HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.07.2024. u 01:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,85
42.138
1,366
30,80
31,00
0,98%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ova odluka bi svakako trebala umrtviti prodaju,ali ne vjerujem u neki veliki rast,doduše,danas je svima do stabilnosti dionice,nitko ne razmišlja o nekoj ekspresnoj zaradi..ova je odluka donesena isključivo radi izbora i širokog puka koji posjeduje dionice ht-a..svakako je to jedan od mehanizama zaustavljanja pada vrijednosti dionice,i podizanja njene atraktivnosti..neka se todorić ugleda na njih,a ne da kuka kako su mu dionice neopravdano podcijenjene,za sve postoji mehanizam,samo da je dobre volje..kad već burza nema mehanizme…doduše toda ima neku drugu soluciju u rukavu,ako ne idu akvizicije,može onda spajanje u najmoćniji koncern na balkanu,iliti trust..svakako-dobar potez ht-a,i u pravom trenutku…što će u konačnici sigurno dignuti vrijednost ove dionice…

68.97%

Ovo mi se ne sviđa. Ovo je "pljačka stoljeća". Dugoročnim investitorima više odgovara dividenda, i fučka im se dali će danas dionica biti 50 kn ili 400 kn, ogramna kriza je tek pred vratima. Dividenda je vrlo bitna.Ovo je čisti politički kompromis. Kome bi to mirovinci mogli prodati tolike silne količine Ht-a, kad se počne urušavati već ove godine 2. stup? A kome braniteljski fond? Nema kupnje, kad se mirovinci i branitelji slome. Kriza će minimalno harati nekoliko godina, i fundamente nitko neće moći poštovati, ove zalihe gotovine uprava će potrošiti u par mjeseci, a što dalje?? Ht ovime finanacira državu. Baš me zanima da li je ova izjava uopće usklađena sa Dt-om.

Konačno malo optimizma na forumu nakon današnjeg dana.

Cijena u Londonu 40 $ danas,s obzirom na cijenu kod nas nema se šta reći, , razlika samo u nekih 30 r kuna ,očito tamo više cijene HT ili imaju neku drugu pretpostavku o budućnosti kretanja ove dionice. Možemo li bolje???



Molim pojašnjenje po pitanju trezora.
HT ima 81.888.535 dionica X 200 kn i to iznosi 16.377.707.000 od toga 10% iznosi 1.637.770.700.
Koja je logika da HT kupi miljardu šest miliona dionica i poništi ih, koja je dugoročna korist od toga.
HT nema dionice, mi ih imamo, mi imamo korist od tioga….

Davno sam o tome pisao, pa da ponovim. Radi lakšeg računa uzmimo u obzir da kupuju svih 10% za trezor,( iako je teško vjerovati u to) i da slijedi poništenje istih.
1. povećavaju svoj vlasnički dio sa 51% na 56,6%
2. povećavaju su svi fundamentalni pokazatelji dionice za 11%
3. sve to rade iz zadržane dobiti koja je u krajnjoj liniji njihova samo 51%
Znači, rade direktno u svoju korist dok je interes malih dioničara stabilnost cijene dionice i izvjestan porast njezine vrijednosti.
[/quote]

To isto sam i ja objasnjavao prije otprilike 9 mjeseci. Sve je tocno, samo sto nisi tocno naveo tko su to oni. Oni su Deutsche Telekom, koji ovim postupkom povecava svoj udjel sa 51% na 56,7% bez da izvadi jedan jedini novcic iz dzepa. Dakle njima ce od slijedecih dividendi ici 11,1% vise (56,7%/51%=111,1%). Pa tko ne bi to uradio?


Ovo mi se ne sviđa. Ovo je "pljačka stoljeća". Dugoročnim investitorima više odgovara dividenda, i fučka im se dali će danas dionica biti 50 kn ili 400 kn, ogramna kriza je tek pred vratima. Dividenda je vrlo bitna.Ovo je čisti politički kompromis. Kome bi to mirovinci mogli prodati tolike silne količine Ht-a, kad se počne urušavati već ove godine 2. stup? A kome braniteljski fond? Nema kupnje, kad se mirovinci i branitelji slome. Kriza će minimalno harati nekoliko godina, i fundamente nitko neće moći poštovati, ove zalihe gotovine uprava će potrošiti u par mjeseci, a što dalje?? Ht ovime finanacira državu. Baš me zanima da li je ova izjava uopće usklađena sa Dt-om.

To JE izjava DT. Kakvi politicki kompromisi, kakvo financiranje drzave. HT je odfinancirao drzavu kroz IPO. Ono sto im je preostalo od dionica (2.974.795, 3,63%) je zanemarivo u odnosu na ono sto su imali. I to im je ostalo zato sto nisu mogli prodati sve predvidjeno radnicima HT-a. Ako su zeljeli da HT financira drzavu sto su ga prodavali onda? HT je DT, i svaki potez koji vuce HT je u suglasju s DT-om!


ova odluka bi svakako trebala umrtviti prodaju,ali ne vjerujem u neki veliki rast,doduše,danas je svima do stabilnosti dionice,nitko ne razmišlja o nekoj ekspresnoj zaradi..ova je odluka donesena isključivo radi izbora i širokog puka koji posjeduje dionice ht-a..svakako je to jedan od mehanizama zaustavljanja pada vrijednosti dionice,i podizanja njene atraktivnosti..neka se todorić ugleda na njih,a ne da kuka kako su mu dionice neopravdano podcijenjene,za sve postoji mehanizam,samo da je dobre volje..kad već burza nema mehanizme…doduše toda ima neku drugu soluciju u rukavu,ako ne idu akvizicije,može onda spajanje u najmoćniji koncern na balkanu,iliti trust..svakako-dobar potez ht-a,i u pravom trenutku…što će u konačnici sigurno dignuti vrijednost ove dionice…

Je bas radi izbora i sirokog puka. Siroki puk je tu da se sisa!

HT-R-A
09.03.2009

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.


Mislim da su u krivu svi koji podcjenjuju lukavost malih ulagača. Naime, onaj tko je na IPOu kupio jedan paket dionica i nije ga dirao do danas još uvijek ima otprilike uloženo. Takvi ljudi ne bulje svaki dan u ekran pa nisu nervozni kao mi ostali jer im je to vid štednje. Također znaju da su sve druge dionice pušiona i znaju da im je ovdje sigurna dividenda. Mislim da su takvi mali investitori puno čvršće ruke nego neki fondovi pa neće prodavati svoje dionice tek tako. Jedino u slučaju da ih doma stisne besparica zbog otkaza, već rata kredita zbog devalvacije kune i sl.
Pored svega navedenog još će i trezor otkupljivati a i Mudrinić je dodatno kupovao po 190 ako se ne varam. Mislim da se pri otkupu trezorskih dionica neće previše špekulirati već će se postaviti na bid i čuvati cijenu. Očekujem da cijena neće više bitnije padati.

Pa ajmo pokusati izracunati: jedan paket (63) + dodatne dionice (6) => placeno 265 x 63 = 16695. Uzmimo danasnju cijenu od 201, dakle vrijede: 201 x 69 = 13869. Prihod od dividende 63 x (29,56 +29,99) + 6 x 29,99 = 3931,59. Sveukupno je 17800,59. Prinos od kojih 6,6% (da se pokrije inflacija)!


ne znam o čemu je riječ, no javi kad uspiješ. kad bi se papir tako tankim mogao napraviti da se savine 8 puta, ne bi imao svojstva papira. ovo sa zgradama ne znam…

Ne vidim sto bi sprijecilo dovoljno veliki format papira da NASA, Rusi, Kinezi, Japanci i Bosanci upru svim mogucim sredstvima u namjeri da ga nakon 7.puta savinu i 8.
Probat cu iskopat neki dovoljno veliki format, pa javim rezu..
p.s.zadnja jedinica nije moja, a sanacbo je tu da savija sto mu ovi ostali naloze [tongue]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


Tu svi samo komentiraju jel sjela lova, kao da je to bitno, kao da će tu lovu upucati na burzu.
Smješnih likova ima tu koliko ti srce želi.

Nego, može li kakvo mišljenje oko toga zašto je ht potonuo na 201 kunu, i to na dan kad je izašla vijest da će trezor kupovati?
Kaj ne bi trebalo biti obrnuto?
Ili opet neka teorija zavjera by fondovi ?
Ajmo genijalci nek se čuje vaš glas.

Bilo je u petak vijesti ipreko bare od strane svjetske banke da je sve u banani, pa je bilo za ocekivati kako se to kaze "KOREKCIJU" cijene. Vjerojatno ce tako biti jos do srijede, kad bi se stanje trebalo stabilizirati. Htijeli mi to priznati li ne, svijetski tokovi nas nece zaobici. Ipak, smatram da smo svi (cijeli svijet) malo prevse ovisni o americkom gospodarstvu!!!

New Report

Close