KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 08:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
268,00
5.896
22
266,00
268,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Samo kaj ne budu prošli kao ENT u Kazahstanu [embarass]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Samo kaj ne budu prošli kao ENT u Kazahstanu [embarass]

Valjda neće [pray]

e koja je ovo banana burza….

Što je ovo, uopće se ne piše na ovoj temi?! Koga da pitam zašto je Končar toliko pao u posljednje vrijeme?
Još ga nemam ali mogao bih odraditi nešto u ponedjeljak ako je pametan ulaz.
Razlozi za/protiv?
Hvala!


Što je ovo, uopće se ne piše na ovoj temi?! Koga da pitam zašto je Končar toliko pao u posljednje vrijeme?
Još ga nemam ali mogao bih odraditi nešto u ponedjeljak ako je pametan ulaz.
Razlozi za/protiv?
Hvala!

Današnji teletekst HTV-a:
Među tvrtkama koje čeka hitna privatizacija poput Končara i Đure Đakovića je i Podravka, neslužbeno doznaje HTV…..
Ovo bi mogao bit jedan od razloga za.
[smiley]

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Politika/Kosorici-barem-1-7-milijardi-kuna-u-proracun-od-Podravke-i-Koncara

Tko bi bio dobar kupac? Ne valjda opet stranci?? Npr. Siemens? Bože nas sačuvaj da i ovu izvrsnu firmu prodamo strancima, jer tada stvarno skoro ništa neće ostati u vlasništvu građana RH.

Ja se zalažem za nekog domaćeg kvalitetnog investitora.

Kakav Ostoja? Po čemu je on tako "kvalitetan"?

Ima on dovoljno kapitala?
I zasto ga toliko zanima elektro-ENERGETSKI sektor.
Ovdje treba naglasiti tu energetiku, jer kad kazes samo elektro ne osjeti se u tome na pravi način temeljna djelatnost Končara.

I tko sve osim tog jednog čovjeka bi imao koristi od toga?

Kad ja kažem domaći kvalitetni investitor, mislim na domaću kompaniju, neku koja po mogučnosti ima par tisuća dioničara, da je malo šira baza onih koji imaju koristi, radije tako nego samo jedan jedini čovjek. A valjda postoji neka domaća kompanija, koja treba diverzifikaciju, elektro i enrgetika dolazi u obzir, i ima više od milijardu kuna keša koji samo čeka priliku poput tih 52 % Končara (i još toliko ima za javnu ponudu, ako bi se dioničari slučajno odazvali) i ima podršku svojih vlasnika/dioničara za takvu diverzifikaciju.

Eto ja svojoj Adris grupi (koja odgovara gornjem opisu) odmah dajem zeleno svjetlo, sad trebaju to učiniti i ostali/uprava i mogu se javiti na natječaj što se mene tiče iako sam u malo nezgodoj situaciji kad dođe i do javne ponude (jer sam i na strani kupca i dioničar društva koje se preuzima).

Vjerojatno nisi uočio ironiju. Jaz sem se našalila na činjenicu da je Ostoja elektro struke. A komentar sam pisala jer nisam vidjela dovoljno velikog i kvalitetnog HR investitora koji bi preuzeo Končar. Sasvim sem zaboravila na Adris, on je takav investitor.


Vjerojatno nisi uočio ironiju. Jaz sem se našalila na činjenicu da je Ostoja elektro struke. A komentar sam pisala jer nisam vidjela dovoljno velikog i kvalitetnog HR investitora koji bi preuzeo Končar. Sasvim sem zaboravila na Adris, on je takav investitor.

Nemoj se više šalit na takav način. [angry] Kad san pročita tvoj post o Ostoji kao investitoru u Končar, skoro me izdalo srce. Mora san se napit cukra i vode da dođen sebi.

ima netko informaciju što se danas događa?
preko 5 milijuna prometa po 455?

Netko među prvih 10 iskrcao se za 23.000 komada, zašto miriše na dioničara br. 6 ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Netko među prvih 10 iskrcao se za 23.000 komada, zašto miriše na dioničara br. 6 ?

Meni više miriše na tricu i HFP

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Da HFP bi to mogao biti najprije.

Važeći podaci za uredovni dan 16.07.2010 .

KONČAR D.D./REDOVNA DIONICA KOEI-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 724.515 28,17 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HZMO 384.628 14,95 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 260.280 10,12 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 190.004 7,39 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 152.735 5,94 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
6. FLORIČIĆ KRISTIJAN 85.714 3,33 Osnovni račun PULA, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 69.694 2,71 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. PBZ D.D. 53.720 2,09 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 37.000 1,44 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. PBZ D.D. 32.964 1,28 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 77,42

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Tipujem na šesticu. Tim više što je Lorisova sumnja ocijenjena s jedinicom [angry]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

nokla,

pa koliko ti imaš keša kad si pokupila ove naloge na 455 kn brrrrrrrrrrrrrrrrr

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close