HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 18:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,93
154.929
5,176
29,80
30,50
1,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Jel firma bankrotirala? Nije bilo ništa na vjestima…[emo_ooooo]

...ladies and gentlemen....AC/DC

ne samo ti više na daju dividendu, za sad samo folklorno ponašanje na tu temu


Jel firma bankrotirala? Nije bilo ništa na vjestima…[emo_ooooo]

netko tko je prisutan na forumu od 2007. godine, pa postavlja ovakvo pitanje?!
sasvim normalna reakcija s obzirom da se danas trguje ali bez prava na dividendu…
25.5. je isplata…

Ah, moje isprike onda…zaboravih na kalendar pogledat!

...ladies and gentlemen....AC/DC

http://www.seebiz.eu/otkazivanje-ipo-a-slovak-telekoma-dobra-vijest-za-dionice-ht-a/ar-111283/

Dionice Hrvatskog Telekoma trguju se u usporedbi s kompanijama iz svog sektora, među najnižim multiplama.

možda će tržište konačno početi uviđati što vrijedi i stvara vrijednost dioničarima na našem tk…

da… tocno… ali glavni problem HT-a je taj što ima na burzi puno boljih prilika za investiranje. Dakle HT je ok, ali…

ja bi prije rekao da je glavni problem HT-a što je izlistan na ovakvoj burzi kao što je ZSE…gdje ukupni dnevni prometi budu po 4 milijuna kuna…od čega sa HT-om bude protrgovano po milijun i eventualno još koji papirić se pridruži milijunskom prometu, a sve ostalo su prometi po par desetaka tisuća kuna…
nelikvidnost…to je problem…mirovinci i fondovska industrija je na HT-u odradila šta je imala…nakrcali su se…a nemaju ni oni više onoliko sredstava koliko su prije imali…
cijela burza je nelikvidna…to je problem po meni…a ne neke druge prilike….
kada tržište počne na hT i slične njemu gledati kao dobre investicije…i kada se na burzi to počne manifestirati rastom cijene tih i takvih dionica…onda možemo reći da će to biti početak oporavka tržišta kapitala u Hrvata…jer unatoč najavam o izlasku iz recesije, unatoč ulasku u EU…ništa se na tk nije dogodilo što bi mogli protumačiti kao oporavak….

glavni problem po meni i največi je demografska depopulacija RH samo prosle godine smo izgubil preko 50 000 stanovnika


ja bi prije rekao da je glavni problem HT-a što je izlistan na ovakvoj burzi kao što je ZSE…gdje ukupni dnevni prometi budu po 4 milijuna kuna…od čega sa HT-om bude protrgovano po milijun i eventualno još koji papirić se pridruži milijunskom prometu, a sve ostalo su prometi po par desetaka tisuća kuna…
nelikvidnost…to je problem…mirovinci i fondovska industrija je na HT-u odradila šta je imala…nakrcali su se…a nemaju ni oni više onoliko sredstava koliko su prije imali…
cijela burza je nelikvidna…to je problem po meni…a ne neke druge prilike….
kada tržište počne na hT i slične njemu gledati kao dobre investicije…i kada se na burzi to počne manifestirati rastom cijene tih i takvih dionica…onda možemo reći da će to biti početak oporavka tržišta kapitala u Hrvata…jer unatoč najavam o izlasku iz recesije, unatoč ulasku u EU…ništa se na tk nije dogodilo što bi mogli protumačiti kao oporavak….

Ok, ali to isto vrijedi, čak bih rekla i u daleko većoj mjeri, i za neke druge dionice.
Znači, ima puno boljih prilika za investiranje. Drugim riječima, na HT-u se vjerojatno neće izgubiti, može se nešto dobiti, ali ne puno… par posto…
istovremeno imate dionice za koje je također vjerojatnost gubitka jako mala, ali je vjerojatnost poduplavanja vrijednosti značajna.

@ marcipan

Naravno da je jeftinije od konkurencije u drugim zemljama i dok nam je drzava ovakva tako ce se i trgovat.

Stranac kad gleda gdje ce uloziti ne gleda samo fundamente firme nego i drzavu, a ovi nasi pametnjakovici mijenjaju poreze svaki drugi dan, a ni retroaktivno djelovanje poreza im nije strano. Da ne pricam o tome da smo u bankrotu za god i pol kada ECB prestane printati eure ako ostro ovi nasi ne srezu ovaj deficit od 20 mlrd kn godisnje, a sto ce nam se onda dogoditi s valutom tko zna, a strancu to puno znaci, sta ako zaradi 30% kad mu kuna devalvira za 40%.

Pa sad ti reci zasto bi HT vrijedio jednako kao telekomi u ceskoj, slovackoj ili sloveniji, zemljama koje su na zalost bar 5-10 godina ispred nas.

Nedavno je u Rusiji bilo kompanija sa P/E 4 koliko si htio pa ih nitko nije kupovao, pretpostavi sam zasto je netko radje kupio Njemacku dionicu sa P/E 17 nego Rusku sa P/E 4, a iz istog su sektora.

@ Rookie

sve stoji…trgovanje na tk je usko povezano s gospodarskim pokazateljima…BDP-om, stopom nezaposlenosti, fiskalnom politikom…to je i razlog što nam je burza nelikvidna…nitko ne želi ulagati u takvim okolnostima koje jesu…
međutim unatoč tome…HT i dalje ostvaruje najveće promete na domoćoj burzi…
a eto i ROMF i dalje skupljaju…

http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/HT_stjecanje_otpustanje_2015__1152015103007.pdf

evo ja se ispričavam ali danas pročitah u 24 sata sluzbene podatke MUP-a za proslu godinu odselilo se 60 000 najpotentnije populacije trbuhom za kruhom i jos kad dodamo da je 13 000 više umrlih dolazimo do brojke od jednog Zadra godisnje.Nije HT kao firma loš koliko ova demografska katastrofa jer u apsolutno iznosu ovaj HT posluje odlicno i zadrzava stabilnu EBIT marzu ali ako ne dojde do preuzimanja neke branse ili telekoma svake godine situacije ce biti sve gora sto se tiče i dobiti i poslovanja jer nemogu oni toliko unaprijediti poslovanje koliko se mladih moze iseliti iz RH a da zadrze stabilnu marzu i poslovanje

ovo čišćenje na 160 je trend u nastajanju ili samo gurov entuzijazam?

Što znače …PARICE ?..u telekomunikacijama…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Što znače …PARICE ?..u telekomunikacijama…

Ako pitanje nije šala evo: parica je od davnina plavo-bijela žica po kojoj vam je dolazio telefonski signal do korisnika, naravno prije uvođenja optike

New Report

Close