KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 14:47
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
260,00
12.740
49
258,00
260,00
-0,76%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Clanovi-Uprave-Koncara-podijelili-sebi-11-milijuna-kuna-vrijedne-dionice?homesrclink=carousel

Pa dobro jesu li oni te dionice otkupili ili su si ih dodjelili.


ZAGREB – Predsjednik uprave Končara Darinko Bago i još četiri direktora otkupili su jučer svih 25.050 dionica koje su bile u vlasništvu Končar – elektroindustrije.
Za ovu transakciju direktor Končara i još četiri člana uprave izdvojili su ukupno otprilike 11,7 milijuna kuna. Bago i drugi menadžeri iskoristili su dio ugovora o opcijskoj kupnji dionica Končara.

– Končar elektroindustrija otpustila je ukupno 25.050 vlastitih dionica koje čine 0,9739 posto temeljnog kapitala društva. Otpuštanje je realizirano temeljem ugovora o opcijskoj kupnji dionica za period od 1999. – 2004. godine sklopljenih s pet članova Uprave društva. Odluka o kupovini vlastitih dionica još je jedan dokaz vjere menadžmenta u budućnost i razvojne potencijale kompanije – priopćili su iz Končara.

Dakle, 5 članova Uprave je OTKUPILO 25050 dionica. [rolleyes]


Aha, onda dobro, ipak nije skroz besplatno 😛

Ne znamo koje su to cijene ali dobro, sada to neka drže kao što svaki pravi član uprave bi i trebao držati dionice firme koju vodi, i dalje neka DOKUPLJUJU na tržištu po tržišnim cijenama i sve suuper! 😉

Kolega baldasan nije napisao od kuda je citirao navedeno. Ali to i nije toliko bitno jer, poznavajući hrvatske poslovne novinare, uopće nisu išli u dubinu predmeta već su samo prenjeli nečiju tuđu vijest. Pretpostavljam da je novinar pomnožio količinu dionica koja je promijenila vlasništvo sa zadnjom cijenom i tako došao do iznosa ""otprilike 11,7 milijuna kuna".
Problem je u tome što se tu radi o opcijskim ugovorima u kojima je može stajati bilo što. Znači da mi u stvari ne znamo pravu cijenu po kojoj su članovi Uprave kupili te dionice. Da li netko zna što točno piše u opcijskim ugovorima?
Kad smo već kod toga, zašto nema kompletnog revizorskog izvješća za 2009. za KOEI? Postoji revidirani izvještaj u .xls formatu koji sadrži samo brojke, ali nema kompletnog izvještaja sa bilješkama.


http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Clanovi-Uprave-Koncara-podijelili-sebi-11-milijuna-kuna-vrijedne-dionice?homesrclink=carousel

Pa dobro jesu li oni te dionice otkupili ili su si ih dodjelili.


Otkupili za kikiriki. To je ono što treba oporezovati na TK, a ne one bedastoće što melju Kajin i slični njemu. Sad se samo treba Bogu moliti da se ne istresu po bidu. Normalno da cijenu neće reći jer bi nastala panika. Valjda će naći nekog mirovinca da mu to uvale.

who dares, wins

opcijski ugovori idu po nekoj cijeni..uglavnoj nekoj prošloj cijeni od prije npr 2-3 godine..

prije 2 godine je cijena koei bila 1000 kuna….sad razmišljam totalno cinično…sigurno su po toj cijeni kupili

a i na kraju samo da kažem….mislim da ova uprava nije ni po čemu zaslužila ovake bonuse…

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 724.515 28,17 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HZMO 384.628 14,95 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 260.280 10,12 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA

i sad će meni ministar dado i jaca pričat o domoljublju i neznam sve kakvim bljezgarijama,,stezanju remena i ostaloga …a ovim bolesnicima daju milione kuna..

menađerima miljoni a nama harač i pdv 30%..uskoro…

j… ti takvu šugavu državu da. ti j… u ovoj državi je najveća budala pošten čovjek…

VLASNIČKA STRUKTURA kapitalnog fonda

HZMO : 99.992%
HMID : 0.008%

Bojim se da je opcijska cijena između 50 i 80 kuna.

Kad je cijena svojevremeno bila 80ak kuna, Bago je ispalio u jednom intervju da je to nerealna cijena za dionicu, da to špekulanti dižu. Upitan da li on ima dionice, pohvalio se da nema, a da on i uprava hoće provesti esop za sebe i radnike, ali samo po realnoj cijeni. Nije rekao koja je to cijena, ali sad je jasno zašto je to izjavljivao.
Taj članak se vjerojem da naći na internetu, ako se nekome da kopati.

Nego, baš me zanima jesu li i radnici dobili štogod dionica po toj opcijskoj cijeni ili je to samo za ekipu "pola meni, pola tebi, pola Bagi".

Sigurno su kupili po nekoj jako maloj cijeni, ali ok… ja bih ih i nagradio sada. Zaslužili su.

Jedino što je bitno za budućunost, da ovo shvate kao svoju polaznu točku, na koju mogu dalje nadograđivati isključivo pravim kupnjama na tržištu za svoje novce… da isključivo tako podebljavaju, i nikada ne prodaju! A nagrade bi u buduće trebale biti skromnije.

Ako će ovo držanje dionica Končara biti jamac njihove predanosti poslu, sve boljem upravljanju kompanijom, gledanju kompanije kroz oči dioničara… ovo je za sve nas dobro, pod gore spomenutim uvjetima.

I vani menadžeri dobijaju bonuse da ti mozak stane ali za to se treba ugovoriti posla na natječajima sa gadnom konkurencijim. Šta je ovaj Bago ugovorio? Tramvaje Zagrebu i neke kerafeke za HEP? To i moja baba ugovori. Osim što se slika po TV i po Mirogoju sa onim luftbrenzerom Granićem je se ne sjećam da je on bilo šta napravio korisni. Končar je bio gigant bez Bage i njemu sličnih. Danas jedino oni Transformatori imaju neku težinu a sve ostalo mi je na klimavim nogama. Da su prodali jednu garnituru tih tramvaja van Zagreba čovjek riječ ne bi rekao. Neće ih Beograd, Mađari, Bugari, FInci. Nisu valjda svugdje Srbi pa neće u inat.

who dares, wins

@ frckavi
Citirao sam iz seebiz-a, a isti članak je u današnjem večernjaku.

Što se tiče objave kompletnih financijskih izviješća (sa bilješkama) za 2009. g., prema Zakonu o računovodstvu krajnji rok za dostavu FINI je 30.09.2010. g. FINA je dužna te podatke javno objaviti na svojim stranicama http://www.fina.hr.


I vani menadžeri dobijaju bonuse da ti mozak stane ali za to se treba ugovoriti posla na natječajima sa gadnom konkurencijim. Šta je ovaj Bago ugovorio? Tramvaje Zagrebu i neke kerafeke za HEP? To i moja baba ugovori. Osim što se slika po TV i po Mirogoju sa onim luftbrenzerom Granićem je se ne sjećam da je on bilo šta napravio korisni. Končar je bio gigant bez Bage i njemu sličnih. Danas jedino oni Transformatori imaju neku težinu a sve ostalo mi je na klimavim nogama. Da su prodali jednu garnituru tih tramvaja van Zagreba čovjek riječ ne bi rekao. Neće ih Beograd, Mađari, Bugari, FInci. Nisu valjda svugdje Srbi pa neće u inat.

evo jedan od komentara na večernjem:
Darinko Bago je šogor Mate Granića, nekadašnjeg ministra vanjskih poslova, koji je kasnije prešao u konzultante. Zar ste zaboravili detalj sa groblja Mirogoj, kada je Granić dogovarao prodaju Končarevih dionica. Tada je nastala ona poznata podjela, koju je izgovorio Granić; "pola Bagi, pola meni i pola tebi".To je "grobar" Granić rekao jednom od kandidata za kupovinu dionica. Da stvar bude interesantna, Granić nije znao da ga snimaju i da će to biti objavljeno javnosti.Dakle, ako se znaju te činjenice, ništa čudno što Bago danas ima toliko dionica. Vrlo brzo će reagirati i burza. Vrijednost dionica će rapidno porasti, a javnost će se diviti sposobnim menađerima iz Končara.Pravi američki san na hrvatski način !


Sigurno su kupili po nekoj jako maloj cijeni, ali ok… ja bih ih i nagradio sada. Zaslužili su.

Jedino što je bitno za budućunost, da ovo shvate kao svoju polaznu točku, na koju mogu dalje nadograđivati isključivo pravim kupnjama na tržištu za svoje novce… da isključivo tako podebljavaju, i nikada ne prodaju! A nagrade bi u buduće trebale biti skromnije.

Ako će ovo držanje dionica Končara biti jamac njihove predanosti poslu, sve boljem upravljanju kompanijom, gledanju kompanije kroz oči dioničara… ovo je za sve nas dobro, pod gore spomenutim uvjetima.

???? Koji je meneđement firme u Rvata tako što napravio i zašto bi Končar bio prvi. Kao što sam već rekao, fondići su digli cijenu da bi se netko istovario, bilo je pitanje tko, eto sad imamo odgovor, onaj tko je kupovao po toj mizernoj cijeni.

Mene samo zanima sad kad počnu trusit po kupnji hoćel koji meneđerčić mirovinaca ić na ribanje, il u Remetinec jer se .a.ebava s mojom mirovinom.

bago i slični su ugovorili jedino svoje bonuse i masne debele plaće ….hrvatski menađeri jedino to znaju…

naravno , znaju smanjivat radnicima prava a čak ih i otpuštat pritom imajući smješak na licu.

a sve to uz blagoslov visoke politike …

Iz izvješća Uprave za razdoblje I-VI/2010. g., vezano za stanje ugovorenih poslova:

U razdoblju 1-6.2010. godine društva Grupe KONČAR ugovorila su novih poslova u iznosu od
887,7 milijuna kuna. Od ukupno ugovorenih poslova 42,6% ugovoreno je za domaće a 57,4% za
inozemno tržište. Za realizaciju u 2010. godini ugovoreno je 679 milijuna novih poslova a za
realizaciju u 2011. i narednim godinama ugovoreno je novih poslova u iznosu od 208,7 milijun
kuna.
Stanje ugovorenih poslova (otvorene obveze) na kraju šestog mjeseca 2010. godine iznosi
2.012,9 milijuna kuna što je 17% manje od stanja ugovorenih poslova na početku godine.
S obzirom na nastavak nepovoljnih makroekonomskih kretanja u Hrvatskoj i to prije svega
kroz značajno smanjenje investicija koje izravno utječu na ugovaranje novih poslova i odgađanje
na neutvrđeni rok već dogovorenih poslova, društva Grupe Končar ulažu dodatne napore za
povećanje izvoza.
Usprkos povećanju ugovorenih poslova u izvozu, pad ugovorenosti na domaćem tržištu
negativno će se odrazit na poslovanje u većem dijelu ovisnih društava Grupe Končar do kraja
ove godine te u narednoj godini.
Končar – Elektroindustrija d.d.
Predsjednik Uprave
Darinko Bago
28.srpnja 2010. g.


Bojim se da je opcijska cijena između 50 i 80 kuna.

Kad je cijena svojevremeno bila 80ak kuna, Bago je ispalio u jednom intervju da je to nerealna cijena za dionicu, da to špekulanti dižu. Upitan da li on ima dionice, pohvalio se da nema, a da on i uprava hoće provesti esop za sebe i radnike, ali samo po realnoj cijeni. Nije rekao koja je to cijena, ali sad je jasno zašto je to izjavljivao.
Taj članak se vjerojem da naći na internetu, ako se nekome da kopati.

Nego, baš me zanima jesu li i radnici dobili štogod dionica po toj opcijskoj cijeni ili je to samo za ekipu "pola meni, pola tebi, pola Bagi".


Ma kakvi radnici pogledaj si na ZSE tko je dobio.http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=KOEI-R-A

who dares, wins

New Report

Close