LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja svoj dio vlasništva firme (dionice) nisam založio i ne moze mi ih nitko samo tako oduzeti.
Mogu mi umanjiti udjel vlasništva, mogu me kao malog dioničara istisnuti po nekoj cijeni i može firma bankrotirati pa mi dionice postanu bezvrijedne.
Ostale varijante ne postoje.
Sadašnja tržišna cijena i trendovi cijene prate navedene rizike.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ivica-todoric-izgubio-kontrolu-nad-vupikom-a-mogao-bi-i-nad-beljem-najveci-dionicar-vupika-sada-je-netko-iza-skrbnickog-racuna-u-podravskoj-banci/5861695/

nisam uspoređivao top 10, ali da nije iz istih takvih razloga jučer počela i rasprodaja dionica LEDA koje su pod zalogom jer količine su bile poveće? ako je tako, crno nam se piše jer onda će cijena još dolje….

Ignore: KressoM, delux



Kako si netko moze stock splitom povecati udio u kompaniji?

Ne moze "stock split-om",vec putem dokapitalizacije,pretvoriti potrazivanja u vlasnicke udjele!
[/quote]

Ovo mi je savršeno jasno, ali ovo nije stock split… ovo je debt to equity swap…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



Kako si netko moze stock splitom povecati udio u kompaniji?

Ne moze "stock split-om",vec putem dokapitalizacije,pretvoriti potrazivanja u vlasnicke udjele!
[/quote]

Upravo to.Krivo objasnjavam ali cilj je isti


Logika je da ako banke uzmu Agrokor i imaju pravo na pol prihoda Leda aktivacijom jamstva dobivaju recimo još 25% Leda(radi stock splita) te time dobe u vlasništvo sve skupa 75% Leda. Naprave lagani dokap i takvog ga ili samog prodaju ili daju u paketu sa Agrokorom. Drugim riječima male istisnu.

Eto to je najveći fear od svih. Uvjerite me u suprotno.

Na našu sreću, Agrokor je je samo najveći vlasnik u Lediju ali ne i većinski. Moguće da mu se udjel u narednim danima spusti i bliže 40% nego 50%. U Lediju su dioničari institucijalni investitori. Pola građana RH ima svoje mirovine u Lediju pa lopovluk i neke sumnjive dokapitalizacije ovdje neće proći. Zar nije Ledo i dividendu zadnju isplatio jer su ga fondovi stisnuli? Čak bi se mogao angažirati i uskok ako jamstva koja je Ledo davao, pozajmnice i isporučena roba nemaju kolaterale i sl. Nije to tako jednostavno. Fondovi vrlo lako angažiraju pravnu zaštitu, pokrenu sudske sporove i sl. ako će trebati. Ne vjerujem da će samo tako neko razvodniti naše vlasništvu.

Evo, upravo čitam:

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ivica-todoric-izgubio-kontrolu-nad-vupikom-a-mogao-bi-i-nad-beljem-najveci-dionicar-vupika-sada-je-netko-iza-skrbnickog-racuna-u-podravskoj-banci/5861695/

Nadam se da će za koji dan sličan naslov i za Ledo a onda dj više neće voditi glavnu riječ.

Potpuno se slažem da se ne može samo tako LEDO uzeti postojećim dioničarima, osim dionica koje posjeduje agrokor. Također ne može LEDO samo tako preuzimati jamstva Agrokora, na temelju čega???. Agrokor sve sto može u ovoj situaciju je dati svoje dionice, druge ne jer na nijh nema pravo vlasništva.


http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ivica-todoric-izgubio-kontrolu-nad-vupikom-a-mogao-bi-i-nad-beljem-najveci-dionicar-vupika-sada-je-netko-iza-skrbnickog-racuna-u-podravskoj-banci/5861695/

nisam uspoređivao top 10, ali da nije iz istih takvih razloga jučer počela i rasprodaja dionica LEDA koje su pod zalogom jer količine su bile poveće? ako je tako, crno nam se piše jer onda će cijena još dolje….

Je li objektivno očekivati daljnji pad je neodgovorno prognozirati ali činjenica je da je dosadašnji pad rasturio mnoge portfelje i mislim da nije s te strane nije gotovo.
Ledo se širio po istim načelima kao gazda pa će se nakon uvođenja reda u vlasničke odnose puno toga redefinirati.

Al nema Debt to equity swap bez da te razrijede.

http://net.hr/danas/hrvatska/agrokorovi-dobavljaci-jos-nece-naplacivati-mjenice-cekat-cemo-do-kraja-tjedna-nakon-toga-vise.

Hoće li Alvarez uopće uspjeti ovo raspetljati i tko će sve na kraju biti ošišan?

gotova panika? ili pauza?

A gle preokreta, počela kupnja.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

DJ izgleda počeo radit.
Čovjek sa svojim timom ima znanja za barem 5 hrvatskih ekonomija.

Odobrite zahtjev za prijateljstvom, da Vas možemo čitati prije odobrenja administratora! Hvala!

800 dionica po kupnji u sutu redovnom trgovinom..stize konjica …

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Cekaj da DJ shvati da si moze dionice Todexa prodati za 1kn, jer ni ne vrijede vise. I da ce vlada to blagoslovit, pa ce onda biti panike.

Jedna stvar mi nikako nije jasna, odakle toliko prometa!? Količine koje prolaze od kad je ovo sve počelo su nevjerojatne…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close