Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



govori istinu Blueman, samo jal ti stvarno mislis da je to pametan potez?
mozda grijesim ali si to dosta optimisticno najavio

Nego šta da je dobar potez, u tom slučaju padaju kamate, ogromna količina casha dolazi na tržište, banke mogu sa njime što hoče.
Halo?

[/quote]

samo da banke ne krenu kupovati dionice.

na -8,72% smo stali. Potrošeno cca 20 milijuna kuna. sada treba još 100 da dođemo na nulu.

biste li danas prodali atpl za 1400? HT za 220?

bikovski trk

ide to još dole

meni se sad nekako čini da smo bliže djia na 7k

eto kad sam ja bik postao medvjed
gdje taj svijet ide

Postanite Eu-robovi

Zbog INE +3,76 izgleda Crobi lijepse nego sto bi trebao.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

kako sa inom riktaju crobex.. jaoooo..

Glory, glory, Man United!!

čini mi se da omf-ovi nemaju namjeru više dizati cijene. postavili su se na -8% crobexa i skupljaju.


To je jako dobar potez jer ionakko matice nemaju vise love za posuditi ZABI i PBZ-u kao prije pa nema toliko veze za nova zaduzenja.

A lova koja se oslobadja je cisti cash sa nikakvim kolateralima da to moras vratiti.
kao da je netko na trziste sada stavio milijarde kuna.
Ovo je veliko kao prodaja INE.

Evo idem vam izvaditi kolika je bila granicna za najvece banke u RH jer male se niti ne zaduzuju vani.

Osim na sustav jako ce utjecati na profitabilnost banaka.
Jer na granicnu su do sada dobijale oko 0.25%; tu nedgje
Sada ce ih plasirati po 5%.25% najmanje.
IZracunajte koliki je to efekat.
Na milijardu kuna to je 50 milijuna kuna ciste dobiti za neku banku vise..

Po ovome ispada da se radi o nešto preko 3 mlrd HRK.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Guverner Hrvatske narodne Banke Željko Rohatinski najavio je u petak na konferenciji Zagrebačke burze da će savjet HNB-a u petak poslijepodne vjerojatno ukinuti dosadašnju odluku o graničnoj obveznoj pričuvi.

uuuuuuuuuuuuuuuuuu
Ako je ovo istina oslobadaju se milijarde i milijarde

Sa ovim su ZABA i PBZ koje se jos koliko toliko vani zaduzuju ogroman buy.
Jer se oslobadja milijarde casha koji se bili na racunu HNB-a i ide u kredite a time se dize profitabilnost banaka.


To je navedeno samo kao mogućnost ako sve nastavi u p.m. pa s njim i financijski sektor u nas Hrvata a da bi se sektor onda stabilizirao.
Za sada ništa od toga, to je samo opcija. Za sada.

Sve mi to reko na uho sam guverner preko radija. Prvog kanala. U 12 sati. Našeg. Hrvatskog.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

ZABA-500 milja kuna; efekat na dobit-min 25 mil kuna
PBZ-oko 2 milijarde kuna (neznam tocno; ne vidi se iz izvjesca)=efekt na dobit-minimum 80 mil kuna ako je granicna tolika.

Itd Itd..

To je to prakticki.

Najvece banke imaju granicnu.

Efekti ce biti ogromni.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

nisam zadovoljan!!! premali je to jos promet.. ako danas ne prijede 250 mil. nista nismo napravili…

samo na koei i ledu brinu o svojim dionicama, lijepe brane vece od cijelog dnevnog prometa pa da vidimo ko ce im uvalit.. il ce ipak cekat da se neko postavi ispred.. ipak ovo drugo cini mi se

Glory, glory, Man United!!

vidje aska na Korfu, na 49.90 i na 50 29.500 i 25.000 komada, sprema se prekrcaj ili će ga spizditi opasno dole…

prošao prvi paket na Korfu…



To je jako dobar potez jer ionakko matice nemaju vise love za posuditi ZABI i PBZ-u kao prije pa nema toliko veze za nova zaduzenja.

A lova koja se oslobadja je cisti cash sa nikakvim kolateralima da to moras vratiti.
kao da je netko na trziste sada stavio milijarde kuna.
Ovo je veliko kao prodaja INE.

Evo idem vam izvaditi kolika je bila granicna za najvece banke u RH jer male se niti ne zaduzuju vani.

Osim na sustav jako ce utjecati na profitabilnost banaka.
Jer na granicnu su do sada dobijale oko 0.25%; tu nedgje
Sada ce ih plasirati po 5%.25% najmanje.
IZracunajte koliki je to efekat.
Na milijardu kuna to je 50 milijuna kuna ciste dobiti za neku banku vise..

Po ovome ispada da se radi o nešto preko 3 mlrd HRK.

[/quote]
da, nije bas kao INa ali je puno.
A najvise ima PBZ.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

a ode i drugi…samo da nije opet iz šupljeg u prazno



govori istinu Blueman, samo jal ti stvarno mislis da je to pametan potez?
mozda grijesim ali si to dosta optimisticno najavio

Nego šta da je dobar potez, u tom slučaju padaju kamate, ogromna količina casha dolazi na tržište, banke mogu sa njime što hoče.
Halo?

[/quote]

ja koliko god sam puta slušao,niti u jednoj njegovoj rečenici nisam nikada procijenio da čovjek ne zna što govori, jedini u hrvatskoj koji se u nešto razumije i nema cijene, zato smatram da ovaj potez ima smisla, a u kojoj mjeri će pomoći ? mislim da nije prekasno,jer si guverner ne bi to dozvolio, da kasni,
a kad vidim kakve instrumente ima Hanfa i ne reagira ne mogu se oteti dojmu da oni i njihovi danas ne kupuju( mogu smanjiti blokadu na manji % , a nisu do sada – znači žele ROKAJ FEST,tu se čovjek lijepo opusti kada ima povlaštenu informaciju

New Report

Close