokretnine i nekretnine ,do znakova i zigova su uzeli u zalog!Ti fondovi su korisni sebi i svojim dionicarima,ali za prijasnje dionicare oni su “posast”.Imao sam prilike pratiti kako se neki od tih fondova ponasaju u Aziji i USA.

O lesinarskim fondovima sam citirao Skegru, koji je to izrekao pred 2tj pred saborskim povjerenstvom za agrokor.
Tocno je upotrebio te rijeci. Da se lesinarski fondovi kod nas posprdno tako zovu jel ljudi misle da oni ostavljaju pustos a da je istina upravo suprotna. Oni dolaze tamo gdje vec je pustos i gdje nitko drugi nece (jer je prerizicno) ako vide da u toj pustosi ima nesto sta vrijedi spasavati kako bi i oni mogli zaraditi i on ih smatra vrlo pozitivnom pojavom. Iz toga izrecenog ni ja se nemogu ne slozit.
Sta god mislili o skegri taj o tim stvarima ipak zna malo vise nego mi.


U mnogo cemu se mogu sloziti s Vama,ali ne i sa ulogom tzv: “lesinarskih fondova”.Sam naziv odgovara ulozi i nacinu djelovanja ovakvih fondova jer iza njih,u pravilu,“ostaje pustos”.Vidjeli smo kako izgledaju ugovori s njima.Sve moguce,pokretnine i nekretnine ,do znakova i zigova su uzeli u zalog!Ti fondovi su korisni sebi i svojim dionicarima,ali za prijasnje dionicare oni su “posast”.Imao sam prilike pratiti kako se neki od tih fondova ponasaju u Aziji i USA.

O lesinarskim fondovima sam citirao Skegru, koji je to izrekao pred 2tj pred saborskim povjerenstvom za agrokor.
Tocno je upotrebio te rijeci. Da se lesinarski fondovi kod nas posprdno tako zovu jel ljudi misle da oni ostavljaju pustos a da je istina upravo suprotna. Oni dolaze tamo gdje vec je pustos i gdje nitko drugi nece (jer je prerizicno) ako vide da u toj pustosi ima nesto sta vrijedi spasavati kako bi i oni mogli zaraditi i on ih smatra vrlo pozitivnom pojavom. Iz toga izrecenog ni ja se nemogu ne slozit.
Sta god mislili o skegri taj o tim stvarima ipak zna malo vise nego mi.
[/quote]
Svatko ima pravo na svoj stav u misljenje,a o tzv “lesinarskim fondovima” a imate puno osvrta i clanaka ,koje mozete iscitati preko int. trazilica od puno uvazenih ekonomista i doktora znanosti.”Nomen Est Omen”!
Ja se cak bojim da ce biti jako tesko ostvariti nagodbu zbog roll-upa.

O lesinarskim fondovima sam citirao Skegru, koji je to izrekao pred 2tj pred saborskim povjerenstvom za agrokor.
Tocno je upotrebio te rijeci. Da se lesinarski fondovi kod nas posprdno tako zovu jel ljudi misle da oni ostavljaju pustos a da je istina upravo suprotna. Oni dolaze tamo gdje vec je pustos i gdje nitko drugi nece (jer je prerizicno) ako vide da u toj pustosi ima nesto sta vrijedi spasavati kako bi i oni mogli zaraditi i on ih smatra vrlo pozitivnom pojavom. Iz toga izrecenog ni ja se nemogu ne slozit.
Sta god mislili o skegri taj o tim stvarima ipak zna malo vise nego mi.

A jesi našao pravog za citiranje. Iskreno se nadam da ti navedeni ekonomski ‘stručnjak’ nije neki uzor sa svojim razmišljanjima i analizama. Nadam se da si barem malo upućen koliko je taj lik izveo pogubnih malverzacija i koliko se napljačkao sa svojim fondovima od osnutka ove slučajne države.

1. Knigthead ima udio od cca 20% u roll up kredit
2. Monarh, VTB, Zaba kreditiraju Agrokor vec duže vrijeme
3. Rol up kredit jos nije niti do kraja potrošen (imate izvjesce na Agrokor stranici)
4. Imate kamatu za roll up 3,8 % u slučaju plačanja iste nakon isteka roka od 15 mjeseci.
5. https://arhivanalitika.hr/blog/u-agrokoru-otpis-potrazivanja-77/.
6. Ok, eto im zigovi ako sve ode u stecaj, pa nek rade ledo sladoled u kini i dodju nam ga prodat


A jesi našao pravog za citiranje. Iskreno se nadam da ti navedeni ekonomski 'stručnjak' nije neki uzor sa svojim razmišljanjima i analizama. Nadam se da si barem malo upućen koliko je taj lik izveo pogubnih malverzacija i koliko se napljačkao sa svojim fondovima od osnutka ove slučajne države.

Koje malverzacije npr.? Kafanske price inace ne slusam jer ljudi 90% pricaju totalne bezvezarije.
Nisam stekao nikad takav dojam o njemu. Nikad niti od njegovoih oponenata nisam cuo da mu spocitavaju strucnost niti mu ista stavljaju na teret a i nisam vidio do sad nista inkriminirajuce. NIti na ovom ispitaivanju za agrokor nisam vidio nista lose.
Mislis da ga ovi demagozi maras i gromoja nebi pitali o tome?


U mnogo cemu se mogu sloziti s Vama,ali ne i sa ulogom tzv: "lesinarskih fondova".Sam naziv odgovara ulozi i nacinu djelovanja ovakvih fondova jer iza njih,u pravilu,"ostaje pustos".Vidjeli smo kako izgledaju ugovori s njima.Sve moguce,pokretnine i nekretnine ,do znakova i zigova su uzeli u zalog!Ti fondovi su korisni sebi i svojim dionicarima,ali za prijasnje dionicare oni su "posast".Imao sam prilike pratiti kako se neki od tih fondova ponasaju u Aziji i USA.
Ne samo da ce s njima proci jako lose dionicari,vec ce stradati i ostali vjerovnici koji nemaju roll-up!
I nece se oni ponasati kao recimo "nasi mirovinski fondovi ili drugi fondovi ovdje".Na njih se cak nasi Zakoni ne primjenjuju u slucaju spora!

Ma kakvi, to su dobronamjerna sunašca:

Influence Abroad: American vulture funds feed on Argentina’s debt crisis

Uskoro će Hrvatskom zavladati epidemija čuđenja.

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

“Najbolji znak istine je jednostavnost i jasnoća, laž je uvijek zamršena, nakinđurena i rječita.”
Lav Nikolajevič Tolstoj, 1828 – 1910, ruski književnik

https://www.linkedin.com/pulse/ako-vrijedi-biznis-ne-zna%C4%8Di-da-i-dionica-ivan-beljan-cmt

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw


mene zanima jel tko potegao pitanje valjanosti jamstava bez 3/4 skupštinske odluke…OMFovi šute ko pichke jer su njihove glavonje sjedili u Nadzornom i sve potpisivali.

Ja sam bio na skupstini i postavio pitanje o jamstvima, konkretno, pitao sam slijedece:
1. Poduzima li uprava korake da zastiti interese drustva i dionicara u kontekstu danih jamstava, i ako da koje?
2. Postoji li strategija upravljanja rizicima, tj. koji je plan B ukoliko nagodba ne prodje

Na oba pitanja, kao i na pitanja ostalih dionicara (jos dvojice manjih) uprava je davala nejasan genericki odgovor, vracajuci se uvijek na argument da drustvo dobro posluje i da cine sve sto je u njihovoj mogucnosti da zastite interese drustva. U nekoliko navrata je uprava ustvrdila da treba razlikovati pojam dospijeca od same aktivacije jamstava – tj. jamstva su dospjela, ali u velikoj vecini nisu aktivirana (aktivirano je samo jedno jamstvo do 16 mil kn).

Ostaje dojam da je uprava netransparentna i pomalo neprijateljski raspolozena prema dionicarima (moj dojam), pogotovo zbog nacina na koji su odgovarali na pitanja Agram Investa, Eseker grupe, Vrijednosnice osijek (koji iz neznam kojeg razloga nisu bili prisutni, ili ih ja barem nisam uspio “prepoznati”). Od većih riba nitko nije postavio nikakvo pitanje, dok se neki menadzercic do mene barem pola vremena na telefonu dopisivao sa svojom “Srecicom”.

Jedina konkretna stvar koju sam cuo, barem za moj pojam, je da uprava vjeruje kako ce do nagodbe doci, u kojem slucaju ocekuju da se time jamstva i “rijese”.

Ostalo je bilo “voda”, bez pravog interesa uprave da sa dioničarima ostvari konstruktivan dialog ili jasno odgovara na pitanja.


Ja sam bio na skupstini i postavio pitanje o jamstvima, konkretno, pitao sam slijedece:
1. Poduzima li uprava korake da zastiti interese drustva i dionicara u kontekstu danih jamstava, i ako da koje?
2. Postoji li strategija upravljanja rizicima, tj. koji je plan B ukoliko nagodba ne prodje

Sta nije bilo zanimljivije pitati dali uprava ima kakva saznanja o dokapapitalizaciji drustva i dali se tako nesto priprema, ako da koje se brojke vrte (nominala, broj novih dionica) a ne o jamstvima. Jamstva su solidarna i o njima nesto zna ramljak na visem nivou. ALi ovo o dokapitalizaciji bi mogli znati jer to treba vremena i za pripremu i oni ce ju provoditi.

Da sam bar ja imao prilike doci da vidim taj bezobrazluk. Na bezobrazluk treba odgovoriti bezobrazlukom. Ti si suvlasnik firme i imas pravo na neke odgovore a ne na dociranje s visoka.


dojam), pogotovo zbog nacina na koji su odgovarali na pitanja Agram Investa, Eseker grupe, Vrijednosnice osijek (koji iz neznam kojeg razloga nisu bili prisutni, ili ih ja barem nisam uspio "prepoznati"). Od većih riba nitko nije postavio nikakvo pitanje, dok se neki menadzercic do

Vrijednosnice Osijek jesu Esseker grupa, odn. Alexander Hrkac je vlasnik oboje…

https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:28:0::NO:28:P28_SBT_MBS:030076619
https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:28:0::NO:28:P28_SBT_MBS:030058309



Ja sam bio na skupstini i postavio pitanje o jamstvima, konkretno, pitao sam slijedece:
1. Poduzima li uprava korake da zastiti interese drustva i dionicara u kontekstu danih jamstava, i ako da koje?
2. Postoji li strategija upravljanja rizicima, tj. koji je plan B ukoliko nagodba ne prodje

Sta nije bilo zanimljivije pitati dali uprava ima kakva saznanja o dokapapitalizaciji drustva i dali se tako nesto priprema, ako da koje se brojke vrte (nominala, broj novih dionica) a ne o jamstvima. Jamstva su solidarna i o njima nesto zna ramljak na visem nivou. ALi ovo o dokapitalizaciji bi mogli znati jer to treba vremena i za pripremu i oni ce ju provoditi.

Da sam bar ja imao prilike doci da vidim taj bezobrazluk. Na bezobrazluk treba odgovoriti bezobrazlukom. Ti si suvlasnik firme i imas pravo na neke odgovore a ne na dociranje s visoka.
[/quote]

Pa zanimljivije jest, al sto uprava zna o tome sto će odlučiti vjerovnici? A pogotovo detalje oko toga. Preprostavljam da povjerenik već zna i ima prvi prijedlog nagodbe, al ga sigurno neće diskutirati na skupštini gdje su unaprijed predložene točke o kojima se raspravlja i odlučuje. Skupština nije mjesto gdje se može raspravljati kao u kafiću uz kavu. Pitanja koja je postavio Irational su u krugu logičnih pitanja upravi na GS i vezana su na prijedloge odluka o kojima je i bila predvidjena rasprava temeljem prijedloga i protuprijedloga skupštini.


Pa zanimljivije jest, al sto uprava zna o tome sto će odlučiti vjerovnici? A pogotovo detalje oko toga.

Pa naravno da je velika vjerovatnost da oni trenutno neznaju puno. Ali ako se vec nesto pita ja bih barem pitao to sta nas sve ovdje grebe pa sta bude.

A sto se tu ima pitati. Obzirom da jamstva nisu osporena niti ih povjerenik namjerava osporavati, to ti je vjerojatno sve nula. A ako bude vise od nule onda će to biti neka vrijednost veća od nule, a manja od najviše dosadašnje cijene.

Ja očekujem iznenadjenja i s jedne i s druge strane. A vidjet ćemo sto će to značiti za proces nagodbe i odluke povjerenika, suda i vjerovnika.

Nista tu nece odluciti vjerovnici, pa jedini realno dospjeli vjerovnik je realno bila SBER banka, eto strašan im je utjecaj na odluke.
Tu ce sve odluciti ili je vec odlucila politika.

New Report

Close