IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Vrlo zanimljivi komentari. U prijevodu želimo da rokne još dolje da za nekoliko godina možemo biti drugi Đukani. …I ja to želim. Samo ne vjerujem da nečije "drukanje" može utjecati više od 0,1 % barem kod starijih od 20-ak g.

Gdje ćeš boljeg drukanja od onog kad IGH objavi rezultate.
To ti je 99,99%, u pravu si [lol]
Ovo novi Đukani, znači da ćemo svi prijeći u dionice Dalekovoda?
[/quote]
Ma kolega što vi vodite tuđe brige , nemate ovu dionicu , možda nemate niti bilo koju drugu dionicu
al znate dijeliti savjete, pa pustite druge neka gube , zarađuju.Javite se svremena na vrijeme kad dionica pada, da raste ni glasa od vas.Ako ste znalac kupite perpektivne dionice i dajte podijelite svoje ideje sa nama, nek nam svima krene.A ne samo puste kritike i konstantno drukanje , pa možda vi nemate ni za gablec pa vam je ovaj post kao imnogima duhovna hrana.al od toga se neživi.

Treba biti objektivan:
– firma radi u skladu sa postojećom situacijom u zemlji i po meni uprava dobro vodi firmu.
– uskoro se počinje raditi i most i dio koridora 5c pa će biti nešto i za IGH
– 22.11 će se znati više o stanju grčko-izraelskog konzoricija u vezi gradnje auto ceste u Crnoj Gori
– ima tu i nekih manjih poslića za IGH i zajedno sa onih 750 milijuna kuna dogovorenih a nerealiziranih poslova ima mogućnost preživljavanja ove teške krize
– troškovi radnika se smanjuju i kako se priča zbrinjavaju višak radnika (puno višo od onih 100 najavljenih)
– firma je "visoka tehnologija" i kao takva ima znanje kao adut te vjerujem da će firma preživjeti i ponovno postati ponos RH
– pohvalno je imati 20% izvoza u strukturi ukupnih prihoda (svaka čast i isto predstavlja jamstvo kvalitete i znanja)

Dionica:
– totalni fijasko i jedna od najgorih blue-chip stock viđenih izdanja u svijetu i ZSE (pad od ATH peko 92%) stvarno sramota.
– najavljeno je na 10-tine velikih projekata koji su se izjalovili (da li zbog krize ili nečeg drugog zaista ne znam) te je isto znatno pridonijelo padu dionice. Očekivanja su bila prevelika

– po meni jedan od glavnih krivaca ovako loše sturkture vlasništva je sama Uprava (i toj joj jako zamjeram) koja nije uspjela pridobiti mirovince i veće institucionalne ulagače u cilju stabilizacije cijene dionice
– međutim još nije kasno da se pridobije interes institucionalnih ulagača ili na kraju privatnih osoba koje žele investirati u IGH-R-A jer ovakva volatilnost

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

…….jer ovaka volatilnost nanosi veliku štetu ugledu ovako respektabilne i vrijedne firme.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

kolega goran,
razumiojem da ste usli u igh i sada vam ne odgovora niska cijena ili niza, ali i ja sam usao na preko 10000 kuna pa ne muljam;
drugi dionicar prodaje igh
treci dinicar nesto sitno spasava
osmi dionicar sve prodao
fundamenti igh gori u Q3 od Q2 ili Q1, a Q4 iz pozicije dosadasnjih poslova moze biti jos samo gori

za razliku od ingre nisu krenuli u konsolidaciju, a ako krenu mogli bi i oni dokapitalizirati dug koji je isti kao kod ingre ili gotovo 100% nominale pa oprati male dionicara
openhaim je danas dao intervju da misli da bi dionica ingre bila u fer vrijednosti oko 20 kuna, ali ako me ta prica ne prode ide stecaj i to svi znamo
da li ce se jure ugledati na ovo ili ce pokusati i neki kontretan posao ugovoriti to ce vrijeme pokazati, ali netreba zaboraviti da je scenarij u kojem jedna dionica naveliko pada i svi se pitaju zasto kao kod ingre vec viden, a da pritom uprava nema nikakvih objasnjenja nego samo baci bombu na fer vrijednost od 20 kuna kroz dokapitalizaciju.

biti ce ovdje mnogo igara, ali ako vi mislite da dionica igh treba rasti pa super dajte je nabildajte na bar 5000 kuna da izadem s 53% gubitka od moga ulaza.


kolega goran,
razumiojem da ste usli u igh i sada vam ne odgovora niska cijena ili niza, ali i ja sam usao na preko 10000 kuna pa ne muljam;
drugi dionicar prodaje igh
treci dinicar nesto sitno spasava
osmi dionicar sve prodao
fundamenti igh gori u Q3 od Q2 ili Q1, a Q4 iz pozicije dosadasnjih poslova moze biti jos samo gori

za razliku od ingre nisu krenuli u konsolidaciju, a ako krenu mogli bi i oni dokapitalizirati dug koji je isti kao kod ingre ili gotovo 100% nominale pa oprati male dionicara
openhaim je danas dao intervju da misli da bi dionica ingre bila u fer vrijednosti oko 20 kuna, ali ako me ta prica ne prode ide stecaj i to svi znamo
da li ce se jure ugledati na ovo ili ce pokusati i neki kontretan posao ugovoriti to ce vrijeme pokazati, ali netreba zaboraviti da je scenarij u kojem jedna dionica naveliko pada i svi se pitaju zasto kao kod ingre vec viden, a da pritom uprava nema nikakvih objasnjenja nego samo baci bombu na fer vrijednost od 20 kuna kroz dokapitalizaciju.

biti ce ovdje mnogo igara, ali ako vi mislite da dionica igh treba rasti pa super dajte je nabildajte na bar 5000 kuna da izadem s 53% gubitka od moga ulaza.

Kolega,
Slažem se sa Vama u vezi Ingre i njezine dionice , jer je taj utjecaj na burzu i na IGH je također relevantan.
Igh je ipak u drugačijoj situaciji, što naravno ne znači da dionica neće pasti na 5kn ili porasti na 5000kn jer kratkoročno fundamenti nemaju bitniju ulogu u određivanju cijene dionice.

Svakako uspoređivati nominale pojedinih dionica nema nema uporište u realnosti.
npr. Ingra ima stanove u Dubrovniku i cijeni iste po 3-4 tisuće Eura pa svakako treba postaviti pitanje da li je to fer cijena ili nešto drugo nije uredu kad se stanovi teško prodavaju.

s druge strane Igh prodaje diveloperske projekte i udjele u projektima (cijene je mizerija) ali ipak IGH odmrzava zaleđenu imovinu i nastavlja investicije (doduše skromno ali se nešto događa)

Imam IGH , neću reći da će dionica rasti ili padati ali ću reći da imaju 20% prihoda od izvoza (netko će reći malo, a netko puno) i to svakako govori da se bore na svoj način i daje nadu da će firma u konačnici [/b]preživjeti krizu [/b](što je najvažnije) jer u RH svaki mjesec cca 1000 ljudi iz građevine ostane bez posla.

i zato mi je žao svakoga tko ostane bez posla a vraće velike kredite, a vjerujte od ovih 1000 najmanje 30% njih je jako zaduženo.

Molim Boga da Ingra i Magma i sve firme u RH prežive jer nemoguće je biti sretan ako je toliko nesretnih i nezaposlenih u RH.

Novaca na bankama ima u izobilju a on će se preliti u investicije onda kada se počne POZITIVNO misliti i POZITIVNO pisati. To Ameri dobro znaju za razliku od nas kod kojih je svaki naslov CRNA PRIČA.

P.S.
iNGRA konstantno pada a mali su mislili da je dno na 60kn, na 40 kn na 20kn na 15 kn.
kolega dionicu nema tko digunuti bez obzira na poslove, fundamente i sl.
Čak i da bude sve ok tko će je dignuti, (mali dioničari) nemojte biti smiješni, isto tako nema potrebe se radovati ako IGH padne na nekakav mali i simboličan broj jer opet neće ga imati tko digunuti.

Zato mislim da ako ova firma ima perspektivu zadatak Uprave je uvjeriti velike institucionalne investitore da ulože novac u IGH-R-A , jer do tada sve je ovo trlabalalan.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.




Vrlo zanimljivi komentari. U prijevodu želimo da rokne još dolje da za nekoliko godina možemo biti drugi Đukani. …I ja to želim. Samo ne vjerujem da nečije "drukanje" može utjecati više od 0,1 % barem kod starijih od 20-ak g.

Imam IGH s prosjekom oko 2500. Pa govorim o ovim koji konstantno govore o 1000, pa 700… što me ne brine jer dobro znam potencijal dotične firme…

Gdje ćeš boljeg drukanja od onog kad IGH objavi rezultate.
To ti je 99,99%, u pravu si [lol]
Ovo novi Đukani, znači da ćemo svi prijeći u dionice Dalekovoda?
[/quote]
Ma kolega što vi vodite tuđe brige , nemate ovu dionicu , možda nemate niti bilo koju drugu dionicu
al znate dijeliti savjete, pa pustite druge neka gube , zarađuju.Javite se svremena na vrijeme kad dionica pada, da raste ni glasa od vas.Ako ste znalac kupite perpektivne dionice i dajte podijelite svoje ideje sa nama, nek nam svima krene.A ne samo puste kritike i konstantno drukanje , pa možda vi nemate ni za gablec pa vam je ovaj post kao imnogima duhovna hrana.al od toga se neživi.
[/quote]


i zato mi je žao svakoga tko ostane bez posla a vraće velike kredite, a vjerujte od ovih 1000 najmanje 30% njih je jako zaduženo.

Molim Boga da Ingra i Magma i sve firme u RH prežive jer nemoguće je biti sretan ako je toliko nesretnih i nezaposlenih u RH.

Ove firme ne placaju dobavljace i podizvodace. Guse likvidnost sustava i povecavaju rizik poslovanja. Nitko nece invesatirati i zaposliti ljude ako nije siguran da ce naplatiti potrazivanja. Nezaposlenost i raste jer se ovakve firme odrzavaju na zivotu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ne vidim razloga za ikakav pad zbog trenutne sitauacije osim kod laika ulagača samo kratkoročno. Kad bude pisalo srušio se viadukt koji je projektirao IGH onda ću se zabrinuti, a ovih afera je vani više nego u nas, a to nema veze sa kvalitetom direktnog poslovanja. Osobno imama dionice sa prosjekom 2400. Dovoljno je pratiti zapadnoeuropske građevinske podvige za koje mnogi ni neznaju, te da ne dolaze iz znanstvene fantastike, te vjerujem da nije -bila- već tek dolazi građevinska revolucija…pa i nakon ulaska u EU.

Nažalost radnici IGHa su sve nezadovoljniji, plaća za protekli mjesec opet je rezana..

[bye]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Izgleda da ću uskoro među TOP 10.

Srdačan pozdrav


Izgleda da ću uskoro među TOP 10.

Srdačan pozdrav

Nemoj sve novce potrositi na iGH, ulozi nesto i u znanje.

S obzirom da ces imati znacajan utjecaj na poslovanje firme daj molim te zalozi se da se ukinu one bijele kute. Osjecam se kao da sam u bolnici kad odem tamo.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Izgleda da ću uskoro među TOP 10.

Srdačan pozdrav

Nemoj sve novce potrositi na iGH, ulozi nesto i u znanje.

S obzirom da ces imati znacajan utjecaj na poslovanje firme daj molim te zalozi se da se ukinu one bijele kute. Osjecam se kao da sam u bolnici kad odem tamo.
[/quote]

Znanje je Ingru prodati na 62 500 [cool]

Ostalo je povijest i vječiti altruizam [wink]

New Report

Close