IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da je vrijeme da ova firma da konacno nesto svojim dionicarima

@lopina

Što ti mene ne pustiš da ja preko tvoje kuće napravim još jedan kat, dva ili tri? Ovo je idealna prilika, ionako nitko ništa ne gradi. Što ti imaš od toga? Ništa, još ću ti uzeti 50 % kvadrata jer mi treba za vatrogasne stepenice i lift.

Stvarno bi postojeći mali dioničari trebali biti ludi da glasaju za Jurin prijedlog!

Tko zna kakve su tu unutra igre,velik novac se vrti,a dobije se i provizija. Mi koji nismo prodali mislim da na vrijeme,a ne ulazimo u dokap smo pushing [bye]


Tko zna kakve su tu unutra igre,velik novac se vrti,a dobije se i provizija. Mi koji nismo prodali mislim da na vrijeme,a ne ulazimo u dokap smo pushing [bye]

Zašto? Prijavi se na Skupštinu i glasaj protiv Jurinog prijedloga. Još imaš vremena za prijavu. Pazite zadnji rok za prijavu je 19.4. u četvrtak! Važno je da nas dođe što više.



Tko zna kakve su tu unutra igre,velik novac se vrti,a dobije se i provizija. Mi koji nismo prodali mislim da na vrijeme,a ne ulazimo u dokap smo pushing [bye]

Zašto? Prijavi se na Skupštinu i glasaj protiv Jurinog prijedloga. Još imaš vremena za prijavu. Pazite zadnji rok za prijavu je 19.4. u četvrtak! Važno je da nas dođe što više.

[/quote]

Jašta da nas treba što više…

Koliko je afera, neće biti dovoljno pojedinaca da svaki ispriča po jednu…

I da pitamo radišnog nam Juru što je Vincenzu Blagajiću preplatio onu zemlju na Šolti i otkupio njegov dug, kada se zna da nitko nikada na tom dijelu Šolte nije platio kvadrat zemlje ni približno?

Što je od Sanaderovog prijatelja Jerića platio više od 15 milijuna kuna za udjel u Lux gradnji kada cijelo društvo ima temeljni kapital od 10 milijuna kuna? Inače, tvoj prijatelj Jerić ima 50-tak kaznenih prijava, nakon što je između ostalog, upropastio jednu malu hrvatsku banku. Reci nam Jure, koliko je od toga išlo Sanaderu, a koliko Mladineu, a koliko tebi Jure?

Jure, Jure, crni Jure a što si Anti Stojanu prodao pola Radeljevića i što je to bilo potrebno, kada si mogao prodati i druga sranja koja si godinama kupovao i financijski upropastio društvo? Reci Jure, jel to samo bila pozajmica dok ne odradite "dil" ili su se vraćali stari dugovi?

Jure, Jure, a di je nestala Marinica i kako to da je Djukan ostao i onaj isprdak od Leje koji ti već godinama falsificira financijska izvješća, a "navodno" je najveći pojedinačni dioničar tvoje mezimice.

Jure, Jure…mislim da ti ovaj puta niti ispovjed u Vatikanu neće pomoći da se izvučeš…jer vlast se promijenila, Gregurić osjedio i ostario i nema više tko da te štiti Jure, a ovi, Bogami u Uskoku sve nervozniji i stalno šefa vuku za rukav da otvori spise i potraži pravdu…

Jure, Jure, star si čovjek…možda bi bilo najbolje za tebe da odeš konačno u penziju i pustiš vrijedne i poštene ljude u IGH da rade svoj posao i pošteno zarade plaću… a ne da tebi svake godine plate više od 800 tisuća kuna bruto plaće + bonuse i beneficije, tebi koji si financijski upropastio i društvo i dioničare i stotine kooperanata…

Jure, Jure, poslušaj me Jure, ovaj savjet ti je potpuno besplatan. Hvala.

cjenim pokušaje kolega koji se žele organizirati i probati na skupštini stvoriti oporbu ali mislim da je sve definirano i nema smisla, uostalom ne razumijem zašto nekom smeta ulaz po uvjetom da uložiš 50-tisućica, da se razumijemo, ja ih nemam ali sam mogao ovih dana ući po nižoj cijeni od 760 (zapravo mogao je ko god je htio). Ukoliko želimo da dionica ide prema gore onda je jedina solucija da dokapitalizacija prođe i da se skupi friškog kapitala.
Ako dokap ne prođe onda ćemo još dugo dugo biti ukopatni na ovim razinama.
Bar mi se tako čini.

@marac1
Imamo već više tisuća dionica. Lejo ne može glasati za dokapitaalizaciju ;). Jure napokon može u mirovinu. Još uvijek može birati gdje je želi provesti.


cjenim pokušaje kolega koji se žele organizirati i probati na skupštini stvoriti oporbu ali mislim da je sve definirano i nema smisla, uostalom ne razumijem zašto nekom smeta ulaz po uvjetom da uložiš 50-tisućica, da se razumijemo, ja ih nemam ali sam mogao ovih dana ući po nižoj cijeni od 760 (zapravo mogao je ko god je htio). Ukoliko želimo da dionica ide prema gore onda je jedina solucija da dokapitalizacija prođe i da se skupi friškog kapitala.
Ako dokap ne prođe onda ćemo još dugo dugo biti ukopatni na ovim razinama.
Bar mi se tako čini.

E pa krivo ti se čini.

Tko u ovoj državi ima novca za ulaganja? Pa, mirovinci naravno i ostali institucionalni ulagatelji.

Kako to da se njima nitko nije obratio da sudjeluju u dokapitalizaciji, zasad pretpostavimo da nije i kako to da je model složen tako da u vlasništvo uđe odabrana ekipa sa "ukradenom" lovom, bez prospekta koji je "conditio sine qua non" bilo kakve ozbiljne dokapitalizacije. Kako to da uprava nije na vrijeme prepoznala potrebitost dokapitalizacije i pripremala se mjesecima za nju. Kako to da nisu bili fer prema malim dioničarima i njima ponudili sudjelovanje pod "normalnim" uvjetima u dokapu i kako to da je skupština organizirana 4 dana prije objave revidiranih financijskih izvješća društva i grupe na ZSE?

Pa, ako je to tako sve slučajno, onda sam ja zaista u zabludi. IGH sigurno ne stoji sjajno, situacija je teška, no tko je kriv za tu "težinu", mali dioničari, kooperanti, radnici??? Ne, krivi su Uprava i NO, a mi bi, kao mali dioničari sada njima trebali omogućiti da "ukradenim novcem", kojeg su "vrijedno" skupljali posljednjih godina "tunelareći" projekte grupe i društva i puneći svoj džep, da ti isti ljudi tim novcem potiho preuzmu društvo?

Meni to izgleda u najmanju ruku nemoralno, a u razvijenim državama zapadne demokracije, to se uobičajno naziva teški kriminal. Lp.

ima li kakve veze sa IGH ovaj ugovor potpisan u RIjeci


ima li kakve veze sa IGH ovaj ugovor potpisan u RIjeci

Ništa ni od tog posla. Talijanski konzorcij i Osijek – koteks.


Čitam već nekoliko mjeseci ove komentare i jednostavno se sve svodi na isto, nitko ne zna šta će se događati nakon skupštine…nitko. Osobno mislim da su se kolege koje drukaju da će dionica završiti na 500 ipak malo preračunali iako kod nas je sve moguće. izglednija je činjenica da ćemo dobiti novog većinskog vlasnika i uz euforiju oko toga (pogotovo ako je big) i mali poguranac tipa ZLZ-a otići na neke realnije vrijednosti (1200-1400), kad se to konačno dogodi ja se opraštam od svog udjela i izlazim, dosta je bilo stresa. I da, uopće ne sumnjam da će nakon što izađem dionica još uzletiti…takve sam sreće.
Naravno, da imam para sad bi kupovao.

Da,ovdje se mogu koristiti i lombardni krediti,ako ih daje neka banka.Margine ne dolazi u obzir
jer banka neće uplatiti za dokap i čekati pokriće u dionicama,ako IGH tu mogućnost ne ugovori sa nekom bankom.Ovdje priprema veliki ulaz i vjerovatno preuzimanje većinskog paketa.
Zar sama informacija da eventualno probijanje 25% ne obvezuje i obvezu preuzimanja svih dionica.
Zašto?Očito potencijalni kupci nemaju velika sredstva na raspolaganju.Žele kupiti,ali ne mogu sve.
I cijelu svoju imovinu žele uložiti u IGH i povečanje temeljnog kapitala.Jednim udarcem dvostruka
korist.Ako oni tako razmišljaju i mi bi trebali tako razmišljati i kupiti što veći paket.

Ali ako bude veća potražnja za dionicama od ponude trebalo bi barem svakom garantirati taj paket
od 500 dionica,a sa eventalnim neiskorištenim viškom iznad 50.000 da se ima prioritet u drugom krugu u kupnji zamjenskih dionica.
Zamislite da jedan ponuđač da zahtjev za sve dionice.A mogao bi!

Nek mi netko da projekciju šta će se događati sa cijenom dionice u slučaju da dokap ne uspije ili uspije, što se mene tiče i neke logike ako ne uspije strmogavit ćemo se dolje pod negativnim publicitetom i utjecajem opće panike (i sami ste svjedoci da na temelju bezvezne vijesti dionice krenu prema gore ili dolje a ako ne uspije dokap to će itekako uzdrmati dionicu). Prema tome kao postojećem dioničaru koji ipak ne misli biti dioničar IGH na duže staze (već sam sad dovoljno dugo) cilj je da dionica ipak poleti na neke realne visine u relativno kratko vrijeme.
Tko će biti novi vlasnik, Jure, Štef ili netko treći me nije briga, briga me je samo za moj kapital koji je utučen u tu dionicu i koji se bitno smanjio od tada.
I non stop se spominje ta nepravda vezano za 50000 eur pakete, pa ljudi moji ako želite kupujte danas/sutra, a mogli ste cijeli travanj kupovati po cijeni manjoj od 760.
I da, ako uđe netko veliki u vlasničku strukturu onda će se jasno doći uskoro i do preslagivanja fotelja unuter igh, što može biti prilično dobra stvar.
Sve u svemu dokap da, nadat se letu dionice i polagano izaći iz nje, na kraju polizat rane prihvatiti gubitak (pogotovo oni koji su kupovali davnih dana i ostali zacementirani u njoj a nisu si postupni snižavali prosjek ulaza).

@marac1

Kakav loš publicitet? Kad dioničari kažu jasno NE Juri i ovakvoj dokapitalizaciji napokon možemo dalje. Zar tebi nisu jasni razmjeri ove prijevare i štete koja se predlaže za postojeće dioničare? Zar bi trebali nagraditi Upravu i Nadzorni odbor za situaciju u koju su doveli kompaniju tako da ju prepustimo drugima? Bitno je, jako je bitno tko je vlasnik. To su mali dioničari, njih 5000, ali Juri i ekipi to očito ništa ne znači. Ne razumijem tko bi u ovakvoj situaciji netransparentnosti uopće uložio. Očito se radi o nekom dogovoru ispod stola i kriminalu. Za što oni traže novac? Da kupuju nekretnine, tvrtke i sebi ih kasnije preprodaju za kunu ili izvlače novac?


Nek mi netko da projekciju šta će se događati sa cijenom dionice u slučaju da dokap ne uspije ili uspije, što se mene tiče i neke logike ako ne uspije strmogavit ćemo se dolje pod negativnim publicitetom i utjecajem opće panike (i sami ste svjedoci da na temelju bezvezne vijesti dionice krenu prema gore ili dolje a ako ne uspije dokap to će itekako uzdrmati dionicu). Prema tome kao postojećem dioničaru koji ipak ne misli biti dioničar IGH na duže staze (već sam sad dovoljno dugo) cilj je da dionica ipak poleti na neke realne visine u relativno kratko vrijeme.
Tko će biti novi vlasnik, Jure, Štef ili netko treći me nije briga, briga me je samo za moj kapital koji je utučen u tu dionicu i koji se bitno smanjio od tada.
I non stop se spominje ta nepravda vezano za 50000 eur pakete, pa ljudi moji ako želite kupujte danas/sutra, a mogli ste cijeli travanj kupovati po cijeni manjoj od 760.
I da, ako uđe netko veliki u vlasničku strukturu onda će se jasno doći uskoro i do preslagivanja fotelja unuter igh, što može biti prilično dobra stvar.
Sve u svemu dokap da, nadat se letu dionice i polagano izaći iz nje, na kraju polizat rane prihvatiti gubitak (pogotovo oni koji su kupovali davnih dana i ostali zacementirani u njoj a nisu si postupni snižavali prosjek ulaza).

Pa kakav si ti dioničar a govoriš da te nije briga tko će biti vlasnik. Iz tvojih postova da se iščitati frustracija niskom cijenom dionice što ti ne daje mogućnost da izađeš i kažeš zbogom.
Zašto si uopće kupovao dionice ako ne želiš biti vlasnik kompanije?

Koliko je meni poznato kupuje se vlasništvo a ne dionice.

Ovaj dokap je teški kriminal kako su ga oni zamislili. Komapniju koja ima određeni monopol i ogromnu imovinu možeš, po ovoj logici koju je Jure zamislio, preuzeti sa svega par milijuna eura i radit šta te volja.
Ako prođu ove odluke to je samo još jedan pečat kakav smo narod i kako nas se ništa ne tiče dok nam do grla voda ne dođe. Otkud im pravo da prisvajaju nešto čim bi trebali upravljati u našem najboljem interesu?
Dokap je prijeko potreban, ali po drugom modelu. Može i ovaj model uplate u novcu ali prvo bi se trebao provesti onaj prijedlog Jadran stanova, na svaku 1 dodatne 3, pa nek poslije toga uplaćuju i 100.000 EUR, ali bojim se da im to onda ne bi odgovaralo jer bi dobili samo nekoliko postotaka vlasništva.



Nek mi netko da projekciju šta će se događati sa cijenom dionice u slučaju da dokap ne uspije ili uspije, što se mene tiče i neke logike ako ne uspije strmogavit ćemo se dolje pod negativnim publicitetom i utjecajem opće panike (i sami ste svjedoci da na temelju bezvezne vijesti dionice krenu prema gore ili dolje a ako ne uspije dokap to će itekako uzdrmati dionicu). Prema tome kao postojećem dioničaru koji ipak ne misli biti dioničar IGH na duže staze (već sam sad dovoljno dugo) cilj je da dionica ipak poleti na neke realne visine u relativno kratko vrijeme.
Tko će biti novi vlasnik, Jure, Štef ili netko treći me nije briga, briga me je samo za moj kapital koji je utučen u tu dionicu i koji se bitno smanjio od tada.
I non stop se spominje ta nepravda vezano za 50000 eur pakete, pa ljudi moji ako želite kupujte danas/sutra, a mogli ste cijeli travanj kupovati po cijeni manjoj od 760.
I da, ako uđe netko veliki u vlasničku strukturu onda će se jasno doći uskoro i do preslagivanja fotelja unuter igh, što može biti prilično dobra stvar.
Sve u svemu dokap da, nadat se letu dionice i polagano izaći iz nje, na kraju polizat rane prihvatiti gubitak (pogotovo oni koji su kupovali davnih dana i ostali zacementirani u njoj a nisu si postupni snižavali prosjek ulaza).

Pa kakav si ti dioničar a govoriš da te nije briga tko će biti vlasnik. Iz tvojih postova da se iščitati frustracija niskom cijenom dionice što ti ne daje mogućnost da izađeš i kažeš zbogom.
Zašto si uopće kupovao dionice ako ne želiš biti vlasnik kompanije?

Koliko je meni poznato kupuje se vlasništvo a ne dionice.

Ovaj dokap je teški kriminal kako su ga oni zamislili. Komapniju koja ima određeni monopol i ogromnu imovinu možeš, po ovoj logici koju je Jure zamislio, preuzeti sa svega par milijuna eura i radit šta te volja.
Ako prođu ove odluke to je samo još jedan pečat kakav smo narod i kako nas se ništa ne tiče dok nam do grla voda ne dođe. Otkud im pravo da prisvajaju nešto čim bi trebali upravljati u našem najboljem interesu?
Dokap je prijeko potreban, ali po drugom modelu. Može i ovaj model uplate u novcu ali prvo bi se trebao provesti onaj prijedlog Jadran stanova, na svaku 1 dodatne 3, pa nek poslije toga uplaćuju i 100.000 EUR, ali bojim se da im to onda ne bi odgovaralo jer bi dobili samo nekoliko postotaka vlasništva.
[/quote]
Mene to podsjeća na Kamensko i tamo se kupovalo vlasništvo i što sad da vlasnici rade s dionicama. Firma je otišla u stečaj prethodno uništena dioničari su zadnji za isplatu a isplate nema pokriće jer je stečajna masa " nedovoljna " I tu je jasno da je riječ o kriminalu ali koja korist meni kao dioničaru kad sam izgubio sve uloženo u dionice.

New Report

Close