KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 15:58
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
263,70
32.172
122
262,00
264,00
-1,50%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Zadnjih par strana čitam samo jadikovke.
Ovih je dana prodajom cijenu rušio PBZ skrbnički. Bank of NY kupila nešto sitno.
Po meni ova je cijena prihvatljiva. Kupujem zadnjih par dana po paketićima od 30 komada. Kako bi netko rekao imam i dugu klupu, zlu ne trebalo. A evo ameri će po svemu sudeći u odbijanac na S&P prema 800. Tako da će i na ovoj dionici biti zarade ako Bog da.
Pozdrav

Pozdrav

S&p su se odbile pram 600 kao prvo.
Kao drugo zarade na ovoj dionici će biti, kad ekipa počne lupat po asku, a ne čekati na bidu.
Do onda, samo navlačenje ekipe da se kupi, a istima se prodaje.
Već sam napisao, hoćete razine od 300, 400 kn, počnite kupovati, nemojte plakati i očekivati da netko drugi kupi.

Po više parametara jako povoljna kupnja na ovim razinama, ali….ni najveći pesimisti pred godinu dana nisu očekivali dionicu na ovim razinama. Još malo pa će doći do razine koliko imaju novca po dionici, nevjerojatno.

Bar nema šanse da bude delistirana. Nakon potvrde dobrih rezultata za prošlu godinu, i dobre najave za ovu godinu, očekujem dobar odbijanac. Pojedine firme unutar Končara idalje zapošljavaju, po meni, to je najbolji pokazatelj poslovanja u recesijskim vremenima.

I opet predvodnik u minusu… ja ne vjerujem više svojim očima, kao da će sutra bankrotirati. Bolje se citigroup i GE drže koji su već u bankrotu praktično

Hell is Empty and all the Devils are Here


I opet predvodnik u minusu… ja ne vjerujem više svojim očima, kao da će sutra bankrotirati. Bolje se citigroup i GE drže koji su već u bankrotu praktično

ovo je skandalozno, uspoređivati GE i C, van svake pameti, uz dužno poštovanje.

C možda je "pred bankrotom" (a što li je tek onda GM, on je već odavno bankrotirao de facto samo još to treba provesti i de iure), ali GE… GE je još uvijek jedna od najjačih privatnih kompanija i općenito jedna od najjačih "sila/centara moći" ovoga našega tako konfuznog u zadnje vrijeme Svijeta, nevjerojatno je reći da GE ima ima ikakve veze šanse za bankrotirati, GE stoji super – istina je da svi koji rade u financijskoj industriji sada prolaze kroz delikatno razdoblje, ali nije svima jednako, nekima je "malo bolje" nego drugima, GE premda duboko (svojom polovicom) u financijama, spada među one kojima je daaleko bolje nego drugima, to što je dionica ovako nisko to samo može biti BUY signal, i ništa drugo, jer suštinski GE stoji kao i prije vrlo snažno na zemlji, sa kvalitetnom bilancom, kvalitetnim prihodima i kvalitetnom dobiti i vječnom filozofijom/vizijom i pobjedničkim duhom: GE će iz krize izaći jači nego ikada prije, kao i uvijek do sada iz svake krize!

Mislim da je GE prvenstveno toliko pao zbog lošijeg poslovanja divizije GE Capital koja se bavi financijama…


Mislim da je GE prvenstveno toliko pao zbog lošijeg poslovanja divizije GE Capital koja se bavi financijama…

pa upravo tako, polovica neto dobiti GE-a tradicionalno se generira iz njegove financijske divizije, jednog snažnog dijela Grupe, i svojevrsnog srca kompanije, GE je prije svega u financijskom sektoru a tek onda u tehnologiji/energetici/medijima (bez obzira što bi se iz imena kompanije moglo zaključiti da mu je tehnologija dominantni biznis), i naravno da je kao kompanija iz financijskoga sektora sada u nešto neuobičajenoj situaciji, međutim špekulanti to uvijek tako napušu i naprave slona od muhe da sada ispada da je GE u neznam kakvim problemima a zapravo je u daleko boljoj situaciji nego većina i maksimalno dobroj koliko može biti obzirom na situaciju, i bez nekog presudnog utjecaja time na njegovu dugoročnu održivost i uspjeh, fluktuacije su normalne, ne može se svake godine imati sve veće i veće dobiti, ponekad se malo i padne, to je tako normalno, i tako mnoštvo puta već ponovljeno u stoljetnoj povijesti te velebne kompanije.

P.S. GE će bankrotirati kada bankrotira i Berkshire Hathaway – nikada!, samo neka si zlobnici maštaju o tome, tko drugome želi zlo… proždrat će ga vlastita zloba, a oni čestiti i dosljedni, uvijek će izaći kao pobjednici, pravda na ovome svijetu ipak ima – spora je, i put je krivudav, ali cilj se uvijek dostigne.

Reći da će GE ili BRK bankrotirati, to je kao da neki pokvareni um provali npr. na razine RH da bi bankrotirati mogla Adris grupa ili nešto takvo, takve stvari šire zavidni i zli ljudi, to kad čujete treba odmah rukom odmahnuti a ne neprovjereno prenositi ovako i širiti takve bedastoće.

GE na kapital od cca. 100 mlrd dolara uprihoduje u kriznoj 2008. cca. 180 mlrd i na tome ostvari dobit od cca 17 mlrd, to nikako nije loše (premda svojevrsni pad u odnosu na 2007., od 20-ak %), a i nije sve baš vidljivo iz tri brojke [lol] , pa i Buffett-ov BRK doživio pad dobiti od 96 % ali bez brige, ništa to dugoročno ne znači za njega, baš ništa, "male" fluktuacije su normalna stvar :D, čudno bi bilo kada bi krivulja rasta dobiti na 100-godišnjoj skali bila savršeno glatka, takvo nešto ne postoji u prirodi, to samo kod Madoff-a može tako na par godina 😛

GE je trenutno dovoljno kapitaliziran, dividendu smanjuje kako bi što više keša sačuvao i zadržao svoj AAA rejting, a već ima nekih 48 mrld keša, 41 mlrd kratkoročne financijske imovine, 400 mlrd potraživanja od kupaca… dok su kratkoročne obveze ni 250 mlrd USD, čim netko ima duplo više kratkoročne imovine od kratkoročnih obveza nema govora o problemima sa likvidnošću ili takvo što.

Pušten u probni rad prvi Končarov vjetroagregat. Nažalost stanje na tržištu je tako da dobra vijest može samo smanjit pad dionice ispod 5%. U biti da li itko više prati rad samih tvrtki ili su svi samo fokusirani na to tko prodaje?

Gledajući gore navedene podatke o zaduženosti GE, Končar je puuuno bolji.


Pušten u probni rad prvi Končarov vjetroagregat. Nažalost stanje na tržištu je tako da dobra vijest može samo smanjit pad dionice ispod 5%. U biti da li itko više prati rad samih tvrtki ili su svi samo fokusirani na to tko prodaje?

Gledajući gore navedene podatke o zaduženosti GE, Končar je puuuno bolji.

Končar izvozi 50%, a stranci ipak plačaju.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Gledajući gore navedene podatke o zaduženosti GE, Končar je puuuno bolji.

GE ima velike obveze (dugoročne obveze) između ostaloga i radi financijske divizije gdje je to normalno :D, gdje si ti vidio banku bez duga (depozita građana), takva ne može postojati 😀

GE ima kratkoročne imovine 6 puta više nego mu je mcap, baš potpuno likvidne imovine (keš+kratoročne financijske) nešto više od mcap, hvalu Bogu da nam KOEI nisu baš tako zabili nisko, ipak on nema financijsku diviziju (za razliku od Adrisa kojega sam pak danas imao priliku dokupljivati po cijeni = keš po dionici, naime i on uz turističku sezonu 2009. i zakone o pušenju ima i svjevrsnu "financijsku diviziju" tj. Grupa je sama po sebi takva divizija, i zato su ga ovi naši špekulanti tako sa guštom zatukli kao i oni njihovi GE)


Pušten u probni rad prvi Končarov vjetroagregat. Nažalost stanje na tržištu je tako da dobra vijest može samo smanjit pad dionice ispod 5%. U biti da li itko više prati rad samih tvrtki ili su svi samo fokusirani na to tko prodaje?

Gledajući gore navedene podatke o zaduženosti GE, Končar je puuuno bolji.


Nigdje na netu to nije popraceno bas sa nekom vijesti.
Ima neki link?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.



Pušten u probni rad prvi Končarov vjetroagregat. Nažalost stanje na tržištu je tako da dobra vijest može samo smanjit pad dionice ispod 5%. U biti da li itko više prati rad samih tvrtki ili su svi samo fokusirani na to tko prodaje?

Gledajući gore navedene podatke o zaduženosti GE, Končar je puuuno bolji.


Nigdje na netu to nije popraceno bas sa nekom vijesti.
Ima neki link?
[/quote]

U trendu nisu pozitivne vijesti, a Končar kao da je u posebnoj mediskoj blokadi.
Odi na sluzbene stranice Končara, ima podosta pozitivnih vijesti. Definitivno ne zasluzuje ove razine.

http://koncar.hr/hrv/




Pušten u probni rad prvi Končarov vjetroagregat. Nažalost stanje na tržištu je tako da dobra vijest može samo smanjit pad dionice ispod 5%. U biti da li itko više prati rad samih tvrtki ili su svi samo fokusirani na to tko prodaje?

Gledajući gore navedene podatke o zaduženosti GE, Končar je puuuno bolji.


Nigdje na netu to nije popraceno bas sa nekom vijesti.
Ima neki link?
[/quote]

U trendu nisu pozitivne vijesti, a Končar kao da je u posebnoj mediskoj blokadi.
Odi na sluzbene stranice Končara, ima podosta pozitivnih vijesti. Definitivno ne zasluzuje ove razine.

http://koncar.hr/hrv/

[/quote]

Odlicna vijest! [thumbsup]

Vjetroenergija je sada dosta in (njena efikasnost je ipak druga prica), a Koncar je napokon uspio proizvesti tehnologiju da i on ugrabi dio kolaca. Cijeli svijet trazi vjetrogeneratore, a nema puno firmi koje su ih u stanju proizvesti. Mislim da dugorocno nema zime s ovom dionicom.

ajde napucajte na 370 koei da mogu mirovinci kupovat

Mislim da cemo to jos koji mjesec pocekati. To mozda u nekom drugom valu. Nije da bi mi smetalo, dapace…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Nije im loša taktika, srokali sa 400 na 170 u petnajst dana, pa sad kao ide u pozitivne blokade. Vjerojatno će još rasti do recimo 250 , a onda bi kao svi mali trebali biti sretni i utopiti po toj cijeni jer je strašno puno rasla i treba doći do korekcije. Ja sam jedan dan u tom padu popi… i stavio prodajni nalog na 320 , ali sam ga nakon par minuta povukao jer nisam imao srca prodavati tako jeftino. Toliko o tome koliko mi znači ova trenutna cijena [angry]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close