IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Obzirom na zahtjev Hrvatske udruge poslodavaca u građevinarstvu upućenog vladi koji glasi “Sljedeći zahtjev direktno pogađa sadašnji gotovo monopolistički položaj IGH na tržištu u djelu ispitivanja materijala. UPGH traži osnivanje Državnog instituta za građevinsku tehniku koji bi umjesto privatne tvrtke, vodio nezavisna ispitivanja, pripremao norme i usklađivao ih s europskim” mogao bi IGH i na niže grane ako dođe do realizacije toga zahtjeva. cijeli članak na

http://www.poslovni.hr/70496.aspx.

a ljudi iz IGH koji su kvalificirani za takva ispitivanja će otić iz IGH čim se osnuje taj institut.
Za plaću državne službe + obavezni povrat novca koji je IGH uložio u njihovo školovanje.
Tko drugim firmama brani da zaposle ljude, školuju ih i investiraju u opremu.
Možda IGH?
Neki još uvijek ne znaju da je prošlo vrijeme kada država osniva institute koji će se bavit komercijalnim djelatnostima. i to oni i nitko više. To je jamačno u skladu s EU politikom tržišnog gospodarstva

Obečaj, ništa te ne košta. stara hercegovačka

petar385:

Koji je ovo salto od crobexa…opet u minusu i to 2.28 ??! A, IGH -4%…a bio u debelom plusu… Ovo nema veze s vezom. Sve je ovo ispolitizirano… Ako ništa, tko nije kupio, vrime mu je sada…[bye]

Uopće nije ispolitizirano, već je takav trend na k/p.

Mislim kolega da niste u pravu i da ovdje itekako ima prste politika…


[bye]

Deliberandum est saepe, statuendeum est semel!


Svaki dan raspon preko 1000 kn. Svaki dan treba dejtrejdati. Več se moglo 1000% prinos ostvariti u zadnjih pola godine

Slažem se…i uz ovakve oscilacije crobexa i čvrste živce moguća je zarada. Fondovi idu na drugo mjesto, i neko, da ne kažem u povijest…[undecid]

Deliberandum est saepe, statuendeum est semel!

Vama nije jasno zašto cijena ne ide gore???
Svijetu možda prijeti najveća finacijska kriza od ne znam kada, Kosovljani proglašavaju nezavisnost što bi moglo značiti kuhanje odnosa istoka i zapada, eskalacija nasilja, a vama nije jasno zašto fondovi ne kupuju ko sumanuti!!

Teško onome koji gleda, a ne vidi.


Vama nije jasno zašto cijena ne ide gore???
Svijetu možda prijeti najveća finacijska kriza od ne znam kada, Kosovljani proglašavaju nezavisnost što bi moglo značiti kuhanje odnosa istoka i zapada, eskalacija nasilja, a vama nije jasno zašto fondovi ne kupuju ko sumanuti!!

hahaha kolega smirite malo tu svoju paniku, nije bas tako crno [thumbsup][cool]

1.dionicar, 14.02.2008. u 15:06
hahaha kolega smirite malo tu svoju paniku, nije bas tako crno

Možda vam je zvučalo panično, ali samo sam želio reći da nije vrijeme za čuđenje zašto ne ide gore, ili zašto ide dolje. O tome se naklapa već par stranica!

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

Ne znam da li je netko primijetio, ali ministrica brani IGH iz sve snage. Svaka čast. Takvu obranu bi svatko poželio. Dobro, tu joj je i kolega predsjednik Uprave koji malo, malo šiba “odlične” vijesti. U svakom slučaju BRAVO.[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Vama nije jasno zašto cijena ne ide gore???
Svijetu možda prijeti najveća finacijska kriza od ne znam kada, Kosovljani proglašavaju nezavisnost što bi moglo značiti kuhanje odnosa istoka i zapada, eskalacija nasilja, a vama nije jasno zašto fondovi ne kupuju ko sumanuti!!

Stvarno sam se do sada naslušao svakakvih objašnjenja za korekcije. Prvo se u 11 jesecu pričalo da Crobex pada jer se približavaju izbori pa je neizvjesna politička situacija. Nakon izbora se šekuliralo da su fondovi u ’07 već dosta zaradili pa da dio kolača ostavljaju i za ’08. Kada je započela ’08 opravdanje za pad se tražilo u padanju indexa na svjetskim burzama, nakon toga je razlog bio Nikolić u Srbiji a poslije toga je bila priča kako mirovinski fondovi izlaze iz investicijskih fondova pa ruše cijenu a najnovija je priča o Kosovu. Zanimljivo kako ljudi uvijek nađu racionalna objašnjena za iracionalne stvari. Možda činjenica da baš nitko, pa ni najiskusniji analitičari, ne zna o čemu se radi zvuči prestrašno i ljudi je jednostavno nisu spremni prihvatiti.

[b]William A. Ward:[/b] Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.


Možda činjenica da baš nitko, pa ni najiskusniji analitičari, ne zna o čemu se radi zvuči prestrašno..

Prije bi rekao da znaju o čemu se radi, ali ne mogu predvidjeti ishod. Pa zato i je toliko napetosti, neizvjesnosti!! Mislim da se to i iz moga posta moglo zaključiti, a ne da solim pamet!

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

Od znacajnijih promjena u top10:

6.ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 3.124 1,97 Skrb. račun 30.01.2008
6.ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 2.674 1,69 Skrb. račun 14.02.2008 – 450kom.

10.PBZ D.D. 1.926 1,21 Skrb. račun 30.01.2008
10.PBZ D.D. 2.062 1,30 Skrb. račun 14.02.2008 + 136 kom.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Ministrica nema potrebu više za branjenjem cijene??[smiley]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Prema viđenom, za IGH, u naredne četiri godine nema problema. IGH ima dobar vjetar u leđa.


Prema viđenom, za IGH, u naredne četiri godine nema problema. IGH ima dobar vjetar u leđa.

Nema to veze kolega.
Igh je dobivao u jednakoj mjeri isto toliko poslova za vrijeme oporbene vlade.


Prema viđenom, za IGH, u naredne četiri godine nema problema. IGH ima dobar vjetar u leđa.

Kupnja – IGH-R-A
1 11.581,00
1 11.580,00
1 11.554,00
6 11.553,00
15 11.552,00

Prodaja – IGH-R-A
4 11.601,00
2 11.800,00
1 11.825,00
2 11.845,00
5 11.849,00

Stanje, ide ispod 11.000 izgleda.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close