HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 17:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,65
59.771
1,950
30,60
30,70
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ipak je ova rasprava posluzila, na kraju se i slazemo u necemu [smiley]. Slazem se s tobom da ce se nakon INE dosta novaca vratiti i da ce to podici trziste i naravno HT. Sa tehnicke strane (s obzirom da je na taj nacin i krenula rasprava) na grafovima se trziste pripremalo za te novce, zato je nakon odgode sve potonulo. IMHO

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

trebalo bi se trziste dici ali da ce se vratiti povjerenje, cini mi se bas i ne oni koji su odustali nece se tako brzo vratiti jer su se opekli, siroteki ce si kupiti auto ili tv ili nesto drugo.

o ini pricate kao da je to gotova stvar i da ce vec sutra tackama voziti novac u burzu (sto bi i ja htio) ali to se moze otegnuti na jos par mj (u losijem slucaju tko zna), sto ako sluzba za nadzor trzisnog natjecanje ne prihvati ponudu jer je mol vec vlasnik tifona i ima monopol (malo vjerojatno kog boli k…). sto ako fondovi odbiju cijenu? kamo cemo onda, koji je onda krizni plan.

u ostalom mozete biti ekonomski strucnjaci ili guru koje kakav ali na karaju dana kad se povuce crta vrijedi samo zlatno pravilo. znaci tko ima zlato odredjuje pravilo


Vidim povela se ovdje prica o ekonomistima… malo je off topic (ipak ovdje pricamo o HT-u) ali… biti umisljen i misliti da je jedino moja struka kvalitetna je siguran odlazak u ne bas lijep zivot. Kada bi bio malo bezobrazan citirao bi jednog autora kojeg cijenim i rekao: "Ekonomisti imaju utjecaja na ekonomiju onoliko koliko meteorolozi imaju na vrijeme". No, ja ne mislim bas tako. Moje je misljenje da je stvar u sinergiji matematike, makroekonomije, psihologije i politicke analitike. I nikako se ne treba zadovoljavati samo s formalnim obrazovanjem. Osnovna stavka uspjeha je nikada ne prekidati obrazovanje.

Jako lijepo rečeno. Skoro bih te tražio dozvolu da te citiram drugdje za lijepo sročen pasus.

Jest, off-topic je, ali je univerzalno primjenjivo. Ipak, sad se povlačim… [wink]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off





Ne vidim koja je veza HT-a i konstatacije o prezaduzenosti Hrvata. Ovdje u UK su ljudi daleko zaduzeniji nego Hrvati, funta je pala, cijene dionica/ nekretnina su pale, pa nikome ne pada na pamet smanjivati utilities troskove. Mobitel, Internet i TV ulaze u rezije – to je zadnje cega ce se ljudi htjeti odreci nakon svim mogucih drugih troskova.
[/quote]
Dao sam ti 1 . Onaj tko štedi na hrani ili nemože platiti struju sigurno razmišlja o "utilities" troskovima. Pogledaj podatke o prodaji hrane i sredstava za čišćenje u Hrvatskoj. Pad od 11 %.
[/quote]
nisi u pravu…ljudi će radije pušiti i gledati tv i telefonirati nego doučkovati…100% sigurno…vidim prosjake i "kopače po kantama" (možda je malo pregrub, naturalističan opis) koji koriste mobitel (i to ne neke demode modele)…ljudi uživaju u nekim "nazovi" zadovoljstvima i nekog svog luksuza se teško odriću pod izlikm da ionako nemaju ništa više te da to i nije luksuz nego potreba i da bez toga ne mogu (recimo automobili, pušenje, telefoniranje)…pa tko u hrvatskoj ima 4,5 mil mobitela? odgovor je: SVI IMAJU! ja sam do svoje 23. godine koristio gradski prijevoz, a mobitela nije uopće niti bilo, a oni koji su postojali bili su rezervirani za mali krug ljudi koji su to mogli priuštiti astronomske cijene uređaja i impulsa – i nije mi ništa nedostajalo..sad gotovo uopće ne koristim fiksnu liniju i 99% razgovora obavljam mobilnim telefonom, sav prijevoz obavljam autom jer su mi svi drugi oblici neisplativi (tako je računica pokazala)…naravno u kalkulaciju isplativosti nije uključena početna cijena vozila (25 000 EUR), redovito održavanje, registracija, osiguranje, kasko, metlice, gume i ekstra troškovi – ali i uz ove cijene goriva manje potrošim nego na mjesečnu kartu – racionalizacija kako luksuz osobnog automobila ne bih zamijenio ničim drugim i uostalom mogu si to priuštit pa zašto i ne bih – i to je logika koja prevladava…poanta je da su se životne navike promijenile te se ovakva potrošnja precipira kao dio osnovnih životnih potreba…puno puta vidim tužne tv priloge teških socijalnih slučajeva, obitelji gdje jedna osoba radi, nekoliko malih školaraca, cijela obitelj blijeda, ispaćena, priča o nemogućim životnim uvjetima i malim prihodima a OBA roditelja PUŠE prilikom intervjua i dva mobitela na kariranom plastičnom stolnjaku…ma u pm, stavrno mi bude žao te djece u kojim nema voća na stolu ali ima "CIGARA"…a ima i primjera gdje se ujutro broje kovanice (i to lipe) za cigarete, a ne kupuje se kruh i mlijeko, te npr. podizanje štednog uloga djece (za koju su baba i dida otvorili štednju i uplaćivali 50 EUR mjesečno) kako bi se kupio novi automobil (jedan od 80 000 godišnje u RH), s dva seta alu felgi (i zimi mora izgledat dobro) i kojekakvim nepotrebnim šiminkerskim umecima…e to je realnost ovog "new age", orwellovskog, jedinstvenog, globaziliranog društva pasivnih konzumenta iliti stoke sitnog zuba koje ništa ne čita, niti ima duhovnu osnovu dublju od vinskih mušica, čija je životna filozofija eskret-mulj različitih reality showa, big brothera, kontakt emisija, sitcomeova, napadnih reklama, žute štampe, magazina za uljepšavanje i kvazi novinarstva…i na ovim prostorima tipične novokomponirane narodne mudrosti folk hitova – e sad bih umetnio neki sočni stih ali nemam sposobnost slušanja ništa takovoga, a jedino što u prolazu mi uleti u uho a uspio sam zapamtiti – inače po defaultu mi je uključena opcija erase za takve fraze – je "joj što volim miris kamiona" i "gas, gas" …ovo društvo da nije tragično bilo bi komično…

In spe...

Lijep , velik Domagojev post , ali koji govori o extremima . Poznajem više obitelji koje stvarno štede i ne uklapaju se prethodni profil. Otišli smo sa teme, iako je i ovo vezano uz HT , ali kako će to nama pomoći. Dobra cijena INE je pravi vjetar u leđa za ovu dionicu. Domagoje evo ti 100 .

Za istu dionicu različiti grafovi ,a time i različiti signali za kupnju i prodaju . Zadnja svijeća formira signal ,a uzimaju različite cijene za unos. Kome vjerovati sad ?
MODERATORIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Evo ima nas Hrvata jos i normalnih, svaka cast, 100 za tebe.

"sve što je teško nije vrijedno truda" ...Homer Jay Simpson

Možda je ova kupnja dobar signal ?

Kupnja od 3000 kom na 284 se maknula. Znači to nije ozbiljan kupac već se nalazi na prodaji , a pokušava dignuti kupnju.

Da nastavim ja ovaj današnji monolog. u zadnjih mjesec dana EMA 50 se je pokazala kao snažna potpora , ispod koje cijena nije išla. Da li će danas izdržati ? Netko kupuje sa skrivenim nalozima i stalno se pomalo spušta .
MODERATORI DOKLE ?

@lasac
Abacus ne valjaju svijece, oni uzimaju zavrsnu cijenu prethodnog dana kao pocetnu za slijedeci a ne stvarnu pocetnu cijenu. Pogledaj npr ULPL, zadnja dokapitalizacija i usporedi sa npr bloombergom.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Hvala Abu ali .
Još jedan pokušaj dizanja cijene sa izloženih 3000 kom na kupnji.

Čim su ga malo načeli zbrisao je . Ha , ha , ha . Baš nekom kvarim posao . [tongue]

Da opet aktualiziram vjecno pitanje dodatne dividende…
Bude li kaj od toga i kada najranije, kada najkasnije (ako uopce bude dividende)?

Zahvaljujem na odgovoru


Da opet aktualiziram vjecno pitanje dodatne dividende…
Bude li kaj od toga i kada najranije, kada najkasnije (ako uopce bude dividende)?

Zahvaljujem na odgovoru


Na krivom mjestu postavljaš pitanje . Pitaj Mudrinića .

New Report

Close