HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,54
56.707
1,857
30,50
30,90
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


225,19 prosječna cijena danas. Ne ma milosti više.
Je li tko uzeo nenamjenski kredit da pokupi dividendu?

E to bi tek bio play of the day.



225,19 prosječna cijena danas. Ne ma milosti više.
Je li tko uzeo nenamjenski kredit da pokupi dividendu?

E to bi tek bio play of the day.
[/quote]
Zar sumnjaš da ni je bilo takvih stručnjaka ?

who dares, wins

…a nešto se piše kako niko nema novaca za kupovanje dionica…od kuda sada ovoliki milijuni…samo za jednu dionicu???…. a koliko će sutra i u 4. mj. padati odlučiti će veliki, a mali ko mali…ovisno o pameti i sreći… tko ih može natjerati da prodaju? pa oni sami!!! …prema tome… da nema onih koji jeftino prodaju nebi bilo onih koji jeftino kupuju i tako ruše cijenu… i obrnuto…da nije onih koji skupo kupuju….. prema tome da zaključim…BURZA je špekulativna rabota tako da NITKO ne može meni nacrtati graf kada ću ja ili vi i po kojoj cijeni prodati ili kupiti… u pitanju su špekulacije raznih vrsta koje nas dovode do kupnje ili prodaje po manjoj ili većoj cijeni… i na ktaju…ZNATE LI TKO PROIZVODI KRIZU??? SVJETSKA BANKA I MOĆNICI OKO NJE!!!! Kada oni odluče upumpati novac u svjetska tržišta tada kriza prolazi…a do tada igraju se našim SENTIMENTIMA i dovode do pančne rasprodaje pošto zašto… ali… ima Boga…sve će doći na svoje…i to vrlo brzo…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



očekujete li u utorak pad za vrijednost predujma?

Moguće, iako ovaj put nisam baš siguran u to, za razliku od lani. Naime, sad se zamjećuje ulazak jednog jakog ulagača već više od mjesec dana u HT. Taj naravno kupuje HT i radi dividende, ali i radi dugotrajnijeg ostanka u ovoj dionici jer kad se netko toliko nakrca HT-om, jasno je da neće iz njega izlaziti nego će ga nastaviti kupovati jer nema šanse da bi se on mogao iskrcati s tolikim količinama koje je kupio. Fondovi također neće prodavati HT, znači ostaju samo mali ulagači, a onda je pitanje hoće li veliki dozvoliti jači pad ili će nastaviti derati s kupnjom sve do 2. dijela dividende koji je veći od 1. dijela.
[/quote]

Znaci da u vremenu koje je pred nama, ne ocekuje se veci "pomak" cijene ove dionice?
Ili su se i veliki nakcali dovoljno, pa ce svejedno lagano prema dolje?
Sve dionice padaju, jedino se ZASADA jos HT koliko-toliko drzi!
No, vidjet cemo sto donosi utorak pa cemo svi biti pametniji!

[/quote]

ili…nije mogao isplatiti sve odjednom…ja naslućujem odgovor…a molim uvažene kolege da na tu temu kažu koje mišljenje…
…znači zašto mudri…NE BI mogao isplatiti dividendu u cjelosti…razlozi u trenutnoj situaciji leže..
[/quote]

Sumnjam da Ht nema toliko love da isplati sve odjednom!

Sta im je s proslogodisnjom lovom od "izvanredne dividende" o kojoj se toliko govorilo?




nešto mi nije jasno…ove godine ide dividenda u dva dijela…ako ja sad imam dionice ht-a i prodam ih nakon 05.03. jel ja imam pravo na samo prvi dio dividende ili na oba dvije dividende?

Ajde neko ko zna odgovor i mene interesira jer nigdje nije objašnjeno točno.
[/quote]

Koliko sam ja shvatio maš pravo samo na prvi dio dividende ako prodaš nakon 05.03…za drugi dio dividende moraš ponovno imati dionice registrirane u SDA na dan 21.04.2009 kada se održava sjednica Glavne skupštine.

[/quote]

TAKO JE!

napokon si shvatio :)))


Niti jedna banka ne daje kamate na novac koliko daje dionica Ht-a dividendu godišnje po dionici. Može dionica i pasti ali će se isplatiti vlasniku dividendom.Danas je loš dan pa ulagači u strahu još razmišljaju što uraditi. No još uvijek vjerujem da će pred zatvaranje dionica HT-a povući na 260 do 300 kuna.

Mladicu,

dansnji dan je pokazao da imate nerealna ocekivanja i da ste previse udaljeni od stvarnosti….
Pretpostavljam da nismo ni daleko od "pocetne" cijene uvrstenja na burzu (420kn)?
Dream on …. 🙂




očekujete li u utorak pad za vrijednost predujma?

Moguće, iako ovaj put nisam baš siguran u to, za razliku od lani. Naime, sad se zamjećuje ulazak jednog jakog ulagača već više od mjesec dana u HT. Taj naravno kupuje HT i radi dividende, ali i radi dugotrajnijeg ostanka u ovoj dionici jer kad se netko toliko nakrca HT-om, jasno je da neće iz njega izlaziti nego će ga nastaviti kupovati jer nema šanse da bi se on mogao iskrcati s tolikim količinama koje je kupio. Fondovi također neće prodavati HT, znači ostaju samo mali ulagači, a onda je pitanje hoće li veliki dozvoliti jači pad ili će nastaviti derati s kupnjom sve do 2. dijela dividende koji je veći od 1. dijela.
[/quote]

Znaci da u vremenu koje je pred nama, ne ocekuje se veci "pomak" cijene ove dionice?
Ili su se i veliki nakcali dovoljno, pa ce svejedno lagano prema dolje?
Sve dionice padaju, jedino se ZASADA jos HT koliko-toliko drzi!
No, vidjet cemo sto donosi utorak pa cemo svi biti pametniji!
[/quote]
Ht ima ograman udjel u Crobexu ,sad ćemo vidjeti šta su veliki odlučili

da li ce nakon drugog djela dividende liznuti 200 i zaroniti ispod… pa…prema sentimentu trzista bojim se da hoce, no to se definitivno nece dogoditi prije 16 ili17. travnja, (kad li je vec zadnji dan za kupnju i ostvarenje dividende) kako neki ovdje prognoziraju na forumu…

i evo ga, upravo dok sam ovo pisao se dogodio brutalan pad… ht na 222-223… lose, jako lose…

Zavisi…. ajmo reci od onoga u sto vjerujues!
Ako si sklon opciji da ce u travnju "skliznut" ispod 190 ( a trrebalo bi jako puno love upucavat konstantno da se odrzi na razini 200 +) onda kolega treba izici sto prije, pa kad uzmete razliku od jucerasnjeg closa (220kn) i ocekivanog kretanja cijene 190, uz pretpostavku da cete pokupiti nesto u prvom dijelu dividende, na nivou 190 i nize, cete zaraditi vise!
Dotada cak mozes orociti lovu u banci namjesec dva, pa biti ce tu i nesto mrsavih kamata, ali bitno je poslovati u plusu u ova teska vremena, zar ne?



neka neko objsni t plus3 za dividendu t-ht.tj.kako to da ako sutra prodam ht dobivam prvi dio dividende

Zato što ti se računaju tri radna dana za registraciju u Sda
[/quote]

Ja isto bas ne kuzim kaj vam znaci taj t+3, ali radi se o takozvanom vremenu namire!
Drugim rijecima, SDA su potrebna 3 dana da nazovimo to "proknjizi" dionice na tvom racunu. Evo na primjeru… (da bude jasnije)
Danas, u ponedjeljak, 2.3. je bio zadnji dan za dokup, s kojim ste ostvarili pravo na prvi dio dividende. Sda ce te dionice "staviti na raspolaganje" tj. proknjiziti ce ih na Vas racun tek za 3 dana tj u petak 5.3. (valjda spavaju 3 dana, ali takav je sistem)

E sad… dionice koje ste kupili DANAS (2.3.) prodate SUTRA (3.3.) i tu prodaju ce sda proknjiziti tek u ponedjeljak 8.3. (jer gospoda ne rade subotom i ne daj bolje nedjeljom-iako se sve knjizi elektronski, ali im cak ni kompici ne rade u te "neradne" dane).
Kako pravo na dividendu ostvaruju oni koji su u SDA proknjizeni na dan 5.3. VI ste u igri za prvi krug dividende!!!
Stoga, mozete prodati sutra i dakle isplatiti ce vam se dividenda od 12,85kn po dionici (prvi krug dividende)

Jel Vam sada ista jasnije? 🙂

P.s. Vecina to ipak zna… al evo valjda ce i sada manje upucenima biti nesto jasnije


ili…nije mogao isplatiti sve odjednom…ja naslućujem odgovor…a molim uvažene kolege da na tu temu kažu koje mišljenje…
…znači zašto mudri…NE BI mogao isplatiti dividendu u cjelosti…razlozi u trenutnoj situaciji leže..
[/quote]

Sumnjam da Ht nema toliko love da isplati sve odjednom!

Sta im je s proslogodisnjom lovom od "izvanredne dividende" o kojoj se toliko govorilo?
[/quote]

…frende…ima ht dovoljno love…al jel ima u sustavu…za korisnike namjernike…




neka neko objsni t plus3 za dividendu t-ht.tj.kako to da ako sutra prodam ht dobivam prvi dio dividende

Zato što ti se računaju tri radna dana za registraciju u Sda
[/quote]

Ja isto bas ne kuzim kaj vam znaci taj t+3, ali radi se o takozvanom vremenu namire!
Drugim rijecima, SDA su potrebna 3 dana da nazovimo to "proknjizi" dionice na tvom racunu. Evo na primjeru… (da bude jasnije)
Danas, u ponedjeljak, 2.3. je bio zadnji dan za dokup, s kojim ste ostvarili pravo na prvi dio dividende. Sda ce te dionice "staviti na raspolaganje" tj. proknjiziti ce ih na Vas racun tek za 3 dana tj u petak 5.3. (valjda spavaju 3 dana, ali takav je sistem)

E sad… dionice koje ste kupili DANAS (2.3.) prodate SUTRA (3.3.) i tu prodaju ce sda proknjiziti tek u ponedjeljak 8.3. (jer gospoda ne rade subotom i ne daj bolje nedjeljom-iako se sve knjizi elektronski, ali im cak ni kompici ne rade u te "neradne" dane).
Kako pravo na dividendu ostvaruju oni koji su u SDA proknjizeni na dan 5.3. VI ste u igri za prvi krug dividende!!!
Stoga, mozete prodati sutra i dakle isplatiti ce vam se dividenda od 12,85kn po dionici (prvi krug dividende)

Jel Vam sada ista jasnije? 🙂

P.s. Vecina to ipak zna… al evo valjda ce i sada manje upucenima biti nesto jasnije
[/quote]

mislim da oni kojima ovo treba objašnjavat nemaju šta radit na TK , apogotovo u ovakva vremena….

ma kakav cash-r-a, 100% in

New Report

Close