HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 30.04.2024. u 05:03
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,50
32.302
1,059
30,50
30,60
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Hvala lipa.

I will ask you one question "Do you feel lucky?"

Kolega bakar..isplata dividende mora biti usvojena na glavnoj skupstini i ako tako bude svi oni koji danom odrzavanja g.s. budu u posjedu dionice imat ce pravo na isplatu dividende. Koliko vidim datum odrzavanja iste jos nije odreden tako da jos uvijek mozete kupit dionicu i imat cete pravo na isplatu.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Naravno da je dobra s obzirom na kretanja u društvu i ekonomiji. Neka razočarani prodaju. Neka sruše na 210 da kupim još koju stotku. Ja zadovoljan. Poslije dividende im prodam opet po 210.

sve je to lijepo samo kome češ prodat poslije po 210, (mogu li i ja)?

Prodat ćeš ROMF-u

U cijeloj priči je bitno da nijedan ULAGAČ-a ne dnevni ili mjesečni manipulator nije na HT izgubio ni kune nego samo jako lijepo zaradio ako je kupovao po IPO cijeni i dobio deset posto dodatnih dionica.Jednostavno dionice ne diraš i lijepa dividendica svake godine-već se do sada vratio skoro cijeli ulog-i tak bu i ubuduće-razlog je kaj su dioničari uglavnom i korisnici HT-a,te Hrvatski fondovi tak da su svi sretni i zadovoljni,a trenutna cijene je apsolutno nebitna.

Ovo vam je sa strane br. 1622,69 dionica iz IPO-a je donosilo god. reg.vozila,ili god.potrošnju struje ili plina -normalno za manji stan,a od 2000 dionica se lijepo živjelo[emo_smijesak]


Prodat ćeš ROMF-u

a zašto bi oni plaćali po 210, ako mogu i jeftinije?
ne treba nikoga potcjenjivati, njih najmanje.[emo_zacudjen][emo_zacudjen]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

poslije dividende im možeš jedino prodati debelo ispod 200 kn-negdje na 185-190 kn.


U cijeloj priči je bitno da nijedan ULAGAČ-a ne dnevni ili mjesečni manipulator nije na HT izgubio ni kune nego samo jako lijepo zaradio ako je kupovao po IPO cijeni i dobio deset posto dodatnih dionica.Jednostavno dionice ne diraš i lijepa dividendica svake godine-već se do sada vratio skoro cijeli ulog-i tak bu i ubuduće-razlog je kaj su dioničari uglavnom i korisnici HT-a,te Hrvatski fondovi tak da su svi sretni i zadovoljni,a trenutna cijene je apsolutno nebitna.

Ovo vam je sa strane br. 1622,69 dionica iz IPO-a je donosilo god. reg.vozila,ili god.potrošnju struje ili plina -normalno za manji stan,a od 2000 dionica se lijepo živjelo[emo_smijesak]


Da, ali ako se ide računat da si tada dao za jednu 265kn, a nakon godine dana ako nisi dirao paket od 62kom dobio još 7 ili 11%, platio si dionicu 238kn, i još pored toga dobio dividendu od 29,56kn na 62 kom. itd.itd. Da ne pišem previše o nekakvim izračunima i kalkulacijama, ali ako računamo i ovu dividendu za 2012g. za jednu dionicu dividendni prinos je 159kn, ali u to moraš ubacit i kamate na oročena sredstva gdje bi za ovih 6 godina dobio oko 62kn, ali na iznos od 265kn. Znači i dalje bi ti glavnica u banci bila 265kn, a ne trenutno 217kn, a poslije isplate dividende oko 195. Uglavnom kada sve oduzmemo i zbrojimo stvarni dobitak ako računamo i ovu dividendu će biti oko 40% u ovih 6 godina, a to je 6,7% na godišnjoj razini što je solidno.



U cijeloj priči je bitno da nijedan ULAGAČ-a ne dnevni ili mjesečni manipulator nije na HT izgubio ni kune nego samo jako lijepo zaradio ako je kupovao po IPO cijeni i dobio deset posto dodatnih dionica.Jednostavno dionice ne diraš i lijepa dividendica svake godine-već se do sada vratio skoro cijeli ulog-i tak bu i ubuduće-razlog je kaj su dioničari uglavnom i korisnici HT-a,te Hrvatski fondovi tak da su svi sretni i zadovoljni,a trenutna cijene je apsolutno nebitna.

Ovo vam je sa strane br. 1622,69 dionica iz IPO-a je donosilo god. reg.vozila,ili god.potrošnju struje ili plina -normalno za manji stan,a od 2000 dionica se lijepo živjelo[emo_smijesak]


Da, ali ako se ide računat da si tada dao za jednu 265kn, a nakon godine dana ako nisi dirao paket od 62kom dobio još 7 ili 11%, platio si dionicu 238kn, i još pored toga dobio dividendu od 29,56kn na 62 kom. itd.itd. Da ne pišem previše o nekakvim izračunima i kalkulacijama, ali ako računamo i ovu dividendu za 2012g. za jednu dionicu dividendni prinos je 159kn, ali u to moraš ubacit i kamate na oročena sredstva gdje bi za ovih 6 godina dobio oko 62kn, ali na iznos od 265kn. Znači i dalje bi ti glavnica u banci bila 265kn, a ne trenutno 217kn, a poslije isplate dividende oko 195. Uglavnom kada sve oduzmemo i zbrojimo stvarni dobitak ako računamo i ovu dividendu će biti oko 40% u ovih 6 godina, a to je 6,7% na godišnjoj razini što je solidno.
[/quote]

Da kolega,relativno dobro izračunato,mala greškica-bilo je 63 plus 6 dionica,ali bitna napomena je da se nikad ne gleda trenutna cijena dionice na HT-u,uložiš i zaboraviš na nju, osim kad digneš dividendu[emo_smijesak].Na kraju balade ostaviš djeci,unucima-normalno zavisi kak smo stari ili dobri[emo_smijesak]-a u frci uvijek se može prodati po prihvatljivoj cijeni par komada -ak baš zatreba[emo_smijesak]

Trenutna vrijednost dionice je tržišna plus dividenda,tko zna osnove zna i ovo[emo_smijesak]

tržišna + dividenda će biti tek za mjesec dana….

Ja sam samo napisao radi usporedbe kako to izgleda danas nakon 6 godina. Uglavnom za jedan paket dionica dao si 16,700kn, a na to si dobio ako računamo i ovu dividendu oko 11,000kn. Da si 16.700kn oročio, nakon 6 godina bi dobio samo 4,000kn. Ovako to izgleda uvjerljivo, ali ako dodamo i trenutnu glavnicu, onda ta razlika i nije tako velika. 11.000+(69×195)=24.445kn, odnosno 4.000+16.700=20.700kn. Znači razlika na godišnjoj razini je +624kn.
Točno da je vrijednost dinice trenutna tržišna, u kojoj je više manje već ukalkulirana i dividenda. No bit ćemo pametniji na dan isplate dividende.
Ja sam većinom nabavljao ovu dionicu oko i ispod 200kn i da nije zakonski opterećena dividenda sa porezom i prirezom, vjerojatno količinu ne bi smanjivao, ali pošto ne želim dati nekom nešto što pripada meni, morao sam ih se rješavat i poslije ponovo kupovat i na tome profitirao. Zato zahvaljujem Ministru što me je na tu radnju prisilio.

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/trziste-kapitala/ciljana-cijena-ht-a-234-kune-uz-preporuku-skupljati/
Evo dobre vijesti za imatelje ht-dionice 🙂

Ma znamo kako oni pogode[emo_smijeh][emo_smijeh]

Izgleda da ljudima koji danas prodaju po cca 215 nije jasno da prodaju po 195([emo_zacudjen]dividenda 20,51)

New Report

Close