HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 10:48
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,62
25.908
846
30,70
30,80
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kako ga vrednujem? Pa odgovorio sam na to u točki 1. Mogu oni taj novac držati na računu još godinama dok ga inflacija ne pojede ili posuđivati bez kamata matici – pravi kršćani (zanemari službenu inflaciju, ja govorim o stvarnoj, samo benzin je otišao 100 % u proteklih 15-ak godina, na primjer).

Ante, da se razumijemo ne kažem ja ništa protiv HT-a, samo da nema razloga da cijena dionice skoči.. Je, to je dionica koju treba imati u” osobnom mirovninskom fondu” ali ne tu pokušavati prodavati bajke o 10 % dividende, barem (ne ide tebe).

Kako ga vrednujem? Pa odgovorio sam na to u točki 1. Mogu oni taj novac držati na računu još godinama dok ga inflacija ne pojede ili posuđivati bez kamata matici – pravi kršćani (zanemari službenu inflaciju, ja govorim o stvarnoj, samo benzin je otišao 100 % u proteklih 15-ak godina, na primjer).

Ante, da se razumijemo ne kažem ja ništa protiv HT-a, samo da nema razloga da cijena dionice skoči.. Je, to je dionica koju treba imati u" osobnom mirovninskom fondu" ali ne tu pokušavati prodavati bajke o 10 % dividende, barem (ne ide tebe).

Cijenu diktira tržište, to je drugi par opanaka. Inflacija nije ni blizu koliko pišeš, npr tehnika je sve jeftinija, hrana tako tako, komunalije će istina sad poskupjeti ali kod mene je zadnjih godina to bilo 10-20%.
Ht pokrije inflaciju sa fin. prihodima, tako da nije baš da će lova propasti. Naravno da nema razloga držati toliku lovu na računu i da bi bilo najbolje podijeliti to kroz divku.

Međutim, možda i bude jednom izvanredna, a tada će trebati biti unutra. I Ero je prije loma skupljao novac, a onda svake godine isplaćivao izvanrednu.

Ljudi drže novac na računu, a nemaju pojma da je ht neka vrsta banke sa solidnim div. prinosom.

Naravno da je ht odbojan malim portfeljima jer je pomalo zabetoniran ali to ne znači da nije povoljna kupnja.

Znam ljude koji imaju milju kn u banci i nikakve kamate, a misle da je ht nešto rizično jer to je kocka.

Ne znaju da je sve pa tako i banka rizična ali sigorno ht nije 10x rizičniji od Zabe kao banke.

A prinos je 10x veći.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

ht povečao profitabilnost i dividendu a trži se ispod knjigovodstvene vrijednosti i 2,83 ev/ebitd.Cijena dionice i dalje pada.Dividendni prinos 6,58. Novac se i dalje drži u bankama jer veliko je nepovjerenje/opravdano u cijelo TK. Primere liga teško da će popraviti povjerenje.
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/analiza-zabi-i-pbz-u-skocio-prihod-od-naknada-a-ht-povecao-profitabilnost-i-dividendu/8897447/

Bit će uskoro i tu kao i na RIVP. 1.dan nakon dividende pala, a sad cijena još viša nego prije nje.


ht povečao profitabilnost i dividendu a trži se ispod knjigovodstvene vrijednosti i 2,83 ev/ebitd.Cijena dionice i dalje pada.Dividendni prinos 6,58. Novac se i dalje drži u bankama jer veliko je nepovjerenje/opravdano u cijelo TK. Primere liga teško da će popraviti povjerenje.
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/analiza-zabi-i-pbz-u-skocio-prihod-od-naknada-a-ht-povecao-profitabilnost-i-dividendu/8897447/

Ja iskreno neznam zašto su te toliko nakitili minusima, a rekao si sve točno. Slažem se da je HT nevjerojatno podcijenjena dionica i jedini razlog zašto je ovdje gdje je je politika. Ali kao i uvijek, tržište može biti neefikasno neko vrijeme, ali ne može vječno.





Toliko sam naivan da duboko vjerujem da bi dividenda mogla biti 15 kn

Kad već duboko vjeruješ, onda u tišini dokupljuj da ne povisuješ cijenu dionice. I iduće godine si bogat.
[/quote]
Vec sam dokupio koliko sam planirao! Sad mi je u interesu da raste
[/quote]

Ništa od toga. Postoji jaki prodavač, mirovinci apstiniraju i da nema trezora cijena bi bila i niža.
Zašto je tomu tako i ja sam se pitao, i tu na ovom topiku pa evo:
1. politika DT-a (ne dijele dobit u interesu dioničara – beskamatni kredit matici, pretvaranje dobiti u temeljni kapital…)
2. dobit koja izgleda fantastična nakon prvog kvartala možda i nije takva (uporaba MRI-16 standarda ako se ne varam)
3. pad cijena razgovora i sms -a prema inozemstvu
4. jačanje konkurencije u fiksnoj telefoniji (ako A1 kupi Optimu), što znači rat cijenama i pad dobiti.

Dakle, do najave iduće dividenda ništa spektakularno. A ja čak očekujem da se iduće godine ova "navlakačka" dividenda od 10 kuna vrati na standardnih 6.
[/quote]

Jačanje konkurencije je neutemeljno.To zadnjih godina i vrapci na grani pricaju a pokazalo se suprotno.Isto se govorilo i s pojavom Vibera i Whutsupa da ce srusiti prihode operatera pa se nije dogodilo.Najveci problem je vecinski koji drzi cijenu dionice ovdje gdje je ali nece moci jos dugo to raditi.Prava vrijednost dođe na svoje uvijek,nekad malo sporije nekad malo brže.


Kako ga vrednujem? Pa odgovorio sam na to u točki 1. Mogu oni taj novac držati na računu još godinama dok ga inflacija ne pojede ili posuđivati bez kamata matici – pravi kršćani (zanemari službenu inflaciju, ja govorim o stvarnoj, samo benzin je otišao 100 % u proteklih 15-ak godina, na primjer).

Ante, da se razumijemo ne kažem ja ništa protiv HT-a, samo da nema razloga da cijena dionice skoči.. Je, to je dionica koju treba imati u" osobnom mirovninskom fondu" ali ne tu pokušavati prodavati bajke o 10 % dividende, barem (ne ide tebe).

Cijenu diktira tržište, to je drugi par opanaka. Inflacija nije ni blizu koliko pišeš, npr tehnika je sve jeftinija, hrana tako tako, komunalije će istina sad poskupjeti ali kod mene je zadnjih godina to bilo 10-20%.
Ht pokrije inflaciju sa fin. prihodima, tako da nije baš da će lova propasti. Naravno da nema razloga držati toliku lovu na računu i da bi bilo najbolje podijeliti to kroz divku.

Međutim, možda i bude jednom izvanredna, a tada će trebati biti unutra. I Ero je prije loma skupljao novac, a onda svake godine isplaćivao izvanrednu.

Ljudi drže novac na računu, a nemaju pojma da je ht neka vrsta banke sa solidnim div. prinosom.

Naravno da je ht odbojan malim portfeljima jer je pomalo zabetoniran ali to ne znači da nije povoljna kupnja.

Znam ljude koji imaju milju kn u banci i nikakve kamate, a misle da je ht nešto rizično jer to je kocka.

Ne znaju da je sve pa tako i banka rizična ali sigorno ht nije 10x rizičniji od Zabe kao banke.

A prinos je 10x veći.


[/quote]

Potpisujem!


3. pad cijena razgovora i sms -a prema inozemstvu
4. jačanje konkurencije u fiksnoj telefoniji (ako A1 kupi Optimu), što znači rat cijenama i pad dobiti.

3. ovo bi moglo zabolit
4. ja to vidim kao smanjivanje konkurencije. Optima je sigurno bila zainteresiranija za rat cijenama nego što je to A1 koji već 20 godina mirno koegzistira s HTom u nečemu što bi zlonamjerni nazvali oligopolom.

Kada će divka?



3. pad cijena razgovora i sms -a prema inozemstvu
4. jačanje konkurencije u fiksnoj telefoniji (ako A1 kupi Optimu), što znači rat cijenama i pad dobiti.

3. ovo bi moglo zabolit
4. ja to vidim kao smanjivanje konkurencije. Optima je sigurno bila zainteresiranija za rat cijenama nego što je to A1 koji već 20 godina mirno koegzistira s HTom u nečemu što bi zlonamjerni nazvali oligopolom.
[/quote]

ovo pod 3 ..treba gledati sa dvije strane ..da su stranci do sada stedili eurice ne koristeci mob. za razgovor osim kod hitnih situacija, samo surfajuci i vibrirajuci po besplATNIM WIFI TOCKAMA… sad kad cuju za popust a hoce promet ce porasti 500% pa neka je cijena 50% manja opet idemo u plus..

Dividenda -meni je sjela još jutros.

Vezano uz cijenu dionice. Mogu se ovdje potpisivati postovi koliko hoće, no za sada izgleda da se sve odvija u smjeru koji sam predvidio. Jednostavno nema nečega što bi poguralo cijenu dionice. Vidi se da postoji jak prodavač(i) kojima su ovo ok razine.

Kome je zapravo u interesu porast cijene? Trezoru – sumnjam. Fondovima ili mirovincima (jel kupuju oni uopće što) – nikako , više im paše da po ovim cijenama kupuju, ako treba i godinama. Čak da i žele podići cijenu (a zašto bi to institucionalni ulagači radili, pa nisu traderi da se onda iskipavaju) ne smije se nikako zaboraviti da je ukupan broj dionica 81 600 000. (osamdeset milijuna). I u tim silinim milijunima uvijek će netko se naći tko će prodavati i raditi pritisak na cijenu.

PS. znam da je od tih 81 mil dionica 40 i nešto milijuna DT-ovo i nije, jel se to kaže tako, u free floatu…

Meni jos nije sjelo. Jel HT sam isplacuje ili ide preko SKDD-a jel netko zna?

Je li sjela dividenda onima koji imaju PBZ?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Je li sjela dividenda onima koji imaju PBZ?

Evo malo prije na žiroračun.

Je li sjela dividenda onima koji imaju zabu

New Report

Close