Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Todex je ubio i posljednjeg optimistu na ZSE-u. Ostala spaljena zemlja, totalno nepovjerenje u institucije, regulatora, sudstvo, upravljačke strukture, opća bježanija, kako fizičko iseljavanje isto tako i seoba keša u strane burze. Ulagači su zaključili da je čak bolje uložiti i u Bitconi nego u Crobex na 1800 bodov. I po svemu sudeći će ispasti da su bili u pravu!

Još prije 6 mjeseci pisao sam sam da će se to dogoditi ako se ne zaštiti male ulagače u todex. Tko će normalan više ovdje ulagati nakon pljačke dioničara koji su ulagali svoj novac u todex vjerujući u FI koja su dolazila na ZSE? I što je najgore, kao da nije dosta što su todex dionice već izgubile preko 90% vrijednosti, sad im prijeti i 100%-ni gubitak uloga zbog nagodbe koja bi ih trebala ostaviti bez svega!
Pa ti ulaži na ZSE….
[/quote]

Nadovezat ću se, slažem se sa gore napisanim.
Ali sustav je kriv zašto je do toga došlo.
Redom, HANFA, POREZNA, BANKE, HNB…..

Tko garantira da se sutra neće dogoditi na ADRS, ERNT……tko tamo radi reviziju, tko je meritoran i odgovoran da to napiše.

Da su te institucije radile svoj posao, do ovoga nikada nebi došlo…. ali idemo dalje

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Nije u potpunosti fer uspoređivati agrokor s Adrs, Ernt.
Tko nije znao za Agrokor: da su izdana jamstva – sve je uredno prijavljeno na Zse, da se financiraju na račun dobavljača, da se eskontiraju mjenice. Sve je ukazivalo na prikriveno financiranje za koje se znalo samo ne točno u kojim iznosima. Već po tome je to bilo rizično ulaganje, samo ljudi su navikli da ove dionice dobro kotiraju, rasle su, tu su bili fondovi itd. Ali sve je bilo na lošim temeljima i to su svi znali, jednostavno su htjeli još malo ugrabiti zarade. Tko je htio imati otvorene oči mogao je.




Todex je ubio i posljednjeg optimistu na ZSE-u. Ostala spaljena zemlja, totalno nepovjerenje u institucije, regulatora, sudstvo, upravljačke strukture, opća bježanija, kako fizičko iseljavanje isto tako i seoba keša u strane burze. Ulagači su zaključili da je čak bolje uložiti i u Bitconi nego u Crobex na 1800 bodov. I po svemu sudeći će ispasti da su bili u pravu!

Još prije 6 mjeseci pisao sam sam da će se to dogoditi ako se ne zaštiti male ulagače u todex. Tko će normalan više ovdje ulagati nakon pljačke dioničara koji su ulagali svoj novac u todex vjerujući u FI koja su dolazila na ZSE? I što je najgore, kao da nije dosta što su todex dionice već izgubile preko 90% vrijednosti, sad im prijeti i 100%-ni gubitak uloga zbog nagodbe koja bi ih trebala ostaviti bez svega!
Pa ti ulaži na ZSE….
[/quote]

Nadovezat ću se, slažem se sa gore napisanim.
Ali sustav je kriv zašto je do toga došlo.
Redom, HANFA, POREZNA, BANKE, HNB…..

Tko garantira da se sutra neće dogoditi na ADRS, ERNT……tko tamo radi reviziju, tko je meritoran i odgovoran da to napiše.

Da su te institucije radile svoj posao, do ovoga nikada nebi došlo…. ali idemo dalje
[/quote]
slažem se, ako netko dobro ne protrese ovo naše tržište dok ne otpadne sve trulo, loše i lažno, ostaje nam samo pitanje; Tko je (su) slijedeći na redu za pljačku ?

@sersi
nadam se samo da to necete biti OPET vi. Nekako do sada niste bas imali srece 😀

@mali
ima tu dosta ljudi koji se povode za onim da je bolje da susjedu crkne krava nego njima. ali realno, ako se ovo ne rijesi kako spada, bojim se da bi se takvo nesto moglo opet dogoditi, pitanje je samo kome i u kojem obimu. Tesko da ce biti ovakvih razmjera, ali opet…

Ma nitko više ništa neće kupovati ako se Todex dionice ne oporave barem 500%. Vidi se danas na slučaju Ingre.



@mali

ima tu dosta ljudi koji se povode za onim da je bolje da susjedu crkne krava nego njima. ali realno, ako se ovo ne rijesi kako spada, bojim se da bi se takvo nesto moglo opet dogoditi, pitanje je samo kome i u kojem obimu. Tesko da ce biti ovakvih razmjera, ali opet…

nadam se da će konačno shvatiti da nam je tržišna kapitalizacija svima bitna, promete da ne spominjem
evo primjer nekih novih trgovanja DLKV;

16.11.2017 19,84 20,39 19,84 20,39 19,87 0,59 4 42 834,38
23.8.2017 21,85 21,85 21,85 21,85 21,85 -0,05 1 100 2.185,00
27.6.2017 23,99 23,99 23,99 23,99 23,99 0,80 1 42 1.007,5

a evo i starih, prije samo(za burzu) 10 godina ;

14.2.2008 1.230,00 1.230,00 1.199,00 1.205,00 1.201,71 0,42 161 4.648 5.585.536,18
13.2.2008 1.252,01 1.320,00 1.167,00 1.200,00 1.249,18 -2,44 382 10.522 13.143.921,74
12.2.2008 1.159,99 1.230,00 1.140,00 1.230,00 1.205,61 8,85 306 7.495 9.036.027,05
11.2.2008 1.182,50 1.209,00 1.080,00 1.130,00 1.133,24 -1,74 267 4.974 5.636.730,04
8.2.2008 1.200,10 1.235,00 1.121,51 1.150,00 1.178,16 -4,97 234 3.856 4.542.995,55
7.2.2008 1.300,00 1.300,00 1.177,22 1.210,10 1.246,10 -8,33 158 4.857 6.052.322,97
6.2.2008 1.324,50 1.330,00 1.286,00 1.320,00 1.308,01 -2,94 138 2.908 3.803.692,51
5.2.2008 1.394,98 1.394,98 1.323,00 1.360,00 1.363,92 -1,81 82 1.451 1.979.050,57

očito je da smo postali plantaža banana

Moler
Stanje je lose.
Ali je potencijal rasta sjajan.
Ispuhao se bitcoin, nema vise sjajnih zarada.
Ubrzo ce todex biti proslost, a ekipa ce se pitati a sto sad. Tada cemo up. Ne prije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ma nitko više ništa neće kupovati ako se Todex dionice ne oporave barem 500%. Vidi se danas na slučaju Ingre.

da li si vidio sve ukupni promet danas?

who dares, wins



Ma nitko više ništa neće kupovati ako se Todex dionice ne oporave barem 500%. Vidi se danas na slučaju Ingre.

da li si vidio sve ukupni promet danas?
[/quote]

zašto samo danas?
ja sam vido malo više prošlih dana a da ne ispadne hop prije skok osobno ću pričekati
siječanjsku statistiku za usporedbu i dokaze CnB.
meni je ne dovoljno nego i previše koliko me oportuno stajalo “liparenje” po bidovima na” preporuku”
pesimizma u siječnju mjesecu.
pa i iz toga izvlačim najizledniji scenarij za dalje.
osim što možda griješim možda i biram pogrešna izdanja?
ako je tako može biti da su spammerske naočale krive za to?
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Da nebi bio spam, ali ekipa iz mojeg okruženja, i šireg, dakle ekipina ekipa, 85% se okreću investicijskom zlatu . Izlaze iz fondova, i oni rijetki iz dionica .

Ostajem kao posljednji Mohikanac .

Kakva je situacija kod vas ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

zlato?
u nekoj budućnost biti će i to najbolji izbor
prije toga očekujem pad cijene zlata i rast cijena dionica posebice na tržištima koja su i dalje usidrena.
nema tog lanca na sidru kojeg sol prije ili kasnije ne izide zar ne?
počelo se to događati prije 12 mj ali nas je gazda ivica zavio u crno.
svakoj babarogi istekne rok trajanja.
koliko vidim strana pamet po premiji rizika kojom kopuju naše dugove ne vjeruju u todomor babarogu.
tko je mudriji svi investitori svijeta ili domaća pamet?
hm,mislim da se neću kladiti na domaću pamet kolikogod me proglašavali nedomoljubom
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Bit ce sve ok…uvijek 1 godinu traje ludilo…nakon toga rezes poziciju i ne zalis za oportu troskom…

polako…prvo vanka sell in may, a onda ce i zse krenuti…

26.01.2018. str6261
novi ulagač@

znamo mi jako dobro i odavno koji jestupanj financijske pismenosti u hrvata
ali ima ova finncijska pismenost koja je i puna caha kao ocean za našu malu baru.

https://www.marketwatch.com/story/head-of-worlds-largest-hedge-fund-says-if-youre-holding-cash-youre-going-to-feel-pretty-stupid-2018-01-23?siteid=yhoof2&yptr=yahoo

u prošlom bullu supredstavnici domaće pameti oni koji neznaju apsolutno ništa o dionicama stajali satima u redovima za kupnju dionica zar ne?
koji je argument da se neće ponoviti?
nema ine,ht-a?
pa ima hep,šume,vode….uvijek ima nešto.
važno da mase ne žele propustiti zaradu.
zar nije bitcoin dobar primjer ovih dana?
dolaze nove generacije srećom ipak financ. nešto pismenije od prošlih.
biće to još i bolje jer uvodi se u srednje škole financijsko opismenjavanje.
kasnimo 20g ali bolje ikad nego nikad.
fin pismenost nije bila prepreka da nisi mogao izaći iz banke prije 12 g a da te nisu zatrpali sa hrpom
ponuda raznih fondova i statistikama zarada.
zašto misliš da se to neće opet ponavljati il da se već nije poćelo događati onima koji imaju "svog bankara"?
preduvjet za to je i da fondovi pokažu neke rezultate kao mamac.
a ti rezultati će najprije doći ako se vratimo na početak komentara i zjavu onih koji imaju more casha za kojeg traže zaradu.
“if you are holding cash youre going to feel pretty stupid”
ani koji će prije će naplatiti onima koji će poslije.
ćekamo da strana pamet opet pokrene kotač zamašnjak.


“if you are holding cash youre going to feel pretty stupid”

https://www.marketwatch.com/story/head-of-worlds-largest-hedge-fund-says-if-youre-holding-cash-youre-going-to-feel-pretty-stupid-2018-01-23?siteid=yhoof2&yptr=yahoo

nije li očita,logična uzročno posljedična veza između ova dva članka??

Rekordan priljev u fondove, prije potopa

ostaje da prićekamo da se mrvice mrvica preliju i na našu malu baricu,da pokažemo mvicu strpljivosti,optimizma,odvažnosti i mrvicu još nekih stvari.po vlastitom izboru.
da sam zločest pitao bi pesimiste i depresivce zar se ne vidi da se to počelo događati?
a pošto nisam zločest već samo spammer tada ću samo reći pričekajmo da uskoro statistika presudi.
živi bili…
iako meni je market već presudio sa nemalom količinom oportunog gubitka
tako sam si izabrao po “preporuci” pesimizma i depresije.
priceless

Gibonni

Ovo mi je skola
i drugi puta cu pametnije
jer falis mi do bola
i znam da bit ce jos i bolnije

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...




Iskaču da bi uskočili. Kad to vidim zapitam se šta ti ljudi ovdje uopće rade. Ako nemaš barem 100 000 kn ne trguj.

Pa nismo na placu. Ako nemreš izgubiti milju kuna ne trguj.

Tko ima preko milju kuna, pa želi ulagati na ovu burzu preporučam da koju godinu prvu trguju s 20 do 50.000 kuna da vide što znači zaraditi ili izgubiti na burzi.

Ulaganje (na više godina) na ovoj burzi zaboravite. Tu ćete sigurno spušiti u 99, 8% slučajeva.
[/quote]
Ja bih im preporučio da ulažu, a ne trguju.
I to u kvalitetne dionice, a ne smeće u koje ulažu ovakvi burekdžije-špekulanti nadajući se 300% u kratkom vremenu, pa onda kad popuše, godinama vise na forumu i bljuju crnilo i jal.
[/quote]

Slažem se. Samo mi nabrojite 10 dionica u koje ste mogli uložiti zadnjih 15 godina na ZSE a da ste na dobitku. Naravno, ne računaju se one koje su brisane sa ZSE.
Nisam baš primjetio da se na puno dionica isplatilo ih se držati cijelo vrijeme.

Slažem se da su HT, ERNT, INA, LEDO, ATPL, ĐURO, Tehnika, IGH, INGRA, VDKT, BELJE, JAMNICA………………………………..smeće od dionica.

Zapravo gdje god imamo mirovinske fondove ili jednog velikog kupca znate da je smeće, jer ih nitko drugi ne želi.

Znači za ulaganje Vam mogu preporučiti vanjske burze, ako želite nešto zaraditi.

Zapravo, trenutno Vam ni to ne mogu preporučiti jer je vani balon prenapuhan i ove godine će da pukne.

To se vidi po reklamama za ulaganje u dionice na svakom koraku, nprVaš link ….

Evo i migra je prepoznao kako fondovi vabe ljude da im na vrhu prodaju dionice.

Ne znam zašto Vam špekulanti i traderi smetaju.

Ako ulažete na ZSE onda ste i Vi špekulant, a bez tradera ne bi bilo ni ovoliko prometa.

Lp

ps. Najveći špekulanti na ZSE su mirovinski fondovi. Nisam primijetio da Vam oni smetaju.

A oni su spušili naše love više nego svi špekulanti i traderi zajedno.

Ali im Hrvati i dalje svaki mjesec daju ogromnu lovu.

I ja sad tu ne bi smio napisati da zbog tih špekulanta Hrvati koji rade u Hrvatskoj neće imati mirovinu.
Moš si mislit.

Inače koliko smo u g.ovnima vidi se po tome što nam industrijska proizvodnja pada a još nismo dostigli predkrizne vrijednosti iste.

To što ne možemo imati industrijsku proizvodnju na razini prije ulaska u EU sve govori.
A sada imamo veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelike količine novca iz EU fondova.

Šteta što će ih koristiti Kinezi.

New Report

Close