HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.05.2024. u 17:03
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,54
56.707
1,857
30,50
30,90
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pozdrav,
replicirao bi kolegi Burtonu,
naravno da ima onih koji će rado prodat ovu dionicu. Evo moj dobar prijatelj mi je neki dan baš prodao jedan paket,
što ćeš, čovjek ne vjeruje, malo ga uhvatila panika, al rekoh:” dat ćeš mi taj paket, tamo iza nedjelje. ” 🙂

sutra je novi dan.

S obzirom da su mnogi paketi i dionice u ovih godinu dana prodani,vladi će sigurno ostati 1% neprodatih dionica,a koje će valjda ona prodati..Pa šta bi s njima?Treba krpat proračun.. [huh]


S obzirom da su mnogi paketi i dionice u ovih godinu dana prodani,vladi će sigurno ostati 1% neprodatih dionica,a koje će valjda ona prodati..Pa šta bi s njima?Treba krpat proračun.. [huh]

Pa neka podjele dodatno nama sto smo ih cuvali jos svakome po 1 ili 2 komada [thumbsup]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

E kada bi bili tako pošteni…a zapravo ti govoriš realno i korektno..nek daju to nama,kao bonus na bonus..Sanaderu!Jel čitaš ti ovo?Ajde,postupi po naređenju!! [angry]

Nadam se da ovi "naši" bolje paze

Nepoznat netko ukrao podatke 17 milijuna korisnika Deutsche Telekoma
Autor/izvor: SEEbiz / Mina
BERLIN – Telekomunikacjskom divu Deutsche Telekomu (DT) ukradeni su privatni podaci čak polovine klijenata, među kojima su i neki od slavnih i bogatih Nijemaca.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/telekomunikacije/nepoznat-netko-ukrao-podatke-17-milijuna-korisnika-deutsche-telekoma,26807.html

Ako bi se i odlučili na to, tih 1% po ovim cijenama bi sigurno razgrabili mirovinci, odnosno ičle bi bloh transakcije. Po ovim cijenama to bi bilo 50M kn po mirovincu stime da unutra ima oko 13-14 milj. kn redovne dividende i keša ra računu.

Izakve rasprave o trenutnoj cijeni HT su smiješne i obično trošenje vremena, a to dali će sutra rasti ili padati me uopće nezanima, jer znam koliko vrijedi ova kompanija.

Nitko ne govori o tome da je prodajom INE od strane BF, skinut jedan veliki teret sa dionice HT, jer sada je sasvim jasno da BF neće trebati prodati nitijednu dionicu.

Razmišljam što mi je činiti sa HT-om i nekako u cijeloj toj muteži odlučio sam malo stvar (barem pokušati) sagledati objektivno. Pa evo da podijelim, naravno ovo je razmišljanje i svaki komentar (bilo kakav) je dobro došao.
Zašto svi, ali baš svi, sada očekuju veliki pad dionice ht-a, zbog dodatnih dionica-pa znamo da će se to dogoditi već točno godinu dana i to nije nikakva nova vijest. Da li je moguće da je to već uračunato u sadašnju cijenu?-analogijom izglasavanja američkih 700 mld za očekivati je bilo da se ništa spektakularno neće dogoditi jer je već uračunato te da tržište neće rasti(samo primjer-očekivane odluke). Primjer kod nas istek lock upa ine i ništa-cijena nije pala! Još jedna mala stvar koja me ponukala da dobro razmislim je kupnja 500 kom dionica od dir.Homan evo i link: http://www.zse.hr/userdocsimages/nov…_stjecanje.pdf
i to jer znamo da direktori (uprava) prodaje iz niza razloga (nekome treba lova za stan, auto, nakit za ljubavnicu…… , očekuju da će dionica pasti-kao jedan od niza razloga), a dok je samo jedan razlog zašto kupuju – očekivanje ( znaju) da će rasti. I to iz ovog ili onog razloga-pri tome mislim na nešto što će nas iznenaditi i što nije već uračunato, recimao izvanredna dividenda.
Da i još nešto – zaboravio sam napisati dividendni prinos na ovoj cijenovnoj razini…. šta reći.
Kada zbrojim još da se radi o neelastičnom/defenzivnom sektoru, koji predstavlja sigurnije ulaganje u doba krize, koji ima gomilu gotovine u bilanci (naš HT), a sada je gotovo nemoguće dobiti kredite + da je DT dobio oznaku overweight te da u našem HTeju imaju lako dostupnu gotovinu – nekako mi je logično da si isplate dividendu. I cijela priča sa BF-om i lovom nakon ine, zašto ne bi kupovali HT na ovoj razini ili zeru nižoj – hebate pa dobiti će cca 13% na uloženo i to redovne dividende + izgledna izvanredna. U principu svakome (ostali fondovi), bi se isplatilo sada utući lovu u HT. Mislim da postojeće neću prodavati već ako i padne samo kupovati, ako ništa drugo kada bude vrijeme za redovnu div. cijena će joj otići gore. Kako bi rekli, moja 2 centa

Mean people suck and nice people swallow!


Ako bi se i odlučili na to, tih 1% po ovim cijenama bi sigurno razgrabili mirovinci, odnosno ičle bi bloh transakcije. Po ovim cijenama to bi bilo 50M kn po mirovincu stime da unutra ima oko 13-14 milj. kn redovne dividende i keša ra računu.

Izakve rasprave o trenutnoj cijeni HT su smiješne i obično trošenje vremena, a to dali će sutra rasti ili padati me uopće nezanima, jer znam koliko vrijedi ova kompanija.

Nitko ne govori o tome da je prodajom INE od strane BF, skinut jedan veliki teret sa dionice HT, jer sada je sasvim jasno da BF neće trebati prodati nitijednu dionicu.

sto mislis koliko vrijedi HT?



U toku sljedećeg tjedna očekujem pad HT zbog dodjeljenih bonus dionica tako da dioničari nemaju više šta čekat već prodat dok su još plusu,volio bih da pogrješim. Kad masa dioničara navali na prodaju,svi će jedan za drugim spašavat šta se da spasit????

Tko je od dioničara u plusu na 250 kn? O kojoj "masi" ti govoriš? Ima li negdje uopće objavljeno koliko će nagradnih dionica biti u "igri"? 17. 10. sjeda lova od ine, ne misliš da će se bar dio te love utrošiti na kupovinu HT-a? A to da bi volio da pogriješiš, vrlo je izgledno, kao što si i sa inom pogriješio. Ne zaboravi HT nosi najviše crobexa.
[/quote]

naravno da ce dio ine otici na burzu.
posebno od institutcijlnih investora.
BF, OIF, i dr…
a sto ce s novcima ako ne u dionice?
iz osobnog iskustva znam da nije niti malo ugodno sjediti sa gomilom kesa na racunu i ne znati sto s time napraviti…
(ps. to ne spada u slatke brige…)



Ako bi se i odlučili na to, tih 1% po ovim cijenama bi sigurno razgrabili mirovinci, odnosno išle bi blok transakcije. Po ovim cijenama to bi bilo 50M kn po mirovincu stime da unutra ima oko 13-14 milj. kn redovne dividende i keša ra računu.

Izakve rasprave o trenutnoj cijeni HT su smiješne i obično trošenje vremena, a to dali će sutra rasti ili padati me uopće nezanima, jer znam koliko vrijedi ova kompanija.

Nitko ne govori o tome da je prodajom INE od strane BF, skinut jedan veliki teret sa dionice HT, jer sada je sasvim jasno da BF neće trebati prodati nitijednu dionicu.

sto mislis koliko vrijedi HT?
[/quote]

Sorry, ali nisam tip koji će ovdje na forumu licitirati sa nekakvim brojkama, normalno da imam neke svoje targete, pa mogu samo reći da su dosta iznad trenutnih razina.

Pozdrav svima!

Imala bih 1 pitanje, pošto vidim po komentarima da sam ja obični laik za sve ovo..

Ja sam iz BiH i imam još uvijek sve dionice HTa, nisam još ništa prodala, i čitam ove vaše komentare i iskreno “ne kužim” ništa, špansko selo, ali sve što sam mogla skužiti je da neki ipak neće prodavati dionice, tj. da ih trenutna situacija u svijetu nimalo ne zabrinjava. Ako se ne varam?

Pitanje je, treba li “take the money and run” ili ostati miran i čekat bolje, stare dane???

Hvala

100 ljudi, 100 cudi… Svatko ce vam reci nesto drugo… Ako vec mislite prodavati pricekajte sredinu slijedece godine… Ako vam nije sila nemojte ih uopce prodavati!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close