HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.05.2024. u 08:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,57
2.018
66
30,50
30,60
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Prošla dividenda nije nikakva garancija buduće dividende.

Zbog ovakih pesimista i pada burza. Ova konstatacija jednaka je tvrdnji da će sutra padati snijeg.

dionica ht-a nikad nije imala značajan rast pa ko pada mora i ustati

Fundamentalna analiza – HT

P/E 9.7

P/B 1.6

P/CE 6.1

ROE( % ) 18.1

Opis:

stalni prihodi i dobit uz tedenciju dugoročnoga pada, ne ovisi o recesiji, osigurana dividenda, iznadprosječna EBITDA i neto marža, velika količina gotovine — akvizicije ili dividende, ograničen rast u fiksnoj telefoniji, usporavanje prihoda u mobilnoj, prostor za rast u širokopojasnom pristupu internetu.

Bravo Matrix! Kaj i vi u Londonu dobijate Lider? [lol]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Bravo Matrix! Kaj i vi u Londonu dobijate Lider? [lol]

Kolega za Fundamente nije potreban Liderpress, već konkretno znanje,a Lider možeš naručiti kod gospođe Smiljanić ako si toliko zainteresiran.

Vjerujem da su 85% točni podaci za fund. analizu,no recimo za ATGR je trenutno zanimljiv ROE.
Što se tiče tebe Sakai, prije desetak dana ili više poslao sam ti PM,ali siguran sam da nemaš obraza odg. natrag, što me ne čudi.

Puno sreće i što veću dividendu imateljima HT želim.

Si stvarno u Londonu? Mislio sam ići, ali me međedi sjebaše.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


HT i Krka jedine dionice iz regije u novom indeksu Dow Jonesa…

Iako trenutno ova vijest nema nikakvu važnost, govori nešto o kvaliteti HT-a kao firme, a time i o kvaliteti dionice… Za one koji nisu pročitali, evo link:

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=56399

U svakom slučaju pozitivno! A s obzirom da je dio T-com-ove mreže, onda je bilo i vrijeme.
No, koliko će to imati utjecaja na dionice kada je ovakvo katastrofalno stanje kapitala u svijetu. Naravno da je glupo panično prodavati "sirotinjske" pakete koje smo objeručke prihvatili, ali pitanje je koliko će trebati čekati da se stanje popravi i poboljša (ako uopće)!?



Bravo Matrix! Kaj i vi u Londonu dobijate Lider? [lol]

Kolega za Fundamente nije potreban Liderpress, već konkretno znanje,a Lider možeš naručiti kod gospođe Smiljanić ako si toliko zainteresiran.

[/quote]

[lol] … g. Matrix na dlaku isto racuna kao i Erste group (pise u Lideru)… koji je to strucnjak kad znamo da se jos niti oko jedne analize i pokazatelja nisu slozila dva analiticara…

Inace, Matrix vam je zaboravio reci da je ovo gore projekcija za 2008. A evo sto pise u Lideru za HT:

stabilni prihodi i dobit uz dugorocnu tendenciju polaganog pada; ne ovisi o reciesiji; osigurana dividenda, iznad prosjecna EBITDA i neto marza, raspolaze s velikom kolicinom gotovine…. (da nastavin)? [lol]

Ulazite u znanje, pa makar i Lider za 15 kn [thumbsup]

usporedba:


Fundamentalna analiza – HT

P/E 9.7

P/B 1.6

P/CE 6.1

ROE( % ) 18.1

Opis:

stalni prihodi i dobit uz tedenciju dugoročnoga pada, ne ovisi o recesiji, osigurana dividenda, iznadprosječna EBITDA i neto marža, velika količina gotovine — akvizicije ili dividende, ograničen rast u fiksnoj telefoniji, usporavanje prihoda u mobilnoj, prostor za rast u širokopojasnom pristupu internetu.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje




Bravo Matrix! Kaj i vi u Londonu dobijate Lider? [lol]

Kolega za Fundamente nije potreban Liderpress, već konkretno znanje,a Lider možeš naručiti kod gospođe Smiljanić ako si toliko zainteresiran.

[/quote]

[lol] … g. Matrix na dlaku isto racuna kao i Erste group (pise u Lideru)… koji je to strucnjak kad znamo da se jos niti oko jedne analize i pokazatelja nisu slozila dva analiticara…

Inace, Matrix vam je zaboravio reci da je ovo gore projekcija za 2008. A evo sto pise u Lideru za HT:

stabilni prihodi i dobit uz dugorocnu tendenciju polaganog pada; ne ovisi o reciesiji; osigurana dividenda, iznad prosjecna EBITDA i neto marza, raspolaze s velikom kolicinom gotovine…. (da nastavin)? [lol]

Ulazite u znanje, pa makar i Lider za 15 kn [thumbsup]
[/quote]

Jeste sigurni da ne poznajem tog analitičara?
Jeste li sigurni da te projekcije nisu objavljenje već prije?
Jeste li sigurn da su 100% točne?
Jeste li sigurni da autor stoji iza te analize iz Liderpressa?
Jeste li sigurni da je to samo Liderpress objavio?


Prošla dividenda nije nikakva garancija buduće dividende.

Bez obzira što nama imaocima ove dionice to ne odgovara, to je istina. Dapače u ovakvim trenucima /recesije/ za očekivat je da će dividenda biti manja od očekivane a lako i izostane. To se zove štednja za bolje sutra. Neke firme da bi udovoljile svojim ulagačima investitorima isplačuju dividendu u dionicama.



Prošla dividenda nije nikakva garancija buduće dividende.

Bez obzira što nama imaocima ove dionice to ne odgovara, to je istina. Dapače u ovakvim trenucima /recesije/ za očekivat je da će dividenda biti manja od očekivane a lako i izostane. To se zove štednja za bolje sutra. Neke firme da bi udovoljile svojim ulagačima investitorima isplačuju dividendu u dionicama.
[/quote]
Ma nek je i ne bude, ali nekakav potez mora bit jer je ovo suludo! Toliki keš mora biti iskorišten barem za poništavanje dionica! Ne znam što ste toliko zapeli za tu dividendu? To nije nikakvo riješenje za ovu situaciju, jedino može poslužiti kao priliku za izlaz očajnika iz Ht-a a dugoročnim ulagačima ne znači ništa jer bi cijena pala za iznos te dividende nakon ex – div day. Taj novac treba potrošiti na obranu cijene tj. poništavanje kupljenih dionica u trezoru.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich




Prošla dividenda nije nikakva garancija buduće dividende.

Bez obzira što nama imaocima ove dionice to ne odgovara, to je istina. Dapače u ovakvim trenucima /recesije/ za očekivat je da će dividenda biti manja od očekivane a lako i izostane. To se zove štednja za bolje sutra. Neke firme da bi udovoljile svojim ulagačima investitorima isplačuju dividendu u dionicama.
[/quote]
Ma nek je i ne bude, ali nekakav potez mora bit jer je ovo suludo! Toliki keš mora biti iskorišten barem za poništavanje dionica! Ne znam što ste toliko zapeli za tu dividendu? To nije nikakvo riješenje za ovu situaciju, jedino može poslužiti kao priliku za izlaz očajnika iz Ht-a a dugoročnim ulagačima ne znači ništa jer bi cijena pala za iznos te dividende nakon ex – div day. Taj novac treba potrošiti na obranu cijene tj. poništavanje kupljenih dionica u trezoru.
[/quote]
A što bi time dobili? Plačali onima koji izlaze više nego što u ovom trenuku mogu dobiti. Trenuno vrijednost dionica i onako ne određuju financijski pokazatelji nego recesija i očekivani/planirani lošiji poslovni rezultati u budućnosti.




Prošla dividenda nije nikakva garancija buduće dividende.

Bez obzira što nama imaocima ove dionice to ne odgovara, to je istina. Dapače u ovakvim trenucima /recesije/ za očekivat je da će dividenda biti manja od očekivane a lako i izostane. To se zove štednja za bolje sutra. Neke firme da bi udovoljile svojim ulagačima investitorima isplačuju dividendu u dionicama.
[/quote]
Ma nek je i ne bude, ali nekakav potez mora bit jer je ovo suludo! Toliki keš mora biti iskorišten barem za poništavanje dionica! Ne znam što ste toliko zapeli za tu dividendu? To nije nikakvo riješenje za ovu situaciju, jedino može poslužiti kao priliku za izlaz očajnika iz Ht-a a dugoročnim ulagačima ne znači ništa jer bi cijena pala za iznos te dividende nakon ex – div day. Taj novac treba potrošiti na obranu cijene tj. poništavanje kupljenih dionica u trezoru.
[/quote]

Ja mislim da je DT-u ( a oni odlučuju ) jedino važna dobit, ništa drugo, ništa dugoročno. Boli njih koliko je vrijedi jedna dionica HT-a, oni će izvlačiti svu moguću dobit , bez ulaganja i zato sam siguran da će se taj keš podijeliti kada njima to bude odgovaralo.





Prošla dividenda nije nikakva garancija buduće dividende.

Bez obzira što nama imaocima ove dionice to ne odgovara, to je istina. Dapače u ovakvim trenucima /recesije/ za očekivat je da će dividenda biti manja od očekivane a lako i izostane. To se zove štednja za bolje sutra. Neke firme da bi udovoljile svojim ulagačima investitorima isplačuju dividendu u dionicama.
[/quote]
Ma nek je i ne bude, ali nekakav potez mora bit jer je ovo suludo! Toliki keš mora biti iskorišten barem za poništavanje dionica! Ne znam što ste toliko zapeli za tu dividendu? To nije nikakvo riješenje za ovu situaciju, jedino može poslužiti kao priliku za izlaz očajnika iz Ht-a a dugoročnim ulagačima ne znači ništa jer bi cijena pala za iznos te dividende nakon ex – div day. Taj novac treba potrošiti na obranu cijene tj. poništavanje kupljenih dionica u trezoru.
[/quote]
A što bi time dobili? Plačali onima koji izlaze više nego što u ovom trenuku mogu dobiti. Trenuno vrijednost dionica i onako ne određuju financijski pokazatelji nego recesija i očekivani/planirani lošiji poslovni rezultati u budućnosti.
[/quote]
Ja ne kažem da moraju sve sasut od jednom ali neka obrana mora postojati. Toliko su je pompozno najavljivali a sad bleje i ne poduzimaju ništa. Dakle malo pomalo kupovati i smanjivati br. dionica i eventualne lošije rezultate u budućnosti popravljati na način da smanjuju broj dionica na tržištu. I to je opcija. Bolje nego ne činiti ništa. Problem može biti ovo što igrač kaže nažalost..

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close