HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.07.2024. u 05:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,85
42.138
1,366
30,80
31,00
0,98%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Posjedujem još 3 paketa HT-a od IPO-a, sada već priko 3 godine se drži uz redovne dividende i bonus 6 komada po paketu HT-a(63+6).

Ovi OMF su gori od mene, ja bar imam neke pozicije dugoročnog karaktera a među njima je i HT.
Mirovinci špekuliraju, kupuju skupo a prodaju jeftino.
Dobro, na HT-u su uspili zaraditi za razliku od drugih bisernih ulaganja ali mogli bi nešto i dugoročno držati bez obzira na cijenu dionice.

< 14.01.2011
7. Erste Plavi OMF 873.626 1,07%
8. AZ OMF 823.222 1,01%

Danas na dan 3.2.2011. promjene:
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 858.356 1,05 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 682.080 0,83 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA


Kad "vlast" kaže "Kupi", nemaš ti kao fond manager što pitat. Ako nećeš ubrzo letiš bez obzira na rezultate. A jednom će već ta vlada vratiti uslugu.
Nažalost je tako-do kada ne znam ali nadam se ne još dugo!

"vodeći pružatelj telekomunikacijskih usluga u Hrvatskoj, najavljuje da će se 4.veljače 2011. održati sjednica Uprave na kojoj će se raspravljati o godišnjim financijskim izvješćima, a potom, 14. veljače sjednica Nadzornog odbora na kojoj će se također održati rasprava o godišnjim financijskim izvješćima. "

Da za medije 14., ali ista će tema biti i danas s upravom, a kako je moguće telefonski pratiti konf. može se i danas saznati ono što će reći 14., kao i na internetu :

"Po objavi rezultata prezentaciju rezultata poslovanja za godinu koja je završila 31. prosinca 2010. možete preuzeti s internetske stranice T-HT-a."

Ali ni to neće ništa utjecati na cijenu, samo dividenda.

ovdje imamo 3 odlična momenta za dionicu HT-a:
1. INA praktički nestaje s burze, pa HT ostaje najveći blue chip interesantan velikim domaćim i stranim ulagačima, idealno mjesto za pretvaranje keša u dionice i ubiranje stimulativne dividende (veća nego kamata u bankama)
2. J.P:Morgan i Nomura žele kupiti 10% HT-a, a to ne samo da će smanjiti free float, nego će privući i druge velike ulagače koji će također ubaciti u portfelje određenu količinu HT-a
3. pred nama je isplata dividende, a očekivanja su od 20-30 kn

Sve ovo moglo bi HT lansirati na nove razine od oko 340-350 kn, s kojih će onda kretati u proboj prema 400 kn

Podsjetimo se

Nakon INE slijedi HT—

Nomura želi HT, a već je skupo platila agresiju na strana tržišta

Podsjetimo, mediji su danas izvijestili kako se investicijske banke JP Morgan i Nomura žele za prodaju stranim ulagačima dočepati manjinskog udjela u Hrvatskom telekomu, a s ponudom za otkup već su pristupili Fondu hrvatskih branitelja i Umirovljeničkom fondu koji zajedno drže 10,5 posto HT-a.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Nomura-zeli-HT-a-vec-je-skupo-platila-agresiju-na-strana-trzista/?utm_source=news03022011-k&utm_medium=email&utm_campaign=daily_newsletter&utm_content=najcitaniji&utm_term=link

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Dali se zna kada je D-dan?

za 10 dana [wink]


ovdje imamo 3 odlična momenta za dionicu HT-a:
1. INA praktički nestaje s burze, pa HT ostaje najveći blue chip interesantan velikim domaćim i stranim ulagačima, idealno mjesto za pretvaranje keša u dionice i ubiranje stimulativne dividende (veća nego kamata u bankama)
2. J.P:Morgan i Nomura žele kupiti 10% HT-a, a to ne samo da će smanjiti free float, nego će privući i druge velike ulagače koji će također ubaciti u portfelje određenu količinu HT-a
3. pred nama je isplata dividende, a očekivanja su od 20-30 kn

Sve ovo moglo bi HT lansirati na nove razine od oko 340-350 kn, s kojih će onda kretati u proboj prema 400 kn

Sve odlicno napisano samo ovaj proboj prema 400 ti nije trebao 🙂

lp


Dali se zna kada je D-dan?

Ovo je stvarno smirujuća dionica(ne moraš stalno visit na kompu).Osim 14.2 i objave dividende,više me interesira datum (drugi dan D) do kada moraš imat dionicu da bi ostvario pravo na istu.Neda mi se sad kopat po kompu ali vjerovatno će biti kao i prošle godine.Naime,iskustvo iz prošle godine nam govori da je bilo najbolje iskočit 3-4 dana prije,nego čekat dividendu i ostat cjelo vreme u dionici,međutim okolnosti se mjenjaju (JP Morgan),tako da nas očekuje zanimljivo proljeće.U svakom slučaju nemrete fulat,samo morete manje ili više zaraditi.Pozdrav sima dobronamjernima!

Ušao u dionice početkom 2008., prije kraha, dobrano se opekao, izgubio lovu. Prije par dana ušao sam u HT na 304, pratio sam neko vrijeme dionicu, bih – ne bih, odlučio da je dobra prilika na toj razini, vidjet ćemo što će biti. Svatko naravno druka svoj interes, nitko ne zna budućnost.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

Vama je ovdi na hateju najbolje ništa ne pisat……….nemojte ništa pisati………samo kupujte… [yawn]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

tako je jer kad više nebude ine u ponudi bit će trganja za jednu od najsigurnijih utočišta na ovoj burzi

pa i ne piše se ovdje skoro ništa, kad nema smisla drukat onda se malo i piše. [lol]

New Report

Close