Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dionica Uljanika, firme sa 6-10 milijardi kuna gubitaka upravo je ostvarila dnevni rast od +47%! Može li gluplje?

Ignore: KressoM, delux

crobex 176x
najizgledniji scenarij je što više klizimo proporcionalno će se volumen nastaviti smanjivati.
svi mi imamo pravo na vlastiti izbor i dobro da je tako.
jedni su si izabrali u 2019 mjereno M cap u prve dvije runde +3,55% a drugi su si izabrali oportunih 4,7Mlrd kn.
čini se da nove likvidnosti spremne na marketiranje nema,za sada..
ima je mooore ali nije spremna po vl izboru.
u sljedeća 2 tjedna čini se neće biti akcije vrijedne pračenja pa osobno idem na proljeće.
dodatno demotiviran gubitkom piratskog statusa:))
finale i ovog mjeseca će donjeti akciju,još kada bi znali kakvu?

još da prokomentiram jednog bijelog miša koji je ostao bijeli za sada.
uspoređujući crobex index(+2,11%) i rast Mcapa zse(+2,86%) u veljači moglo se je doći do pogrešnog zaključka da je u veljači necrobex rastao brže.
posljedica je to “težine” sastavnica u izračunu indexa koji je napravio priličnu zbrku jer je Mcap crobexa u veljači rastao 4,34% što je značajno više od crobex indexa sa 2,11%
crobex je mjereno Mcap-om u prva 2 mjeseca rastao +5,60%% što je značajno više od onog što je zabilježio crobex index +2,87%
u ukupnom rastu Mcapa u prva 2 mjeseca crobex je participirao sa +5,60%(+3,11 Mlrd kn) a necrobex sa +2,08%(1,61 Mlrd kn) što daje za crobex all +3,55% ukupno +4,7Mlrd kn.
sve ovo u nacrtanom obliku ako netko preferira u prilogu
PIRpoz, iako po novom bez službenog piratskog statusa:(

p.s.
ovi brojevi i statistike su izneseni u najboljoj namjeri pa ako netko uoči grešku neka javi da se ispravi.
zato su i vidljivi kako bi se moglo ako bi trebalo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


503000kn prometa, jad

do 15 sati doguralo se do svega 1,7 mil.kuna…jad i bijeda, ovo se više ne može ni zvati burzom

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



@starivuk

nije samo uljanik, primjera bolesnog trgovanja imaš na velikom broju dionica na ZSE,a pogotovo je to kod najgorih firmi s najvećim gubicima.
pogledaj samo zadnje slučajeve firmi koje su objavile užasna FI, sve su redom u plusu s cijenom dionice u odnosu na prije par dana, od DLKV, DDJH, VART, ULJN pa do tehnike koja s BV-om od 4 kune danas raste na 110 kuna?!? bolesno, baš bolesno
ova burza je neizlječiva, najbolje bi bilo ukinuti je i osnovati novu gdje bi se mogle listati samo normalne firme s nomalnim poslovanjem,a ne dionice firmi koji trebaju odavno biti u stečaju!

To s tehnikom si vjerojatno frendovi razmjenjuju dionice.

A ne bi preko 1800 ni nekom greškom, ono neki glitch, nešto, neki q. Ne bi i ne bi. Ma nema ni razloga da ide, ali otkad su burze tako predvidljive? 😉

Pisala o zapošljavanju županova sina, u ured joj banula policija

Evo u kakvoj državi živimo. Vjerodostojno, zar ne!




@starivuk

nije samo uljanik, primjera bolesnog trgovanja imaš na velikom broju dionica na ZSE,a pogotovo je to kod najgorih firmi s najvećim gubicima.
pogledaj samo zadnje slučajeve firmi koje su objavile užasna FI, sve su redom u plusu s cijenom dionice u odnosu na prije par dana, od DLKV, DDJH, VART, ULJN pa do tehnike koja s BV-om od 4 kune danas raste na 110 kuna?!? bolesno, baš bolesno
ova burza je neizlječiva, najbolje bi bilo ukinuti je i osnovati novu gdje bi se mogle listati samo normalne firme s nomalnim poslovanjem,a ne dionice firmi koji trebaju odavno biti u stečaju!

To s tehnikom si vjerojatno frendovi razmjenjuju dionice.
[/quote]

Što samo HANFA dozvoljava. Samo u Hrvatskoj.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


A ne bi preko 1800 ni nekom greškom, ono neki glitch, nešto, neki q. Ne bi i ne bi. Ma nema ni razloga da ide, ali otkad su burze tako predvidljive? 😉

pitanje na mjestu ali …
burze su predvidljive dok netko namjerno ostvaruje 1% prinosa i ne želi 6% prinosa.
to je tkz superhik investiranje tuđih para.
gledao sam nedavno dokumentarac sa pokusma na primatima i čovjek se šokira koliko su inteligentni!
ja bi predložio jedan pokus:
u dva kaveza jedan do drugog staviti u jedan 6 banana a u drugi 1 bananu i sad provjeriti nakon sto pokušaju koliko bi puta pušteni primat ušao u kavez sa 1 bananom?
rezultat pokusa i njegova praktična primjena bi mogao biti mali korak za primata ali veliki za čovjeka,penziće sadašnje i buduće…
možda griješim nebi bilo…
naravno da se šalim i da sam uvjeren da ne griješim,mogu to čak i potkrijepiti dokazima.
p.s.
da nebi bilo nepotrebne vrlo bolne iluzije najbolje se pomiriti da penzije neće biti.
ili se pomiriti da će biti bitno manja nego je mogla biti u najboljem scenariju.

p.p.s.
neće ta kriza pa neće,jadni mirovinci se kupaju u znoju sa desetinama mlrd-ama viška i neznaju u šta bi uložili.
prinosi na obveznice kikiriki a baš im dobro krenulo sa državom pred bankrotom i onda se ona izvuče,baš peh?
prošle godine prinosi 1% a dali je netko uhvatio kakvu njihovu projekciju za 2019?
ako je opet 1% tada nije čudno da ne krcaju dionice što nose samo divku >6%?
da to krcaju pa to bi uništilo mukotrpno spuštanje prinosa na 1%?
:))

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

za današnji mali volumen zaslužno je rušenje cijena kroz nezainteresiranost za kupnju.
ako je to izbor casholjubaca,štediša,fondova neka bude tako,baš me kopka tko će dobiti preostalih 10 rundi nakon što su dioničari dobili prve dvije?
za sada 2:0 ali od tog rezultata upečatljiviji je zbroj oportunih gubitaka od 4,7 Mlrd kn.
osjećam se vrlo ugodno,komotno,zadovoljno kao dio onih koji participiraju.
a dalje?
nisam vidovit,neznam takvog,griješim kao i svi smrtnici,uz puno “sreće” sa bitno više pogodaka ali…
samo nas veliki vanjski poremečaji mogu izbaciti iz izglednijeg pozitivnog scenarija.
u zaostatku smo a gap se jednom mora zatvoriti,trebao bi,garancije nema….
to vrijedi za neselektivno a selektivno će sigurno ponuditi škrinje sa blagom za one koji nemaju problema sa biti pirat.
PIRpoz

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ne znam čemu kuknjava oko malih prometa.
Oni znače samo da su oni koji imaju keš sretni s kešom, kao i da su oni koji imaju dionice sretni što ih imaju. I nemaju ni jedni ni drugi želje da mijenjaju pozicije.
Promet je velik kad se događa nešto loše pa je panika

Pisala o zapošljavanju županova sina, u ured joj banula policija


Evo u kakvoj državi živimo. Vjerodostojno, zar ne!

Vjerodostojno, kako ne bi bilo.
Tko zna zna, a HDZ i plenković zna!
https://www.24sata.hr/news/znaju-posao-uhljebili-se-ali-su-im-prije-toga-i-podigli-place-617766

Ignore: KressoM, delux


Ne znam čemu kuknjava oko malih prometa.
Oni znače samo da su oni koji imaju keš sretni s kešom, kao i da su oni koji imaju dionice sretni što ih imaju. I nemaju ni jedni ni drugi želje da mijenjaju pozicije.
Promet je velik kad se događa nešto loše pa je panika

ovo je neka nova znanstvena teorija po kojoj je za burzu i ulagače to bolje što su prometi niži??! za ne vjerovati što se ovdje piše

https://www.investing.com/rates-bonds/croatia-10-year-bond-yield

Definitivno ide dizanje u investicijski rejting.
Na rubu smo pada ispod 2% na 10y obveznice.
Ovo će sigurno imati nekog efekta na TK.
Samo je pitanje da li s manjim ili većim vremenskim odmakom.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.


Ne znam čemu kuknjava oko malih prometa.

nego koji je smisao burze nego trgovanje? i to čim više, tim bolje! burza kojoj prometi padaju znak je da gubi interes investitora koji odlaze na druge burze skupa s kešom!

Da, stvarno čudno.
Ili je to po onoj hrvatskoj da što je gore to je bolje?
Ili neka druga totalna ludost?
Više me ništa ne iznenađuje.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

New Report

Close