Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Njemačke tvrtke vabe radnike i putovanjima


A hrvatski poslodavci se nadaju privući radnu snagu iz Ukrajine sa plaćom od 4 tisuće kuna. Smiješno je to kad se vidi kolika je borba u Njemačkoj za radnu snagu. Zašto bi npr. jedan ukrajinac pored Njemačke i pomislio da dolazi npr. da konobari na Jadranu. I tak mu je i jedno i drugo inostranstvo a i tu i tamo mora učiti strani jezik i prilagođavati se novoj kulturi. Pa radije će se prilagođavati za 1500 Eura u Njemačkoj nego za 500 u Hrvatskoj. Mi nismo ni svjesni u kolikom smo blatu zaglavili a to će biti očito već početkom ove turističke sezone. Država se svojih nameta ne odriče, ni lipe, nego ih i povećavaju i tlače ovo malo radno sposobnog stanovništva što je ostalo, zato i bježe ljudi vani.

Treba nam se zbog ovakvih i mnogih dr.stvari koje se nisu radile kako treba ,ne rade se kako treba,niti ce se raditi kako treba dogoditi jedaan državni ” reset” tj.bankrot ,da se vidi koje su sr..e običnim,malim ljudima radili svih ovih godina gušeći ih sa porezima i nametima,opterećenjima na plaće,gušili poslovanje firmi i tako dalje,itd.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


U 33 minute su prošle 3 transakcije s ukupnom vrijednosti 67.000 kn. Ovo nema ni u Bangladešu…

Ima. Jučer u bangladešu 4 transakcije u 20 minuta. 🙂

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !



Petrolio
Nemaš pojma. Svaki normalan zna da je Todex krivac.Tko će više ulagati nakon otimanja privatnog vlasništva? To se sutra može dogoditi na baš svakoj dionici. Ovo sad trguju valjda djeca iz vrtića. Jedina nepoznanica mi je zašto vladajući namjerno hoće zatvoriti burzu.Nisu uspjeli sa porezom pa sad pokušavaju s nagodbom.

dečko lupetaš bez veze. ti i ekipa kockali ste kupujući todeks čak i kada je ramljak izjavio da će to završiti s 0 za dosadašnje ulagače pa ti je sad cijeli svijet kriv zbog pogrešnih procjena i kockanja kod ulaganja. prihvati to muški i ne kmeči
[/quote]

Ovdje je problem što se za dioničare dogodila “viša sila” , tj.blokada todexa od strane hanfe ( vrlo upitna i čak u suprotnosti sa eu direktivama) na koju nitko nije mogao znati niti utjecati.šteta,jednom birokratskom samovoljom se unakazuje dodatno tržište uz nesposobnost i slabo znanje struktura zse

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !




Petrolio
Nemaš pojma. Svaki normalan zna da je Todex krivac.Tko će više ulagati nakon otimanja privatnog vlasništva? To se sutra može dogoditi na baš svakoj dionici. Ovo sad trguju valjda djeca iz vrtića. Jedina nepoznanica mi je zašto vladajući namjerno hoće zatvoriti burzu.Nisu uspjeli sa porezom pa sad pokušavaju s nagodbom.

dečko lupetaš bez veze. ti i ekipa kockali ste kupujući todeks čak i kada je ramljak izjavio da će to završiti s 0 za dosadašnje ulagače pa ti je sad cijeli svijet kriv zbog pogrešnih procjena i kockanja kod ulaganja. prihvati to muški i ne kmeči
[/quote]

Ovdje je problem što se za dioničare dogodila "viša sila" , tj.blokada todexa od strane hanfe ( vrlo upitna i čak u suprotnosti sa eu direktivama) na koju nitko nije mogao znati niti utjecati.šteta,jednom birokratskom samovoljom se unakazuje dodatno tržište uz nesposobnost i slabo znanje struktura zse
[/quote]
Pisete netocno i neargumentirano.Zadnja blokada je samo jedna u nizu blokada od donosenja tzv :”Lex Agrokor” i mogla se ocekivati,o cemu su mnogi na ovom forumu pisali.Takode vase tvrdnje da je blokada “vrlo upitna i u suprotnosti s EU direktivama” su vrlo povrsne i netocne.

@bisakovi, meni je žao reći , ali vi ste neupućeni.
ovo je 2. veća blokada todexom , nitko osim ,min.financ. ,hanfe i zse nije imao pojma da će se dogoditi.
ostali su mogli samo nagađati.

2. što se tiče moje tvrdnje o blokadi todexom , a koja je za mene “vrlo upitna i u suprotnosti s EU direktivama” , i da je po vama moja tvrdnja vrlo povrsna i netocna, žao mi je ali ste opet neupućeni.
Argumenti su mi baš u nekoliko EU direktiva o trgovanju vrijednosnicama , te o EU direktivi o zaštiti slobodnog protoka kapitala (možete ih slobodno pronaći na net-u , nije teško) .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !



Jednostavno rješenje za probleme s lošom burzom: kupujte samo dionice za koje vam ne bi smetalo da se burza sutra zatvori na 5 godina.

Nema dionice na ZSE za koju bih stavio ruku u vatru da će s firmom/dionicom sve biti OK za 5 godina,
[/quote]

Evo ja imam.

INA. Bez obzira koliko ju Mađari uništavali i ne dali joj proizvoditi naftne derivate i nalaziti naftu i plin….

I ovako imaju najveće prihode u Hrvatskoj.
A evo ima i dividenda za Ivanu 7.

A svake godine će biti sve veća. Naravno ako se riješimo Mađara.

Na kraju krajeva ako se ima novaca za avione stare 30 godina onda treba imati novce i za energetsku neovisnost.

Na kraju krajeva tko će proizvoditi gorivo za te avione.

Rusi, Mađari, Srbi?

Toliko o energetskoj neovisnosti.

Neki ne znaju što je trenutno važnije i bitnije.

Lp



@bisakovi
, meni je žao reći , ali vi ste neupućeni.
ovo je 2. veća blokada todexom , nitko osim ,min.financ. ,hanfe i zse nije imao pojma da će se dogoditi.
ostali su mogli samo nagađati.

2. što se tiče moje tvrdnje o blokadi todexom , a koja je za mene “vrlo upitna i u suprotnosti s EU direktivama” , i da je po vama moja tvrdnja vrlo povrsna i netocna, žao mi je ali ste opet neupućeni.
Argumenti su mi baš u nekoliko EU direktiva o trgovanju vrijednosnicama , te o EU direktivi o zaštiti slobodnog protoka kapitala (možete ih slobodno pronaći na net-u , nije teško) .


Svi,ali bas svi su mogli i trebali pretpostaviti da ce se trgovanje obustaviti do donosenja nagodbe o cemu su mnogi pisali i na ovom forumu.
Vase spominjanje EU “direktiva” iz EU nema nikakvog smisla i bespredmetno je uopce komentirati.

@ bisakovi,itekako jest predmetno i itekako ima smisla,vidim da ih niste procitali,niti ste upuceni u iste.
A sto se tice pretpostavki za trgovanje,hanfa nije ni smjela dozvoliti trgovanje ili ga ne ukidati,na ovaj nacin su prekrsili nekoliko eu direktiva i doci ce do odgovornosti zbog toga.pa nije zse neki djecji vrtic da se netko zahebaje sa tudjim novcem.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Hasenfefer
Madjari su Inu skratili zbog nekih svojih interesa, ali su je doveli u red i sad radi dobro i raste.
Sjeti se sto su nasi uradili. Ako se ta banda opet docepa ode to sve vriti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.




Petrolio
Nemaš pojma. Svaki normalan zna da je Todex krivac.Tko će više ulagati nakon otimanja privatnog vlasništva? To se sutra može dogoditi na baš svakoj dionici. Ovo sad trguju valjda djeca iz vrtića. Jedina nepoznanica mi je zašto vladajući namjerno hoće zatvoriti burzu.Nisu uspjeli sa porezom pa sad pokušavaju s nagodbom.

dečko lupetaš bez veze. ti i ekipa kockali ste kupujući todeks čak i kada je ramljak izjavio da će to završiti s 0 za dosadašnje ulagače pa ti je sad cijeli svijet kriv zbog pogrešnih procjena i kockanja kod ulaganja. prihvati to muški i ne kmeči
[/quote]

Ovdje je problem što se za dioničare dogodila "viša sila" , tj.blokada todexa od strane hanfe ( vrlo upitna i čak u suprotnosti sa eu direktivama) na koju nitko nije mogao znati niti utjecati.šteta,jednom birokratskom samovoljom se unakazuje dodatno tržište uz nesposobnost i slabo znanje struktura zse
[/quote]

to uopće nije točno jer je ramljak rekao da nacrt nagodbe predviđa da za sadašnje dioničare neće ostati ništa osim 0 na kraju priče i usprkos tome pustili su da se i dalje trguje , ali kad su počela kasniti FI, a nastavile se razne dezinformacije i licitiranja dobavljača, vjerovnika i sadašnjih dioničara kako bi trebala izgledati nagodba, HANFI ni nije preostalo drugo nego obustaviti trgovanje, bolje reći špekuliranje jer se trgovalo “na slijepo”,do sklapanja nagodbe.
svatko tko je kupovao todeks nakon izbijanja afere agrokor radio je to špekulativno i toga treba biti svjestan i prihvatiti posljedice, a ne sada plakati kako ih je HANFA, država i ne znam tko sve ne- prevario! prevarila vas je vaša pohlepa i mogući dobici koji su na todeksu znali biti i po 100% u jednom danu

Wow, 78.348 Kn u prvih 18 minuta trgovanja, ovo još nisam doživio…
Bravo za ZSE!!! (sarkazam)

Ne sjećam se jadnijeg otvaranja na ZSE u zadnjih 15 godina

Ignore: KressoM, delux


Ne sjećam se jadnijeg otvaranja na ZSE u zadnjih 15 godina

svi se čude
nitko pare
ne vadi
takav sam i sam

sutra se ne trguje
http://zse.hr/default.aspx?id=32821


Wow, 78.348 Kn u prvih 18 minuta trgovanja, ovo još nisam doživio…
Bravo za ZSE!!! (sarkazam)

Ako je bilo lijepo biti dijelom povijesti ZSE burze sa 150 milijuna kuna redovitog dnevnog prometa, onda je i ovo također dio priče, i šteta je ne sudjelovati u tome .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?



Wow, 78.348 Kn u prvih 18 minuta trgovanja, ovo još nisam doživio…
Bravo za ZSE!!! (sarkazam)

Ako je bilo lijepo biti dijelom povijesti ZSE burze sa 150 milijuna kuna redovitog dnevnog prometa, onda je i ovo također dio priče, i šteta je ne sudjelovati u tome .
[/quote]

Tako je.

pet kuna za dečke s čoška

New Report

Close