Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


evo prijatelju
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=18d3db30-3799-4663-b733-64654d8efbe3&open=sec

ja sam vidio prije cca pola sata i postao, ali se teško otvaraju stranice businessa

Barem smo sada svi složni. Ipak je to u ljudskoj prirodi. Kada zaškripi svi smo na okupu. Bravo!
Inače, nisam baš optimističan glede preokreta. Možda bude, ali opet špekulativni. Čuvajte se

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

Njemačka samo za niansu bolje , DAX minus 10% sa tendencom daljeg pada, Moskva zatvorena do nadaljnog…
Zajebali Amerikanci cijeli svijet, možda još ne znamo pravu dimenziju ove krize, može biti još puno lošije…, da se financijsko slomi zafrustrirana Rusija, kriza je idealno vrijeme za uspon krajnih nacionalističnih politika, kad ostaje raja bez posla, srednji sloj bez uštedevina, treči svijet brez svake perspektive….

Pazi magmu. Nema više nikoga iznad 100

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

1. Ej bas sam danas u nekim novinama procitao da se lik iz akcije maestro pustio iz pritvora….cini mi se da se vratio na svoje radno mjesto 🙂
2. mislim da cujem zvukove sirena za opcu oppasnost…..ili mi se to pricinjava.
3. crvenu boju cu jednostavno zamijeniti zelenom….bit cu sretan!
4. mozda bi trebali koknit jos nekog od poznatih osoba pa da prebacimo pogled s naseg krobeksa na neku drugu stranu.
5. mozda kupim neki pistolj i cekam rasplet situacije ko u ’91…..za sat vremena postajem milti milijunas.
6.nikad mi se realnost nije svidjala….najbolje je otic na pivo!!! 🙂

Ajmo iz pocetka!!!


business.
Jest zuti tisak ali ipak ako je istina ovo je ogromna vijest.


Ako je tako, to je mjera koja bi pomogla svima… pogotovo građevinarima koji grcaju u nelikvidnosti.
S druge strane, treba zauzdati inflaciju… hmhmhm, nezahvalna pozicija za HNB…

Ali u datom trenutku, mislim da bi to moglo biti svima doza adrenalina! [thumbsup]


govori istinu Blueman, samo jal ti stvarno mislis da je to pametan potez?
mozda grijesim ali si to dosta optimisticno najavio

Nego šta da je dobar potez, u tom slučaju padaju kamate, ogromna količina casha dolazi na tržište, banke mogu sa njime što hoče.
Halo?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ovo trziste vapi za nekom akcijom… samo da uleti neka vijest… da recimo srezu jos kamatne stope.. i da se eu oporavi, digli bi se i mi samo tako

Glory, glory, Man United!!

kupnja IGH!
Kupnja
6.100,00 3
6.050,00 2
6.000,00 137
5.705,00 11
5.703,01 1
5.703,00 7
5.701,00 5
5.700,00 1
5.602,00 2
5.550,00 5

ok, ima se municije i vise nego smo mislili!!!!
[thumbsup] [lol]

Ma treba zatvoriti burzu na mjesec dana probni rok i doviđenja, sve indexe zamrznuti, poslati ekipicu sa ZSE dva tjedna na kolektivni godišnji da dođu malo k sebi, a onda bumo vidli.

strpljen..spašen Time is on my side

@blueman

2 problema: 1. Da ne bi to zavrsilo "ajde gospon, uzmite kredu za novu alfu!"
2. Inflacija…

No svejedno, [thumbsup]

moj današnji komentar trgovanja…
http://www.youtube.com/watch?v=b8ByjIx41Po

"U takvom sustavu, u kojem svatko mora odraditi svoj dio posla, HNB nije nikada izbjegavao svoju ulogu. Danas će biti sjednica savjeta i nadam se da će usvojiti odluku o ukidanju dosadašnje odluke o graničnoj obveznoj pričuvi, to je naš doprinos povećanju likvidnosti. To je naš trenutni doprinos u visini 450 mil €. A spremni smo i na uvođenje repo aukcija državnih obveznica do iznosa koji će biti potreban. Ali bez korporativnih. To će biti dovoljno za sve potrebe za likvidnošću. Ništa slično credit crunchu se u RH neće dogoditi, ali to ne znači da smo spremni na trade off povećane likvidnosti i povećane inflacije. Svi znamo da je BDP puno usporio u drugom kvartalu, a za očekivati je da će zbog visoke inflacije usporiti još više."

Eto to volim, konačno netko tko ima muda i znanja čini pravi potez. Moj naklon gosp. Rohatinski!

Hell is Empty and all the Devils are Here

kakvo istovaranje na atpl mali fondovi pod stravičnim pritiskom tko želi u shopping nek čeka još ,biti će jako, jako jeftino

Glasnogovornik IGH na neodređeno

To je jako dobar potez jer ionakko matice nemaju vise love za posuditi ZABI i PBZ-u kao prije pa nema toliko veze za nova zaduzenja.

A lova koja se oslobadja je cisti cash sa nikakvim kolateralima da to moras vratiti.
kao da je netko na trziste sada stavio milijarde kuna.
Ovo je veliko kao prodaja INE.

Evo idem vam izvaditi kolika je bila granicna za najvece banke u RH jer male se niti ne zaduzuju vani.

Osim na sustav jako ce utjecati na profitabilnost banaka.
Jer na granicnu su do sada dobijale oko 0.25%; tu nedgje
Sada ce ih plasirati po 5%.25% najmanje.
IZracunajte koliki je to efekat.
Na milijardu kuna to je 50 milijuna kuna ciste dobiti za neku banku vise..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close