HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 30.05.2024. u 02:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,30
66.639
2,199
30,20
30,70
-1,95%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Treba malo proučiti kretanje cijene prošle godine u ovo doba.

Jel na ovo mislis?

Nije bolest sve što boli


ovdje se radi o očoglednom štopanju cijene.

tako je, al tako se to na ht-u radi od IPO-a.
štopa se bilo gore bilo dole. po potrebi. i dogovoru.

zaključak je da nema preko 300. jučer sam pokušao drukat gore. [lol]

@studena,
da. vidiš da sam dobio jedinicu [lol]
ovo ti je bolje
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=HT-R-A

who dares, wins

ja ga ne dam ispod 380,neka mi netko kaže koji mi to posao bez muke donosi povrat novca za cca 12godina i to u najgorem slučaju,ako mi netko da bolji prijedlog,prodajem ht.


ja ga ne dam ispod 380,neka mi netko kaže koji mi to posao bez muke donosi povrat novca za cca 12godina i to u najgorem slučaju,ako mi netko da bolji prijedlog,prodajem ht.

Ima ih i na ZSE još nekoliko boljih 😉 Ali svaka čast i na ovome izboru, također solidan izbor i također dobra procjena.
HT i unatoč kratkoročnim promjenama posljedicom krize… otprilike po mojim procjenama i dalje vrijedi oko 400 kn, koliko sam ga cijenio još i u vrijeme IPO-a.

U vrijeme IPO-a nije bilo ni MAX TVa sa kojim sada razvaljuju, a da ne govorimo o broju ADSL korisnika onda i danas.

lijepo je vidjet ovako veliki promet od gotovo 9 mil. kuna na razinama cca 300 kn, što je u bliskoj prošlosti maltene bio sf

proklet bio na božić 2010.


BRUKER,slažem se djelomično sa tobom,ali ne mislim da će ht kontinuirano nastaviti tolike investicije,pazi radi se o 18% prihoda godišnje.naravno većina toga se potroši na optičku mrežu-do svakog doma i na obnovu i usavršavanje zastarjelih centrala.i taj proces investicija ima svoj kraj jer i vlasnici gledaju kako će više zaraditi,i taj ciklus investicija ne bi imao svrhu da to nije tako.zašto bi netko svake godine bacao u bunar 1,5 milijardi kn,a da pri tome ne očekuje pozitivne efekte takvih odluka.zar im ne bi bilo jednostavnje taj novac uzeti kroz dobit i investirati negdje drugdje gdje se može zaraditi i opravdati investiciju svojim vlasnicima-dioničarima.mislim da njemci dobro znaju što čine,nitko ne baca novac uzalud.

– DT sigurno ima pravila koliki dio prihoda ide u kapitalne investicije
– ulaganja u optičku infrastrukturu su im nužna i to će sigurno trajati nekoliko godina
– u telekomunikcijama se usluge sve brže uvode i imaju sve kraći vijek trajanja tako da su ulaganja nužna

Prema mome mišljenju, najveći konkurent T-comu je agencija koja guši tržište jer je regulativa loša i ne stimulira ulaganja. S druge strane, takva regulativa je destimulirajuća za ulazak nekog ozbiljnog investitora što Tcom-u osigurava laganu bitku protiv Optime, Metroneta dok je B-net ipak malo pametnije se razvijao pa danas ipak ima snage za neku utakmicu.

samo neka ulazu u optiku, svi zele sto brzi internet i druge usluge, ht je vodeci po brzini, drugi ce isto to htjeti ponuditi, pa ce ht i njima iznajmiti ali zbog cijene najma nece smiti puno zaradivati da bi bili konkurentni, s tim u vezi nece se ni razvijati brzo, i taman kad skontaju a ce sljedece godine biti bum HT ce ih kupiti- vec viden scenarij, kao u riziku(igri), dok skupljas kartice za vojsku netko te ispari i sa tvojim karticama pobjedi [thumbsup]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Ovdje upišite svoj komentar…

who dares, wins

@airfire …. dobro si to opisao kao u riziku 🙂

Ideje naše benzin Vaš!

Kad će biti objavljeni rezultati i datum skupštine?

Šote more šote, šote mašala, ova robna kuća kusur ne vraća

New Report

Close