LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Poštovani kolege, svatko tko trguje na ovakvoj burzi ima ulazno-izlaznu strategiju. Pa i day traderi, tzv buregđije.Da pitate vjerojatno bi svi odgovorili da bi voljeli vidjeti dionicu leda na 10k, jer smatramo da je ledo izrazito dobra kompanija. Ali meni se ko laiku čini da je ona u stvari pred bankrotom, stečajem ili kako god to nazvati, jer je indirektno prezadužena. Pa onda nema logike da dionica naraste na 8K ili vise, valjda..osim ako je ne kupi neki hazarder. U redu kupuju se očekivanja, a koja su to na ovakvu zaduženost, i na koji period..

Razmisljajuci na ovakav nacin, i vi ste indirektno prezaduzeni s obzirom na vanjski dug RH…

Ali to je neka druga tema…
[/quote]
Mislim treba razdvojiti privatno od društvenog vlasništva, pa vidjeti da li i moj privatni dug ulazi u vanjski dug moje zemlje. I to je ona priča da smo kao građani čim se rodimo nekom dužni. A ako proširimo priču globalno sve zemlje su zadužene. Samo neke imaju moć, štampanje vlastite valute koja je ujedno i globalna, dok druge u slučaju ne vraćanja dugova moraju odrađivati razne kompromise. U ovom slučaju prezadužena je privatna kompanija, a stalno se pokušava prikazati da je to sad društveni problem. Što u konačnici i je, samo obratno ne vrijedi… ona priča, profit je privatan, a dug naš..zajednički..svi imaju pravo na dostojanstven život i sl..Zašto netko kupuje obveznice ”prezadužene” Hrvatske, pa vjerojatno vjeruje da imamo mi još potencijala vraćanja. Nema tu poštenja za malog čovjeka..



Ovaj put je potvrđeno..

"Uprava Agrokora podnijela je zahtjeva za aktivaciju Zakona o postupku izvanredne uprave u trgovačkim društvima od sistemskog značaja za Republiku Hrvatsku, stoji u izjavi koncerna, a prenosi se i izjava predsjednika Agorkora Ivice Todorića da je odluka o tom donesena u uvjerenju da je to u najboljem interesu za svakog pojedinog zaposlenika, partnera, dobavljača, svih drugih dionika te cjelokupnog gospodarstva."

Ivica Todorić: Danas sam ponosan čovjek

"Četrdeset godina sebe uložio sam u izgradnju cijele Hrvatske i regije, stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi"

Pozdrav

odlično!!!!
za dan-dva sve će firme biti deblokirane, uspostavlja se redovna oprskrba konzuma i onda imaju 15 mjeseci za rješavanje vlasničkih odnosa!
burza je ovime spašena od novog potonuća, kreće oporavak :-)))
[/quote]

@ avax10

Svaki tjedan pišeš već mjesec dana kako samo što cijena LEDA nije eksplodirala, a cijena je svaki tjedan sve manja i manja.

Pomiri se s time da su ti uvalili dionice.

Ne kažem da u jednom trenutku neće podići cijene dionice da Vam ih još uvale po većoj cijeni nego što je sad.

Ja se bojim da će za godinu dana cijena LEDA biti na tri znamenke, a moguće i manje.

To ovisi o bankama i ostalim vjerovnicima i njihovom međusobnom dogovoru.

Prije samog plana spašavanja vojnika Ryana, dioničari nemaju pojma gdje su.
Poznavajući spasioce……. (na kraju krajeva i u filmu svi poginu osim Ryana)

Na kraju krajeva dobavljači ne daju robu u KONZUM.

Da se računi i deblokiraju čisto sumnjam da će ljudi ići u Konzum po kruh, vodu i sladoled.

Budite realni. Svi dioničari agrkokorovih firmi su nahebali.

I to po ovim cijenama.

Nemojte se zavaravati.

Lp

Daj nemoj biti smijesan. Kruh, voda i sladoled u Konzumu. Sve ce biti po starome kad se ovo rijesi. A te 3 znamenke ce se pretvorit u 5!

Izgleda Ledo i ostali na bubanj za podmirenje dugova
http://m.24sata.hr/news/detalji-o-lex-agrokoru-koje-vlada-nije-objasnila-javnosti-519462

Prvo LEDO I JAMNICA. onda BELJE, ZVIJEZDA, VUPIK, PIK….
Na kraju Konzum ostaje Rusima kroz koji krecu u borbu sa zapadom (Lidl, interspar, kaufland)

Zapamtite da su po redoslijedu obveze od strane banke daleko daleko ispred dioničarskog interesa.
To vam puno govori

Skaro, svjesno ste ulazili u rizik, zar ne?

Nema dionice vise već sam.pisao, pokušao kupovati nesto malkali padalo pa sam se maknuo.
Dugoročno sam itekako zainteresiran

ako se bude prodava ledo ima li ko viziju za koliko bi moga bit prodan po cijeni dionice??

prije mejsec dana se pisalo da toforić traži za JAMNICU 800 mil eur a da mu coca.cola nudi oko 550 ( sad na burzi je oko 210 mil) što znači sda su spremni platit više od duplo nego je na burzi..ako je isti obrazac i za LEDO onda ledo možda ponuda 9000-10000 kuna

za sve nove koji kupuju Ledo a neslusaju tipa tipa gospon prdekalo i ine da bi se prodao ledo treba prvo skinuti jamstva koje netko treba platiti a kako su jamstva ogromna pitanje je uopce vrijednost ove dionice.

Vrijednost je velika kolega snupy
Novac/share 3.906,67 kn
EPS 915,02 kn

New Report

Close