Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neka onda lijepo prekinu ovu cjelodnevnu muku i zadrze samo onu apsurdnu, ali barem kratku epizodu od 13:00:00 do 13:05:15……pa neka sve transakcije idu u tom periodu……


često po 15 minuta pa čak i više nema ni jedne jedine transakcije na burzi koja se više ni ne može zvati burzom jer je ovo postala sprdačina.
uprava zse treba podnijeti ostavke zbog nemara i izostanka interesa za svakodnevno propadanje ZSE

Kolega @serislav, ali ne samo on, je bio zazivao provcat ZSE nakon uklanjanja Todexa. Uz ovakvo neznanje investitora ne moramo se čuditi ni burzi kakvu imamo.

Nikad nisam predviđao procvat neposredno nakon micanja todexa nego vjerujem da će se to dogoditi nakon nagodbe. Imam neke indicije koje o tome govore tako.
I stoga ne budite bezobrazni i ne stavljajte mi riječi u usta.

Međutim, ono pozitivno što se jest dogodilo micanjem todexa je da više nema špekulativnih vrtloga kojima su se neki jaaaako veselili, trejdali na njima i baš ih je bilo briga što sve drugo propada da bi se ušlo u smeće odnosno todex.
Sada toga više nema i ja sam zadovoljan.
Dapače, pozivao sam da se to dogodi i pisao nadležnima.
Hvala im. Uslišili su me. Bolje ikad nego nikad.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



često po 15 minuta pa čak i više nema ni jedne jedine transakcije na burzi koja se više ni ne može zvati burzom jer je ovo postala sprdačina.
uprava zse treba podnijeti ostavke zbog nemara i izostanka interesa za svakodnevno propadanje ZSE

Upozoravao sam sve sudionike foruma što ce ovakav prijedlog nagodbe napraviti nasoj burzi. Bravo za vladu.
[/quote]

ti doista vjeruješ da je to najviše zbog ovakve nagodbe? nagodba je samo jedan manji dio šireg problema, ali razlozi su puno dublji: od uvođenja poreza na KD, gubitka povjerenja u naše TK zbog puno stečajeva firmi koje su ovdje kotirale, masovnog iseljavanja iz RH pa do činjenice da su burze vani na povijesnim vrhovima i da se očekuje hlađenje tržišta.
očekivati u takvoj situaciji rast naše burze je iracionalno

Ako se fondovi povuku s kupnje ode to sve dovraga.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Petrolio
Nemaš pojma. Svaki normalan zna da je Todex krivac.Tko će više ulagati nakon otimanja privatnog vlasništva? To se sutra može dogoditi na baš svakoj dionici. Ovo sad trguju valjda djeca iz vrtića. Jedina nepoznanica mi je zašto vladajući namjerno hoće zatvoriti burzu.Nisu uspjeli sa porezom pa sad pokušavaju s nagodbom.

Jednostavno rješenje za probleme s lošom burzom: kupujte samo dionice za koje vam ne bi smetalo da se burza sutra zatvori na 5 godina.

U 33 minute su prošle 3 transakcije s ukupnom vrijednosti 67.000 kn. Ovo nema ni u Bangladešu…

Ovakav užas nije čak bio ni u vremenima najveće milanovićevske depresije.
Todoriću, vrag te spalio.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Petrolio
Nemaš pojma. Svaki normalan zna da je Todex krivac.Tko će više ulagati nakon otimanja privatnog vlasništva? To se sutra može dogoditi na baš svakoj dionici. Ovo sad trguju valjda djeca iz vrtića. Jedina nepoznanica mi je zašto vladajući namjerno hoće zatvoriti burzu.Nisu uspjeli sa porezom pa sad pokušavaju s nagodbom.

dečko lupetaš bez veze. ti i ekipa kockali ste kupujući todeks čak i kada je ramljak izjavio da će to završiti s 0 za dosadašnje ulagače pa ti je sad cijeli svijet kriv zbog pogrešnih procjena i kockanja kod ulaganja. prihvati to muški i ne kmeči

“Srecom” da jos postoje NB i IB koji drze valjda 70% promjena naloga / transakcija……inace bi sve skupa bila jedna velika 0


Jednostavno rješenje za probleme s lošom burzom: kupujte samo dionice za koje vam ne bi smetalo da se burza sutra zatvori na 5 godina.

Nema dionice na ZSE za koju bih stavio ruku u vatru da će s firmom/dionicom sve biti OK za 5 godina,

Ignore: KressoM, delux

Tipično

Adrs kupuje vlastite dionice po 44x danima ali po 430 je skupo. U Hr stvarno nije problem zaraditi lovu. Traba ti samo mala informacija i to je to.
Imam 1000+ adrs2 i već godinama dokupljujem.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

kakav pesimizam..pa to je strasno..i ja sam na gubitku,znacajnijem pa ne crnjacim i ne placem ko neka curica..koji je vas cilj drukeri na pad?dokupit? ili samo jal i ljubomora,gorak okus u ustima zbog gubitka sredstava na todexu?? ajde recite vec jednom!!! kako god bilo,sami se sa sobom prepirete,uzalud,jer ovdje su ostali samo duhovi,nazalost..


često po 15 minuta pa čak i više nema ni jedne jedine transakcije na burzi koja se više ni ne može zvati burzom jer je ovo postala sprdačina.
uprava zse treba podnijeti ostavke zbog nemara i izostanka interesa za svakodnevno propadanje ZSE

Slazem se.ovo je jedna od najlosijih garnitura na zse.ne znam kako ovoj šefici nije vise neugodno se pojavljivati u medijima i pricati o trgovini na zse,xetri i sl.lose rade svoj posao,unazadili su burzu, marketinški su loši,a i dogodio im se i todex,tako da im je on dodatno ” popravio” rating.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close