Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

znali su mene osisat.. i brauna su sisali… ali ce danas cini mi se i neke fondove obrijat na rokezu
(samo ce ina jos strsit na glavi)

Glory, glory, Man United!!

Tigruse ,neko nam spašava bid na Ledu… dopunjeno 200kom. na 5xxx


A kaj ti mislis da ja placam ko firma porez da bi tom lovom tebi se dupe spasavalo na burzi jer si se zaigrao? Mislim haloooo zbroji se malo. Jel te tko tjerao na burzu? Da se razumijemo i ja sam popusio ove godine ali za to sam si SAM kriv a ne fondovi, hanfa itd kog sve ne prozivas ti i tebi slicni.

a da?? sami smo si krivi i sam ko nas.. jel?? a zasto onda ameri daju 700mlrd, sta rade na ovom sastanku g7 nego gledaju ko ima keša da se saniraju stete??
ti si ocito da sve ostavimo pa do kud ide… nek propadnu firme.. ljudi ostanu bez posla… nije bed sami ste si krivi!! pa di ti zivis??
[/quote]

To kaj su ameri dali vec se pokazuje da je totalni promasaj i da je, uvjetno receno, bacena lova. A ti ak mislis da SVI trebaju placati cijenu necijh tudjih zajeba onda odi u Kinu – tam ti je jos komunizam sluzbeno drzavno uredjenje. Bez uvrede.

ima opcija koja se pojavljuje iz hanfe a to je zamrzavanje fondova za povlacenjem uloga

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


Jedino objašnjenje su fondovi i njihova potreba za izlaskom hitnim + margini + ovo + ono + pitaj ne znam koga + panika + strah + europa + amerika

No shit, Sherlock… Skuzio si! [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Jedino objašnjenje su fondovi i njihova potreba za izlaskom hitnim + margini + ovo + ono + pitaj ne znam koga + panika + strah + europa + amerika

daj prestni tražit objašnjenja i go with the flow maan [thumbsup]
(sigurno imam veći minus od tebe, tak da nemoj mi izigravat žrtvu).

ovo jos uvijek nisu mirovonci… oni su last resort!!

Glory, glory, Man United!!


Na vijestima najavili smanjenje pričuve banaka i mogućnost zatvaranja burze na par dana ( možda dok ne sjedne lova od INE ). Mislim da bi to bilo dobro jer koliko vidim danas je Austrija učinila isto. Kod Rusa je takav potez upalio.

Pozdrav [thumbsup]

Ma jasno, nije Putin budala. zatvori burzu, sakrij se u bunker i čekaj da pizdarija prođe.
Mislim da bi i kod nas to upalilo

strpljen..spašen Time is on my side

ingru ce neko morat pregrist… prvi nalog preko 11000 kom

Glory, glory, Man United!!

imam jos 3 mjesta u autu za novigrad
ponesite opremu

Postanite Eu-robovi

Stanje u 13:00, povela Njemačka (DAX = -8,6%), Hrvatska se još ne predaje (ZSE = -10,13%). Avstrija i Rusija več out, kapitulacija.

Vidim da se vole cesto navoditi margini kao uzrok rasprodaje.

Mislim da to nije tocno.
Cijelo trziste margina u HR je na kraju 2007. vrijedilo oko 750 mil KN.
Veci dio margina je nestao do sredine ove godine, tako da je obzirom na pad cijena dionica od tada, vrijednost margina stvarno marginalna 🙂

U svakom slucaju, oni nisu uzrok, a ni povod ovog stanja.


imam jos 3 mjesta u autu za novigrad
ponesite opremu

ooo napokon neko od akcije…

svaka cest kolega, evo sad sam se prvi puta danas nasmijao [bye]

Glory, glory, Man United!!

Poštovani,

već dugo čitam, pa sam se odlučio samo na jednu malu digresiju. Ja inače imam u dionicama i fondovima 100% portfelj, nisam u kešu, ali htio bih samo nešto reći vezano uz ovaj pad.
Ja sam ušao na burzu pred godinu i 3 mjeseca i sad sam u debelom minusu od 40% ukupno.
Nisam izlazio niti sam sada izašao. Počeo sam u fondovima pa sam se malo obrazovao što se tiče dionica i onda sam kupio HT, DLKV, INGR, ADRS, ERNT.
Da budem iskren nisam do sada pratio povijesne podatke CROBEX-a, ali moram Vam nešto reći, što ja mislim zašto padamo.
Mi smo uspjeli skočiti od 5 mjeseca 2006 do kraja 2007 više od DUPLO!!! Halo!!!
Pa što biste vi sad htjeli, normalno je da sad isto tako padamo, pogledajte svijet nitko nije tako brzo rastao. Kad smo tako rasli nisam primjetio da se netko bunio, a sad ste odjednom svi na nogama. Fondovi su nas navukli brzim rastom, ljudska pohlepa je odradila svoje (50% prihodi, reklame, brza zarada, kruha bez motike), a sad ćemo lijepo sve ispočetka pa ćemo se valjda naučiti da se ne može ništa nabrzaka (pristup EU, NATO…).
Zato sad strpljivo čekati jer oporavak će biti duuug i spor kao što je trebalo i biti tamo još 2006.g. pa sad ne bi bili u ovakvim govnima.

Izvinite na dužem postu.
Sa štovanjem!


Vidim da se vole cesto navoditi margini kao uzrok rasprodaje.

Mislim da to nije tocno.
Cijelo trziste margina u HR je na kraju 2007. vrijedilo oko 750 mil KN.
Veci dio margina je nestao do sredine ove godine, tako da je obzirom na pad cijena dionica od tada, vrijednost margina stvarno marginalna 🙂

U svakom slucaju, oni nisu uzrok, a ni povod ovog stanja.

Griješiš da nije samo tako, tj. da je malo. Moraš uračunati paniku + strah i sve posljedice daljne rušenja, itekako je i 300 milijuna kuna puno.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close