HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 18:42
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,62
31.329
1,023
30,50
30,90
-1,61%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Meni je jasno da je ovo tema o HT-u, ali malo se moramo opustit s tim HT-om i ne vrti se cijeli svijet oko njega, ja sam par tisuca kn u gubitku jer mi je srednji ulaz oko 315, ali zar ne mislite da je HT jos uvijek med i mlijeko s obzirom na druge dionice, pa pogledajte malo te padove… ATGR-R-A -5,24 % HT-R-A -3,07 % INGR-R-A -5,37 % INA-R-A -2,59 % ATPL-R-A -4,69 % IGH-R-A -5,39 % DLKV-R-A -8,09 % ERNT-R-A -1,07 % ADRS-P-A -4,27 % PODR-R-A -2,50 % ULPL-R-A -0,24 % KOEI-R-A -2,38 % DDJH-R-A -5,43 % BLSC-R-A -1,67 % VERN-R-A -4,02 % HUPZ-R-A -2,71 % LEDO-R-A -6,16 % ZABA-R-A -1,48 % TNSA-R-A -3,56 % TISK-R-A -7,84 % JDPL-R-A -3,51 % LKPC-R-A -5,23 % KORF-R-A -2,08 % BLJE-R-A -3,31 % JDOS-R-A -0,02 % PBZ-R-A -1,07 % VIRO-R-A -5,64 % MLNR-R-A -4,26 % PTKM-R-A -5,24 % KNZM-R-A -4,30 % IPKK-R-A -7,25 % DIOK-R-A -7,33 % HDEL-R-A -7,85 % HTPK-R-A +0,25 % + + + VISE NIJE PITANJE KOLIKO CE PADATI, JER SVI PADAJU, HT JE JOS CAK MEDU SRETNICIMA JER JE PAO SAMO TOLIKO… MISLIM DA JE KVAKA U TOME KAD CIJELO OVO SR++E STO NAM JE DOSLO IZ AMERIKE PRODE, KOLIKO CE SE BRZO VRATIT NA STARO, A TU MISLIM DA JE VEOMA PERSPEKTIVAN…

moj je osjećaj ipak da sve dolaze na neke realne okvire, dugo smo bili u optimističnom periodu kad su svi sve kupovali i cijene su rasle, pa je zavladao pesimizam i sad nas očekuje tavorenje + – 2 do 3 % u realizmu
[sad]

Nisam siguran da je baš sve ovo totalno smišljeno, vjerojatno ima utjecaj i globalna svjetska korekcija, međutim ovo je sada idealan teren za mirovince koji su puni para, kupovati sada ne samo ht nego i druge dionice iz crobexa, dok je crobex ovako nisko je dušu dalo za njih jer im garantira konstantan prihod sa dionicama koje više nisu prepumpane, a što se tiče ht-a, totalno podcijenjena, a ima je u izobilju. Mislim da će ipak biti nešto od naših mirovina, ako već ne tako brzo od hta

Surround all arround when it hits the ground

nemam riječi…loše nam se piše…ne samo nama koji smo u HT-u, nego i drugima…
ali…postoji jedna razlika…ovdje ima jako puno malih dioničara koji su ušli putem IPO-a…onda ima još i onih (među kojima sam i ja, a i dosta vas ovdje) koji smo još kupovali preko burze…neki po 380, drugi po 360, treći po 320….sad neki kupuju ispod 300…
ja dokupljivao na 360, na 340 i na 320…love više nemam…dakle, od kupovine HT-a više ništa…ali su me počeli zabrinjavat svi ti silni dioničari, eto sad kupuju i ispod 300 kuna…tu je mali milijun kojekakvih fondova, koji igraju igrice između sebe sa povećim količinama…i tako…daleko smo mi od svojih targeta…jako daleko…400, 420, 450+ kuna…ovi koji sad ulaze po 300 i niže…prodavat će već neki na 320-330 kuna…drugi na 350….pa kad dođemo do 360 kuna…nova korekcija.. ovo će postati raj za daytrejdere, zapravo već je postao…
ne preostaje nam ništa drugo, nego nadati se promjeni trenda…i dobroj podršci fondova….ako se na njih može još računati…


nema više smisla ništa objašnjavati, odite ljudi spavat i dršte fige za sutra. samo mi nije jasno zašto sve (skoro sve) dionice padaju, znam da je kak ti nekakva kriza u europi i u svijetu ali baš takva? zar je moguće da su sve dionice bile toliko prenapumpane da se ovo moralo desiti i ako je tako zašto baš sad? Zar je moguće da su se fond manageri toliko zaigrali da su srušili crobex za 20%, a da nitko (HANFA, VLADA, BILO TKO) nije rekao ništa, probao malo objasniti što se to događa? Čudno neko vrijeme došlo, pa nije valjda da su debele krave prošle i sad nam dolaze onih sedam mršavih..

Ja sam vec negdje spomenuo.
Bilo bi fer i korektno da Sanader odrzi koju konferenciju za novinare i da malo “podigra” ovoj situaciji.
Jedino nam politika moze vratiti malo nade. Ona nas je do ovdje i dovela skoro.

Mea parvitas.


Nisam siguran da je baš sve ovo totalno smišljeno, vjerojatno ima utjecaj i globalna svjetska korekcija, međutim ovo je sada idealan teren za mirovince koji su puni para, kupovati sada ne samo ht nego i druge dionice iz crobexa, dok je crobex ovako nisko je dušu dalo za njih jer im garantira konstantan prihod sa dionicama koje više nisu prepumpane, a što se tiče ht-a, totalno podcijenjena, a ima je u izobilju. Mislim da će ipak biti nešto od naših mirovina, ako već ne tako brzo od hta

Od kud vam info da su mirovinci puni para??
[shocked]

halo bing:

Nisam siguran da je baš sve ovo totalno smišljeno, vjerojatno ima utjecaj i globalna svjetska korekcija, međutim ovo je sada idealan teren za mirovince koji su puni para, kupovati sada ne samo ht nego i druge dionice iz crobexa, dok je crobex ovako nisko je dušu dalo za njih jer im garantira konstantan prihod sa dionicama koje više nisu prepumpane, a što se tiče ht-a, totalno podcijenjena, a ima je u izobilju. Mislim da će ipak biti nešto od naših mirovina, ako već ne tako brzo od hta

Od kud vam info da su mirovinci puni para??
[shocked]


Oni ne moraju prodavati udjele da bi isplatili članove fonda kao OIF-ovi, a svakom tvojom i mojom plačom su bogatiji, zato se i zovu OBVEZNI.

Surround all arround when it hits the ground


Nisam siguran da je baš sve ovo totalno smišljeno, vjerojatno ima utjecaj i globalna svjetska korekcija, međutim ovo je sada idealan teren za mirovince koji su puni para, kupovati sada ne samo ht nego i druge dionice iz crobexa, dok je crobex ovako nisko je dušu dalo za njih jer im garantira konstantan prihod sa dionicama koje više nisu prepumpane, a što se tiče ht-a, totalno podcijenjena, a ima je u izobilju. Mislim da će ipak biti nešto od naših mirovina, ako već ne tako brzo od hta

ja sam uvjeren u suprotno upravo su kupili obveznica u vrijednosti cca 900 mil kn,
Također su održavali likvidnost braće fondova koji su trebali cash za isplatu onih koji izlaze, a najzanimljivije je to da HANFA i Samodol o tome šute i zatvaraju oći dok se radi o velikim malverzacijama putem pretakanja
između fondova istorodnog osnivača, jer kada bi posuđivali novac od banke za isplatu ista bi ih opteretila kamatom, ovako će to dobronamjerni kolega iz mirovinskog već po istoj cijeni danas sutra vratiti bratu fondu koji mu je radi svoje gabule to jućer prodao, e tako j…..bu nas male

halo bing:

Nisam siguran da je baš sve ovo totalno smišljeno, vjerojatno ima utjecaj i globalna svjetska korekcija, međutim ovo je sada idealan teren za mirovince koji su puni para, kupovati sada ne samo ht nego i druge dionice iz crobexa, dok je crobex ovako nisko je dušu dalo za njih jer im garantira konstantan prihod sa dionicama koje više nisu prepumpane, a što se tiče ht-a, totalno podcijenjena, a ima je u izobilju. Mislim da će ipak biti nešto od naših mirovina, ako već ne tako brzo od hta

ja sam uvjeren u suprotno upravo su kupili obveznica u vrijednosti cca 900 mil kn,
Također su održavali likvidnost braće fondova koji su trebali cash za isplatu onih koji izlaze, a najzanimljivije je to da HANFA i Samodol o tome šute i zatvaraju oći dok se radi o velikim malverzacijama putem pretakanja
između fondova istorodnog osnivača, jer kada bi posuđivali novac od banke za isplatu ista bi ih opteretila kamatom, ovako će to dobronamjerni kolega iz mirovinskog već po istoj cijeni danas sutra vratiti bratu fondu koji mu je radi svoje gabule to jućer prodao, e tako j…..bu nas male


ja o gore navedenom pisao točno u travnju mjesecu 2007. godine i neki mi se ovdje na forumu ismijavali a sada svakodnevno po nalozima možemo vidjeti pretakanje iz jednog u drugi fond i popunjavanje novčanih manjaka za izlazak ljudi iz fondova!
ja sam svom fondu poslao poruku da se j… i da to što rade je unajmanju ruku bezobrazno a da smo u USA bilo bi nezakonito i neki bi već bili iza rešetaka![lol]

dan je pametniji od noći

Ja sam vec negdje spomenuo.
Bilo bi fer i korektno da Sanader odrzi koju konferenciju za novinare i da malo “podigra” ovoj situaciji.
Jedino nam politika moze vratiti malo nade. Ona nas je do ovdje i dovela skoro.

Daj pojasni kakve veze ima drivo s ovim ?

prirodni procesi su paralelni - moramo ih slijediti

Sada bi mogli mirovinski fondovi staviti nalog na kupnju od milijun komada dionica po 290-300…………..
To je samo 300 milijuna Kn…… a mogao bi i HT intervenirati, tako što bi kupio dionice i povukao ih u trezor……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

PA JA ZBILJA NEZNAM DI JE OBRANA.ODE LI JOŠ DOLJE BIT ĆE KATASTROFA!

Lakše je imati starog neprijatelja, nego novog prijatelja!


Sada bi mogli mirovinski fondovi staviti nalog na kupnju od milijun komada dionica po 290-300…………..
To je samo 300 milijuna Kn…… a mogao bi i HT intervenirati, tako što bi kupio dionice i povukao ih u trezor……..

i ne samo time stabilizirati cijenu dionice nego i napraviti za firmu dugoročno odličan posao![thumbsup]

dan je pametniji od noći

New Report

Close