LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zato što je došlo do faze kad je biznis prerastao vlasnika. U toj fazi biznis dobiva novog vlasnika. To je završetak tranzicijske faze.


Zato što je došlo do faze kad je biznis prerastao vlasnika. U toj fazi biznis dobiva novog vlasnika. To je završetak tranzicijske faze.
ipak je RH veca od agrokora. Zasto ne bi skuplje prodali svoju kozu ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

kolega serislav, imate zdravu logiku ali nemate logiku trgovca i financijasa.
ako banke puste Todorica da propadne oni od toga nemaju nista, izgubit cce sve dano i zauzvrat dobiti vlasnistvo nad devastiranim posuzecima.
No oni nisu ludi i nije im interes unistiti jedan Ledo, jer jedino i iskljucivo na taj nacin se mogu naplatiti i plasirati nove plasmane kredita.
U tom vidu ocekujem dogovor Agrokora s vjerovnicima i prepustanje dijela vlasnistva financijskim institucijama.
To je ustaljena praksa, sve ostalo su bajke.
A burza je cista psihologija s puno njih koji ne razumiju kapitalizam.

Logika finacijaša je guraj dok ide. A kad stane onda stop loss. I to radi.
Mislim da je frajer prešao tu točku, i da, tu ste u pravu, mora otići, prepustiti itd.
Samo ostaje pitanje KADA će se to dogoditi? Koliko će se ovo još mrcvariti? Koliko će dioničari još zaroniti? Mislite da je za tjedan dva sve riješeno, sve super, dionica ide gore? Nisam siguran, ne bih se baš okladio na to… A dotle je prodaja jača od kupnje. Heading South.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Po sjećanju, točno na današnji dan, prije 9 godina 2008, LEDO kao i sve todine perjanice, nakon neuspješnog preuzimanja MAGROSA, a potaknuti financijskom krizom doživjeli su gotovo slom!!!

Mislim da je LEDO sa 20.000 kliznuo na 12.000, BELJE sa 330 na 230…… i tako redom, dvoznamenkasti minus.

Nakon 9 godina, situacija je ipak nešto nježnija, ali jednako tako neizvjesna..

PS U zadnjih 20 dana riješio sam se kompletnog todexa, uglavnom po bidu

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ček jel to onaj sistem kad ima dobiti samo meni kad nema ide bail inn?

Serislave ti si zamjenio Agrokor i Agrokomerc

Imam par pitanja za znalce, a vezano uz valuaciju Leda, a nevezano uz trenutno problematicn financijske aranzmane i isprepletenost s ostatkom koncerna.
Inace sam laik sto se tice ulaganja i financija, no kao poduzetnik mislim da ipak imam dobar poslovni instinkt koji me navodi da se pitam koliko te sve navodne Agrokorove perjanice stvarno vrijede.
1. Koji dio poslovanja Leda se odnosi na Konzum? Mislite li da Konzum “dere” Ledo” kao sto ga npr. dere Lidl ili kao sto ce ga derati Tesco, Auchan ili koji vec lanac koji ce jednog dana uci u vlasnistvo Konzuma (pitanje je vremena)? Rabati, marketinski budzeti itd. Mislite li da ce nakon promjene vlasnistva Konzuma, novi vlasnik i dalje “gurati” Ledo kao sto ga gura Konzum ili ce gurati tamo neki Nestle, Magnum, svoje robne marke ili sta vec? To je sto se tice sladoleda i ostalog programa gdje se LEdo javlja kao proizvodjac, a ne samo prepakiravac. O o vom drugom djelu gdje se kupuje burzovna roba i npr. skampi koji se samo prepakiravaju ovdje da i ne govorim.
2. Kad jednog dana novi vlasnik preuzme Ledo, mislite li da ce gurati Ledo brend i proizvodnju u HR ili ce gurati svoje brendove koje proizvode negdje drugdje (vidjeli ste da nije problem napraviti switch na primjeru Adris-BAT)?
Koliko stvarno vrijedi Ledo, jedna u globalnim razmjerima minijaturna firmica koja je iznimno protezirana na domicilnim trzistima zbog vlasnicke povezanosti s “policom”?!

Pokušavam relaksirati raspravu.
Ni sam vlasnik se toliko ne sekira ovdje.
Ima mali milijuna načina za presložit i ide dalje.
Od komadića vlasništva, ako zatreba. Prevelik
je koliko ima 40 tisuća ljudi ? To nije samo njegov
problem, pomoći će svi. Država ja i ranije ovjeravala
neke dokumente, pa će i sada ako bude trebalo.

Ako gazda mirno spava, možemo i mi. Nisam puno
izložen. Ledo mi je super, a Jamnicu bi radio imao, ali ne
daju na fete.

Ma ja se vise ne sekiram, a sjekire padaju. Dugovi ajme majko i bit ce grbavo.
Los film.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Zašto samo LEDO tone a recimo Jamnica NE ? U čemu je kvaka

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Ledo VS Jamnica

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !


Zašto samo LEDO tone a recimo Jamnica NE ? U čemu je kvaka

Pretpostavljam da Ledo ima više malih ulagača. Erste mirovinski prodaje Jamnicu ali polako, zašto bi rušio cijenu sa 1 dionicom

neznam jel ovo netko vec komentirao ali u najmanju ruku je cudna stavka u NTu novcani primici od glavnice kredita. Inace se radi na godisnjoj razini od cca 75mil. Usporedbe radi 2015 u do 30.09. na toj stavci ima 55,5 mil kuna, a 2016 – 33 642 kuna?? znamo da ima preko milijardu kuna u agrokoru koji ocito vise ne vraca pozajmice

Ja se svojih riješio, iako sam mogao ranije, ali dobro, keš je keš.
Meni se ne čeka razrješenje problema sa Todom.
Ekipa sretno

ttp://www.youtube.com/watch?v=XTzjTaGxews

New Report

Close