Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Jedino objašnjenje su fondovi i njihova potreba za izlaskom hitnim + margini + ovo + ono + pitaj ne znam koga + panika + strah + europa + amerika

daj prestni tražit objašnjenja i go with the flow maan [thumbsup]
(sigurno imam veći minus od tebe, tak da nemoj mi izigravat žrtvu).
[/quote]

Gdje ja tražim krivca, malo objašnjenja i to je to.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


ima opcija koja se pojavljuje iz hanfe a to je zamrzavanje fondova za povlacenjem uloga

to je lose, jer kad to odmrznu povuci ce i oni koji ne bi nikad povlacili..

sad kad je vec sranje na pola puta, nek se ide do kraja..do koske, kako bi braca Srbi rekli.
pa cemo ponovo od temelja i ovaj put pametnije.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

kikiriki, kostice, ingra.. dam samo da prodam

Glory, glory, Man United!!


Vidim da se vole cesto navoditi margini kao uzrok rasprodaje.

Mislim da to nije tocno.
Cijelo trziste margina u HR je na kraju 2007. vrijedilo oko 750 mil KN.
Veci dio margina je nestao do sredine ove godine, tako da je obzirom na pad cijena dionica od tada, vrijednost margina stvarno marginalna 🙂

U svakom slucaju, oni nisu uzrok, a ni povod ovog stanja.

Potpuno ste u krivu kolega.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

neke glasine postoje da ce se mirovinci ukljucit posle rucka.. ali vijest je pouzdana kao i atpl na 1100kn

Glory, glory, Man United!!



ima opcija koja se pojavljuje iz hanfe a to je zamrzavanje fondova za povlacenjem uloga

to je lose, jer kad to odmrznu povuci ce i oni koji ne bi nikad povlacili..

sad kad je vec sranje na pola puta, nek se ide do kraja..do koske, kako bi braca Srbi rekli.
pa cemo ponovo od temelja i ovaj put pametnije.
[/quote]

Aj da se i ja s tobom slozim. Drugi put do sad valjda


Poštovani,

već dugo čitam, pa sam se odlučio samo na jednu malu digresiju. Ja inače imam u dionicama i fondovima 100% portfelj, nisam u kešu, ali htio bih samo nešto reći vezano uz ovaj pad.
Ja sam ušao na burzu pred godinu i 3 mjeseca i sad sam u debelom minusu od 40% ukupno.
Nisam izlazio niti sam sada izašao. Počeo sam u fondovima pa sam se malo obrazovao što se tiče dionica i onda sam kupio HT, DLKV, INGR, ADRS, ERNT.
Da budem iskren nisam do sada pratio povijesne podatke CROBEX-a, ali moram Vam nešto reći, što ja mislim zašto padamo.
Mi smo uspjeli skočiti od 5 mjeseca 2006 do kraja 2007 više od DUPLO!!! Halo!!!
Pa što biste vi sad htjeli, normalno je da sad isto tako padamo, pogledajte svijet nitko nije tako brzo rastao. Kad smo tako rasli nisam primjetio da se netko bunio, a sad ste odjednom svi na nogama. Fondovi su nas navukli brzim rastom, ljudska pohlepa je odradila svoje (50% prihodi, reklame, brza zarada, kruha bez motike), a sad ćemo lijepo sve ispočetka pa ćemo se valjda naučiti da se ne može ništa nabrzaka (pristup EU, NATO…).
Zato sad strpljivo čekati jer oporavak će biti duuug i spor kao što je trebalo i biti tamo još 2006.g. pa sad ne bi bili u ovakvim govnima.

Izvinite na dužem postu.
Sa štovanjem!


Censored

Surround all arround when it hits the ground

Gospodo ovo je prevršilo svaku mjeru. Nema smisla ovdje razglabati o targetima iili tražiti kakve informacije po ostalim sajtovima.
Na žalost netrebaju se gledati niti bilo kakvi fundamenti ili vijesti o poslovima koje je sklopila neka naša tvrtka. JER TO NEMA SMISLA! U ovim uvjetima tržištem vladaju nerazboriti i neznalice ekonomije! Već duže vrijeme pratim ponašanja određenih kolega koji ništa drugo negledaju već odmah ujutro prate nikkei, pa stoxx, nasdaq…čitaju seebiz, BLOOmberg u očekivanju nekih informacija … A KAKVIH?
Ne kažem da se svjetska financijska kriza ne tiče svih i da smo imuni, ali…

OSVRNUT ću se na Hrvatsku! Lijepa naša nije u tolikoj korelaciji sa zapadom da bi kriza u tolikoj mjeri utjecala na naše gospodarstvo. ZAŠTO?
1 Financijski sektor – Adekvatnost kapitala je duplo veća (15-16%) nego bilo koje svjetske banke. likvidnost je zadovoljavajuća. ( druga je stvar nepovjerenje na tržištu i da sad sve stane, posebice pozajmice)
Kod nas je jebena kontrola kreditne sposobnosti provođena By the Book i to se sad pokazala kao velika prednost. Da ne pričam o obveznm pričuvama koje je nametnuo HNB

2. Izvoz- A što to mi izvozimo u tolikoj mjeri da očekujemo toliki pad profita pa mora doći do korekcije pojedinih kompanija. ŠTO TO? – automobile? Avione? ostale manje luksuzne stvari ? Gospodo ono što izvozimo u velikoj mjeri se temelji na poljoprivrednim proizvodima- Čitaj hrani kojoj cijena u budućnosti može samo rasti. Brodove koje je strani naručioc u velikoj mjeri platio. Ili možda generatori i ostala industrijska potrepština velikih korporacija koje se plaćaju u rokovima do 60 dana u sadašnjem trenutku!
Gospodo ne proizvodimo dakle potrepštine za široku masu ljudi koje te proizvode radi velike recesije neće trebati pa očekujemo pad profita. Nemamo mi FORD ili GM koji otpušta 3000 ljudii pa se to odražava na Index.

ALI MI UPRAVO PRATIMO TO JER NEMAAMO ŠTO DRUGO. Dakle velika recesija pogađa zemlje koje su u velikoj korelaciji sa drugim zemljama a što Hrvatska nije. Više mora biti pogođen STOXX nego CROBEX, jer WV će prodati manje vozila u HR negoli će Jamnica prodati manje vode u njemačkoj. Ovo je samo slikovita usporedba.

Dakle ako griješim neka me netko demantira. Zato Rohatinski automatski ima pravo kad kaže da kriza ne bi trebala tako utjecati na nas. SAmo ŠPEKULANTI ostaju špekulanti a paničari – budale!
I još k tome Short seling nam dođe u pravo vrijeme. Koje budale od regulatora. U svakoj literaturi piše da u trenucima nepovjerenja tj.recesije Short seling vodi u neminovno rušenje Indexa.
Pa neču se valjda kladiti da će papiri rasti.!
Ma nema smisla ovo više objašnjavati

zlikovac

18% spread između bida i aska na VIRO…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Što mislite, dali če i Wall Street danas zaustaviti trgovanje u par minuta nakom otvaranja???? Situacija se polako okreče, sada i arogantni Amerikanci vjerovatno više nisu imuni za katastrofalne vijesti iz Japana, Njemačke, Engleske, Hrvatske…Če od sada Evropa , Kina i Japan diktirati DJ i ostale američke inexe ?


Poštovani,

već dugo čitam, pa sam se odlučio samo na jednu malu digresiju. Ja inače imam u dionicama i fondovima 100% portfelj, nisam u kešu, ali htio bih samo nešto reći vezano uz ovaj pad.
Ja sam ušao na burzu pred godinu i 3 mjeseca i sad sam u debelom minusu od 40% ukupno.
Nisam izlazio niti sam sada izašao. Počeo sam u fondovima pa sam se malo obrazovao što se tiče dionica i onda sam kupio HT, DLKV, INGR, ADRS, ERNT.
Da budem iskren nisam do sada pratio povijesne podatke CROBEX-a, ali moram Vam nešto reći, što ja mislim zašto padamo.
Mi smo uspjeli skočiti od 5 mjeseca 2006 do kraja 2007 više od DUPLO!!! Halo!!!
Pa što biste vi sad htjeli, normalno je da sad isto tako padamo, pogledajte svijet nitko nije tako brzo rastao. Kad smo tako rasli nisam primjetio da se netko bunio, a sad ste odjednom svi na nogama. Fondovi su nas navukli brzim rastom, ljudska pohlepa je odradila svoje (50% prihodi, reklame, brza zarada, kruha bez motike), a sad ćemo lijepo sve ispočetka pa ćemo se valjda naučiti da se ne može ništa nabrzaka (pristup EU, NATO…).
Zato sad strpljivo čekati jer oporavak će biti duuug i spor kao što je trebalo i biti tamo još 2006.g. pa sad ne bi bili u ovakvim govnima.

Izvinite na dužem postu.
Sa štovanjem!

lijepo i pametno receno, gosp Medo-koji-je-u-dionicama,

samo daj objasni firmama da ne smiju
vise imati rezultate sa 100% vecom dobiti i 50% vecim prihodima.

opet cemo imati rast od 100% u jos manjem roku, nego si naveo.
ne znam kad ce to biti, vjerojatno kad sazru prilike, a sve iz jednostavnog razloga jer neke firme imaju manji Mcap od casha na racunu!da ne idemo u dublju analizu.
takve fundamenter nisu imali ni ’99.
[bye] [bye]

kuzis? [bye]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Se ovo danas je dokaz tvrdnji da je jedina stvar koja određuje cijene na Crobexu odnos ponude i potražnje. Nikakvi fundamenti, pokazatelji, tehničke i ine analize.

Ovo je jedna obična prčvarnica.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

sad se vidi da su trebali do daljnjeg zatvorit burzu kao austrijanci i islanđani i lagano na vikend cekat oce ovi na g7 rijesit nesto..
ovako samo muzu fondove i guraju nas u dublju provaliju!

Glory, glory, Man United!!

Pada crobex a nervoza raste. Ja se slažem s alienom da sam si sam kriv. Nije mi kriva ni hanfa što je tržište palo, ali mislim da bi manje palo da je radila svoj posao.

Kriv je hebeni američki kongres. Budale su mislile da su pametnjakovići i da misle na svoje birače, i pokrenuli su val panike i straha koji se širi. Dabogda ih nogom u guzicu nabili iz onih njihovih fotelja i da im u cijelom kongresu budu crnci.

Da su na vrijeme upucali onu lovu sve bi bilo ok, a ovako su pokrenuli crni krug nepovjerenja i točka.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Ne iznenađuje me da padamo jer pada cijeli svijet, ali me iznenađuje da padamo kao da sutra ne postoji, kao da je središte financijske, gospodarske i svake druge krize upravo u Hrvatskoj. Stvarno smo čudan narod u 3pm, kada raste najveći smo optimisti, a kada pada najveći paničari.
Ipak su najveći uzročnici ove krize mali i needucirani investitori u dioničke fondove koji su prošle godine ulazili u balon, zvan hrvatsko tržište kapitala, po previsokim cijenama, kada su na svakom kutu virile reklame za neki dionički fond i kada je sve to predstavljano kao sigurna zarada, pa čak i od strane vlade.
Gledajući smanjenje imovine dionički fondova možemo vidjeti da uskoro neće imati s čim rušiti tržište kapitala, a valjda će u njima i ostati koji čvrsti ulagač. Fundamenti na ovim cijenama za većinu dionica izgledaju odlično, uskoro stiže lova od Ine i zaista mislim da je ovo dno.

New Report

Close