HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,56
40.504
1,370
29,50
29,80
0,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Dok konačno kupnja neće biti veća od prodaje prije 10 sati, znak bude da krećemo gore. Evo, sad je samo 6 kuna razlike u korist kupnje. Sjetimo se, prvi dan je bila 300 kuna.[smiley9]


Moji računi za 9. mjesec su bili duplo veći i plus toga sam kupio još 2 mobitela da lakše dođem do brokera. I promijenio opciju na internetu na maksimum. [smiley2]

[smiley2][smiley2]
U realnosti, ništa novog na ovom području. Dobit HT-a nije niti bitno povećana niti uzdrmana bilo kojim događanjima. Jedino što treba izvagati je mogući utjecaj akvizicije SLO Telekoma – može biti da će se regionalnim utjecajem i relativno skupa investicija isplatiti, no može biti i da to baš i nije pametno. No ja vjerujem da DT nije od jučer da bi nešto bezrazložno skupo platio. Što reče Grospička, mora tu biti neke ekonomske računice [smiley2]

Lezi Mujo, vidi ti se... dividenda


Moji računi za 9. mjesec su bili duplo veći i plus toga sam kupio još 2 mobitela da lakše dođem do brokera. I promijenio opciju na internetu na maksimum. [smiley2]

Vjerujem da si ti jednistven slučaj u Hrvatskoj. Uzmi još i MaxTV, možda cijena dionice poraste.


Druga je da planiraju riješiti se atraktivnih nekretnina u vlasništvu koja racionalizacijom poslovanja nisu više u funkciji, njihov hladan pogon košta, a zaraditi će se poprilična sredstva koja će se vratiti ili kroz dividendu ili reinvestirati u profitabilnije poslove.

HT nema atraktivnih nekretnina u vlasništvu koje može prodati:
– u Zagrebu nemaju viška kvadrata nego manjak jer sav posao sele u Zagreb
– nekretnine u Sisku ili Bjelovaru koje bi mogle biti prazne su “tehničke” i kao takve nisu baš najidealnije za prodaju, a i u neatraktivnim su mjestima

Kupnja Cijena
741 381,13
300 381,12
10 381,05
100 381,02
385 381
Cijena Prodaja
382 211
382,95 63
383 1096
383,01 189
383,99 202

Vidim da mnogi ustrajno i strpljivo prate kretanje cijene HT-a, kao da ce svaki cas gore. Ja mislim da za to nema puno osnove – osim u fundamentalnim pokazateljima HT-a i vjerojatno izvrsnim kvartalnim i godisnjim brojkama koje slijede – jer je trenutno najvaznija cinjenica da brdo malih dionicara tek treba izaci, dakle, rusenje cijene ce trajati jos najmanje par mjeseci, a onda – radnici!!! Koji ce dobiti svojih 7 posto, i vjerojatno ce biti isti lock-up kao za radnike INA-e, ali sve to fondovima za sljedecih godinu dana osigurava mirnu kupovinu na ovim ili malo visim razinama od ovih.

Pozdrav!

asdfgh123:
HT nema atraktivnih nekretnina u vlasništvu koje može prodati:
– u Zagrebu nemaju viška kvadrata nego manjak jer sav posao sele u Zagreb
– nekretnine u Sisku ili Bjelovaru koje bi mogle biti prazne su “tehničke” i kao takve nisu baš najidealnije za prodaju, a i u neatraktivnim su mjestima

Moguće je da je situacija takva u Zagrebu, ali će smanjivanjem ljudstva i to riješiti. Za to vrijeme u provinciji je drastično smanjen broj ljudi, a u planu je još i veće smanjivanje.
Za mene su nekretnine kao što su skladišta koja sad zjape prazna atraktivna jer se mogu dobro prodati i namjera je da se prodaju. Kad su se ti prostori kupovali bili su na periferiji grada, ali je širenjem gradova i općenitim porastom cijena nekretnina i njihova cijena znatno porasla.
Zgrade koje su ostale prazne, a nalaze se u centru grada su sve drugo samo ne bezvrijedne. Koliko mi je poznato upravo se prodaje jedna u Osijeku. Ako radite u HT-u sigurno Vam je to jako dobro poznato jer sve to možete pročitati u sindikalnim glasilima. Druge koje su napola prazne, kako kažete, uvijek se mogu iznajmiti.Ulazi na kat sa tehnikom se mogu riješiti posebnim ulazima, zaključavanjima i sl. Iskreno rečeno, koliko mi je poznato, to je i plan, pa se recimo u jedno krilo zgrade može ući čitačem, a u drugo se taj isti čitač nije instalirao, jer se planira smanjiti broj ljudi pa bi se poslije to krilo iznajmilo privatnicima.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

mislim da sutra idemo prema gore, danas je zadnji dan da se proda tht pa da se upise atlantik, tako da mislim da bi sutra mogli potegnuti i do 395kn, ali to je samo moje misljenje[smiley11]

ne mari za male stvari i ostat ce male


Vidim da mnogi ustrajno i strpljivo prate kretanje cijene HT-a, kao da ce svaki cas gore. Ja mislim da za to nema puno osnove – osim u fundamentalnim pokazateljima HT-a i vjerojatno izvrsnim kvartalnim i godisnjim brojkama koje slijede – jer je trenutno najvaznija cinjenica da brdo malih dionicara tek treba izaci, dakle, rusenje cijene ce trajati jos najmanje par mjeseci, a onda – radnici!!! Koji ce dobiti svojih 7 posto, i vjerojatno ce biti isti lock-up kao za radnike INA-e, ali sve to fondovima za sljedecih godinu dana osigurava mirnu kupovinu na ovim ili malo visim razinama od ovih. Pozdrav!

Hvala na dobrim prognozama.Mi svi koji imamo HT smo spremni čekati 5 godina da cijena dobro naraste i da beremo dividendu.
Nadam se da si prodao HT i našao svog novog favoriteta!

Hvala i doviđenja!

Novac je kisik burze!

Jel netko izračunao, koliko je malih izašlo.Ovih za 63 i manje?


Naime ljudi vole ignorirati postove koji im se ne svidjaju jer bi to znacilo da u kratkom periodu nece dobiti 100 % zarade kako su ocekivali.

Poštovani kolega, nisam mislio na sve komentare. Moje se mišljenje odnosilo na većinu komentara, ali pri tome nikako nisam mislio na sve komentare. Na kraju krajeva, i sam sam nekoliko puta tražio mišljenje iskusnijih kolega.

S poštovanjem

Vidim da mnogi ustrajno i strpljivo prate kretanje cijene HT-a, kao da ce svaki cas gore. Ja mislim da za to nema puno osnove – osim u fundamentalnim pokazateljima HT-a i vjerojatno izvrsnim kvartalnim i godisnjim brojkama koje slijede – jer je trenutno najvaznija cinjenica da brdo malih dionicara tek treba izaci, dakle, rusenje cijene ce trajati jos najmanje par mjeseci, a onda – radnici!!! Koji ce dobiti svojih 7 posto, i vjerojatno ce biti isti lock-up kao za radnike INA-e, ali sve to fondovima za sljedecih godinu dana osigurava mirnu kupovinu na ovim ili malo visim razinama od ovih.

Pozdrav!

ma koji radnici, pa oni imaju vise para nego ti covjece[smiley1]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Sve su to stvari koje mi svi želimo…up,up….
Ali jedina konkretna činjenica je da se volumen HT-a drastično smanjuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pa iz dana u dan nema više naivnih koji će dati svoje dionice po ovakvim cijenama.To je jako dobar znak a i da se oko 10.11. očekuje kvartalno izv. , koje će zasigurno biti jako kvalitetno.( + dolaze izbori )
A to su stvari koje idu u prilog nama koji smo strpljivi.

Evo kretanje cijene od listanja na burzi pa do danas. Slijedeći tjedan krivulja ide opet gore…

http://investor.business.hr/stock_details.html?stock_id=HT-R-A&page=price&lang=hrv&in_currency=HRK&period_select=&date_start=2007.10.05&date_end=2007.10.25&compare_index=

Knjige i kava

mislim da bi mi mogli i danas ici gore do barem 390 kupnja jaca a prodaja slaba, jedan bajokan sa 1300kom, kada se pocisti bit ce zlo[smiley11]

ne mari za male stvari i ostat ce male

New Report

Close