Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prenapuhano je Amerika jer su na povijesnom maxumumu. Gdje smo mi od toga? Nismo ni na pola povijesnog maximuma. Zašto bi mi trebali paničariti jer su oni pregrijani, navodno kako kažu neki koji su izašli i sad bi da padne čak 40%. Opet će jedni niti navučeni a drugi se hvaliti za koji mjesec kako su u u velikoj pozitivni. No sve to nije mjerilo izabira dionica sa dobrim poslovanjem već pekuliranjem i navlačenjem. Naravno neću propusti ni ja te prilike, kad već netko daje jeftino, ali ipak moramo biti pošteni, nisu sve dionice napuhane i nisu zavrijedile pad.

redizajnlos, 24.01.2022. u 12:30

Prenapuhano je Amerika jer su na povijesnom maxumumu. Gdje smo mi od toga? Nismo ni na pola povijesnog maximuma. Zašto bi mi trebali paničariti jer su oni pregrijani,

Pa mi bismo i dalje bili na 1800 bodova da vani burze nisu bjesomučno rasle zadnjih godinu dana, a ako misliš da njihovo padanje nema veze s nama, u teškoj si zabludi. Dapače, kad krene pad, mi padamo jače od njih bez obzira koliko smo narasli mi, a koliko oni. Tako da nam ostaje samo se nadati da neće zaratiti u Ukrajini jer ćemo imati burzovnu reprizu 2009., odnosno iz ožujka 2019.

Problem je što tržišta vape za korekcijom i svaki povod će biti dobar da ih sruše i to jako jer po ovim cijenama više nitko ne želi kupovati!

Ignore: KressoM, delux

vani je opet potop ☹

https://www.investing.com/indices/major-indices

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

idu burze u bezdan. nije dobro

avax10, 24.01.2022. u 12:51

 





redizajnlos, 24.01.2022. u 12:30



 

Prenapuhano je Amerika jer su na povijesnom maxumumu. Gdje smo mi od toga? Nismo ni na pola povijesnog maximuma. Zašto bi mi trebali paničariti jer su oni pregrijani,

 



 

Pa mi bismo i dalje bili na 1800 bodova da vani burze nisu bjesomučno rasle zadnjih godinu dana, a ako misliš da njihovo padanje nema veze s nama, u teškoj si zabludi. Dapače, kad krene pad, mi padamo jače od njih bez obzira koliko smo narasli mi, a koliko oni. Tako da nam ostaje samo se nadati da neće zaratiti u Ukrajini jer ćemo imati burzovnu reprizu 2009., odnosno iz ožujka 2019.

Problem je što tržišta vape za korekcijom i svaki povod će biti dobar da ih sruše i to jako jer po ovim cijenama više nitko ne želi kupovati!

 

Niste bili tako zabrinuti oko Leda u proljeće 2017., a tako i masa vas drugih ovdje na forumu.

Covid pad je bio u proljeće 2020., tj. tehnički gledano zimu 2019/2020. Nije mi jasno zašto svi pričate o proljeću 2019.

Pa što ako cijela hrvatska burza i padne? Zašto mi se isti papir koji mi se sviđa na trenutnoj cijeni ne bi sviđao na 20-25% nižoj?

Dow Jones mora na – 30 000

S & P  na – 3 600

Nasdaq na – 12 300

Dax na – 13 000

Crobex ne smije  ispod 1900

zorangutan, 24.01.2022. u 15:08

vani je opet potop ☹

https://www.investing.com/indices/major-indices

bit će grdo kad se to prelije kod nas 🤪

DAX danas -3,71% !!! U 2 dana pad od oko -5,5% 😲

Ignore: KressoM, delux

Pa i Zse je pala 4% u 2 dana, i to da nije par dionica koje imaju najveći udio u Cobexu a koje fondovi drže na mjestu (Ht, Atgr, Rivp, Ina i sl.) pad je već bio i preko 10% ( Hpb, Atpl, Jdpl, Ingr …)

Tako da smo mi čak i ispred njih u ovom padu.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/jesmo-li-na-korak-do-sukoba-diplomat-nato-a-potvrdio-da-amerika-razmatra-slanje-trupa-15149264

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

avax10, 24.01.2022. u 12:51

 





redizajnlos, 24.01.2022. u 12:30



 

Prenapuhano je Amerika jer su na povijesnom maxumumu. Gdje smo mi od toga? Nismo ni na pola povijesnog maximuma. Zašto bi mi trebali paničariti jer su oni pregrijani,

 



 

Pa mi bismo i dalje bili na 1800 bodova da vani burze nisu bjesomučno rasle zadnjih godinu dana, a ako misliš da njihovo padanje nema veze s nama, u teškoj si zabludi. Dapače, kad krene pad, mi padamo jače od njih bez obzira koliko smo narasli mi, a koliko oni. Tako da nam ostaje samo se nadati da neće zaratiti u Ukrajini jer ćemo imati burzovnu reprizu 2009., odnosno iz ožujka 2019.

Problem je što tržišta vape za korekcijom i svaki povod će biti dobar da ih sruše i to jako jer po ovim cijenama više nitko ne želi kupovati!

Ako bude rata??? Rat tj, napuhana panika oko rata nije ništa drugo nego postizanje drugih ciljeva.  Nije prvi put. No sve što pada bez pravog razloga brzo se vraća nazad i obrnuto. Pitanje je samo tko će dobiti tko izgubiti. Žalosno je gledati svako toliko jednu te istu navlakušu i čerupanje obmanjenih “investitora”.

forumas., 24.01.2022. u 18:49

Pa i Zse je pala 4% u 2 dana, i to da nije par dionica koje imaju najveći udio u Cobexu a koje fondovi drže na mjestu (Ht, Atgr, Rivp, Ina i sl.) pad je već bio i preko 10% ( Hpb, Atpl, Jdpl, Ingr …)

Tako da smo mi čak i ispred njih u ovom padu.

 

kolega, od kada ne pišete, eto nas u plusu 🙂

 

Tak  se radi poso. Još da su trgovali na hrvatskom tržištu kapitala, gdje bi im kraj bio

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/norveski-fond-lani-imao-ogroman-prinos-znatno-povecao-mirovine-gradjana/2335424.aspx?index_tid=184507

USA je otvorila u jakom plusu. Izgleda da se smiruje strah od rata u Ukrajini pa bi i crobex mogao profitirati.

Ignore: KressoM, delux

Sasvim moguć scenarij.

New Report

Close