HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 21:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,93
154.929
5,176
29,80
30,50
1,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Bio sam prije nekoliko dana napisao da je po meni ht na cca 200 kn jedna od najboljih kuonji na marketu.
Ipak je to cijena gdje je pe 9, dividenda cca 11%, tvrtka bez duga puna keša…malo čudna zar ne?
Ocekujem daljnji rast

Imam dionice ht-a i ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju ht-a


Ne bih ulazio u dugačke rasprave o ostalome što navodiš, ali ovo što sam ti podebljao nema baš smisla.

Naime, ako ćemo baš tako, neto tekuća imovina po dionici je na cijeni 200 kn tu nekih 28 % tržišne cijene dionice. Tu je "zaliha" dakle za još nekih 2,5 ovake dividende. Međutim, govore sada o nekim investicijama ipak? A kakav očekujete povrat na te investicije?

Ako gledaš dalje po "marketu", za male dioničare kojima likvidnost nije prepreka za ulazak, imaš dionica po tom parametru daleko "zanimljivijih". Npr. kod KODT je to oko 90 %, JDGT je to 75 %, TUHO je na 40 % i sl.

Od većih dionica je tu čak i KOEI sa blizu 90 %, ADRS sa nekih čak 100-110 %.

Tako da ovaj keš ovdje obzirom na cijenu izgleda zapravo sasvim skromno. Zato ovdje nije bitan taj keš nego onaj koji će se u buduće generirati. O tome razmišljajte, koliko će se slobodnog novčanog toka dugoročno tu generirati, sve ostalo je tu sada zanemarive važnosti.

Kolo sreće se okreće, a HT napokon uzlijeće. Zanimljiva ova naša burza, a i komentari i analize. Do jučer si smeće,a danas zvijezda u uzletu. Obzirom da posjedujem veći broj HT-a, mogu reći da je sunce ponovo počelo sjati. Pozdrav svim HT-ovcima koji nisu rasprodali dionice budzašto.

i meni mora da je danas sretan dan . minus mi se smanjio za 8000 kn.

Kolo sreće se okreće, a HT napokon uzlijeće. Zanimljiva ova naša burza, a i komentari i analize. Do jučer si smeće,a danas zvijezda u uzletu. Obzirom da posjedujem veći broj HT-a, mogu reći da je sunce ponovo počelo sjati. Pozdrav svim HT-ovcima koji nisu rasprodali dionice budzašto.

Slažem se, samo mi žao što nisam još kupio. Ali tko bi znao…? Lako biti general nakon bitke…

Interesantno. Od 21.03 do 29.03. kupovao je broj 3 a novost je da se kupnji pridruzio i broj 5 PBZ. Zajedno +103.671 odnosno cca 20.000.000.
Tko prodaje?


Kolo sreće se okreće, a HT napokon uzlijeće. Zanimljiva ova naša burza, a i komentari i analize. Do jučer si smeće,a danas zvijezda u uzletu. Obzirom da posjedujem veći broj HT-a, mogu reći da je sunce ponovo počelo sjati. Pozdrav svim HT-ovcima koji nisu rasprodali dionice budzašto.

Možda fondovi popravljaju vrijednost, danas je zadnji dan mj. i kvartala. [wink]



Kolo sreće se okreće, a HT napokon uzlijeće. Zanimljiva ova naša burza, a i komentari i analize. Do jučer si smeće,a danas zvijezda u uzletu. Obzirom da posjedujem veći broj HT-a, mogu reći da je sunce ponovo počelo sjati. Pozdrav svim HT-ovcima koji nisu rasprodali dionice budzašto.

Možda fondovi popravljaju vrijednost, danas je zadnji dan mj. i kvartala. [wink]
[/quote]

upravo tako….previše su izloženi u HT pa jučer i danas šminkaju malo rezultate….zato u ponedjeljak ide opet na 205 kn

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

izgleda da je ipak bilo uljepšavanje portfelja na kraju kvartala…to je bilo za ocekivat….


Ono što treba svakako brinuti HT je:
1. pad populacije
2. pad GDP-a
3. konkurencija(koja je po meni uvijek zdrava stvar)

Dok je drugi problem puno laši za riješenje, drugi nije.
Opet, akvizicija manjeg telekoma u nekom od rastućih susjeda u okolici bio bi odličan potez(on uključuje i podosta valutnog rizika ove regije).

Točka 1 je usko povezana sa točkom 2. To su točke koje moraju brinuti svaku ne-izvozno orjentiranu firmu a ne samo HT.
Rastući susjed ne postoji. Srbija ima godišnji pad stanovnika od pretpostavljam 45-50.000 ljudi (35 prirodni prirast i 10-15 iseljavanje), BiH ima pad stanovnika oko 15.000 (5000 prirodni prirast, 10ak iseljavanje). Crna Gora ima broj stanovnika u stagnaciji ali je premalo tržište. Kosovo je još uvijek u blagom plusu ali iseljavanje prijeti ozbiljnim minusom kao što je uništilo Albaniju. Mađarsku, Bugarsku i Rumunjsku ne treba ni spominjati. Dakle ako se neće ići na tržišta Afrike, Južne Amerike i Azije ne treba se računati na rast stanovništva.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

u dobar blok cca 25000 jeli to dobro ili loše ?

mi smo ipak zemlja slučaj

jedna " džmekasta " dionica je očitala bukvicu ….

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Čačić kaže ;
"Mnogi se čude kako HT zarađuje više sa 4 puta manje radnika od privatizacije ! "

Čačić ili nezna ili najmjerno opstruira istinu jer HT će pozitivno poslovati da ništa, ama baš ništa ne radi i pogasi sve svoje usluge prema krajnjem korisniku.

HT će pozitivno poslovati samo preko interkonekcije i iznajmljivanje vodova ( medija ) ostalim fiksnim i mobilnim operaterima u RH, a ta imovina opće nije njihova i nema međunarodne pravne mogućnosti da opće bude njihova. Od toga bi trebao imati korist državni proračun, a ne jedan Njemački privatnik odnosno HT.

izgleda da je ovo ipak samo šminjkanje fondovskih portfelja za kraj kvarala? [undecid]




Kolo sreće se okreće, a HT napokon uzlijeće. Zanimljiva ova naša burza, a i komentari i analize. Do jučer si smeće,a danas zvijezda u uzletu. Obzirom da posjedujem veći broj HT-a, mogu reći da je sunce ponovo počelo sjati. Pozdrav svim HT-ovcima koji nisu rasprodali dionice budzašto.

Možda fondovi popravljaju vrijednost, danas je zadnji dan mj. i kvartala. [wink]
[/quote]

upravo tako….previše su izloženi u HT pa jučer i danas šminkaju malo rezultate….zato u ponedjeljak ide opet na 205 kn
[/quote]

Rekao bi da je HT u zadnjih mjesec dana bio bankomat da bi se došlo do keša, a od jučer je i sa PTKM prestala euforija tako da se dio nas ukrcao na 205 i 206 kn, što je izgledalo kao tehničko dno!

Paradoksalno je, da dok su građevinci divljali a i dio dionica od XY gospodina CROBI je bio u značajnom minusu, (rasprodavale se ERO, HT, ADRS….)sad kad je konsolidacija i pad ostalih CROBI u zelenom…
[thumbsup]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE





Kolo sreće se okreće, a HT napokon uzlijeće. Zanimljiva ova naša burza, a i komentari i analize. Do jučer si smeće,a danas zvijezda u uzletu. Obzirom da posjedujem veći broj HT-a, mogu reći da je sunce ponovo počelo sjati. Pozdrav svim HT-ovcima koji nisu rasprodali dionice budzašto.

Možda fondovi popravljaju vrijednost, danas je zadnji dan mj. i kvartala. [wink]
[/quote]

upravo tako….previše su izloženi u HT pa jučer i danas šminkaju malo rezultate….zato u ponedjeljak ide opet na 205 kn
[/quote]

Rekao bi da je HT u zadnjih mjesec dana bio bankomat da bi se došlo do keša, a od jučer je i sa PTKM prestala euforija tako da se dio nas ukrcao na 205 i 206 kn, što je izgledalo kao tehničko dno!

Paradoksalno je, da dok su građevinci divljali a i dio dionica od XY gospodina CROBI je bio u značajnom minusu, (rasprodavale se ERO, HT, ADRS….)sad kad je konsolidacija i pad ostalih CROBI u zelenom…
[thumbsup]
[/quote]
Ne uzbuđujte se kolega,ide to opet na nešto ”što je izgledalo kao tehničko dno”.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

New Report

Close