HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 20:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,96
297.171
9,598
31,00
31,10
1,97%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zadržane dobiti imaju oko 2,5 milijarde kuna.

Od dobiti iz 2007. je isplaćeno cca 90-95% . Država je prije IPO-a pokupila dobit za 2006. To je bila izvanredna dividenda, ali pokupljena je dobit iz 2006. Ne znam sad baš u kunu, ali redovna dividenda za 2006 je bila cca 200 milja kuna, a onda izvanredna 2 milijarde. Zadržana dobit se nije dirana do sada uopće.

Inače, CAPEX u HT-u se može financirati bez problema iz tekućeg poslovanja, udio u HT Mostar vrijedi ispod milijarde kuna.

Siguran sam da ne postoji niti jedan opravdani razlog da se drži toliki novac na računima. Adris grupa je nešto drugo, vjerujem da tamo imamju neki dugoročni cilj i viziju.
HT je klasična cash machine, ono što zaradimo idemo dati vlasniku.

Iako je EBIT ok, ROE bi mogao biti bolji. E sad ako ne možeš povećavati dobit (a ja mislim da je HT oko svog maksimuma – ovu razinu profitabilnosti očekujem još minimalno nekoliko godina) onda možeš smanjiti vlasnički kapital.

adfgh
slazem se s nekim stvarima sto si rekao, dok o drugima nisi u pravu, "slucajno" znam nesto vise,
samo sam htio upozoriti da dividendu ne mozes isplatiti ako nemas zadrzane dobiti
to sto oni imaju 6 milijardi casha na racunu, nema bas previse uticaja na dividendu dokle god nemaju dobiti…
za one "koji zele znati vise" zasto imaju toliko cash-a nek pogledaju razliku dobiti i cash flow-a

btw Ht mi ima najveci udio u portfelju – paketici

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

pa naravno da nema dividende bez zadržane dobiti. zato nitko ne očekuje da isplate 6 milijardi kuna. imaju zadržanu dobit od 2,5 milijardi kuna.

dosao majmun koji dijeli 1
asfgh evo ti 100 za sve komentare

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


dosao majmun koji dijeli 1
asfgh evo ti 100 za sve komentare

evo i tebi 100. moram priznati da dosta cijenim tvoje postove. ne zamaraju me ocjene. dosta pisanja za danas.
mislim da smo i imali sličnih ulaganja (adris, zvečevo).

neki dan sam pričala sa gospodinom iz Singapura (radim kao tur. vodič) koji je financijski konzultant i radi za neke velike ribe čaktamo, i rekao mi je, nakon što sam ga upitala za savjet oko HT dionica, da Njemačku čeka recesija, a pošto je Deutsche Telekom većinski vlasnik, da je najpametnije kupiti dodatne dionice po ovim niskim cijena radi zaštite od gubitka
Ima li netko mišljenje o ovome?
thx


neki dan sam pričala sa gospodinom iz Singapura (radim kao tur. vodič) koji je financijski konzultant i radi za neke velike ribe čaktamo, i rekao mi je, nakon što sam ga upitala za savjet oko HT dionica, da Njemačku čeka recesija, a pošto je Deutsche Telekom većinski vlasnik, da je najpametnije kupiti dodatne dionice po ovim niskim cijena radi zaštite od gubitka
Ima li netko mišljenje o ovome?
thx

Siguran sam da će se dogoditi slično kao i sa Plivom d.d.( današnjom Tevom ), tj doći će do izvlačenja dobiti iz poslovanja, te će se smanjiti inv. tj, raspoloživi kapital koji je neophodan za zdravo poslovanja kompanije, no očito je da bi mogli profitirati i mali dioničari čija bi dividenda mogla biti i više nego simbolična, pogotovo zbog globalne korkecije i negativno trenda u sektoru ( Austria telekom – VIP restrukturira kompaniju i traži nove mete preuzimanja, Tele 2 je pronašao Ahilovu tetivu T-ht-a, Optima ne zna što želi, a ostali nisu vrijedni spomena, bez uvrede).

Pitanje je sada zadržazi dobit?
Preuzeti B net ili nekoga slično sa interaktivnim uslugama?
Ulagati u kadar, kako ne bi došlo do odljeva mozgova nakon ulaska u EU?
Ovo zadnje je dobro pitanje i zan Ernt, IGH i Inu.

Ovo nije poziv na kupnju HT,Ernt, IGH ili Ine.

@vesna21
nisam spreman savjetovati ali iznjet ću svoj pogled:
1.) telekomunikacije su trenutno nisko
Deutsche Telecom u zadnjih godinu dana max. 15 EUR/dionica min. 9 EUR/dionica
u zadnjih mjesec dana. max. 12 EUR/dionica min. 9 EUR/dionica P/E= 14
Telekom Austria u zadnjh godinu dana max.20 EUR/dionica min, 8 EUR/dionica
u zadnjih mjesec dana max. 13 EUR/dionica min. 8 EUR/dionica P/E = 10
gdje je dno nemam pojma.
2.) HT-r-a dionicu čini atraktivnom činjenica da je isplata dividende za sada visoka i da se svi nadamo nastavku istog.
3.) Dobro je / daje sigurnost / da je prisutna u portfelju svih značajnih OMF-ova i BF
4.) imaju gotovine / što je naručito bitno u kriznim vremenima, kada kapital poskupljuje/
5.) Osobno mislim da će ulaskom HR u EU profitabilnost HT biti znatno manja, ako ne dođe do novih izvora prihoda.
Posjedujem HT-r-a dionice i "leže" u SDA. Trenutno sam kupio neke druge dionice i nisam baš previše raspoložen za kupnju jer nema nekih pozitivnih vijesti, a to znači da može biti i povoljnije.

HT zadnja 226 kn, pravi trenutak za kupnju uz malo novosti .

I phone konačno u Hrvatskoj !

Live iz Mimare

Vaš link

http://t-mobile.hr/iphone/

O tom-potom, mislim da je ovo scenarij viden nekoliko puta… Padamo i padamo, i onda sve vratimo u jedan ili dva dana i onda ponovo pad… Taman ko stvoreno za tradere…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


O tom-potom, mislim da je ovo scenarij viden nekoliko puta… Padamo i padamo, i onda sve vratimo u jedan ili dva dana i onda ponovo pad… Taman ko stvoreno za tradere…

ja sam mislio da je slucajno, ali izgleda nije.

http://www.jutarnji.hr/j2/online/clanak/art-2008,10,28,,138840.jl

jel to dobnra ili losa vjest?

New Report

Close