LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne piše se dobro.
http://www.24sata.hr/news/hoce-li-agrokor-ipak-prezivjeti-veliku-krizu-i-uz-koju-cijenu-518825

http://www.zse.hr/default.aspx?id=76365

Racun u blokadi..agrokor u bankrotu a oni nemaju novih saznaja o materijalnim cinjenicama koja utjecu na cijenu dionica…

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Gle, ne zelim soliti otvorene rane, ali koliko moras biti lik i misliti da ovo u ovom trenutku povrh svih ovih garancija dugova i kredita vrijedi 5k. Samo 3k manje nego kad je sve bilo stabilno a fondovi uzimali po 8k. Razlika između tad i sad je brutalan rizik i to mora ici jos dolje.

@fradusoje
Samo za Vas će ići, recite koliko želite kupiti da Vam prodavač odmah sutra spuste!!
A onda će otići odmah na 11.000 da se iskrcate!
Stvarno se lešinari skupe vrlo brzo!
Kad je porasla preko 10% na otvaranju nije bilo loših komentara??!!

Toni kaze da ce vodit brigu o svim dionicarima. Ne daje garancije, al ce vrlo brzo pustit novac u sustav. Uskoro deblokada Agrokora, a onda tko zna. Stetno Toni…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

@pozitiva, mene su umrezeni lesinari ocerupali vise puta. Naucio sam lekciju. Vrlo sam oprezan. Da li cu zaraditi nije mi toliko vazno, vazno mi je ne izgubiti ili izgubiti vrlo malo.

Ne znam je li video koji sam pogledao cijelovit video no u video koji sam gledao Antonio spominje ‘stakeholders’ a ne ‘shareholders’ . Velika je razlika izmedu te dvije rijeci

...

Tako je. Dioničare praktički još nitko niti jednom spomenuo od kad se krenulo valjati. Stakholders bi bili dobavljači, radnici itd… Shareholders su svi oni koji su ostali u d.d.-ima u kojima slijedi daljnje razvodnjavanje vrijednosti i pozicija. ma katastrofa. Mirovinci isto šute koda nemaju niti kune u Agrokoru. Ma ovo je sve jedan veliki ….. bas kao i ova j.slučajna država.
http://www.investopedia.com/ask/answers/08/difference-between-a-shareholder-and-a-stakeholder.asp




promet LEDOM danas je već preko 14 milijuna kuna (1125 komada u predotvaranju tj.6 milijuna kuna) + redovno trgovanje za sada 8,4 mil.kuna
ali pravi vatromet ovdje će krenuti čim se objavi info o deblokadi računa!

@ avax10

Ne bih ti kvario raspoloženje, ali možeš mi reći što se to promijenilo od petka?

Osim što je Agrokor dobio prinudnog (stečajnog upravitelja).

I da saznali smo da je stanje gore nego što smo mislili, kad su banke stavili svog čovjeka.

A prvi korak koji je donesen je još veće zaduživanje Agrokora da bi avansno mogao platiti svoje dobavljače da bi mogao dobiti robu.
Jer je ostali dug privremeno zamrznut.

Ja iskreno ne volim banke jer su se pokazale na Diokiju, kojeg su sterali u stečaj bez želje da ponovno pokrenu proizvodnju.

Tako da nisam baš optimist. Banke će se samo željeti naplatiti.

Danas sam slušao gđu. Dalić koja je zanimljivo objasnila što je LEX Todorić.

Da je to stanje koje će biti prije predstećaja, odnosno stećaja.

Ljudi bi rekli isto sra. drugo pakovanje.

Lp,

ps.

Avax da li onda LEDO duguje Agrokoru ili nekom drugom iz koncerna neku lovu, i koliku?

I koliko je garantirao zajmove i u kojem iznosu?
[/quote]

nema koristi od tog filozofiranja na dugo i na široko, za uspješno trgovanje na burzi ključna je psihologija.
dok su u zraku bile špekulacije da će jamstva uništiti LEDO ljudi su prodavali + je račun blokiran. sad se iščekuje deblokada i nastavak poslovanja svih firmi uz restrukturiranje holdinga što je za same firme unutar agrokora pozitivna stvar da se iščupaju iz tog čeličnog stiska.
kao što je netko dobro rekao – kad se objavi deblokada računa, jasno je kuda će cijena. na tome može svatko zaraditi tko to želi…a može i ne poduzeti ništa nego ovdje svaki dan mlatiti desetke ispraznih postova i gledati sa zavišću druge kako zarađuju.
svatko si bira sam na kojoj će strani biti, ja znam gdje sam…a ti možeš nastaviti kao i do sada ili nešto promijeniti.
toliko od mene, over &out.
[/quote]

@ avax 10

Jedno je psihologija, a drugo je malo razmišljati.

Lijepo sam ti napisao da trenutno na LEDU možeš samo izgubiti.
Što se tiče o broju ispraznih postova, izbroji svoje postove, a onda prebroji moje.

Moj jedan na tvojih desetak.

U tim postovima nisi mi odgovorio ni na jedno pitanje.

Evo ti još jednog. Da li je LEDO jedan od većih DOBAVLJAČA Agrokoru?

Koliko je ovim aranžmanom s bankom blokirano novaca Ledu?

I što će se to promijeniti kada se odblokira račun Ledu?

Moći će opet isporučivati robu Konzumu, a neće znati kada će mu biti plaćeno?

Da li ima novaca dovoljno za nastavak proizvodnje i za koji rok, ako se neće moći naplatiti?

Da, burza je psihologija. Glavna je priča.
Ali priču treba znati prodati…., i mora biti održiva.
U ovom slučaju Vam je Todorić prodao priču, a Vi ste svi nasjeli.

Lp,

ps. Kao što vidiš jamstva na kredite nisam ni spominjao da će utjecati na cijenu.
Prije 1500-2000 kn osobno ne bi pipnuo Ledo.
A i onda samo zbog mačjeg skoka.

Ovdje ljudi ni engleski ne znaju. Stakeholders su udjelničari na hrvatskom jeziku, a to su i vjerovnici, zaposleni…i dioničari, tj svi koji imaju nekog udjela u firmi.
A sa investopedije sto ste link dali kaze “stakeholders are not always shareholders”, not always ili nisu uvijek, tj imaju i druge skupine koje se može smatrati udjelničarima. Plus sto u investopediji dole kaze “stakeholders could be..”, could be znači mogu biti, a ne jesu.
Ali to su tolike gluposti oko kojih se osvrcete da ne znam zasto sam uopce na ovu glupost od posta odgovorio.
http://www.investorguide.com/article/15947/stakeholder-vs-shareholder-wfu/
Evo drugi clanak pa googletransleateajte
Jos malo pa cu procitat da je kapital zapravo dug jer je brat bratu otac…u kolikoj ste vi panici ljudi moji.
Prodal sam jucer stan na Draškovićevoj, sutra tucem sve u ledo!! Jesi ili nisi.. pukojnik il pokojnik..bijelo il crno..pismo ili glava ljudi moji

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

Dakle ovako tu prevladavaju tri straha:
1) Najveći je aktivacija jamstava – u tom slučaju banke razvodnjavaju ledo npr. stock split 1:2 ili 1:3, jer dug po jamstvima pretvaraju u equity. Drugim riječima dionica ti vrijedi duplo manje od neke cijene.Koje, ja ne znam. Možda tržišne u tom trenutku.Praktički dobivaju 50%+1 Leda.+ 25% od Agrokora(jer i njega preuzmu)
2) Pad prihoda radi destabiliziacije Konzumove mreže prodaje – radi blokade računa i posljedičnog zatvaranja nekih dućana itd… Ne znam gdje sam došao do pdataka da 30% prodaje ide preko Konzuma, možda i više.
3) Šišanje knj. vrijednosti LEDA – to ide 100%. Otpisuju se skoro pol potraživanja(200 miljuna) + miljarda i dvjesto miljončeka kratkoročne fin. imovine

Logika je da ako banke uzmu Agrokor i imaju pravo na pol prihoda Leda aktivacijom jamstva dobivaju recimo još 25% Leda(radi stock splita) te time dobe u vlasništvo sve skupa 75% Leda. Naprave lagani dokap i takvog ga ili samog prodaju ili daju u paketu sa Agrokorom. Drugim riječima male istisnu.

Eto to je najveći fear od svih. Uvjerite me u suprotno.

Kako si netko moze stock splitom povecati udio u kompaniji?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Kako si netko moze stock splitom povecati udio u kompaniji?

Ne moze “stock split-om”,vec putem dokapitalizacije,pretvoriti potrazivanja u vlasnicke udjele!

Dobra je činjenica da je Todorić ipak popustio i doveo novu upravu.
Iako je Alvarez skeptičan oko konačnog učinka ne mislim da se toga prihvatio a da nema šansu za uspjeti staviti na noge koncern.
Obzirom da na neki način promjena uprave znači i gubitak vlasništva moguće je da i ostale dioničare zadesi ista sudbina kroz pretvaranja dijela duga u dionice.
No po onome što se piše u novinama vidi se kolika je netransparentnost u poslovanju i koliko je u to bilo uključeno nepotrebnih troškova.
Pa ako se nešto na početku i izgubi svakako će se popraviti kroz veću profitabilnost kompanija.

Sretno svima.

New Report

Close