HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 11:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,94
242.405
7,835
31,00
31,10
0,98%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Hvala što se brinete za moje novce.
Evo pogledao sam za vas u moj portfelj. u ingru sam ušao po 123,pa po 96,potom po 84, i po 65kuna.
Uči ću vjerovatno ako bude šanse i po 50,i 35.
Iz ht-a sam izlazio iz više navrata. I ne mislim o toj dionici stvarno ništa loše,za mene je dionica broj 1 u Hrvatskoj.I prije krize iznosila je 65% mog portfelja. i Vjerovatno će to opet biti,
al postupio sam ovako jer nisam ziheraš, i jednostavno nisam od onih koji želi imati dionicu samo radi dividende.Zato sam ušao u mnoge druge dionice koje je ova kriza više pogodila.
Trenutno jesam u minusu, i bio sam svijestan toga kad sam izlazio iz ht,da će se to dogoditi.
Al ne bojim se toga, i još čuvam nešto keša za još veći pad.
A ja još uvijek stojim kod toga,kad sve se završi ,ja ću vam rado reći kako sam prošao.
Ja vam želim da svi zaradite. A mislim da mšljenje nas pojedinaca na forumu može teško utjecati na burzu. a i brokeri su na kraju ljudi nek i oni nešto zarade,ja u svemu vidim i svoj dio.



Pa ako vidite da "Kokošarenju" nema kraja, a o dividendi nema glasa… zašto ne izađete iz Ht-A??
Ja sam već izišo.Realno Ht je pao puno manje nego sto su potonule neke druge dionice.. Kao na primjer ZABA,il ingra i da ne nabrojavam dalje.. i vjerujem da će njihov oporavak ići mnogo brže nego ht-ov. jer i njihova kvartalna izvješća su pozitivna. Možda griješim,vidjet ćemo,al mislim da će fondovima biti u interesu držati ht što duže ispod granice od 265kuna.Tako da će biti vremena za ponovni ulazak. Javit ću vam kako sam prošao.

"Kolega southend ako popratite svijetsku burzu i vidite da u posljednjih 10dana svi su se burzovni indeksi popravili za 10-20% a nas crobex stoji na najnižoj točci.. i fondovi mu ne daju gore.. kupili ste na 265,ja sam na 280 pa sam sve jedno izišo, jer prije će se zaba vratiti na 300kn(75kuna razlike) gdje je bila prije 10dana,il ingra na 180(60kuna razlike) gdje je također bila prije 10dana… a ht kad će se on vratiti na 300???
Pa sad izračunajte sami gdje vam je veća dobit čekati u ht-u. Jer očito izvanredne dividende neće biti,
a redovna je mjesecima daleko…il probati preskočiti u neku drugu dionicu. Ja vam samo objašnjavam svoj postupak,ne savjetujem vam ništa…vi ste taj koji mora odlučiti što sa svojom lovom,sve u svemu ovo je kocka!!"-isti taj dan(30.10.2008).
i sad opet argument izađite iz ht-a i uđite u ingru i ja ću tako napraviti, pa molim vas cijenjeni ivedome ako ste izašli 30.10 i ušli u ingru ili skoro blio koju drugu dionicu kako ste onda tvrdili i kako tvrdite i sad meni nije jasno kako ste još živi-osobno bi bio dva metra pod zemljom već petnaestak dana, i ako jednostavno želite savjetovati ljude jer mislite da će ostale dionice rasti više od ht-a to je u redu, ali navoditi da i vi to činite ili ste već učinili nakon onog debakla je deplasirano…

otkad sam ušao na burzu svjestan njene napuhanosti ali i diskonta na ht-u, čekam da napuhane dionice počnu padati a ht lagano rasti, to dosad nije bio slučaj ali situacija zadnjih dana se tome primiče, nakon što sve "negativne" vijesti(zadnja ostala radnici (koje usput rečeno ini nisu smetale)) prodju ht može samo gore, možda može i knzm možda i ingra, možda vi cijenjeni ivedome mislite da može i adris, ali njihova zlatna burzovna vremena su odrađena, jasno da ako crobex raste sve raste, ali ne mora istim tempom, možda će baš ht rasti brže od drugih ili jednako brzo kao neki vaši favoriti, a u korekcijama padati manje.
mislim da ht ima perspektivu na dugi rok i ja sam unutra pao on na 150 ili skočio na 300! a vaše trejdanje koristi samo brokerima.
[/quote]

Anonimno, 05.12.2008. u 15:02

idući tjedan će bit bolje...


ja sam nekoliko puta izlazio djelomično iz ht-a i kupovao likvidne koje su jako pale i nazad u ht nakon pšto ove odrade rast. uglavnom sam pogodio i zaradio koju dionicuu više.
zadnje je bilo izlazak iz HT po 220 i kupnja indg po 870. tu sam trenutno u minusu, ali čeka se gale.

gale godot

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/



Ja izlazim nakon dividende u 4. misecu, nadam se da do tada ove druge neće porasti, kriza će drmati sigurno do polovice 2009…

Tu sam negdje i ja. Ni sam još siguran jer je to daleka budućnost ali u načelu bi tako htio.
[/quote]

…onda ne znam šta uopće radite tu…da razmišljam kao Vi…izašao bih ovog trena…jer zbog dividende 15-30 kn jednokratno…ne isplati se riskirati eventualni pad za isto toliko, a možda i više…a slutnje su vam crne…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

@ivedome
u redu onda ispričavam se zbog malo jačeg nastupa, eto samo sam htio reći da onda nije bilo vrijeme za izlazak iz ht-a, osim možda u cash, ali rijetki se iz cash-a vrate u ht nego čekaju da nešto padne 1x,2x pa ulaze , kad ono nastavi se pad…. ht nije siguran jer je na burzi ali je manje nesiguran od svih ostalih….možda ste u pravu i sad je vrijeme za izlazak iz ht-a, vrijeme će pokazati, ali meni se više čini da je vrijeme za dokup a ne izlazak…

fundamentalist

pozdrav ekipi, a evo i malo diskusije:
1 . aj nagradno pogodimo koja će tvrtka biti prva žrtva krize u RH – odnosno koja će tvrtka prva propasti?
HT neće 99,99% zbog cashe pozicije te djelatnosti a kriza će u osjetnijoj mjeri zadnju nagristi bas njenu djelatnost.
Prva će propasti tvrtka s največim zaduženjima – općenito u djelatnosti brodogradnja, građevina turizam.,,
2. Jaki su mi i likovi koji zagovaraju izlaz iz TCOMa da bi dosli do casheA te potom kupovali neke druge dionice. To drukaju od kada su te dionice pale 2,3 puta te 5,6 puta cak i sada 10,11 puta – stalno govoreći kako će se iste brze oporavljati itd itd.
3. Osobno mislim da je TCOM na P/E 4-6 super kupnja posebno glede djelatnosti koja je hit i ziher.
Ne zanm zasto se ignorira podatak da je dividenda 2004 godine iznosila 47 Kn, pa zasto ovu godinu ne bi bila preko 50 Kn.?
4. gledajući valute npr EURCHF i EURJPY Euro zoni se tek sprema nešto vruće ..
Eto tek tako da se o nećem konkretnijem prića, o budućnosti a ne tipa trebalo, je bilo je …
pozdrav i sretno




Ja izlazim nakon dividende u 4. misecu, nadam se da do tada ove druge neće porasti, kriza će drmati sigurno do polovice 2009…

Tu sam negdje i ja. Ni sam još siguran jer je to daleka budućnost ali u načelu bi tako htio.
[/quote]

…onda ne znam šta uopće radite tu…da razmišljam kao Vi…izašao bih ovog trena…jer zbog dividende 15-30 kn jednokratno…ne isplati se riskirati eventualni pad za isto toliko, a možda i više…a slutnje su vam crne…
[/quote]
A ne kolega! Ja ne izlazim još iz dvaju razloga:
1.Nikada ne izlazim iz neke dionice sa gubitkom jer će ona u dogledno vrijeme skočiti 20tak% više od moje kupovne cijene pa ako mi se izlazi mogu to učiniti tada, a podjela dividende bi ju trebala dotjerati na tu razinu uz ostale okolnosti.
2.smatram da bi svaki dioničar trebao imati jedan određeni dio imovine u HT-u zbog njegove sigurnosti i likvidnosti.
Za pravilo pod 1. je važno odabrati razumnu cijenu kupovine i biti strpljiv. HT sam kupovao na IP-u i dokupio još na 240 tako da mi je suđeno da tu provedem oko 2 godine, a jedini razlog koji me nagoni na izlazak je velika masa ulagača koje se može lako plašiti i time cijenu držati dugo ne opravdano nisko. Za sada mi dividenda ni ti jednom ni je bila motiv za ulazak u neku dionicu ali ako ju daju naravno da ju ne ću odbiti.

who dares, wins

@verdi
A ne kolega! Ja ne izlazim još iz dvaju razloga:
1.Nikada ne izlazim iz neke dionice sa gubitkom jer će ona u dogledno vrijeme skočiti 20tak% više od moje kupovne cijene pa ako mi se izlazi mogu to učiniti tada, a podjela dividende bi ju trebala dotjerati na tu razinu uz ostale okolnosti.
2.smatram da bi svaki dioničar trebao imati jedan određeni dio imovine u HT-u zbog njegove sigurnosti i likvidnosti.
Za pravilo pod 1. je važno odabrati razumnu cijenu kupovine i biti strpljiv. HT sam kupovao na IP-u i dokupio još na 240 tako da mi je suđeno da tu provedem oko 2 godine, a jedini razlog koji me nagoni na izlazak je velika masa ulagača koje se može lako plašiti i time cijenu držati dugo ne opravdano nisko. Za sada mi dividenda ni ti jednom ni je bila motiv za ulazak u neku dionicu ali ako ju daju naravno da ju ne ću odbiti.

A bojao si se da će "direktor omanuti". Pa jel "omanuo"?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



@verdi

A ne kolega! Ja ne izlazim još iz dvaju razloga:
1.Nikada ne izlazim iz neke dionice sa gubitkom jer će ona u dogledno vrijeme skočiti 20tak% više od moje kupovne cijene pa ako mi se izlazi mogu to učiniti tada, a podjela dividende bi ju trebala dotjerati na tu razinu uz ostale okolnosti.
2.smatram da bi svaki dioničar trebao imati jedan određeni dio imovine u HT-u zbog njegove sigurnosti i likvidnosti.
Za pravilo pod 1. je važno odabrati razumnu cijenu kupovine i biti strpljiv. HT sam kupovao na IP-u i dokupio još na 240 tako da mi je suđeno da tu provedem oko 2 godine, a jedini razlog koji me nagoni na izlazak je velika masa ulagača koje se može lako plašiti i time cijenu držati dugo ne opravdano nisko. Za sada mi dividenda ni ti jednom ni je bila motiv za ulazak u neku dionicu ali ako ju daju naravno da ju ne ću odbiti.

A bojao si se da će "direktor omanuti". Pa jel "omanuo"?


Kaj bi bi omanuo. On diktira trend. Čitao sam negdje kako ga hvale zbog tog poteza.Za njega je to beznačajan novac ali je drugima kao neki signal značajno.

who dares, wins

@verdi
Da, slažem se.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Negdje sam procitao da je sljedeca dividenda u 4mj. Jeli to tocno ? Hvala

S obzirom da (za sada) nema komentara g. Petrova o kupovini mirovinaca, za primjetiti je da su mirovinci dana 3. prosinca 2008. (prošla srijeda) kupili ukupno 600 dionica HT-a (Raiffeisen mirovinski fond). Ostali nisu kupovali HT.

[angry] Netko od velikih štopa HT i jeftino kupuje od naivaca. [angry]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close