Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da je ovo još jedno navlačenje zadnjih paničara (kao i jeseni 2008.) da ‘predaju’ to što još imaju, pa makar trajalo i do jeseni… jerbo ostadoše ljudi i bez penzija – ako gledate što u portfelju imaju MF (mir. fondovi, ili samo M* F*)…
Ja ne prodajem ništa – to bi sada bio samo trade – a to u 90+% slučajeva bude pušiona. Možda i griješim, tko će ga više znati…

Sigurno je samo da se cijeli svijet ozbiljno duševno razbolio – ovo se teško može drugačije shvatiti… isto kao i jučer kad sam bio na jednoj konferenciji i ljudi koji su me prije 6 mj. kao psa izbacili na cestu bez ikakva razloga (a radio kao marva u toj firmi – samo mi je plaća bila kakti previsoka – a tko mi ju je dao nego oni, tj. tako smo se bili dogovorili, a nije to ni bila neka nemoguća plaća) mi prilaze – namjerno, iako sam ih htio izbjeći – i stežu ruku i smješkaju se kao da se ništa dogodilo nije!…[shocked]
Vrijeme je za smak svijeta, ljudi moji… to više nema veze s mozgom – u što su se ljudi pretvorili, zapravo samo pokazali kakvi su!.. ili: MAD MAX part IV…

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Čovjek da nevjeruje svojim očima što se danas desilo.
Nevolim prozivati nikog al ovo što rade zadnjih mjesec dana je za nevjerovat.

Gledam danas trgovanje HT i čovjek nemože vjerovat koja rasprodaja,a kad je HT kupovao dionicu 204-212 kn nitko od navedenih nije htio prodati,a danas je bilo daj što daš.

Dobro je rekao jedan kolega "Hrvatski lopovi" malo nas je al smo pokvareni do srži.
I sad mi recite od kud hrabrosti malom čovjeku da uđe u TK kad vidi ovaj lopovluk?

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

@over25
Pa neku večer smo raspravljali o ovome. Odtada smo nazadovali 3-4%.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



@over25

Pa neku večer smo raspravljali o ovome. Odtada smo nazadovali 3-4%.

da,neznam valjda čovjek više otvrdne na ovakve padove.
Sad sam smireniji nego neku većer i rekao sam sebi – bit će što bude!

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


Čovjek da nevjeruje svojim očima što se danas desilo.
Nevolim prozivati nikog al ovo što rade zadnjih mjesec dana je za nevjerovat.

Gledam danas trgovanje HT i čovjek nemože vjerovat koja rasprodaja,a kad je HT kupovao dionicu 204-212 kn nitko od navedenih nije htio prodati,a danas je bilo daj što daš.

Dobro je rekao jedan kolega "Hrvatski lopovi" malo nas je al smo pokvareni do srži.

Crobex je ovaj tjedan pao više od 4% a to niti jedan svijetski index učinio nije a kakol Grčki ili Španjiolski
SP500 je još u PLUSU od početka godine 1,6% i nakon ovog silnog pada a pogledaj Crobex to je prestrašno što nam čine ti fondovi čisti lopovluk pod zaštitom HANFE

I sad mi recite od kud hrabrosti malom čovjeku da uđe u TK kad vidi ovaj lopovluk?

slušajuć i shvaćajuć sve manje i manje,
SHVATIO sam uzročnike RECESIJE u

HRVATA……

radnici su krivi, rješi li se njih u sedlu smo, samo pitanje na čemu jašemo…..

LP

P.S. još idem kontra komentar bacit na virtualku….

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

Kakav masakr na ZSE u 17 trgovinskih dana Crobex srušen stravičnih 10%

To što nam čine fondovi to je za svaku osudu dok su svi svijetski indexi bili doši na nekih 5-10% od ATH crobex u ovih 5god nije napravio pomak od 80% od ATH da bi sad zaronio više od svih svijetskih indexa strašno kakav lopovluk

Pa kako mislite privući ulagače kad svi vide a odgovorni šute na ovakvu pljačku

Mene je najviše strah da ako stvari izmaknu kotroli – a vrlo smo blizu toga – da to ni fondovi neće moći zaustaviti!… ali se svejedno i dalje igraju vatrom koja guta nofčeke! [angry]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Problem je država i svaka Vlast u državi zadnjih 20 godina.
Svake godine generiraju ogromne gubitke, gubitke kakve si ni Apple ili J.P. Morgan ne mogu priuštiti.

Svake godine već 20 godina država troši 20% više nego što ima, a ima ono što uzima, a uzima najviše na svijetu od svih država koje uzimaju svojim građanima i gospodarstvu.

Pogledajte i sami račun dobitka i gubitka RH ( http://www.mfin.hr/hr/drzavni-proracun-2012-godina ).
Država prihoduje 108, a troši 117 milijardi i to na način da je maksimalno okoristila svoje mogućnosti i tijela represije.

Samo na zaposlene plaćene kroz proračun ide 30 milijardi da mogu komotno bez naprezanja raditi, a 70 milijardi na zdravstvo odnosno lijekove . Ti lijekovi su roba koja danas omogućuje proizvođačima enormne zarade, a proizvođači su INO kompanije koje koriste svoje Vlade i državne činovnike za pritisak na našu Vladu da ih masovno i skupo kupuju .

Znači zaposleni i zdravstvo 100 milijardi, ostalih 17 milijardi se dijeli na 10 milijardi za kamate stranim bankama i 7 milijardi za razne malverzacije.

Tek kada s ovim brojem građana u RH i s ovolikim kapacitetom gospodarstva RH proračun dođe na 75 milijardi Kuna ili 10 milijardi Eura moći ćemo reći da idemo naprijed .

Država prihoduje 40 milijardi Kuna previše, a na štetu cijele nacije.

Da imamo mudru i domoljubnu Vladu proračun bi upravo izgledao na nivou 10 milijardi Eura s najnižom stopom poreznog opterećenja u EU i svima bi krenulo nabolje .

Ali da bi vi skresali proračun s 117 milijardi na realnih 75 milijardi i pritom svima bilo bolje, e za to treba mudrosti i odvažnosti !


Kakav masakr na ZSE u 17 trgovinskih dana Crobex srušen stravičnih 10%

To što nam čine fondovi to je za svaku osudu dok su svi svijetski indexi bili doši na nekih 5-10% od ATH crobex u ovih 5god nije napravio pomak od 80% od ATH da bi sad zaronio više od svih svijetskih indexa strašno kakav lopovluk

Pa kako mislite privući ulagače kad svi vide a odgovorni šute na ovakvu pljačku


Nema dana da netko ne napiše sličan post….imate pamćenje na jedan dan
Pa je li nedavno Samodol izjavio da je sve radio po zakonu da bi ga mirovinci razapeli
Da Vam pojasnim…ako nije radio po zakonu znači da je radio protiv zakona,znači da je nekome dopustio da nezakonito uzme Vaše novce bez ikakve odgovornosti…..nažalost to se i dalje nastavlja
Kada bude sve po zakonu Vi ćete ostat bez novca pa će Vam biti svejedno je li sve po zakonu ili nije


Mene je najviše strah da ako stvari izmaknu kotroli – a vrlo smo blizu toga – da to ni fondovi neće moći zaustaviti!… ali se svejedno i dalje igraju vatrom koja guta nofčeke! [angry]

Možemo očekivat da će uskoro krenut i neki fondovi tako i veći dioničari sa prodajama…
…njima uvijek treba malo vriše vremena da naprave analize pa da djeluju..

pr.ADRS kad je sve živo raslo na zse-U ADRIS stojo na 205 kn, kad je tržišt počelo padat fondovi krenuli sa kupnjom i digli na 226 kn, zatim vidjeli da nevrijedi više branit usljd pada DAXA 15 % i ostalih tržišta…pa sad stali sa kupnjom …analiziraju a uskoro će krenuti sa prodajom.
[sealed]

PS Kad kihne EURO možda je i najbolja opcija bit u dionicama!!!

Iako sam u zadnjih mjesec dana podebljao portfelj Norveške krune, dolara pogotovo i nešto švicaraca…

[proud]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Kakav masakr na ZSE u 17 trgovinskih dana Crobex srušen stravičnih 10%

pa to nije ni 1% dnevno u prosjeku [yawn]

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...


Milanović: Ljudi, na knap smo, nemamo novaca

Nevjerovatno da na svim portalima piše "ljudi,na knap smo" Sramota kako to novinari interpretiraju jućerašnji Milanovićev razgovor. U razgovoru je bilo 80% optimizma ,a novinari stvorili sliku kao da se raspadamo.Do kraja godine se oćekuje rast bdp za oko 0.8%,a kaže Milanović da on vjeruje da će biti i malo veći.

Strašno! Kome je to u interesu [shocked]

http://www.business.hr/ekonomija/milanovic-ljudi-na-knap-smo-nemamo-novaca

U interesu je ovima koji žele kupiti jeftinije.
[thumbsup]



Mene je najviše strah da ako stvari izmaknu kotroli – a vrlo smo blizu toga – da to ni fondovi neće moći zaustaviti!… ali se svejedno i dalje igraju vatrom koja guta nofčeke! [angry]

Možemo očekivat da će uskoro krenut i neki fondovi tako i veći dioničari sa prodajama…
…njima uvijek treba malo vriše vremena da naprave analize pa da djeluju..

pr.ADRS kad je sve živo raslo na zse-U ADRIS stojo na 205 kn, kad je tržišt počelo padat fondovi krenuli sa kupnjom i digli na 226 kn, zatim vidjeli da nevrijedi više branit usljd pada DAXA 15 % i ostalih tržišta…pa sad stali sa kupnjom …analiziraju a uskoro će krenuti sa prodajom.
[sealed]

PS Kad kihne EURO možda je i najbolja opcija bit u dionicama!!!

Iako sam u zadnjih mjesec dana podebljao portfelj Norveške krune, dolara pogotovo i nešto švicaraca…

[proud]
[/quote]

Nije istina da su mirovinski fondovi stali sa kupovinom Adrisa,u četvrtak je u u jednoj transakciji prošlo 3,5 milijuna kuna.Oni jednostavno čekaju velike naloge da ih pokupe,nije im(zasad) u interesu dizanje cijene.Zašto bi i bilo kad dobijaju jeftinije.
ADRS je izrazito defanzivna dionica,nema sigurnije a ni jeftinije dionice u Crobexu ovog trena,može on još pasti zbog panike par kuna,vjerojatno i hoće,ali s obzirom na cash koji trenutno iznosi 211,53 kn po dionici,ulaganja od 500 miljuna eura koje najavljuju kao i prognoze da će Maistra konačno početi poslovati pozitivno uz otvaranje Iranskog i Ruskog tržišta ova je dionica definitvno best buy u ova nesigurna vremena.

"Only dead fish swim with the stream"

PS Kad kihne EURO možda je i najbolja opcija bit u dionicama!!!

[proud]

Neće kihnuti. Dapače, bit će još jači i jači…..

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close