KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.06.2024. u 04:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
262,09
108.768
415
258,00
264,00
2,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kolega governer, sjedi 1 !
Kaze se hvala…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Za napomenu onoga koji me je skolčio KOEI mi je 50% portfelja i nemam namjeru više ni lipu uložit na bilo koju dionicu sa ZSE-a, tako da ovo gore nisam pisao da bi jeftinije kupovao.

Surround all arround when it hits the ground



U tišini sa 400+ na 300, ali nije zabrinjavajuće jer cijelo tržište urokavaju, samo ht drže zbog politike. Kvartalni izvještaj će biti na razini onih iz 2007 znači izvrstan, hoće li to išta pomoći da se cijena vrati barem na 450? Iskrano ne vjerujem jer ZSE nije normalna burza.

korekcija nije gotova…
[/quote]

Znam vlad1111 samo se nadam da će za desetak godina ovo nešto i vrijediti, to mi dođe ko dionice za mirovinu, prodat neću i da znam da će past još 80%

Surround all arround when it hits the ground

Desetak godina?
Možda i dosta manje. Zaboravljaš da ih čeka privatizacija.


Desetak godina?
Možda i dosta manje. Zaboravljaš da ih čeka privatizacija.

Nebitno, kad god…

Surround all arround when it hits the ground


Desetak godina?
Možda i dosta manje. Zaboravljaš da ih čeka privatizacija.

Sto mislis kako bi mogla proci ta privatizacija? Ima netko neke ideje?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

kolege malimacak i kolega Giga. Hitno još učiti.

Split ne računa ništa, a kamoli točno i te brojke _nisu_ rezultati zadnja 4 objavljena kvartala nego nekakva trend projekcija sa portala "moje dionice". Ta trend projekcija znači sljedeće. citiram:

"trenutni trend – procjena koja se računa na temelju porasta/pada u zadnja 2 kvartala. Ovaj pokazatelj uzeti sa dosta rezerve, osobito kod tvrtki kojima prihodi/dobit dosta osciliraju pa trend nije jasno izražen".

Točnije-taj trend je drek.


@malimacak
, kako Split "računa" točno kad je napisao da je P/S 0,26, a ti napišeš da je 0,28? Ostale varijable koje navodiš Split nije ni napisao,osim P/B koji je isti i za taj glupi "trend" i za ttm jer je pretpostavka da se BVPS neće mijenjati u 4Q.

loše,loše[bye]

P.S da ne bi netko pomislio da imam nešto protiv KOEI. Dapače…

I'LL BE BACK

Governor,

ja sam izracunao kako sam napisao i iz toga stojim. Vjerojatno se tebi malo pobrkalo od tih objasnjenja koja navodis (ako vec zelis gledati s Moje dionice, ondje pise ovo
*[GODINA]p ttm – označava da je vrijednost pokazatelja procijenjena na temelju vrijednosti zadnja 4 kvartala (trailing twelve months)
*[GODINA]p trend – označava da je vrijednost pokazatelja procijenjena na temelju trenda (porasta ili pada) u zadnja 2 kvartala
… e sad da li jako lose citas ili namjerno manipuliras, sam znas).

Split racuna dobro, kao sto si upravo i sam ustanovio (razlika od 0,02 je beznacajna, i vjerojatno dolazi od razlike cijene na jedan dan).

Kako vidim, narav tvojih postova je agresija i uvreda, a ne razmjena informacija, i zbog takvih kao ti cu vjerojatno i prestati doprinositi ovdje i otici nekamo drugamo. Na kraju ce ostati vas nekoliko agresivaca koji ce si medjusobno davati kulje.

Koliko vidim, ovdje si u statusu administratora i umjesto da doprinosis, uzivio si se u ulogu agresivca, terminatora, kojeg si si i sliku odabrao (nadam se da ti gazda Andrasic cita ovo).

U meduvremenu te molim da zanemaris moje postove, ne komentiras ih, a necu ni ja tvoje. Vjerujem u sebe, ne moram se skrivati iza nikova kako bih vrijedao druge i zato i tebe molim da preskocis mene ubuduce.


kolege malimacak i kolega Giga. Hitno još učiti.

Split ne računa ništa, a kamoli točno i te brojke _nisu_ rezultati zadnja 4 objavljena kvartala nego nekakva trend projekcija sa portala "moje dionice". Ta trend projekcija znači sljedeće. citiram:

"trenutni trend – procjena koja se računa na temelju porasta/pada u zadnja 2 kvartala. Ovaj pokazatelj uzeti sa dosta rezerve, osobito kod tvrtki kojima prihodi/dobit dosta osciliraju pa trend nije jasno izražen".

Točnije-taj trend je drek.


@malimacak
, kako Split "računa" točno kad je napisao da je P/S 0,26, a ti napišeš da je 0,28? Ostale varijable koje navodiš Split nije ni napisao,osim P/B koji je isti i za taj glupi "trend" i za ttm jer je pretpostavka da se BVPS neće mijenjati u 4Q.

loše,loše[bye]

P.S da ne bi netko pomislio da imam nešto protiv KOEI. Dapače…

Kolega governer svi znamo sto je ttm i nema smisla objasnjavati, ako netko zeli moze to uzimati kao relevantan podatak, tko ne zeli ne mora.
Sve sto se pise na forumima, se uzima sa dozom rezerve.
Na kraju krajeva nije ttm tako i netocan, jer je u njemu 3 tocna podatka i jedna projekcija, koja ne moze bas puno toga promjeniti.
Ugodan vikend….

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Ok, ajmo pononvo.


@Giga
, ttm _jest_ točan podatak. ttm= trailing twelwe months. Dakle zadnjih 12 mjeseci ilitiga zadnja 4 _ostvarena_kvartala. To su brojke koje sam napisao ja. Dakle ttm brojke pri cijeni od 307 kn su ovo:

P/S 0,28
P/E 7,31
P/B 0,62
ROE 8,50%
ROA 3,33%
NPM 3,57%

Ono o čem ti pričaš tj. o 3 točna podatka i jednoj projekciji _nije_ ttm, nego nekakva trend _projekcija_ sa portala "moje dionice", a koje navodi i Split. A to su ove brojke:

P/S 0,26
P/E 4,44
P/B 0,62
ROE 14,00%
ROA 5,48%
NPM 5,49%

Da li uviđaš razliku i da li ti je sad jasno? Očito ipak ne znamo_svi što je ttm, nema potrebe za "sjedi 1" i sličnim parolama.


@Mali
mačak, PS 0,26 i 0,28 _nije_ razlika o cijeni na određeni dan jer i Split i ja govorimo o završnoj cijeni od petka 13.09.2008. A ta razlika od 0,02 implicira i sve ostale razlike po izvedenicama.
Vezano za agresiju i sl. više cole u whiskey kolega. Rado ću preskočit tvoje postove jer te ionako ni ne primjećujem osim ako me kvotaš i to krivo. Ajd zdravo budi[thumbsup]

Polako počinjem shvaćati Bluemana. [bye]

I'LL BE BACK

Moja greska, zamjenio sam ttm za trenutni trend.
Ajde sjedi 5 [thumbsup]

Evo c/p da se nade tu, kada vec pricamo OT.
trenutni ttm – podatak za zadnja 4 kvartala (engl. trailing twelve months)
trenutni trend – procjena koja se računa na temelju porasta/pada u zadnja 2 kvartala. Ovaj pokazatelj uzeti sa dosta rezerve, osobito kod tvrtki kojima prihodi/dobit dosta osciliraju pa trend nije jasno izražen.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Erste Plavi OMF kupio je 137 redovnih dionica Croatia osiguranja (ZSE:CROS-R-A) po cijeni između 3.001,01 i 3.300,00 kuna, 4.959 dionica Končar elektroindustrije (ZSE:KOEI-R-A) po cijeni između 326,52 i 338,00 kuna te 5.000 dionica Podravke (ZSE:PODR-R-A) po cijeni između 227,01 i 245,00 kuna.

ako država preuzme imovinu mirovinaca KOEI ide po veleprodajnoj cijeni

http://www.seebiz.eu/hr/analize/mirovinci-erste-plavi-najvise-kupovao-koncar-i-podravku,37597.html

New Report

Close