IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/fina-gradevinarima-bruto-dobit-pala-63-posto,108481.html

Da nije ovo razlog rasta

A šta volim ovog sa seebiza.. Na krobu minus i on napiše, onako, nonšalantno da je IGH samo dobitnik dana uz 7,4 % rast cijene. Kao, to je normalno, sad nije vrijedno pažnje, to je normalno.
Biće da je dobro dobio po piksi za onu kad nam je Jurica išo na večeru, pa sad mu ovo i nije više iznenađenje dana. C..c..c

Ako može jednom onda može i dvaput!

Samo bez euforije, ovo je za strpljive, naravno nikad nije kasno ući unutra , ovo može poletjeti , a oni koji drukaju na 1500 neka samo čekaju, sve sami znalci, vatreno navijaju , a kad postanu i sami sebi dosadni malo se primire , pa ponovo.Uskoro slijede dobre vijesti, jako dobre,


http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/fina-gradevinarima-bruto-dobit-pala-63-posto,108481.html

Da nije ovo razlog rasta

Netko se ovih dana lijepo napunio dionicama po 1800 Kuna. Danas ih je vrlo jeftino digao u pozitivnu blokadu.
Sutra će vjerojatno opet forsirati kroz bid, a onda će seebiz objaviti nešto nemoralno kao i uvijek i kreče istresanje.
Lijepi se ovdje novci vrte svaki mjesec par jedanput i stalno na istu foru. Malo dionica, velika cijana dionice i velike oscilacije. Uostalom zašto mjenjati konja koji pobjeđuje ?
Ova ekipa koja to radi kroz SKDD točno zna tko ih prati i ulazi i stavra kritičnu masu, a ono što ih posebno krasi je činjenica da oni stavraju TA, a ne da čitaju iz nje smjer kretanja indikatora fundamenata.
LKRI je precjenjane, ADRIS i ATGR isto, ali kao IGH ni Kuvajt nije !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/fina-gradevinarima-bruto-dobit-pala-63-posto,108481.html

Da nije ovo razlog rasta

Netko se ovih dana lijepo napunio dionicama po 1800 Kuna. Danas ih je vrlo jeftino digao u pozitivnu blokadu.
Sutra će vjerojatno opet forsirati kroz bid, a onda će seebiz objaviti nešto nemoralno kao i uvijek i kreče istresanje.
Lijepi se ovdje novci vrte svaki mjesec par jedanput i stalno na istu foru. Malo dionica, velika cijana dionice i velike oscilacije. Uostalom zašto mjenjati konja koji pobjeđuje ?
Ova ekipa koja to radi kroz SKDD točno zna tko ih prati i ulazi i stavra kritičnu masu, a ono što ih posebno krasi je činjenica da oni stavraju TA, a ne da čitaju iz nje smjer kretanja indikatora fundamenata.
LKRI je precjenjane, ADRIS i ATGR isto, ali kao IGH ni Kuvajt nije !
[/quote]
Kolega , stalno te isti komentar, urote , zavjere i slično, pa dajte progledajte konačno

Loris, ti si super dečko! Daj nam svima, molim te reci, koliko bi dionica IGH po tebi trebala koštati? Mmm?

Ako može jednom onda može i dvaput!

evo da ne pišeš ponovo, da se prisjetimo gradiva od prije misec dana…




kolega lime, naravno i 333

vrlo ste sigurni u moje neznanje ???

Uzmimo samo jedan relevantan fundament P/E , a koji je neviđenih 92 umjesto normalnih 15-25 ili odličnih 2-5.


Nisam ja siguran u ništa moj Loris
Ja ne tvrdim da ti ne znaš..ti samo na forumu demonstriraš neznanje, zašto..samo ti znaš prave razloge
I ajd mi objasni zašto bi uzeo samo jedan fundamentalni pokazatelj kod odabira..zašto bi to učinio za boga miloga
I to baš P/E omjer kao odlučujući u odabiru?
kakve svrhe ima uzimati omjer tržišne cijene dionice i neto dobiti po dionici ako dobiti trenutno nema ili je vrlo mala?
Da li to znači da dobiti neće biti u budućnosti..ne bi rekao?
Taj pokazatelj je promjenjiv..neću reći da nije bitan, bitan je ali nije presudan
Pogotovo ovako gledajući ga izolirano i kako tebi paše
Ajd što ne probaš izračunati isti taj P/E na svojoj miljenici?
Zašto tamo nije omjer normalnih 15-25 ili odličnih 2-5
Tamo je -2,3..izgleda da to po tebi spada u kategoriju odlično samo si previdio onaj minus ispred??
[/quote]

Evo da se i mi možemo složiti, bar u većini !

Međutim, zašto sam uze P/E ?
Zato jer ne napuhan ne kao balon nego kao Zeppelin. Ako neću gledati omjer tržne cijene i dobiti pa što da onda gledam, ako promatram vrijednost dionice u tom trenutku ?
Mogu i ostalo gledati, ali tek nakon što je P/E u normalnim okvirima.
Da li smatrate da je dobar pokazatelj Seebizove laži i nagovori kao "Ležerna večera Radića i ovih i onih" ili " IGH s kinezima dobio autoput, gotova stvar"…………….., i tako svaki malo kada se određena osoba ili grupa dioničara treba istresti po bidu i uvaliti malim dioničarima muljažu za novce ?

Dionica IGH po meni treba u blokadu i analizu Hanfe najmanje 2 godine unazad, od dionice do dionice i jasno će vani svo smeće udružene igre na ovoj dionici . Svim dioničarima sa zakonitim transakcijama tako nešto nebi trebalo smetati .
Ovako što imamo ? Osobu ili grupu sa većom količinom novaca koja radi što želi i pupma li ga pumpa dionicu prije nego li istrese, pa trese li ga trese po bidu dok ponovo na niskim razinama ne pokupuje i opet u krug, a u pitanju su milijuni zarade kroz godinu dana. Tu ima puno nezakonitosti i bilo bi veoma pošteno da im to sada država uzme i popuni svoju blagajnu, a mi ostli bi mogli ponovo u IGH ulagati bez ikakvoga straha.

Kroz dvije brokerske kuće sam bio kupovao IGH, određene osobe su me kontaktirale isti dan s točnim brojem mojih dionica i pitali kada mislim u prodaju ??? Dragi moj SKDD.

IGH ima malo dionica, a dionica se drži visoko cjenom samo iz razloga malog broja transakcija, a velike zarade. Puno je lakše prodati 50 dionica na dan po 2000 Kuna nego 500 dionica po 200 Kuna, a pritom dobro zaraditi u razlici cijene.

Ingra, moja miljenica ? Ingra igra na tankoj žici i to sam na Ingri jasno napisao, može kihnuti svaki dan, IGH još ne, ali ovako neće ni on dugo.
Zračna luka Zagreb ? Pa dajte mali je to posao za IGH, ali biti će on velik kao kugla zemlajska kada ga Seebiz opiše na svojim stranicama.
IGH, ukoliko nešto veće pod hitno ne ugovori mora u dokap, a onda je pitanje kako će to izgledati ?
Nadajte se da neće uzeti ingrin recept.

[/quote]

Život je isto tako kako i plovit na jidra. Možeš vazest koji gol vitar hoćeš i poć di ti je gol drogo


Loris, ti si super dečko! Daj nam svima, molim te reci, koliko bi dionica IGH po tebi trebala koštati? Mmm?

Svakako,

evo, ovaj tjedan bi trebala vrijediti do 2300 Kuna, a onda tjedan dva zadržavanje cijene na tim razinama da se bid popuni naivcima, pa onda istresanje nazad na 1700-1800. Slijedeći mjesec repriza.

Nego čujem da je uprava IGH donijela naputak u kojem traži hitno otpuštanje 150-ak radnika u prijevremenu mirovinu ili tehnološki višak .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Bruto dobit građevinara posrnula 63 %…zvuči strašno- ali, je zapravo potpuno realno obzirom na
ekonomsku krizu. Misli se vjerojatno na d.d. na burzi, jer mnogi niti nemaju dobit.
Loris, naputak o otpuštanju viška je potreban. S tim već kasne.
Kako to da ti kao veliki zagovaratelj ove dionice , ne vidiš bolju budućnost za rast ove …
Prodao si je prije…?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

otpuštanje radnika je pozitivno za cijenu dionice, ali to i govori o situaciji u firmi. jučer 100 ljudi, sutra možda još toliko a prekosutra….


Loris, ti si super dečko! Daj nam svima, molim te reci, koliko bi dionica IGH po tebi trebala koštati? Mmm?

To će sutra naglo u blokadu , pa poslije blokade još jedno + 7 do + 10 % bit će guranja na kupnji .

1. Pad dobiti u postocima apsolutno ništa ne znači. To nije nikakva relevantna vijest nego još jedan pokušaj manipulacije od strane medija (isto tako za tvrtku koja ostvari 150 tis.kn dobiti u jednoj godini a u idućoj 600 tis.kn oni prezentiraju kao rast za 400% kako bi djelovalo bombastičnije. Puno je ljepše kada tvrtka u jednoj godini ostvari dobit od 25 mil. kn a u idućoj 30 mil.kn ali to je rast od "samo"20% i nije zanimljiva medijima). Nitko ne govori o strukturi prihoda tj. dali se radi o operativnoj dobiti ili dobiti ostvarenoj od financijskih ili nedajbože od izvanrednih aktivnosti. Kolika je amortizacija? koja se inače napumpava radi smanjenja dobiti. Koliki je povrat na kapital? EBITD-a marža? Ima li skrivenih gubitaka u nedovršenoj proizvodnji ili zalihama? O tome nitko ne govori a zna se da se vrlo lako može manipulirati izvještajima. Svi vole pogledati samo onaj zadnji broj "neto dobit" i bože sačuvaj da je gubitak. A uvjeravam Vas da i gubitak može biti opravdan ako dobro proučite račun dobiti i gubitka. Postoji toliko stavki kojima se manipulira na taj krajnji rezultat "neto dobit" a svi ga vole isticati. Znam za tvrtku koja je imala rast prihoda za 2.000% i vrlo lijepu neto dobit ali je na kraju propala jer iste te prihode nije naplatila. Ljudi uozbiljite se.

2. Vrijeme je takvo da nažalost otpuštanje radnika u situaciji kad imamo pad ugovorenih poslova predstavlja jedan od oblika rezanja troškova što je za opravdati – da je drugačije ne bi valjalo. Da u vladi netko ima m….da te da je država otpustila 50 tis. ljudi u javnim službama i državnoj upravi već bi izašli iz krize, a gospodarstvu i stanovništvu se ne bi nametali dodatni nameti za punjenje rupe bez dna i na taj način dodatno otežavala ionako dubiozna situacija.

Ili je nekome je krivo što se istresao na 1700..
Ono što čeka IGH to je pokrenulo rast ili će tek pokrenuti.

moje misljenje za sutra,ujutro anemicno kasnije mali broj transakcija ali cijena dosta gore pa opet stanka do pred kraj samog trgovanja i opet pokoja transakcija a cijena gore ili udaranje po asku.To je scenarij ovih dana pa nek bude i sutra

Mislim da je vrijeme za pozicioniranje naredna 2-3 dana jer sljedeći tjedan bi mogao donjeti opet brutalan rast a onda je kasno za uskakanje u jureći vlak. Ovakav skok na burzi se ne dešava na osnovu nikakve vijesti, samo kad ta vijest izađe onda je kasno jer vrhnje pobiru oni koji su to znali ranije ili oni koji su imali nos za to, a sad gospodo ko ima nos a ko će bit povučen za njega to će vrijeme pokazati.

New Report

Close