Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

na belju je bilo sve jasno. klasična prevara malih dioničara. podržana od institucija tipa hanfa i td. do tad sam još bio nešto razmišljao da se učipim u tisak. nakon toga više mi na pamet nije padalo. svi oni koji su sudjelovali u tome bili su pohlepni. znamo kako to obično završava.

who dares, wins



Iskaču da bi uskočili. Kad to vidim zapitam se šta ti ljudi ovdje uopće rade. Ako nemaš barem 100 000 kn ne trguj.

Pa nismo na placu. Ako nemreš izgubiti milju kuna ne trguj.

Tko ima preko milju kuna, pa želi ulagati na ovu burzu preporučam da koju godinu prvu trguju s 20 do 50.000 kuna da vide što znači zaraditi ili izgubiti na burzi.

Ulaganje (na više godina) na ovoj burzi zaboravite. Tu ćete sigurno spušiti u 99, 8% slučajeva.
[/quoteDrži se ti svojih iskustava, a ona su očito očajna kad si ovakav ispao hehe.

使用を信頼し、あなた自身の能力の



Iskaču da bi uskočili. Kad to vidim zapitam se šta ti ljudi ovdje uopće rade. Ako nemaš barem 100 000 kn ne trguj.

Pa nismo na placu. Ako nemreš izgubiti milju kuna ne trguj.

Tko ima preko milju kuna, pa želi ulagati na ovu burzu preporučam da koju godinu prvu trguju s 20 do 50.000 kuna da vide što znači zaraditi ili izgubiti na burzi.

Ulaganje (na više godina) na ovoj burzi zaboravite. Tu ćete sigurno spušiti u 99, 8% slučajeva.
[/quote]
Ja bih im preporučio da ulažu, a ne trguju.
I to u kvalitetne dionice, a ne smeće u koje ulažu ovakvi burekdžije-špekulanti nadajući se 300% u kratkom vremenu, pa onda kad popuše, godinama vise na forumu i bljuju crnilo i jal.




Iskaču da bi uskočili. Kad to vidim zapitam se šta ti ljudi ovdje uopće rade. Ako nemaš barem 100 000 kn ne trguj.

Pa nismo na placu. Ako nemreš izgubiti milju kuna ne trguj.

Tko ima preko milju kuna, pa želi ulagati na ovu burzu preporučam da koju godinu prvu trguju s 20 do 50.000 kuna da vide što znači zaraditi ili izgubiti na burzi.

Ulaganje (na više godina) na ovoj burzi zaboravite. Tu ćete sigurno spušiti u 99, 8% slučajeva.
[/quote]
Ja bih im preporučio da ulažu, a ne trguju.
I to u kvalitetne dionice, a ne smeće u koje ulažu ovakvi burekdžije-špekulanti nadajući se 300% u kratkom vremenu, pa onda kad popuše, godinama vise na forumu i bljuju crnilo i jal.
[/quote]

Tocno. Treba ulagati u ono sto donosi razuman povrat unutar ulagackog horizonta.
Dividende i porast cijene.
Ako je kumulativ recimo 50% ili vise u 5 godina to je sjajno. Uz uvjet kakve takve sigurnosti ulaganja.
Sve vise od toga obicno sadrzava neku caku, uz iznimke kad se upeca pocetak rasta, recimo turizam 2010.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


A ja neznam dali vi shehete, namjerno ili ne.

Dakle, svi govorite o nekom bumu , sada ili, pazi, najkasnije na jesen.
Ako zanemarim sva vaša pisanja do sada, mislim da jednostavno želite što prije izaći iz svih pozicija, jer svi koji imalo kuže situaciju vide da onaj run lani na proljeće nije iskorišten, te da ponovno slijedi pad.
Prvim danom korekcije u USA . A to se čeka kao ozebli sunce. Cijeli svijet je na okidaču i ovo su one zadnje oscilacije na vrhu.

Pametni se već pozicioniraju u zlatu.

Bull kod nas..? Pusti snovi. Na većini blue chipova zadnji mjesec evidentno je iskrcavanje, a ukoliko mi proturječite da fondovi kupuju, pa to se oni koji imaju veze, rješavaju vruće robe.
Nema šanse za bull . Nema više ovaca sa hrpom novaca.
Stranci ?
Oni znaju čekati da sami rashebemo sve pa kupe na rasprodaji

slažem se

Verdi

Koji hr građevinari ingra igh,dlkv,hdl,tehnika, bivši vijadukt?

Što je ostalo od njih i gdje su se nalazili neki od njih blokade, predstečajevi, stečajevi ili što?

GIPK .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Verdi

Koji hr građevinari ingra igh,dlkv,hdl,tehnika, bivši vijadukt?

Što je ostalo od njih i gdje su se nalazili neki od njih blokade, predstečajevi, stečajevi ili što?


pa baš zato. oni su završili svoju golgotu. može samo na bolje u svijetlu povećavanja obima posla.

who dares, wins



Verdi

Koji hr građevinari ingra igh,dlkv,hdl,tehnika, bivši vijadukt?

Što je ostalo od njih i gdje su se nalazili neki od njih blokade, predstečajevi, stečajevi ili što?


pa baš zato. oni su završili svoju golgotu. može samo na bolje u svijetlu povećavanja obima posla.
[/quote]

posao nije problem dobiti, posla ima na sve strane. samo nema dovoljno ljudi koji bi ga odradili jer građevinski radnici iz hr odlaze u druge zemlje EU gdje imaju 100-200% veće plaće i čemu naše firme ne mogu konkurirati bez da ozbiljno ugroze svoje poslovne rezultate.

Danas bi Ingra mogla potegnuti…

Ignore: KressoM, delux


Danas bi Ingra mogla potegnuti…

Pogođeno.Iznenađujuće da trejderi nerado prodavaju todex,JDRN i sl. trejderske pozicije da se ovaj rast Ingre tj kupnje
iz keš pozicije, a ne od prodaje dionica.Vrlo interesantna situacija koja ukazuje da će tržište up.kada se
smire strasti oko Todexa.
Da li to znaći da će napokon poteći med i mlijeko.




Verdi

Koji hr građevinari ingra igh,dlkv,hdl,tehnika, bivši vijadukt?

Što je ostalo od njih i gdje su se nalazili neki od njih blokade, predstečajevi, stečajevi ili što?


pa baš zato. oni su završili svoju golgotu. može samo na bolje u svijetlu povećavanja obima posla.
[/quote]

posao nije problem dobiti, posla ima na sve strane. samo nema dovoljno ljudi koji bi ga odradili jer građevinski radnici iz hr odlaze u druge zemlje EU gdje imaju 100-200% veće plaće i čemu naše firme ne mogu konkurirati bez da ozbiljno ugroze svoje poslovne rezultate.
[/quote]
za investitore je velika razlika između raditi i zaraditi, a ovi preostali slabo zarađuju i neće još dugo

I dalje ista priča.
Todex raste,crobexi padaju.Nije dobro jer fond menađeri ne kupuju fondovsko smeće koje sve više smrdi!

Todex je ubio i posljednjeg optimistu na ZSE-u. Ostala spaljena zemlja, totalno nepovjerenje u institucije, regulatora, sudstvo, upravljačke strukture, opća bježanija, kako fizičko iseljavanje isto tako i seoba keša u strane burze. Ulagači su zaključili da je čak bolje uložiti i u Bitconi nego u Crobex na 1800 bodov. I po svemu sudeći će ispasti da su bili u pravu!


Todex je ubio i posljednjeg optimistu na ZSE-u. Ostala spaljena zemlja, totalno nepovjerenje u institucije, regulatora, sudstvo, upravljačke strukture, opća bježanija, kako fizičko iseljavanje isto tako i seoba keša u strane burze. Ulagači su zaključili da je čak bolje uložiti i u Bitconi nego u Crobex na 1800 bodov. I po svemu sudeći će ispasti da su bili u pravu!

Još prije 6 mjeseci pisao sam sam da će se to dogoditi ako se ne zaštiti male ulagače u todex. Tko će normalan više ovdje ulagati nakon pljačke dioničara koji su ulagali svoj novac u todex vjerujući u FI koja su dolazila na ZSE? I što je najgore, kao da nije dosta što su todex dionice već izgubile preko 90% vrijednosti, sad im prijeti i 100%-ni gubitak uloga zbog nagodbe koja bi ih trebala ostaviti bez svega!
Pa ti ulaži na ZSE….

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close