KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

– sigurno bi rezultat bio i puno bolji da nije nestao novac iz blagajne.

– da nije nestalo tih 61M kn rezultat bi sigurno bio puno bolji, ali i ovako je dobar.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana,

koliko bi bio rezultat bolji da nije "nestao" novac iz blagajne?
sto se tice "nestajanja" pogledaj KRATKOTRAJNA FINANCIJSKA IMOVINA, dodatnih 37 mil kuna,
naivno pisanje, slucajno ili namjerno, nacin pisanja se mijenja?

dodatno imaju povecanje zalihe i potrazivanja sto obasnjava smanjenja casha [yawn]

btw, sada se moye vidjeti i na P/L kako im je financijska imovina veca od financ obveza jer su prihodi od kamata veci od rashoda od kamata

dodatne rezervacije od 18 mil kuna, a povecanje prihoda 12 mil kuna [wink]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


naivno pisanje, slucajno ili namjerno, nacin pisanja se mijenja?

gospon Vipy.

– moje pisanje je prilagođeno ocjenama koje mi djelite.
– samo je činjenica i to kako uvjek pišem točne podatke.

– a vaše pisanje gospon Vipy je uvjek na visokom stručnom nivo.
– moje pisanje je ipak prilagođeno i za one manje stučne, tvz. drukanje.
– vi ste jedan, pa slobodno mogu napisati najbolji stručnjak kada se piše o financijama.
– a i neke stvari koje ste mi ponudili zbilja ste me zadužili za cijeli život.

– a sada malo dobronamjerne kritike, jer s nekim likovoma ma što oni pisali nikada se neću svađati.
– ipak znanje cjenim.
– pročitavši ovu temu ponovno sam uočila vaše veliko znanje o financijama.
– ali na žalost nedostaje vam znanje o burzovnim špekulacijama, ili kako se puno više može na burzi zaraditi.
– detaljno sam proučila vaš investicijski profil.
– znam kako ste investirali na vrhu, što ste pisali, kada ste izlazili, kada ulazili, kako vam je bilo na samom dnu koji ste teško emocionalno proživjeli.
– za razliku od velike većine ja sam taj vrh znala dobro iskoristiti, i ponovno se dobro nakrcati na samom dnu, eto tada sam ja prvi put ušla u ovu dionicu.
– pa ponovni ulaz imam ponovno na nekom dnu.
– zbog svega toga sam jedna od uspješnijih.
– sve ovo vam pišem, a važi i za ostale, zbilja je mala razlika za imati dobre ili vrhunske rezultate, stvarno su u pitanju sitni detalji.
– za mene je ovo i dalje jedna lijepa igrica, gdje se igram, i stvarno mi je glupo razmišljati što je to transformator ma koliko glupo to vama izgledalo.
– a vi gospon Vipy ako želite možete od mene dobiti sve vaše greške koje ste napravili, ali pametni ste pa to znate i sami gdje ste griješili.
– ali uvjek se sjetite one izreke, greške činimo kako bi iste mogli ponoviti.

– I love this game.
Pozdrav !

ahahaha najprije zob ……pa onda bičem po leđina

što bi tek bilo da te nije zadužio [wink]

– grijesio jesam jer sam na vrhu kupio nesto nelikvidnih koje su davale kakvu takvu dividendu, a opravdavale su tadasnju cijenu, na vrhu nisam kupovao narodne dionice zato sto mi je sve bilo preskupo…
– Kodt sam prvi put kupovao na tadasnjih 2500 – 3000 i veliku vecinu sam prodao na tadasnjih 6000, i tada je po meni vrijedila vise od 8000 no takav rast (vrh) je bio prebrutalan za mene.
Kada je Crobex poceo padati, prodao sam sve sto sam mogao na 3800 osim paketica HTa i KODT koliko mi je tada bilo ostalo
Kodt sam dokupljivao na 1000-1050, kada se pojavio klaun iz brodogradilista s cijenom od 200kn
– ja relativno cesto nisam u HR ili sam skroz zauzet i zna se dogoditi da navecer otvorim burzu, tako da se ne mogu priustiti surfanje na valovima
– svako ima svoj stil ulaganja te svaki stil ulaganja treba gledati kroz neki od koncepata koji se opisuju pod nazivima sharpe ratio/information ratio, odnosno, drugim rijecima, meni moj stil ulaganja omogucuje mirno spavanje

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Ajde Jovanka ne laprdaj – treba pare iz blagajna da se dadne dividenda, i da se gradi novo laboratorij.

[cool]

Ostao mi je u sjećanju jedan citat koji je išao ovako nekako: "postao sam uspješan na burzi unatoč mom financijskom obrazovanju"

Long Term Capital Management je vodila ekonomska krema pa smo vidjeli kako je završio. Ovaj posao je daleko kompleksniji (ili možda daleko jednostavniji!?) od analiziranja brojeva.. u svakom slučaju daleko više u sferi psihologije nego matematike..

E da, da ne zaboravim, zadovoljan sam brojevima u izvješću [thumbsup]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Dividenda 55kn [thumbsup]

http://www.zse.hr/default.aspx?id=35022

Ok je što je ubrzan tempo isplate u odnosu na prošlu godinu kad je od skuštine trebalo proći 2 mjeseca za isplatu. Citiram:
2.Dividenda će se isplatiti onim dioničarima koji budu upisani u depozitoriju SKDD kao vlasnici
dionica na dan koji je 15 (petnaest) dana iza datuma održavanja Glavne skupštine. To je
datum stjecanja tražbina za isplatu dividendi (record date).
3. Isplata dividendi izvršit će se najkasnije u roku od 15 (petnaest) dana od dana stjecanja
tražbina za isplatu dividende (record date).

Dakle zadnji dan za stjecanje prava na dividendu je 14.6., a isplata cca 2.7.

KODT, neto dobit.

– neto dobit ove godine 37.118.065kn.
– a plan za 2011.g. je neto dobit 28.800.000kn.
– planirani pad dobiti od -22.41%, pretpostavljam zbog pada naruđbi.
– ali i ta dobit je o.k. kada ovu firmu uspoređujemo s ostalim firmama na našem tržištu.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana7, pogledaj malo pozive na skupštine iz prošlih godina i usporedi planirane iznose s ostvarenim iznosima u odnosnim godinama. Ljubitelji Star Treka znaju što znači ‘Scotty factor’. Ili moto ‘underpromise and overdeliver’. U istom duhu promatram i svo to silno skrivanje dobiti kroz kreativno računovodstvo.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

,

– bruto dobit je manja za "samo" 2 mil.kuna, ali poreza morat će platiti 4 puta više nego za 2010., a to je cca 5,4 mil. kn pa je tu ta veća razlika

lp



kad će se znati da li će biti dividende i kolika je?
vidim da se ima odakle isplatiti (dobit 37 milja kuna) [wink]

Dividenda će gotovo sigurno biti 58,08 kn. Ako ih puhne dobra volja 72,61 kn.

BTW onaj tko prodaje po 1200 neka da još. Nadam se da je delux pokupio ovu siću na 1200, tj ovih 1600 komada pa mu je sad dosta [rolleyes] ako ne više sreće drugi put.
[/quote]

KODT.

– znam da sam većini dosadna jer istina mnoge od vas boli.
– mene tu zanimaju konkretni podaci, trenutno sam još u istraživanju.
– i sve što pišem, to su stvarno točni podaci.

– ali očito je i to kako ovim navijačima idem na živce, jer pišem istinu.
– evo np. ovaj tip što sam ga citirala najprije piše namjerno krivu procjenu dividende.
– zatim druka kako će cijena ići na gore i neke forumaše nagovara na kupnju.
– u isto vrijeme tip se iskrcava.
– a drskost ide toliko u krajnost te nakon nekoliko dana piše, pih ide ovo na 800kn.
– i sada se hvali kako će na virtualnom portfelju dobiti dividendu.

– I love this game.
Pozdrav !


Ajde Jovanka ne laprdaj – treba pare iz blagajna da se dadne dividenda, i da se gradi novo laboratorij.

[cool]

– evo još jedan stručnjak iz navijačke skupine.
– nedaj Bože što loše pisati protiv njegove investicije.

– a jeste li se zapitali koliko je taj tip u društvu gospon Lopine navukao investitora na TNPL 6.000kn sa svojim drukanjem.
– tada sam ja tamo nešto pisala, ali očito i previše naivno, žao mi bilo investitora koji gube lovu.
– tada su me tamo tako popljuvali da od onda više na toj temi nisam ni pisala.
– ali je činjenica kako sam ja tamo puno zaradila a ovaj tip koga citiram i gospon Lopina su sa svojim portfeljima došli na nekih 10% vrijednosti portfelja.
– kako sam ih samo lijepo ošišala.
– ali oni opet i dalje idu s svojim navijanjem, ne kužim kako ništa nisu naučili.

– I love this game.
Pozdrav !

@ivana7 i drugim novima/znatiželjnicima

Znate li što je zajedničko firmama Končar D&ST d.d. (Croatia) i Apple Inc. (USA)? 😉
Iako možda nije odmah vidljivo, ali zapravo puno toga, za početak: "planiranje"! 😉

P.S. Planirana dobit za 2011. je veća za 4,35 % od planirane dobiti za 2010., a znatiželjnicima evo prilog zadnjih par godina "planiranja" 🙂 To se zove, što smo već puno puta ovdje objašnjavali – "konzervativnost", ili kako sada povodom rezultata/planova pišu o Apple-u: "ultra konzervativnost" 😀

2005.: plan 7,71 mil kn (ostvareno: 8,45 mil)
2006.: plan 7,80 mil kn (ostvareno: 16,20 mil)
2007.: plan 13,00 mil kn (ostvareno: 22,75 mil)
2008.: plan 21,60 mil kn (ostvareno: 30,17 mil)
2009.: plan 26,40 mil kn (ostvareno: 32,81 mil)
2010.: plan 27,60 mil kn (ostvareno: 37,12 mil)
2011.: plan 28,80 mil kn (ostvareno: ?)

Jovanka – smiri malo , radije odi na skupštinu pa će ti neke stvari bit jasnije 🙂 I ne laži , pisao sam o TNPL na 3000 , a ne na 6 🙂 heheh

New Report

Close