Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Prosli izvjestaji, reakcije na burzi nikakve, prometi i dalje mizerni…
Sta moze ozivjeti ovu nasu burzu?

možda kad opet krene trgovanje “todex” dionicama…ali samo ako to bude u neko vrlo skoro vrijeme tj. prije nego svi ulagači sa ZSE ne presele na druge burze

Ignore: KressoM, delux

mene jedino zanima od čega zadnjih mjeseci ZSE isplaćuje plaće, od čega plaća režije, naknade za softver koji koriste itd. jer ovo je postala presmiješna burza s dnevnim prometima u rangu jednog superkonzuma?!??
jedino ako su i na ZSE digli kredit kao gazda toda pa sad troše dok im, kao i gazdi nedavno, ne dođu računi na naplatu!?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Prosli izvjestaji, reakcije na burzi nikakve, prometi i dalje mizerni…
Sta moze ozivjeti ovu nasu burzu?

možda kad opet krene trgovanje "todex" dionicama…ali samo ako to bude u neko vrlo skoro vrijeme tj. prije nego svi ulagači sa ZSE ne presele na druge burze
[/quote]

Ostale dionice me ne zanimaju i ne kupujem nista dok ne vrate trgovanje Beljem, Ledom itd jer tu ocekujem dobar povrat na ulozeno

@ orangutan

Pročitaj si njihovo FI, a imaš i cijeli dosta opširan članak o njihovom poslovanju, pa nečeš postavljati ovakva pitanja.
Svake godine su srpanj i kolovoz sa bitno manjim prometima, pa sve opet funkcionira. I funkcionirat će.

Građani žele uvođenje novih poreza jer će im to biti jeftinije nego dosad. Ha-ha! Tak smo uveli i razdjelnike za grijanje jer će biti jeftinije, pa je duplo skuplje. Lopovska posla.

“Porez na nekretnine uvest će se ako će biti pozitivan za građane”

Nek ovo vidi i Banditić, bit će veselo i u Zagrebu. Već je jednom pokušao uvesti naplatu čak i u Čučerju (gulikoži nikad dosta), ali ga je Skupština jedva spriječila.

Planira se naplata parkinga u svim gradskim kvartovima

A ovi i dalje samo trpaju svoje džepove.

Umjesto kazni zbog izostanaka, saborskim zastupnicima uz plaću i mjesečni paušal od 1.500 kuna

Baš smo vesela država.

Mene brine američka burza, oni su sada na apsolutnom vrhuncu ikada u povijesti i davno su prešli vrhunac iz 2008-e što kad bi se prevelo na nas CROBEX bi trebao biti na preko 7000 bodova.

Pitanje je do kada oni mogu održavati ovakav rast i bliži li se kakva korekcija.

Dok je jeftinog novca NYSE će biti visoko. Ne treba više rasti, a korekcija bi bila zdrava za njih. Barem 1000 do 2000 bodova. Već je bilo sličnih u ovom bull run-u.
Također, vjerujem da će se dio cashing in-a preseliti na neka druga mjesta. Vjerovatno kroz indeksne fondove. Sumnjam da im se čitaju FI-evi na lokalnim jezicima.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Mene brine američka burza, oni su sada na apsolutnom vrhuncu ikada u povijesti i davno su prešli vrhunac iz 2008-e što kad bi se prevelo na nas CROBEX bi trebao biti na preko 7000 bodova.

Pitanje je do kada oni mogu održavati ovakav rast i bliži li se kakva korekcija.

Rast će sve dok im gospodarstvo bude radilo kao podmazano, a radi. Gomila firmi je iskazala vrhunske poslovne rezultate (o čemu mi ovdje možemo samo sanjati) i do daljnjega nema razloga da tak skoro počnu iskazivati lošije rezultate, a s time i nekakve ozbiljnije korekcije burzi.
A da li će se što preliti k nama? Teško, vrlo teško. Oni koji znaju, a znaju, znaju da je ovo kod nas teška (ali i zatucana) žabokrečina. Valjamo se u blatu i tako će ostati vjerojatno još podosta vremena. Nažalost.

Kolega, i ja bih je slozio s tvrdnjom da nece, ali samo kad bih promatrao staticki. Dinamicki, hoce. Bar koji djelic promila. Zivot je dinamicka kategorija. Gdp raste, burza stagnira, a to ne ide.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Počelo je počelo. Najzanimljivije je što već sada najavljuju da će s godinama taj porez osjetno rasti. Ne ispuniš li obrazac kak se spada, ideš u kategoriju najvišeg poreza. Čini se da će stanova i kuća uskoro biti malo više na prodaji.

Porez na nekretnine: Građanima pristižu komplicirani obrasci

Nevesel pogled na naš turizam od kojeg se toliko puno očekuje.

Full of Life na hrvatski način, nemamo novca kojem smo se nadali, već gužvu i kaos

imam osjećaj da sam sam na burzi ? Počelo mi se priviđati …gotovo sam svoj nalog poklopio


imam osjećaj da sam sam na burzi ? Počelo mi se priviđati …gotovo sam svoj nalog poklopio

sve nas je više koji se danima ni ne ulogiramo na gledalicu, ulagači pojačano gube interes za ZSE ..
dobro je netko rekao – neće ovdje krenuti na bolje sve dok se ne omogući trgovanje todex dionicama, samo što vrijeme nije na strani ZSE jer vrijeme ide i nikome se ne čeka beskonačno pa ulagači
već napuštaju ZSE

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Mene brine američka burza, oni su sada na apsolutnom vrhuncu ikada u povijesti i davno su prešli vrhunac iz 2008-e što kad bi se prevelo na nas CROBEX bi trebao biti na preko 7000 bodova.

jedino da se AAPL prebaci na crobex 😉 ,odmah ides na ignore nakon ovih lupetanja

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

IPO HEP-a!

Povucite paralelu sa tajmingom IPO HT-a (dionicom se počelo trgovati 05.10.2007., a vrh Crobexa je bio 10 dana kasnije, 15.10.2007.). Ako se po jutru dan poznaje, vidimo što nas očekuje na ZSE u idućih 1,5 godina. Tko se nije skrio…:-))

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

New Report

Close