Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znaci sav ovaj pad moga portfelja je iluzija. Bas ste me utjesili kolega BigBoss. Sad mi je puno lakse. A hoce li i sutra biti iluzije?

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Sutra će biti lakše…….. i biti će otvorena igra bez iluzije……jer iluziju treba financirati……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

big boss

moram prizanati da jako volite teroija urote, i nevjerovatno ja kako milsite da se na trziste , moze bas tako lako utjevati , nase trziste je plitko , sta jeje tu bi se jos i slozio sa vama , ali da se sa trizistom , tako moze manipulirati , milsim da je debelo pretjerana , u najmanju ruku.

milanovic

p.s. sad imate posjetitelja nekih 6724 , ne mislite valjda da ovi postovi na te ljude mogu tako lako utjecati
lijepi pozdrav

sutra na otvaranju burze ćemo viditi raspoloženje., i što nam je činiti, jeftino kupovati ili “skupo” prodavati.

A jeste me nasmijali s ovom iluzijom….(tima)
A da se ne ovdje nije poceo zazivati Coperfield?? [smiley7]
Srdacan pozdrav


Znaci sav ovaj pad moga portfelja je iluzija. Bas ste me utjesili kolega BigBoss. Sad mi je puno lakse. A hoce li i sutra biti iluzije?

Brate Tima, naravno da je iluzija tj. nije stvarno jer još niste prodali… Iluzija je da smo u gubitku [smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti

tima:

Znaci sav ovaj pad moga portfelja je iluzija. Bas ste me utjesili kolega BigBoss. Sad mi je puno lakse. A hoce li i sutra biti iluzije?

Brate Tima, naravno da je iluzija tj. nije stvarno jer još niste prodali… Iluzija je da smo u gubitku [smiley2]

Lijepo si ovo napisao brate Elvare, samo je onda i nas plus isto iluzija. [smiley2]

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."


Elvar: ” tima: ” Znaci sav ovaj pad moga portfelja je iluzija. Bas ste me utjesili kolega BigBoss. Sad mi je puno lakse. A hoce li i sutra biti iluzije? ” Brate Tima, naravno da je iluzija tj. nije stvarno jer još niste prodali… Iluzija je da smo u gubitku [smiley2] ” Lijepo si ovo napisao brate Elvare, samo je onda i nas plus isto iluzija. [smiley2]

Jeste naravno sve dok ne kapitaliziramo plus, zar ne?

Recimo iluzorno sam prije 3 dana bio u plusu 30000kn a danas sam iluzorno u plusu samo 5000… vidiš kako ta iluzija je varljiva [smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti

Sutra kupujem Neofen by Belupo. Zivot bez bolova. I iluzija. Laku noc

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Laku noć i do sutra sanjaj ljepšu iluziju od ove današnje…

nema mi druge nego se zae..ti

Isto tako se slažem da se radi o strategiji 2-3 velika igrača – fonda. Moja pretpostavka (samo pretpostavka) je da se radi o skrbnicima i fondovima jedne od dvije najjače banke (a nije ova iz Paromlinske).
Pliva je već otišla a njihov novac treba nekamo pa bolje jeftinije uz moguć odlazak kojeg skrbnika – uostalom petak a posebno drugi petak će pokazati.
Što se tiče precijenjenosti tržišta ono je već odavno precijenjeno gledajući profitabilnost i što je tu novoga?
Gledajući REZIDUAL naša poduzeća i nisu precijenjena (zapravo kako koja ali nisu).
Primjerice gledajte Plivu (neću nabrajati nikakvu profitabilnost, manjak vizije itd…), koja je bila cijena dan prije naznaka o mogućem preuzimanju?
A na kojoj će se cijeni prodati? I to ne nekom d.o.o.-u iz Muća, pa ako je i preplaćena na 820 na 600 nije.
Vijesti iz Mađarske? OK ali naši indeksi bilježe pad kao i njihovi, pa nismo više u Austro-Ugarskoj – to vjerojatno još uvijek ne znaju svi!
I kada ode (prodaju) Pliva, kamo će naši fondovi (zakonom ograničeni) na štednju? To bi bilo jako pametno, mada ne i iznenađujuće.
Zadnja korekcija (globalno) bila je uzrokovana povisivanjem i najavama o povisivanju kamatnih stopa od strane FED-a što bi ukratko značilo manje investicija, a sada kada kod nas kapital treba stići padaju indeksi, smiješno.
Sutra je novi dan i do slušanja!
[smiley1]


Danasnji tijek trgovanja

[smiley9] [smiley9] [smiley8] [smiley6] [smiley10] [smiley11] [smiley2]

Već me postalo strah pisati, da me Nathanov avatar ne ugrize!!

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Poruka administratoru.
Atachmenti ne rade…please help!

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

kolega Arap piše:
Meni isto ovo bas nije jasno (ali jos je rano jutro :))
Ako ovo jucer nije bio pocetak korekcije, onda ne znam kako to nazvati, a ako ocekjes daljnji rast trzista pa korekciju od cca 1.10., odbij vikend pa je to svega nekoliko dana…
Znaci jucer je bila naznaka korekcije, pa slijedi nekoliko dana rasta trzista, pa onda 1.10. korekcija?!? Idem popit kavu!

kolega znanac piše:
Nathane budeš ti skoro pjevao: Kad naša TNPL plovi plovi i novce lovi, na jarbolima stojimo mi !( dioničari )

kolega nathan47 piše:
” znanac: ” Nathane budeš ti skoro pjevao: Kad naša TNPL plovi plovi i novce lovi, na jarbolima stojimo mi !( dioničari ) ” Sve se meni cini da cu ja pjevati kad nasa TNPL tone, tone i zivce cupa, na jarbolima vjesamo se mi (dionicari)”
kolega dejavue piše:
„nije ni cudo sto ne raste kad imaju jarbole na brodovima…i jedra????

[smiley2][smiley2][smiley2]

Poštovani investitori,
proučavajući korekciju naravno da sam svratio na forum. Moram priznati da nisam očekivao da ću naći ovakve lucidne i duhovite komentare. Zahvaljujem Vam na tome, jer ste mi večeras uljepšali trenutke ove korekcije dok pokušavam izlaziti iz “iluzije” u cash (ste pročitali i tu raspravu?), tj. razraditi strategiju……

Srdačan pozdrav!
P.S. Nisam imao namjeru bilo što reći i nemojte zamjeriti, ali nisam mogao izdržati a da ne skrenem pažnju na pozitivno stanje duha unatoč korekciji. [smiley2]

tima:

Elvar: ” tima: ” Znaci sav ovaj pad moga portfelja je iluzija. Bas ste me utjesili kolega BigBoss. Sad mi je puno lakse. A hoce li i sutra biti iluzije? ” Brate Tima, naravno da je iluzija tj. nije stvarno jer još niste prodali… Iluzija je da smo u gubitku [smiley2] ” Lijepo si ovo napisao brate Elvare, samo je onda i nas plus isto iluzija. [smiley2]

Jeste naravno sve dok ne kapitaliziramo plus, zar ne?

Recimo iluzorno sam prije 3 dana bio u plusu 30000kn a danas sam iluzorno u plusu samo 5000… vidiš kako ta iluzija je varljiva [smiley2]

Elvare, samo da ne odemo u iluzorni minus? Uf, uf, uf

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

New Report

Close