HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 12:42
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,96
289.117
9,339
31,00
31,10
1,97%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

trotter:

bakulaz:

trotter:

http://www.poslovni.hr/55707.aspx

Cijena dionice Hrvatskog Telekoma u javnoj ponudi je 265 kuna, a dionice je uplatilo 358.406 građana, objavio je premijer Ivo Sanader na izvanrednoj sjednici Vlade. Građani su uplatili ukupno 12,2 milijarde kuna, što znači da su prosječne uplate iznosile 34.043 kune. Paket će pak u prosjeku iznositi 15.100 kuna. Po analogiji proporcionalnog rezanja paketa, oni koji su uplatili tzv. puni iznos prvotno utvrđenog limita povlaštene kupnje (38.000 kuna) dobit će paket vrijedan oko 16.800 kuna.

Kakvih molim Vas 17800, kakvih?

javna glasila iznose 265 kn,67 dionica po paketu =17.755 kn

Gdje osim lupetanja na forumu slizubeno pise 67 komada? Kada se podjeli 16800 koji je sluzbeni podatak s 265, barem prema ovom clanku, onda je to 63 ili eventualno 64, jer pise oko 16800…

Javili na dnevniku,zatim na teletext hrta…itd


Na teletekstu hrta pise 16895 kuna, a to je 63 kom…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

koja država, sada na teletekstu hrt-a kažu da je paket
16895 kn što iznosi 63,75 dionica [smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]
troteru,sory kunem se ,do prije 5 min…

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]


Vidim da mnogi racunaju na buran dan u petak. [smiley1][smiley1] Mozda. Nego, evo par logicnih pitanja:
– za koliko konkurentnih veza (mrezno serverski dio) je spreman SDA
– za koliko konkurentnih veza je spreman (mrezno/serverski dio) ZSE/VSE
– kako sa linkovima i telefonskim linijama i serverima stoje brokeri.
Meni se cini da cemo na burzi u petak vidjeti MEGA DDoS a stvari bi se trebale odvijati u djelicima sekunde da se nesto uhvati. [smiley6][smiley6]

ZSE će koristiti sve kapacitete bivše Varaždinske burze samo za transakcije s T-HT-om, a taj sustav može obraditi 8000 transakcija na dan. S Magmom je bilo 2600 transakcija prvi dan.


koja država, sada na teletekstu hrt-a kažu da je paket
16895 kn što iznosi 63,75 dionica [smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]
troteru,sory kunem se ,do prije 5 min…

Vjerujem, nis cudno…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Dvije važne stvari su se dogodile da mi ne pada na pamet prvi dan prodavati.
1. velika potražnja fondova
2. više od 50% povrata novaca, dakle prije sam mislio ostaviti 2 paketa godinu dana a sad ispada da moram ostaviti 4.
Pošto će se i mnogi drugi voditi ovom logikom mislim da će prodaja duplo oslabiti nego se do sada mislilo.

valentine:
“/>
ivek123:

a jel pali potvrda putem e-racuna na SDA?

ne

Pa nije valjda da mogu registrirat na brokera tek kad doma dobim pismo od SDA ????????????

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Poznajuci informatizaciju u hrvata, ovaj automat primi poziv, isprinta na papir, a onda covjek uzme i ukuca u drugi kompjuter…

[smiley2][smiley2][smiley2] Ova je dobra

you think your special you do, i can see it in your eyes


Bit će zanimljivo kad će se dionica pojavit u bazi, da se uopće može stavit nalog. Da li neko ima ideju kod prvog jutarnjeg izlistavanja naloga, kako to funkcionira, kad stiže navala podataka na zse server sa svih strana , koji je algoritam?

Pokušat ću postavit pitanej suvislije: Da li ZSE server najprije primi i ažurira sve blokove podataka koji mu stignu do npr. 9:55 ili ako zbog zagušenosti servera neki podaci kasne s obradom ( iako si stavio nalog prije početka trgovanja) može ti se dogodit da te preskoče u nalogu, jer sam vidio da ponekad mi se nalog od jucer navecer pojavio tek u 10:07.


valentine: “/> ivek123: ” a jel pali potvrda putem e-racuna na SDA? ” ne Pa nije valjda da mogu registrirat na brokera tek kad doma dobim pismo od SDA ????????????

registrirat možeš onda kada se nalaze dionice u SDA te imaš br. investitora i PIN, a sve to u razdoblju od 8-16 sati

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Sutra će se znati i detalji. Ne uzbuđujte se toliko 63 ili 64, sada je više svejedno.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


koja država, sada na teletekstu hrt-a kažu da je paket
16895 kn što iznosi 63,75 dionica [smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]
troteru,sory kunem se ,do prije 5 min…

najsmješnije je što je nakon toga pisalo 16 895 kn , a ostavili su da je broj dionica 67! [smiley7] sramota , i to mi je službeni podatak.

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

Sad kad je paket ipak 16800 kn morat ću još dići cijenu za 15-tak kn da sam na istoj zaradi.[smiley3]

New Report

Close